Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

III. futbalová liga: Košický líder dostal štyri góly v Snine

Tretia futbalová liga pokračovala predohrávaným prvým jarným kolom.

Rozhodol jediný gól. Výhru Barce nad Spišským Podhradím ním zariadil Peter Pástor.(Zdroj: Judita Čermáková)

Barca - Sp. Podhradie 1:0 (0:0)

KOŠICE. Po slávnostnom výkope kandidátov do komunálnych volieb potešil domácich priaznivcov pomerne rýchlym otváracím gólom Pástor už v 8. min. O päť minút na to mal ďalší úspech na kopačke Gašpar, ale jeho strela tesne minula žrď. V 28. min. Hritz po úniku z pravej strany testoval pozornosť Dedinského. Pred prestávkou sa do ďalších dobrých šancí dostali Hoščuk i Gašpar, no celá akcia skončila nevyužitým rohovým kopom. Po návrate zo šatní sa očakávalo potvrdenie náskoku Barčanov, ale boli to hostia, ktorí hru vyrovnali a hrozili z nebezpečných kontier. Hostitelia sa začali obávať o výsledok. Našťastie pre nich sa Spišiakom nedarili finálne prihrávky a parádny volej Maliňáka minul Dedinského žrde. Až v 78. min. pripomenul Gašpar, že na ihrisku sú i domáci. Jeho prudká strela však riadne premasírovala jedného z obrancov súpera. Aj ďalší Gašparov únik vyzeral sľubne, no i z neho nebolo nič. A keď sa na záver v šanci ocitol Prachar a ani on sa pred mladým brankárom Sp. Podhradia nepresadil, boli Barčania spokojní i s jednogólovým víťazstvom.

Gól: 8. Pástor. Bez kariet. Pred 350 divákmi rozhodoval Ištoňa. Barca: Dedinský - Borza, Eštočin (64. Prachar), Šimko, Kuruc - Pástor, Hoščuk, Tokoly, Ohman (19. Valkučák), Gajdoš, Gašpar. Sp. Podhradie: Pollák - Haničák, Mišenčík, Papcún, Popovec - Hritz, Maliňák (71. Sýkora), Benko (60. Suchý), Zelený - Kočik, Pokrivčák.

Rudolf Rondzik

Rýchly gól Barce nebol potrebným dopingom

KOŠICE. Slávnostná atmosféra pred posledným jesenným výkopom jasne zatienila všetko, čo nasledovalo potom. Volební kandidáti i posledný výkon a výsledok domácich v zápase s moldavskou rezervou prilákali na tribúny celkom slušnú návštevu. No, jedným dychom treba povedať, že priaznivcom Barce tentoraz chutil viac guláš ako predvedený výkon ich hráčov. "Čo narobíte? I taký je futbal," spustil po odchode z ihriska Peter Pástor, strelec jediného gólu v tomto stretnutí. Rád sa vrátil k tomuto svetlému momentu: "Adam Hoščuk mi perfektne prihral a strela vyšla podľa predstáv. Pred týždňom proti rezerve Moldavy sa mi v rovnakej šanci nezadarilo. Teraz áno a mám radosť, i keď sme sa napokon o výsledok trochu strachovali. Do vedenia sme išli pomerne skoro a ako sa ukázalo, trochu nám to poškodilo. Lebo došlo k uspokojeniu a v hlavách sa možno usadila myšlienka, že sa nám nič nemôže stať," pokračoval 22-ročný stredopoliar. "Nato prišlo ku skorému zraneniu Ohmana, po prestávke i Eštočina a zrazu sme podľahli panike. Súper mal šikovných mladých hráčov, ktorí neľutovali kroky a už nám riadne podkurovali. Ešte šťastie, že sa to tak skončilo. Po jeseni máme dostatočný bodový zisk a pokojne sa môžeme pripravovať na jarnú odvetu. Po vlaňajšom trápení príjemná zmena," optimisticky sa pozeral dopredu šesťgólový strelec Barčanov.

