II. liga: Bardejovčania pri streleckej chuti

Zo zápasu Spišská Nová Ves - Poprad.
Zo zápasu Spišská Nová Ves - Poprad. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|2. nov 2010 o 00:00

V 14. kole II. futbalovej ligy nevyužili výhodu domáceho prostredia hráči lídra tabuľky Sp. N. Vsi, keď po nie najlepšom výkone iba remizovali s Popradom. Dva body doma stratili aj Lipany, ktoré vyrovnávajúci gól dostali v nadstavenom čase. Povinné body z

ískal Vranov v súboji so Starou Ľubovňou a doma sa darilo aj Bardejovu, ktorý nasúkal košickej rezerve MFK štyri góly. Z troch bodov sa tešili aj juniori Tatrana Prešov. Doma nepochodilo iba Humenné.

Vranov - St. Ľubovňa 1:0 (0:0)

VRANOV. Domáci začali aktívne, no do veľkých gólových príležitostí ich hostia nepúšťali, lebo prišli s umnou defenzívnou taktikou a dobre zhusťovali priestor na vlastnej polovici a hlavne pred vlastným pokutovým územím. Napriek tomu si domáci v prvom polčase vypracovali tri gólové príležitosti, no Lazúr, Baran a Šamo ich nedokázali zužitkovať. Druhý polčas začali domáci ešte aktívnejšie a prvú veľkú príležitosť mal Šamo, ktorý ideálny center Streňa nedokázal zasunúť do prázdnej brány z dvoch metrov. No prišla 9. min. a pekný center Barana, ktorý zakončil hlavou Streňo - a bolo 1:0. Od tejto chvíle sa domáci veľmi uspokojili a aktivitu prevzali hostia. Najprv v 63. min. ušiel Sekelský, no jeho strela išla vedľa brány. V 74. min. z 25 m vystrelil Mariančík, no jeho strela skončila na brvne domácej brány. Potom sa útoky striedali na oboch stranách, viac sa hra kúskovala a prerušovala. Gól do konca zápasu už nepadol, a tak domáci nakoniec zvíťazili 1:0.

Gól: 59. Streňo, ŽK: Paraska, Tomčák - Bičuš, Tabek. Rozhodoval Kakaščík, pred 450 divákmi.

VRANOV: Bálint - Dubecký, Jenčko (46. Tomčák), Petro, Kulich (58. Kirňák), Šamo (86. Komár), Streňo, Paraska, Turcovský, Baran, Lazúr.
ST. ĽUBOVŇA: Bičuš - Szcziepanik, Dabek, Kucko, Krupa, Kupec, Krajňák, Mariančík, Turlík, Sekelský (73. Kosturko), Selep (84. Pavlovský).

František Buzek

Humenné - Žilina B 0:1 (0:0)

HUMENNÉ. Kluby sa dohodli, úradnou správou to potvrdila aj ŠTK SFZ a namiesto pôvodnej nedele sa hralo v sobotu. Výkop však nebol o 14.00 hod., ale o 15.13 hod., lebo delegovaní R a DZ úradnú správu SFZ nečítali a na zápas včas neprišli. Delegát vôbec, rozhodcovia neskôr, keď ich zháňali telefonicky.
Domáci začali náporom, výsledkom boli dva nepresné pokusy Ondicu a Šuľáka. Súper dal o sebe vedieť v 7. min., keď sa po dlhom odkope predral k lopte Poliaček, tiesnený Šuľákom vystrelil lobom, no Brza loptu vyškriabal na roh. Do šance sa v 10. min. dostal Ljubarskij, zasekol si obrancu, no strelu mu Rakovan kryl. Hlavička Šuľáka letela vedľa, v 23. min. vytlačil brankár na roh priamy kop Ondicu. Hneď v 52. min. bol v šanci zozadu zatlačený Sima, ani nezakončil, no hralo sa ďalej. Hostia odpovedali v 57. min. Poliačkom po ľavej strane, ktorý spätnou prihrávkou našiel Fótyika, a ten bol medzi dvojicou Hreško - Šuľák pohotový - 0:1. Domáci sa zmohli iba na tri strely, medzi žrde mieril len Mikulanin, humenská domáca jesenná rozlúčka mala trpkú príchuť.

