Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

IV. a V. futbalová liga: Krompachy naložili Medzevu, Palín mal víťazný finiš

Hrali sa zápasy IV. a V. ligy.

Palín strhol víťazstvo na svoju stranu v samom závere. Sečovská defenzíva napokon tlaku domácich neodolala.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

IV. liga JUH

Haniska - Buzica 1:0 (1:0), G: S. Molnár (11 m), D: 250, R: Basoš, ŽK: Mikloš - Kozak, Šima, Rebej;

Krompachy - Medzev 7:0 (4:0), G: Karpinský 4, Richnavský F. 2, Kukura, D: 80, R: Godžák, ŽK: bez kariet;

V. Kapušany - V. Folkmar 2:0 (0:0), G: Nagy (11 m), Čižmar, D: 250, R: Vojtko, ŽK: Čižmar, Hrabčák - M. Sasák, Čuchra;

Čaňa - Strážske 0:0, D: 150, R: Marko, ŽK: Bodnár 2, ČK: Bodnár (domáci);

Sobrance - Turňa 2:1 (0:0), G: Viňanský, Paulíny (11 m) - Pelegrin, D: 150, R: Holp, ŽK: Trela, Paulíny, Viňanský, Kostrej, Gergely, Eperješi, Kendela - Pelegrín, Vislay, Hajdu, ČK: Krochta (hostia);

Rožňava - Hrabušice 0:1 (0:1), G: Hanzely, D: 100, R: Baksay, ŽK: Roth, Boroš (domáci);

Rudňany - Kr. Chlmec 3:1 (1:0), G: Mikluš, Boroš, Baluch - Haminda, D: 30, R: Firkaľ, ŽK: Sabol, Boroš - Sakač, Guter;

Štítnik - V. Revištia 1:0 (1:0), G: Varga, D: 150, R: Michalík, ŽK: Mészner - Nemčík.

Dobrý darček pre päťdesiatnika

RUDŇANY. Písal sa 25. september a v tento deň Rudňany porazili doma Štítnik 3:1. Odvtedy akoby uťal. V tabuľke sa Rudňanci postupne zosúvali nadol a so záverom jesennej časti už sa reálne hovorilo o záchrane.

Vydarená päťdesiatka

V poslednú októbrovú sobotu hostili predposledné Rudňany tabuľkového suseda z Kráľovského Chlmca. Stretnutie sa začalo s menším oneskorením. Čakalo sa na príchod trénera Jaroslava Zajaca, ktorý si pred stretnutím Sp. Nová Ves - Poprad prevzal ocenenie pri príležitosti životného jubilea. Dobrý darček mu prichystali aj jeho zverenci. Po statočnom výkone zvíťazili 3:1.

"Som spokojný s takýmto darčekom," s úsmevom povedal na začiatku rozhovoru päťdesiatnik J. Zajac, ale hneď reagoval: "Treba však zdôrazniť, že hostia mali veľmi dobré šance. Podržal nás brankár a hráči pochopili, že už majú nôž na krku. Z našej strany zvíťazila vôľa a bojovnosť. Hrali sme dobre takticky a hlavne efektívne."

Nedobrá jeseň

Súčasný stav futbalu v Rudňanoch odzrkadľovalo aj sobotňajšie stretnutie. Za pekného jesenného počasia bola v hľadisku len hŕstka divákov. Pritom na hracej ploche sa hral veľmi dobrý zápas.
"S jeseňou nemôžem vysloviť spokojnosť. Už letná príprava bola chaotická. Nepochopenie bolo aj zo strany funkcionárov, keď sme potrebovali doplniť káder. Toto sa teraz odzrkadlilo. Aj zápas s Kr. Chlmcom dohrali dvaja hráči so zranením a sebazaprením. Striedať musel aj náhradný brankár ako hráč do poľa. Veľa zápasov sme doma zbytočne prehrali. Nehovoriac o tréningovej morálke, veď sedem hráčov sú študenti, ktorí môžu prísť na tréning len v piatok. Úvod jesennej časti sme ako-tak zachytili, ale teraz máme v tabuľke pravdy mínus šesť bodov. Otvorene povedané, aké postavenie v tabuľke, také je aj naša sila. Uvidíme, čo prinesie najbližšie obdobie a zimná prestávka," uviedol tréner Rudnian Jaroslav Zajac.

Rudňanci sa s domácim publikom ešte v sobotu nelúčili. V predohrávke prvého jarného kola by mali hostiť doma Veľký Folkmar, nad ktorým v prvom jesennom kole vyhrali 4:3.

