Doma dominovali kvantitatívne i kvalitatívne

Opäť medzi najlepšími. Dievčatá Unionu, zľava Kornélia Linkeschová, Zuzana Schwartzová a Daniela Závatzká, boli najlepšie aj na majstrovstvách VÚKABU. (Autor: archív)
Sportnet|10. nov 2010 o 00:00

V telocvični ZŠ Belehradská sa uskutočnili tohtoročné majstrovstvá Východoslovenskej únie karate a bojových umení v karate kadetov a juniorov.

Nie je žiadnym prekvapením, že najväčší medailový úlovok sa ušiel mladým borcom organizátora turnaja - KK Union Košice.

KOŠICE. Najúspešnejší východoslovenský klub KK Union Košice nasadil do súťaže 19 pretekárov, ktorí v disciplínach kata a kumite nazbierali dovedna 26 cenných kovov, získali 13 zlatých, 5 strieborných a 8 bronzových medailí. Najúspešnejšími karatistami šampionátu VÚKABU boli 16-ročná juniorka Zuzana Schwartzová, ktorá sa postavila na najvyšší stupienok v súťaži kata i kumite a Michal Klima, ktorý v kumite starších juniorov triumfoval ako v kategórii do 68 kg, tak aj v kategórii bez rozdielu hmotností.

Splnili očakávania

Prirodzene, spokojnosť s výsledkami netajil ani šéftréner košického Unionu Peter Bozogáň: "Majstrovstvá Východoslovenskej únie splnili naše očakávania, i keď stále sa dá dosiahnuť aj viac. Niektorí naši pretekári sú zranení, ale obsadili sme tie kategórie, ktoré vieme obsadiť, takže s celkovým vystúpením našich borcov musíme byť spokojní."

V konkurencii okolo sto karatistov na šampionáte VÚKABU dominoval košický Union nielen kvantitatívne, ale aj kvalitatívne. "Účasť pretekárov na tohtoročnom šampionáte bola veľmi solídna, určite lepšia ako pred rokom," vraví Peter Bozogáň. "V dobrom svetle sa už tradične predstavili aj borci ďalších košických klubov KK Kretovič, Metropolu či pretekári Sabinova. Aj keď ich hendikepom je, že nemajú takú širokú základňu, akú máme v Unione. Úroveň viacerých zápasov, najmä zásluhou reprezentantov, bola veľmi dobrá. Okrem Zuzky Schwartzovej, ktorá potvrdila dobrú formu z nedávnych majstrovstiev sveta v Portugalsku, môžeme byť spokojní aj s vystúpením Michala Klimu. Spomedzi borcov iných oddielov sa mi pozdávali napríklad Jakub Kabát z KK Kretovič, ktorý zvíťazil v kumite kadetov do 70 kg, či Laura Servilová z Metropolu, ktorá triumfovala v kata kadetiek."

V hre chcú mať dvadsať borcov

Väčšina karatistov Unionu má už zaistenú účasť na decembrových majstrovstvách Slovenska v Nových Zámkoch, niektorí môže ešte získať miestenku na domáci vrchol roka na Slovenskom pohári, ktorý sa uskutoční 21. novembra v športovej hale na Palackého ulici. "V klube máme v kategórii kadetov a juniorov okolo dvadsaťpäť borcov, niektorí z nich sú zranení, ale aj tak predpokladáme, že na majstrovstvách republiky v Nových Zámkoch budeme mať okolo dvadsať ľudí," očakáva Peter Bozogáň.