Tréner Spišiakov Jozef Komara nevyšiel zo šatne príliš nahnevaný, i keď jednogólová prehra ho mrzela.
"Každá prehra bolí. A tesná ešte o niečo viac. Tým skôr, že po výkone v druhom polčase sme pomýšľali aspoň na bod. Pred prestávkou mali domáci viac z hry. Rýchly gól ich posadil do sedla a my sme sa museli mať na pozore, aby sme neinkasovali v rýchlom slede a aby nás to nezlomilo. To nám vyšlo a zo šatne sme vyšli so snahou o aktívnejší futbal. Chýbala iba presnejšia koncovka, možno trochu viac agresivity v súperovom pokutovom území. Ale máme mladý tím, takže skúsenosť nahrávala súperovi," popísal skutočnosť na hracej ploche. A rovnako tak videl súčasné netradičné postavenie svojho tímu v tabuľke 3. ligy. "Sezónu sme začali s predsavzatím omladiť káder. Dôvodov bolo niekoľko. Rozhodol však fakt, že nám skončili i niekoľkí chlapci, čo to ešte mohli potiahnuť. Lebo v takých zápasoch často rozhoduje práve skúsenosť. Názorne to predviedol i dnešný súper, ktorý takýchto hráčov má. Je to rozdiel oproti minulej sezóne. A stačí sa iba pozrieť do súpisky, koľko ošľahaných futbalistov im pribudlo. No my sa nevzdávame. I dnes nám mladíci ukázali, že futbal hrať vedia, takže netreba mať obavy o osud nášho tímu. A to je povzbudzujúce," lúčil sa s nami J. Komara.

V. Opátske - Svidník 2:2 (0:2)

KOŠICE. V poslednom jesennom kole sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvých 45 minút sa nieslo v znamení hráčov zo Svidníka. Tí nastúpili do zápasu s výborne organizovanou obranou, z ktorej prechádzali do rýchlych protiútokov, ktoré spôsobovali domácemu mužstvu značné problémy. Domáci sa cez stred hostí nevedelo presadiť a brankára Bíroša v prvom polčase ohrozili len strelami zo stredných vzdialeností. Svidník využil nesústredenosť domácich a po góloch Vyravca odchádzali do šatne so zaslúženým dvojgólovým vedením, keď sa domácim nepodarilo znížiť skóre v 43. min. Zábavníkom. Do druhého polčasu nastúpilo Opátske s obrovskou snahou zvrátiť zle rozohraný zápas, čo sa im aj čiastočne podarilo. Mužstvo Svidníka sa dostalo pod veľkých tlak domácich a hneď v 48. min. dal kontaktný gól Šoltis. O vyrovnanie sa mohol postarať v 66. min. Jakab, ale obrana hostí zblokovala jeho strelu. Vzápätí krížnou strelou ohrozil Bíroša Martin Angelovič, ale ten vytiahol jeho strelu spod brvna perfektným zákrokom. Domáce mužstvo dokázalo vyrovnať v 76. min., keď vystrelil Madar, ktorý trafil tyčku brány hostí a odrazenú loptu dopravil do siete Zábavník. Domácim sa aj napriek strhujúcemu záveru nepodarilo streliť víťazný gól a tak sa obe mužstvá rozišli so zmierlivým výsledkom.

Góly: 48. Šoltis, 76. Zábavník - 28. a 36. Vyravec. 2 ŽK: Haluška - P. Kočiš. Divákov: 200. Rozhodca: Džima. V. OPÁTSKE: Smetanka - Školník, Zábavník, Vilčko, Šoltis, M. Angelovič (83. M. Krakovský), Majoroš, Turczyk, Frajkor (46. Madar), Haluška, Jakab (72. P. Angelovič). SVIDNÍK: Bíroš - M. Kočiš, Luščák, Peregrim, Vyravec, Harakaľ, Koscelník (89. Dudáš), Morjak, P. Kočiš, Horochonič, Puchír.

M. Alexander

Ťažko vydretá remíza

Svidník nebol ďaleko od skalpu V. Opátskeho

Futbalisti, ako aj funkcionári Vyšného Opátskeho si mohli vydýchnuť po predohrávanom prvom jarnom kole, v ktorom hostili Svidník. Ten vyhral posledné dve kolá jesennej časti a nebol ďaleko od tretieho a druhého na ihrisku súpera. Hostitelia v samom závere dokázali zmazať dvojgólové manko z prvého polčasu, avšak na dokonalý obrat už im nezostalo času.

VYŠNÉ OPÁTSKE. Po zranení útočníka Steiningera a odchode Šustera zostal celok V. Opátskeho bez klasického útočníka, čo bolo poznať aj na hre. Už proti Svitu bolo túto absenciu cítiť, ale bojovnosťou a pohotovosťou kapitána Pavla Turczyka V. Opátske zdolalo Svit. Badateľná bola aj v nedeľňajšom súboji so Svidníkom, ktorého hráči vycítili šancu na dosiahnutie dobrého výsledku.

Dva rozdielne polčasy

V predchádzajúcich troch dueloch s týmto súperom nevyhrali, a zrejme aj nepriaznivá vzájomná bilancia ich vyburcovala k zodpovednejšiemu výkonu. Dobrou hrou zaskočili hostiteľov, ktorým v prvom polčase nič nevychádzalo a doslova súperovi ponúkli šance. Hostia to dokonale využili a do šatní odchádzali s dvojgólovým náskokom. Ten bol pre nich viac ako priaznivý a zdalo sa, že dokážu poopraviť vzájomnú bilanciu a získajú prvé víťazstvo. Nestalo sa. Druhý polčas bol v réžii domácich, ktorí mali hernú prevahu, ale góly neprichádzali. Ukázalo sa, že strelec Steininger mužstvu citeľne chýba. "Svidník bol v prvom polčase lepším celkom a zaslúžene vyhrával," hovorí kapitán V. Opátskeho Pavol Turczyk, ktorému sa tentoraz nepodarilo streliť ani jeden gól. "V šatni sme si povedali, ako na súpera, ale nik z hráčov to nedokázal zrealizovať na ihrisku. Až po zmene strán sme sa zlepšili, dokázali sme vyrovnať, ale už nie streliť víťazný gól." Svidníčania po dvoch víťazstvách si verili aj do tretice, a neboli ďaleko od zisku ďalších troch bodov. Nakoniec získali jeden, ktorý sa im isto máli, keď počas celého stretnutia viedli. Opátčania sa opäť presvedčili, že doma sa len tak ľahko dva zápasy po sebe nevyhrávajú. "Chceli sme jesennú časť ukončiť výhrou a rovnako tak aj vstúpiť do odvety. V závere sezóny nás trápia zranenia aj karty, aj preto sme nehrali v tom najlepšom zložení. Chýba nám útočník, preto aj v ostatných kolách strieľame menej gólov," prezrádza P. Turczyk. Aj keď domácim chýbali niektorí hráči, predsa len majú vyvážené mužstvo, ktoré by sa malo vysporiadať aj s nepriaznivou situáciou. Diváci videli dva rôzne polčasy, kým v prvom domáci nevynikli, v druhom bojovnosťou vydreli cenný bod. "Dá sa povedať, že dosť skoro sme znížili, keď sa presadil Šoltís. Gól nám pomohol, mali sme prevahu, ale vyrovnať sa nám podarilo až v závere. Do konca zápasu chýbalo možno desať minút, keď Zábavník dokázal odrazenú loptu poslať do siete. V porovnaní so Svidníkom nás dva góly stáli oveľa viac síl a poriadne sme sa natrápili, aby sme získali aspoň bod," dodal P. Turczyk.

Jaroslav Glovičko

Giraltovce - V. Tatry 2:0 (1:0)

GIRALTOVCE. Domáci už od úvodného hvizdu diktovali tempo zápasu a mali hernú prevahu. V 5. min. zahrával priamy kop Cauner, ale brankár Meleki loptu vyrazil. V 16. min. si Biľ narazil loptu s Caunerom, avšak Meleki včasným vybehnutím odvrátil na roh, po ktorom Vojta pálil tesne nad. Ďalšia štandardka v 18. min. už bola pre hostí pohromou, keď Bednár presne poslal loptu k pravej žrdi do siete. Tatranci síce predvádzali technický futbal, hrali na brejky, ale iba dva nepresné strelecké pokusy Kakaščíka a Oprondeka boli ich veľmi slabou vizitkou. V 26. min. predviedol Slovan rýchlu akciu a po úniku Kaňucha strieľal bez prípravy P. Partila, ale Meleki opäť skvele zachránil. Vyznamenal sa aj v 33. min. po hlavičke Uhrína. Aj v druhom polčase pokračoval Slovan v úsilí o zvýšenie skóre a hostia napriek snahe boli stále bezzubí a dvakrát ich zachránilo brvno. V 56. min. po Biľovej strele a o tri minúty neskôr po prelobovaní brankára P. Partilom. V ďalšom priebehu Giraltovčania kontrolovali vývoj zápasu bez gólu a čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v 86. min., ale stála zato. Kaňuch našiel P. Partilu a ten prudkým volejom spoza šestnástky poslal loptu od žrde do súperovej siete. Konečný výsledok mohol prikrášliť Uhrín v nadstavenom čase, ale v čistej šanci z päťky prestrelil. V dobrom zápase Tatranci herne nesklamali.

Góly: 18. Bednár, 86. P. Partila. ŽK: Vojta - Regitko, Kakaščík. Rozhodovala Kováčová pred 100 divákmi. GIRALTOVCE: Štefánik - Bednár, J. Mitaľ st., Vojta, Dubas - Biľ (79. Vaľovský), Cauner, P. Partila, Roba (66. Čabala) - Uhrín, Kaňuch (87. Džubara). V. TATRY: Meleki - Šimšaj, Sova, Ilavský, Šefc - Buc, Kakaščík, Regitko (90. Kollár), Lopúch - Oprondek (79. Novák), Semivan.

M. Deutsch

Taktovku prevzal po bratovi

Futbalisti MFK Slovan Giraltovce víťazstvom nad Vysokými Tatrami úspešne vstúpili do odvetnej časti III. ligy.

GIRALTOVCE. V tomto zápase pokračovali vo víťaznej sérii na domácom trávniku, keď k trom bodom im pomohol dobrý a zodpovedný výkon. Ústrednou postavou duelu bol domáci defenzívny strednopoliar Patrik Partila. Už osem rokov patrí k oporám Slovana a proti Tatrancom bol dirigentom a dušou mužstva. Plnohodnotne nahradil svojho brata Erika, ktorý pre pracovné povinnosti Slovanu momentálne chýba. Patrik neúnavne burcoval spoluhráčov a aj sám sa presadil aj strelecky. "Proti Vysokým Tatrám sme si verili, ich štýl hry nám vyhovuje. Ja som mal na starosti organizovanie defenzívy a nedovoliť tvorcovi hry súpera Kakaščíkovi možnosť zakončenia. Som rád, že sa mi to počas celého zápasu darilo," hovorí skúsený futbalista Giraltoviec.