Jozef Petruška

IV. liga SEVER

Medzilaborce - Kľušov 2:1 (2:0), G: V. Lukáčik, Gavula (11 m) - J. Gerčák, D: 600, R: Farkaš;

Bystré - Hanušovce 1:2 (0:0), domáci nenahlásili výsledok, R: Maličký;

Levoča - Raslavice 4:0 (2:0), G: Lešnovský 2, Šimonič, Vojtuš, D: 250, R: Černický, ŽK: Jakubec, Šimo - Potocký Kribiš, Plančár, Tomaško, Jenčo, Blaško;

Ľubotice - Fintice 4:1 (1:1), G: Zorský, Luptak, Renčko, Belech (vl.) - Marton, D: 300, R: Sakalík, ŽK: Uličný - Eliáš;

Pakostov - Dl. Klčovo 1:1 (1:0), G: Gombita - Homoľa, D: 200, R: Kavčák, ŽK: bez kariet;

Kračúnovce - Kendice 2:1 (1:0), G: Nazarej, Ungvarský - Kinder, D: 150, R: Djordjevič, ŽK: Hajnik, Risko (hostia);

Kežmarok - Ľubica 0:1 (0:0), G: M. Kapral, D: 250, R: Zubka, Ž: Kopkáš, Svitek (domáci);

Breznica - Bard. N. Ves 1:0 (0:0), G: Fečko, D: 200, R: Béreš, ŽK: J. Melník, M. Melník, Varga - Suchanič, Solanič.

V. liga SZ

Šiba - Sp. Bystré 5:3 (4:2), G: Žarnovský, Hovanec, Herstek, Kaščák, M. Pavel - Ebringer, Vernarec, Michna, D: 100, R: Korečko, ŽK: Herstek, Pacher, M. Pavel - Michna, Korenko, Šuster;

Pušovce - Gaboltov 0:1 (0:1), G: Pavol Javorský, D: 50, R: Ivan, ŽK: Pavol Javorský (hostia);

Záhradné - Plavnica 2:3 (0:2), G: Carik, Bartek - Jacko 2, Matej, D: 200, R: Svoboda, ŽK: Bujnovský - Pavlišin;

Záborské - Malcov 3:0 (2:0), G: R. Kakaščík, Semančík, Kozma, D: 100, R: Jonáš, ŽK: Bľanda, Kaščák (hostia);

Čirč - Miklušovce 3:1 (1:0), G: M. Pyda, P. Kačmarčík 2 - Pekár, D: 350, R: Kertes, ŽK: M. Pyda - P. Prokop;

Župčany - Uzovce 0:1 (0:1), G: Baran, D: 150, R: Jeleneková, ŽK: Bocka, Astary - Vavrek, Vaňo;

Vrbov - Š. Dravce 2:0 (1:0), G: Malich, M. Dučák, D: 150, R: Hrinda, ŽK: Pirožak, Krátky - Kušnír, Pirožek, ČK: Krátky (2 x ŽK) - Kmec;

Hranovnica - Štrba 3:0 (1:0), G: M. Gajan, Petruľa, Husár, D: 150, R: Maček, ŽK: Giblák (hostia).

V. liga JV

Petrovce - Cejkov 0:1 (0:0), G: M. Miker (vl.), D: 100, R: Lajčák, ŽK: Gajdoš, Lakatoš, Demeter - Rusnak;

V. Horeš - Čičarovce 1:0 (0:0), G: Illeš T., D: 200, R: Černica, ŽK: Cs. Dako, Dozsický, T. Illeš - T. Nagy 2, O. Doboš, ČK: T. Nagy, Molnár (hostia);

Sokoľany - Borša 4:1 (3:0), G: Zeleňak 2, N. Rybar, E. Rybar - Hencel, D: 100, R: Tramita, ŽK: bez kariet;

Palín - Sečovce 2:1 (0:0), G: Dzurjo, Virčík - Ivan, D: 200, R: Lenková, ŽK: Oščipovský, Onderko (hostia);

Slivník - Michaľany 1:1 (0:1), G: Takáč - Strišovský, D: 200, R: Friga, ŽK: Predy, Kováč, Kočík - Kašeľák, Strišovský;

Geča - Streda 3:1 (1:0), G: Lovas 2, Leško Ľ. - Batta T., D: 150, R: K. Friga, ŽK: Antoš, Smolej (hostia);

Poproč - Lastomír 4:0 (2:0), G: Popovič V. 4, D: 160, R: Firda, ŽK: Štovčík - Kačmár, Krišo.

Palínsky víťazný finiš

Sečovce ešte v 83. minúte vyhrávali, ale napokon si z ihriska nováčika piatej ligy neodviezli ani bod.

PALÍN. Súboj tabuľkových susedov a zemplínskych zástupcov v piatej lige juho-východ medzi nováčikom z Palína a Sečovcami priniesol dramatický súboj do posledných minút. Domáci vyhrali 2:1, keď ešte osem minút pred koncom prehrávali. Presné zásahy M. Dzurja v 83. minúte a víťazný Virčíkov v 90. minúte znamenali obrat v skóre.

Rozhodol záverečný finiš

Palínčania sa museli zaobísť bez štyroch hráčov základnej zostavy, a preto ich výkon mal dlho ďaleko od optima. Až strhujúci finiš im zabezpečil trojbodový zisk. "Spočiatku to z našej strany nebolo herne v poriadku, i keď sme nevyužili zopár šancí aj v prvom polčase. Po tom, čo sme inkasovali na začiatku druhého polčasu, sme si vytvorili prevahu, z ktorej sme vyťažili víťazstvo. Sečovce sa predstavili ako húževnatý súper a možno doplatili aj na to, že za stavu 0:1 nevyužili dobré šance," poznamenal Ján Gajdoščík.

