Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix
MICHALOVCE Z LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA NAPRÁZDNO

I. liga: Moldava doma s Trenčínom víťazne

V prvej futbalovej lige bodovali naplno futbalisti Moldavy. Doma zdolali Trenčín. Michalovce sa z Liptovského Mikuláša vracali naprázdno, jediný gól inkasovali ešte pred prestávkou.

Rozhodujúci moment súboja Liptovský Mikuláš - Michalovce. Vladimír Šlosár (vľavo, číslo 17) prekonáva brankára hostí Miroslava Žofčáka.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

L. Mikuláš - Michalovce 1:0 (1:0)

L. MIKULÁŠ. Úvod lepšie zvládli domáci, s nepríjemnými strelami Bezáka z pravej strany v 10. a 15. minúte si však brankár Žofčák poradil. V 20. minúte sa v sľubnej šanci ocitol Mikulášan Latiak, ale najlepší hráč hostí Ziemba jeho pokus v poslednej chvíli zblokoval. V 26. minúte zahrmelo na opačnej strane, tečovaná strela M. Bernarda sa dostala až ku Kuncovi, ktorý hlavou prekonal brankára Kučeru, ale rozhodcovia gól kvôli postaveniu mimo hry neuznali. O tri minúty M. Bernardo pripravil hlavou loptu pre Gamkrelidzeho a jeho volej tesne minul žrď brány domácich. Druhá polovica prvého polčasu bola jasne v réžii Michaloviec, aj preto je paradoxné, že práve vtedy sa zrodil rozhodujúci moment zápasu. Najprv Rezer vysokou loptou z ľavej strany vybojoval po zásahu Žofčáka a neskôr Vanáka rohový kop, z ktorého sa hlavou presadil nekrytý Šlosár - 1:0. Druhé dejstvo odštartovali strely Kuncu a Latiaka na opačnej strane, s ktorými si brankári poradili. V 48. minúte odpískal slabučký rozhodca Vnuk po súboji Janeka so Šlosárom sporný pokutový kop, ktorý však brankár Žofčák domácemu Bezákovi chytil. V 55. minúte Serečin povykrúcal mikulášskeho Kapláňa, ale s jeho krížnou strelou si brankár Kučera poradil. Domáci mali potom vďaka sporným verdiktom rozhodcu výhodu dvoch priamych kopov spoza šestnástky, v 54. minúte strelu Latiaka kryl Žofčák a v 82. minúte zastavilo pokus Svinteka brvno! Aj keď hostia boli v druhom polčase smerom dopredu neškodní, v nadstavenom čase mali až dve gólové možnosti. Najprv po spätnej prihrávke Semana nepochopiteľne zaváhal Pavlovčák, a potom z čistej šance neskóroval ani Kunca.

GÓL: 40. Šlosár. ŽK: Šlosár, Kandera, Kapláň, Svintek - Opiela, Hruška. ROZHODCA: Vnuk - 940 divákov.

MFK TATRAN: Kučera - Kapláň, J. Pekár, Šupej, Kandera - Bezák, Virgala (68. Svintek), Helbich, Rezer (87. Kočan) - Šlosár, Latiak.

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Janek, Hruška, Ziemba, Vanák - Ruskovský, Opiela, Serečin (72. Paulovčák), Gamkrelidze (56. Jakubčo) - Kunca, M. Bernardo (62. E. Seman).

Jaroslav Čúrny

Moldava - Trenčín 3:2 (0:0)

MOLDAVA. Dá sa povedať, že pri Bodve videli fanúšikovia futbalu nie šláger kola, ale celej jesene. Nemyslíme tým význam tohto zápasu, ale jeho kvalitu a dramatické zvraty. Už tradične slušne zaplnené hľadisko útulného štadióna prežívalo po záverečnom hvizde eufóriu nevídaných rozmerov. Kým prvý polčas priniesol zaujímavé predstavenie, no bez zápletky a teda gólov, ten druhý to všetko vynahradil. Avšak i v prvej časti mali hráči oboch tímov strelecké príležitosti. No najprv domáci Jurko s Pacandom a po nich na druhej strane Fanendo i V. Horváth nestačili na majstrovstvo súperových gólmanov. Po prestávke sa však vrece s gólmi priam roztrhlo a spôsobilo infarktové stavy všetkým zainteresovaným. Keď Timkovič i Gavlák opäť pred Volešákom neuspeli, zdalo sa, že pre Moldavu bude brána hostí prekliata. Našťastie, spomínaná dvojica po vzájomnej ukážkovej spolupráci predsa len rozvlnila sieť. V 65. min. trenčiansky stred obrany poskytol Gavlákovi po Timkovičovej prihrávke príliš veľa priestoru i času a najlepší strelec domáceho tímu už nezaváhal. Gejzír radosti na tribúnach mohol dosiahnuť ešte väčšiu erupciu o tri minúty nato, no až trojica ofenzívnych hráčov v žlto-modrom sa šance poľahky zbavila. A nasledoval trest. Najprv Depetris a po ňom i Fanendo dokonale otočili skóre v prospech lídra súťaže. Zdalo sa, že je po nádejach zverencov staronového kouča Karola Kisela na dobrý výsledok. Lenže prišiel záver duelu a v ňom znovuskriesenie moldavského mužstva. To po rozohratej štandardke Godál usmernil loptu za chrbát vlastného brankára a v nadstavenom čase striedajúci M. Kováč hlavou po Gavlákovom centri strhol víťazstvo pre Moldavčanov. Tí mohli hovoriť i o šťastí, lebo Depetris po vyrovnávajúcom vlastencovi mohol poslať svojich znovu do vedenia, avšak v stopercentnej šanci minul Vojtaškovu svätyňu. A takto prišiel vedúci tím 1. ligy k prvej trobodovej strate v sezóne.

Góly: 65. Gavlák. 89. vlastný Godál, 90. M. Kováč. v - 71. Depetris., 76. Fanendo. Žlté karty: Baez. Rozhodoval Valášek, 1 700 divákov. Moldava: Vojtaško - Handzuš, L. Horváth, Smrek, Majný - Nemček, Brezničan (79. Brezina), Pacanda, Timkovič – Gavlák, Jurko (89. M. Kováč ). Trenčín: Volešák - Čorgley, Godál, Ševela, Kleščík – Mazan (61. Štefánik), Depetris, Baez, V. Horváth, Hlohovský - Fanendo.

Rudolf Rondzik

Stretnutie Petržalka 1898 - FC Púchov sa neuskutočnilo, hostia pre finančné problémy nevycestovali na duel.

R. Sobota - Ružomberok "B" 1:0 (0:0). Gól: 52. J. Pisár (z pok. kopu), ŽK: 70. Vargic, 88. J. Líška - 73. L. Greššák, rozhodovali: Michlian - Mókoš, Jankovič, 336 divákov.

Šaľa - D. Kubín 0:0. ŽK: 20. Z. Savič, 73. Ilič (obaja Dolný Kubín), rozhodovali Sedlák - Jenčura, Bóllo, 205 divákov.

Senec - Lučenec 6:3 (4:2). Góly: 9. a 15. Belkovics, 38. a 57. Chorvatovič, 5. Neoveský, 61. Hlavatovič - 4. Kamendy, 42. Slančík, 89. Hamuľak, ŽK: 19. Pavlovkin (Lučenec), rozhodovali: Vlk - Mikulaj, Poláček, 542 divákov.