Poistil trojbodový zápis

Divákov však zaujali aj jeho ofenzívne chúťky, keď sa často zapájal do útočných akcií a mohol sa zapísať do streleckej listiny aj skôr. "Už v I. polčase po úniku Ľuboša Kaňucha som si vypýtal loptu, ktorú som dostal na hranici pokutového územia. Videl som odkrytú bránku, a tak som neváhal a ihneď z prvej som vystrelil, ale vysoký brankár hostí skvele zasiahol. Desať minút po prestávke sa ku mne dostala odrazená lopta. Keďže brankár bol vpredu, snažil som sa prehodiť. Žiaľ, môj pokus skončil na brvne," pokračuje P. Partila. To však z jeho strany nebolo všetko. Svoj výborný výkon korunoval štyri minúty pred koncom gólom, ktorý veľmi potešil prítomných divákov. "K lopte som sa dostal po priťuknutí od Kaňucha a vložil som sa do nej celou silou. Naozaj mi výborne sadla, a keď sa odrazila od žrde, tak som ju očami tlačil do siete. Našťastie tam aj skončila. Bol to dôležitý zásah, ktorý nám definitívne zabezpečil tri body. Teší ma, že som sa po dlhšom čase strelecky presadil," dodal šťastný strelec.

Miroslav Deutsch

N. Hrušov - Moldava n/B B 3:0 (0:0)

NIŽNÝ HRUŠOV. Od úvodných minút sa hral kvalitný treťoligový futbal. Domáci vyvíjali enormný tlak, no ich akcie končili na dobre organizovanej obrane hostí. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi. Čo nevyšlo domácim v prvom polčase, podarilo sa v úvode druhého. V 50. min. vystrelil z hranice šestnástky Albičuk a jeho zblokovanú strelu zasunul do brány Komjaty. Od tohto momentu dostali domáci krídla, ale gólové príležitosti L. Lukáča, Tkáča a Horňáka ostali nevyužité. Hostia pohrozili v 60. min., ale hlavičku Hanzela domáci brankár kryl. V 62. min. domáci kopali rohový kop a nikým nekrytý Komjaty nastrelil iba žrď. Z následného protiútoku išiel hosťujúci útočník sám na brankára, ale ten skorým vybehnutím jeho prienik zneškodnil. V 75. min. sa opäť vyznamenal brankár, keď bravúrne vytlačil strelu Hanzela na roh. V 85. min. krásne uvoľnil domáci Chudina Horňáka, a ten obišiel aj brankára hostí a zvýšil na 2:0. V 90. min. ešte Chudina zahrával priamy kop, ktorý skončil v sieti hostí 3:0.

Góly: 50. Komjaty, 85. Horňák, 90. Chudina. ŽK: Majoroš (hostia), ČK: Čertík (hostia). Pred 200 divákmi rozhodoval Kolesár. N. HRUŠOV: Klamár - Chudina, Duda, Albičuk, Lukáč L., Horňák, Palko (90. Hamza), Mezei, Tkáč, Komjaty, Lukáč R. MOLDAVA B: Juhász - Čertík, Ohrablo, Hanzel, Rusinko (60. Schnurer), Kozár, Majoroš, Maďarik, Mačaj, Fazekaš, Vereb (46. Palencsár).

P. Goga

Sabinov - Topoľany 1:0 (1:0)

SABINOV. V 18. min. po kombinačnej akcii domáci Vranko Milan pekne zakončil a otvoril skóre na 1:0. Hostia po góle zvýšili pohyb, chceli čo najskôr vyrovnať. Domáca obrana, ktorá bola dosť vyťažená, eliminovala ofenzívu hostí. Druhý polčas začali domáci ofenzívnejšie, mali niekoľko dobrých príležitostí, kopali tri rohové kopy po sebe, ale bez gólového efektu. Postupne na ihrisku stúpala nervozita, hlavne zo strany hostí, ktorí často komentovali rozhodovanie rozhodcov. V 75. min. mohlo byť už 2:0, keď z ľavej strany Anderko pekne vystrelil, brankár hostí loptu vyrazil, ale nemal ju kto doraziť. V 84. min. po prieniku Radačovského a po jeho peknej strele zvýšenie náskoku zabránila ľavá žrď hosťujúcej brány. V 90. min. hostia mohli vyrovnať, keď hosťujúci hráč hlavou nastrelil hruď domáceho obrancu.