Škoda nevyužitých šancí

Sečovce prišli iba s dvanástimi hráčmi a v útoku nastúpili s brankárom Nískym. Práve on mal na kopačkách možno rozhodujúce góly, ale keďže neuspel, domáci ostávali v hre. Na druhej strane sa hostia strelecky presadili už v prvom polčase, ale rozhodcovia im neuznali podľa všetkého regulárny gól. "Aj my sme nastúpili v poriadne okyptenom zložení. Po tom, čo sme sa dostali do vedenia, sme mali ešte štyri dobré strelecké možnosti, z toho dve vyložené. Neuspeli sme, dostali sme sa pod tlak a napokon sme prehrali. Domáci urobili po každej stránke maximum, aby vyhrali, dali o gól viac a majú tri body," doplnil tréner Sečoviec Marián Siksa.

Jaroslav Čärny

V. liga JZ

Jaklovce - Harichovce 2:1 (0:1), G: Budinský, Adamišin (11 m) - Stofko, D: 200, R: Bindas, ŽK: Kandrik, Budinský - Karchňák, Urban, Staroň, Hrušovský;

Teplička - Gelnica 2:4 (1:2), G: M. Tekač, Lesnický - Švarc 2 (oba 11 m), Tokarčík, Tekač (vl.), D: 200, R: Onofrej, ŽK: Uhrinovský 2, M. Bijacovský 2 - Hrobko, Ondrejčík, Pilár, ČK: Uhrinovský, Bijacovský, Olejník (domáci);

Koš. N. Ves - Margecany 2:2 (1:0), G: Lumtzer R., Seman - Furajtar, Papcun, D: 70, R: Truchan, ŽK: Siladi, Seman, Halčíšák (domáci);

Helcmanovce - Smižany 3:2 (1:0), G: Škarbek, Hvišč, Pisko - Klubert 2, D: 150, R: Wurm, ŽK: Rimbala (hostia);

Sp. Vlachy - Prakovce 2:1 (0:1), G: Labaš, Piroščák - Sivický, D: 200, R: Kmec, ŽK: Tunka - Kuchar;

Kr. Podhradie - Sp. N. Ves B 4:2 (1:0), G: Kún, Pronyai 2, Bodnár - Liška, Jenča, D: 150, R: Novák, ŽK: Pronyai, Lázár - Baranyi;

Gem. Hôrka - Ťahanovce 2:1 (1:1), G: Medvec, Zsóri - Horňák P., D: 80, R: Filipák, ŽK: Šmíro - Eröš 2, ČK: Eröš M., Horňák (hostia).

V. liga SV

Kalnište - Stakčín 3:1 (2:0), G: Cigán, Bárta, Šoltys - Kuznecov, D: 150, R: J. Mišenčík, ŽK: bez kariet;

Kamenica - Jasenov 1:2 (1:0), G: Varchala - T. Goga, Beták, D: 150, R: Stretavský, ŽK: Tokár, Godžák, Dirbák 2 - Šumila, Behún, ČK: Dirbák (domáci);

Sačurov - Belá 2:0 (0:0), G: Dobranský, D. Tokár, D: 250, R: Kováčová, ŽK: Dobranský - Šimon, Čižmár, Vajda;

Ubľa - Humenné 3:2 (1:0), G: Darjanin (11 m), Maďarčík, Gabák (vl.) - Gabák (11 m), Pidanič, D: 100, R: Trembeckí, ŽK: Peštik M., Pekala - Mydla 2, Gabák, Šalata, ČK: Mydla (hostia);

Radvaň - Čierne 2:0 (1:0), G: Krivák, Gavaľa, D: 80, R: Čiták, ŽK: M. Svičin (domáci);

Holčíkovce - Vechec 3:2 (0:1), G: P. Porvazník, J. Porvazník, Malý - Iľko, Soták, D: 150, R: Kunst, ŽK: Takáč - Iľko, Soták;

Udavské - Seč. Polianka 1:0 (0:0), domáci nenahlásili výsledok, R: Torkoš;

Soľ - Zámutov 4:0 (2:0), G. Hajnik 2, Kalinič, Horanič, D: 200, R: Martinko, ŽK: bez kariet.

Gelnická štôlňa Jozef získala dôstojný vstup

Dobrovoľníci ho upravili spôsobom, akým sa budovali pred storočiami.

Udavačská aplikácia EEI možno porušuje zákon

Parkovacia firma môže mať problém, údaje sa smú poskytnúť len so súhlasom.

Jozef Móder: Boháči chcú len lacno získať hráčov a draho ich predať

Skvelý futbalista jubiluje. Málokto vie, že sa oňho zaujímal Real Madrid.

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém