Kozáček víťazom turnaja v Poprade

Najlepšie trio. Zľava Laporčák, Kozáček, Kišš.
Najlepšie trio. Zľava Laporčák, Kozáček, Kišš. (Autor: mm)
Sportnet|25. nov 2010 o 00:00

V Delta SqB Poprad sa uskutočnil turnaj C-kategórie v squashi. Zúčastnila sa ho aj pätica hráčov košického Baldi squash klubu: Milan Laporčák, Tomáš Kozáček, Marek Špilár, Ladislav Kišš a Ivo Mochnáč.

KOŠICE. Cez prvé kolo sa na squashovom turnaji v Poprade podarilo bez problémov prebojovať všetkým košickým hráčom. V druhom kole na seba narazili Ivo Mochnáč a nasadená trojka Tomáš Kozáček, ktorý zvíťazil 3:0, aj keď posledný set skončil rekordným skóre 20:18. V treťom kole sa Kozáček stretol s Petrom Sirotom, zdolal ho 3:0 a postúpil do semifinále. Tam ho čakal klubový kolega Ladislav Kišš, ktorý v prvom kole zdolal mladého hráča zo Starej Ľubovne Tomáša Drahovského 3:1, v druhom zase vyradil nasadenú jednotku turnaja Popradčana Petra Trabalku 3:0 a v treťom vyhral s Popradčanom Petrom Štofaňákom 3:1.

Semifinále košickou záležitosťou

V prvom semifinále sa stretli Kišš a Kozáček. Zápas sa skončil víťazstvom Kozáčeka 3:0. V druhom semifinále sa stretli tiež hráči Baldi squash klubu Milan Laporčák a Marek Špilár. Laporčák postúpil do semifinále po tom, čo zdolal Petra Aftanasa 3:0, a následne si poradil s Žilinčankou Janou Rindošovou 3:1. Špilárova cesta do semifinále viedla cez Kamila Hirku - zdolal ho v prvom kole 3:1, nasadenú štvorku turnaja Františka Kráľa, aj toho porazil 3:1, Jakuba Píchala potom len tesne 3:2. V zápase potvrdil Laporčák pozíciu nasadenej dvojky a dovolil svojmu klubovému kolegovi vyhrať iba jeden set. Po víťazstve 3:1 tak postúpil do finále.

V košickom finále sa vedenia ujal Laporčák 1:0, v druhom sete dominoval Kozáček a vyrovnal stav setov. V treťom sete mal celý čas navrch Laporčák, ale koncovku nezvládol, dovolil Kozáčekovi dotiahnuť sa a vyhrať set 12:10. Štvrtý set bol jasnou záležitosťou Laporčáka, vyrovnal na 2:2 a rozhodnúť tak musel piaty set. V tom začal lepšie Kozáček, viedol už 5:0, Laporčák sa ešte dokázal dotiahnuť na 5:5, no v ďalšom priebehu setu mal navrch Kozáček, ktorý nakoniec vyhral set a tým aj celý turnaj. V zápase o tretie miesto zdolal Ladislav Kišš Mareka Špilára 3:0.