Gól: 18. Vranko Milan. ŽK: Peregrín, Radačovský - Csomas, Horňák 2, Adam, Smoľak. ČK: Horňák. Pred 200 divákmi rozhodoval Gál. SABINOV: Eliáš - Sochovič Radoslav (77. Molčan), Schovič Daniel, Novotný, Peregrín, Radačovský, Anderko, Dlugoš, Vranko, Lukáč, Kocúrek (69. Karabinoš). TOPOĽANY: Komenda - Csomas, Horňák, Chovan, Liška, Pivarník (65. Praščák), Tatiar, Adam, Kopač (84. Valkučák), Smoľak, Kandala

P. Plavčan

Stropkov - Svit 1:1 (1:1)

STROPKOV. Tri posledné jesenné zápasy domácim futbalistom vyšli, a tak nastupovali s víťaznými ambíciami. Tie potvrdzovali od úvodu stretnutia. Prihrávka Čepu na Vachaľa však bola ťažko spracovateľná a Veselý namiesto prihrávky na voľného Vachaľa volil strelu, ktorú však brankár hostí zlikvidoval nohou. V 13. min. si pred šestnástkou loptu hlavou posunul Čepa a bez prípravy nechytateľnou strelou pod brvno skóroval. V polovici polčasu sa zranil skúsený Veselý, čo citeľne oslabilo domáci kolektív. Strely Kaňuka a Medveca z diaľky bránu hostí neohrozili. Na druhej strane sa k lopte na pätke nedostal Jambor. V poslednej minúte prvého polčasu ešte Jamroškovič loptu z kopačky Badzíka na bránkovej čiare vykopol, ale o pár sekúnd bol na strelu toho istého hráča cez hlavu už prikrátky. Po zmene strán najprv Jamroškovič opäť reflexívne zabránil gólu Badzíka, Čepa prehral súboj s brankárom a pohotová strela Vargu smerovala vedľa brány. V 82. min. mohli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Priamy kop Pavlíka z 25 m Marušák iba vyrazil, ale Varga nedokázal loptu usmerniť do siete. Domáci mali počas celého druhého polčasu veľkú územnú prevahu, no ich hre chýbala futbalová myšlienka a možnosť prekvapenia v defenzíve hostí.

Góly: 13. Čepa - 45. Badzík. ŽK: Čepa, Pavlík - Marušák, Sabo. Pred 250 divákmi rozhodoval Bucko.

STROPKOV: Jamroškovič - Vatraľ, Pavlík, Adamica, Zápotocký - Vachaľ, Medvec, Veselý (23. Kočiš), Kaňuk - Varga, Čepa. SVIT: Marušák - Kostolník, Macko, Fridman, Budzák, Tropp, Jarkuliš (80. Petrilák), Jambor, Pekarčík (46. Sabo) - Lelkeš (84. Koch), Badzík.

Peter Barilla

Snina - Lok. Košice 4:0 (2:O)

SNINA. V šlágri kola sa prvá zaujímavá situácia zrodila v 15. min., keď M. Lukáč priťukol loptu Bednárovi, ale ten nezakončil presne. V 29. min. sa uvoľnil individuálne Aľušík, nahral lepšie postavenému M. Lukáčovi a ten strelou spoza šestnástky otvoril skóre. V 37. min. po kombinácii M. Pčola - Červeňák zakončoval opäť peknou strelou M. Lukáč, ale brankár bol pozorný. V 41. min. potiahol loptu Bednár, nahral nabiehajúcemu Červeňákovi, ktorý bol vo vyloženej šanci zozadu stiahnutý, následne rozhodca udelil červenú kartu a nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Bednár. V 54. min. po štandardke Červeňáka sa dostal k odrazenej lopte F. Hanc a strelou upravil na tri nula. V 70. min. vystrelil Tomčák z 30 metrov a brankár vytlačil loptu za pomoci brvna na roh. V 86. min. sa dostal k peknému zakončeniu hosťujúci Chmelo, ale brankár Mucha bol pozorný. V 87. min. po nahrávke od Bednára sa v šestnástke presadil výborne hrajúci M. Lukáč a stanovil rezultát stretnutia. V polčase stretnutia došlo k peknej situácii, keď výbor MFK blahoželal a odovzdal plaketu dlhoročnému bývalému hráčovi Sniny Jozefovi Filipovi, ktorý sa v uplynulých dňoch dožil životného jubilea 50 rokov.

