Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Hráči Stropkova nechali na trávniku ďalší kus srdca

Stropkovčanom sa v závere jesene darí, pretože v posledných troch zápasoch získali sedem bodov. V poslednom meraní síl proti FK Topoľanom išli zverenci Alojza Lehockého za víťazstvom až do konca a odmeny sa dočkali v 88. min.

STROPKOV.

O srdci

MŠK Tesla Stropkov sa väčšinu jesennej časti pozeral na súperov z posledného miesta. Hoci Stropkovčania neraz ukázali dávku futbalového umenia, ktorá by ich v prípade zaratúvania bodov aj za umelecký dojem určite vyniesla na vyššie tabuľkové poschodia, vo viacerých prípadoch im chýbal kúsok legendárneho šťastia. Celá výsledkovo nevydarená jeseň však zložila zverencom trénera Alojza Lehockého účet v stretnutí proti FK Topoľany. Domáci viedli od 14. min. zásluhou L. Medveca a nič nenasvedčovalo tomu, aby sa mal obraz hry zmeniť v prospech hostí, no v závere prvého polčasu Topoľanom stačili dve kontry a vďaka O. Tatarovi odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom. Tento moment domácich nezlomil a v druhom dejstve ponúkli hneď niekoľko strhujúcich scén. Brankár súpera P. Komenda si párkrát po čiare slušne zalietal, ale proti pokutovému kopu M. Veselého a ekrazitu v kopačke K. Pavlíka si nárok jednoducho robiť nemohol. "Prvých tridsať minút sme mali hru pod našou kontrolou, čo sme vyjadrili aj vedúcim gólom. V závere prvého polčasu sme však doplatili na vlastnú taktickú nedisciplinovanosť, lebo pri rohovom kope boli určení traja hráči, ktorí mali vzadu istiť priestor, no dvaja sa zabudli a súper pohodlne vyrovnal. Ešte sme sa ani nestihli otriasť z tohto momentu a inkasovali sme druhýkrát. Tento vývoj bol pre nás krutý, ale vážim si, že chlapcov nezlomil. Hoci druhý polčas už nemal takú kvalitu, hráči ukázali, že chcú hrať futbal a bojovali až do konca. Každý z nich nechal na ihrisku srdce a aj preto naše víťazstvo považujem za zaslúžené," zdôraznil tréner MŠK Tesla Stropkov Alojz Lehocký.

Sedem bodov

Stropkovu sa v závere jesene darí, pretože v posledných troch stretnutiach získal za víťazstvo 4:0 nad Sabinovom remízu 1:1 vo V. Tatrách a poslednú drámu s Topoľanmi v súčte sedem bodov. Pokiaľ si niekto naivne myslel, že o jednom zostupujúcom je už rozhodnuté, hráči MŠK Tesla mu dali poslednými výkonmi dôraznú odpoveď. "Myslím si, že v posledných troch dueloch sme mohli získať aj viac ako sedem bodov, pretože vo V. Tatrách sme mohli vyhrať, ale v našej situácii sa pre nás ráta každý bod. O týždeň nás čaká ešte Svit a verím, že zvládneme i tento duel. Čo však bude ďalej, už nie je v našich rukách," dodal A. Lehocký.