Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Chemesáci doma "pukli" s Aich/Dobom

Tréner Vlkolinský neskrýval veľké sklamanie, pričom sa obáva, že tento výsledok môže mať na jeho zverencov v najbližšom období, keď chemesáci vstupujú do Challenge cupu, neblahý dopad.

Richard Vlkolinský. Kouč Chemesákov neskrýval sklamanie.(Zdroj: Ján Meňoščík)

HUMENNÉ. Po Innsbrucku nestačili chemesáci na svojej palubovke ani na ďalšieho z favoritov Stredoeurópskej ligy. Rakúsko-slovinský Aich/Dob bol (s výnimkou druhej časti tretieho setu) absolútnym pánom humenskej palubovky a vyhral bez straty setu.

Monológ sklamania

Hneď po skončení stretnutia si vzal kouč chemesákov svojich zverencov k sebe a v humenskom klbku bolo dosť dusno. Výraz trénera naznačoval maximálnu nespokojnosť, napokon to potvrdilo aj resumé stretnutia z jeho úst, ktoré vzišlo ako monológ sklamania.

"Toto je pre mňa jedno obrovské sklamanie. Nie zo skutočnosti, že súper ukázal obrovské kvality, ale som až znechutený z nízkej ašpiračnej úrovne svojich hráčov proti súperovi, ktorý je extratrieda. Hlavne v zmysle pojmu agresivity - útoku, podania, chcení vybrať loptu v poli, z hráčov som doslova šokovaný. Hneď po zápase som im povedal, že toto budú dlho ľutovať... Len v treťom sete, keď už o nič nešlo, na pár loptách ukázali, ako sa má agresívne hrať, až keď bolo po všetkom, boli sme odhodlaní, od začiatku zápasu nám to bolo na míle vzdialené. Myslím si, že zápas nevyhrali v hlavách už deň pred tým a nemienili ho vyhrať ani počas zápasu. Aj keď obrovský náskok súpera sme začali v treťom sete sťahovať (pozn.: 7:16 - 18:20), už to bolo neskoro, bolo po zápase. Práve spôsob, ako neagresívne dokážeme hrať, nám môže zlomiť väz a obávam sa, že to prišlo. Zlyhávajú nielen lídri družstva, no hlavne chýba vodca, ktorý to vie emočne dvihnúť a bojovať, nech sa deje čokoľvek. Od odchodu Ondrušeka nám tento typ stále chýba, nikto sa toho chopiť nechce, robiť to nebude. Som na viacerých frontoch z našej hry nemilo prekvapený a sklamaný," konštatoval Richard Vlkolinský.

Uznanie divákom

Jedinú svetlú skutočnosť však kouč chemesákov v zápase predsa len spomenul. "Predviedli sme otrasný výkon a doslova sa za to hanbím, ako sme sa ukázali pred fantastickým publikom, ktoré nás hnalo až do konca, boli senzační. Uznali aj kvality súpera, o tom niet pochýb, no takto sa s takými súpermi nehrá. S hráčmi budem musieť niektoré veci prehodnotiť. Ešte raz, klobúk dolu pred divákmi, na našu hru nie slov," dodal Richard Vlkolinský.

Humenné - Aich/Dob 0:3 (-15,-18,-21)

Chemes: Javorčík 4, M. Mizerák 5, M. Hriňák 4, Kašper 4, Sukochev 1, Jakubov 10 - libero Vajda (R. Mizerák 6, Leškanič, Biľ, Kríž 2). Tréner: Richard Vlkolinský. SK Posojilnica: Koch 2, Valov 12, Diviš 15, Grut 11, Reiser 9, Kirchev 8 - libero Ivartnik (Sanko, Hruška, Kösl). Tréner: Igor Šimunčič. R: Szabo, Hobor. D: 1 100. Hrací čas: 78 minút.

Nová štvrť na Terase sa rozrastá, doprava však vyriešená nie je

Ďalšia prístupová cesta je nevyhnutná, lebo pribúda obyvateľov aj áut.

Zostanú stĺpy uprostred chodníka?

Výstavba dopravného napojenia, zdá sa, ešte zamotá hlavu mestu aj pri výmene trakčných stĺpov, lemujúcich Triedu SNP.

Milan Majerský: Prešov je krásny, ale v Levoči je moje srdce

Prešovský župan sa sťahovať z Levoče nechce.

Vydávali kňazom falošné doklady, skončili v base

Levočania Martin Hritz a Fridrich Fritz sa snažili pomôcť.

František Dénes zdolával štíty aj v požehnanom veku

Jeho zásluhou máme napríklad chodník na Tatranskej magistrále.

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.