Góly: 29., 87. M. Lukáč, 41. Bednár, 54. F. Hanc. ČK: 42. Galik. Rozhodca: Alexa. Divákov: 1 000. MFK: Mucha - Jankaj, J. Lukáč, F. Hanc, Tomčák - Červeňák (86. E. Hanc), Haburaj, Aľušík (66. Pavlina), M. Pčola - M. Lukáč (89. T. Diňa), Bednár. LOKOMOTÍVA: Petruška - Jurek, Grűnvaldský, Kavka, Galik - Lorinčák (75. Klučár), Dolutovský, Mišenčík (65. Mihok), Chmelo - Lipnický (46. Klimek), Takač.

M. Luc

Veľký Šariš - Krásna 5:1 (3:0)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Obe mužstvá začali svižne, ale domáci sa postupne presadzovali. V 7. minúte V. Keresteš po nezištnej prihrávke Bandžucha sám pred brankárom poslal loptu dosť ľahkovážne do jeho tela. V 13. minúte Jačišinov lob po Marchevského prihrávke skončil na brvne. V 21. minúte Veľkošarišania prelomili streleckú nemohúcnosť a po Kubánkovom centri z trestného kopu nekrytý Bandžuch poslal loptu hlavou do siete. Hostia len v náznaku postrašili strelou Chitavu spoza šestnástky vysoko nad bránku. Domáci udreli opäť v 31. minúte, keď Kubánka zahrával trestný kop, teraz zľava, a jeho jemnú loptu krásne tečoval Jusko. Ich kapitán M. Keresteš vypálil o dve minúty jedovku po narážačke s Halčákom, ale Csatlos ju bravúrne vyrazil nad brvno. V 40. minúte mal gól na kopačke Jačišin, v úniku obstrelil aj brankára, no lopta si to namierila do žrde. Tesne pred prestávkou po rohovom kope M. Keresteša sa v trme-vrme pred bránou hostí lopta odrazila od Juska a bol to ďalší gól. Hostia nedokázali odpovedať na tento vývoj. Navyše po hlúpom nakopnutí loptou súpera dostal druhú žltú Petričko a odišiel predčasne pod sprchy. Potom síce z jedenástky znížil Chitava, ale rozhodení hostia nedokázali eliminovať hrozbu z rýchlych protiútokov domácich. Okrem dvoch gólov mali blízko k zápisu do streleckej tabuľky ešte aj ďalší ich hráči.

Góly: 21. a 66. Bandžuch, 31. a 44. Jusko, 75. Halčák - 61. Chitava. ČK: 55. Petričko. ŽK: Petričko, Urban, Surgent. Divákov: 100. Rozhodca: Čech-Špirek. VEĽKÝ ŠARIŠ: M. Lukáč - Marchevský, Kubánka, Ambrozy, Adam - Jačišin, Bandžuch, Halčák (78. Štefko), M. Keresteš, Jusko (78. Macko) - V. Keresteš (75. Sedlák). KRÁSNA: Csatlos - Monrigal, Urban, Korfanta, Kičura - Macák (46. Golenya), L. Surgent (78. M. Surgent), Guza (46. Kakaščík), Petričko, Chitava - Gedeon.