Gól: 57. Fótyik. Žlté karty: Ljubarskij, Pa. Šuľák - Poleť. Pred 250 divákmi rozhodoval Glova. 1. HFC: M. Brza - Blahuta, Berjanidze, Hreško, Pavol Šuľák - Goga (27. Pa. Hrehovčík), Mikulanin, Ondica (75. C. Vasiľ), Koromház (76. Kirvej) - Ljubarskij, T. Sima. MŠK B: Rakovan - Mabouka, Minárčik, Mravec, P. Šimko - Poleť (46. Le Giang), Kohút (73. Almeida Santos), Žilák (90. Tomanica), Škvarka - Fótyik, Poliaček.

M. ŠKUBA

Lipany - Ružiná 3:3 (1:0)

LIPANY. Zápas začali domáci dosť opatrne. Prvú strelu na bránu súpera vystrelil v 12. min. Kaminský. O tri minúty znova Kaminského strela išla tesne nad brvnom brány hostí. V 16. min. pohrozili aj hostia, keď unikol Valentýny, no proti domácemu brankárovi Talianovi neuspel. V 29. min. založil rýchlu akciu domáci Pončák a po jeho prihrávke skóroval Blaško 1:0. V 43. min. pekne vystrelil domáci Andraščík, no jeho strela išla tesne vedľa ľavej žrde bránky hostí. V druhom polčase v 46. min. strela hráča hostí Máča šla iba tesne nad brvno bránky Taliana. V 52. min. po peknom centri Janiča zvýšil Hricov na 2:0. V 67. min. hosťujúci Valentýny trafil brvno domácej bránky a odrazenú loptu Csányi poslal nad. V 71. min. hostia znížili Kurákom na 1:2. Už o minútu nato domáci Gomoľa po štandardke zahranej Drobňákom zvýšil na 3:1. Hostia sa nevzdávali a po chybách domácej obrany v 85. min. znížili Vaculčiakom na 3:2 a ten istý hráč v nadstavenom čase v 91. min. po centri Libiča hlavou vyrovnal na 3:3.

Góly: 29. Blaško, 53. Hricov, 72. Gomoľa - 71. Kurák, 85. a 91. Vaculčiak. ŽK: Blaško - Vaculčiak, Horvát. Pred 320 divákmi rozhodoval Korista.

LIPANY: Talian - Kaminský, Gomoľa, Šimko, Janič - Blaško (85. Hovanec), Andraščík Marek, Hudy (73. Dupkala), Pončák - Drobňak, Hricov (90. Sekerák).
RUŽINÁ: Miščík - Vaculčiak, Mesároš, Caban (25. Csanyi), Horvát - Prepelica, Paľaga, Kurák, Libič - Mač (80. Antunovič), Valentýny.

Pavol Šuhaj

Moldava - Trenčín 3:2 (0:0)

MOLDAVA. Dá sa povedať, že pri Bodve videli fanúšikovia futbalu nie šláger kola, ale celej jesene. Nemyslíme tým význam tohto zápasu, ale jeho kvalitu a dramatické zvraty. Už tradične slušne zaplnené hľadisko útulného štadióna prežívalo po záverečnom hvizde eufóriu nevídaných rozmerov. Kým prvý polčas priniesol zaujímavé predstavenie, no bez zápletky a teda gólov, ten druhý to všetko vynahradil. Avšak i v prvej časti mali hráči oboch tímov strelecké príležitosti. No najprv domáci Jurko s Pacandom a po nich na druhej strane Fanendo i V. Horváth nestačili na majstrovstvo súperových gólmanov. Po prestávke sa však vrece s gólmi priam roztrhlo a spôsobilo infarktové stavy všetkým zainteresovaným. Keď Timkovič i Gavlák opäť pred Volešákom neuspeli, zdalo sa, že pre Moldavu bude brána hostí prekliata. Našťastie, spomínaná dvojica po vzájomnej ukážkovej spolupráci predsa len rozvlnila sieť. V 65. min. trenčiansky stred obrany poskytol Gavlákovi po Timkovičovej prihrávke príliš veľa priestoru i času a najlepší strelec domáceho tímu už nezaváhal. Gejzír radosti na tribúnach mohol dosiahnuť ešte väčšiu erupciu o tri minúty nato, no až trojica ofenzívnych hráčov v
žlto-modrom sa šance poľahky zbavila. A nasledoval trest. Najprv Depetris a po ňom i Fanendo dokonale otočili skóre v prospech lídra súťaže. Zdalo sa, že je po nádejach zverencov staronového kouča Karola Kisela na dobrý výsledok. Lenže prišiel záver duelu a v ňom znovuskriesenie moldavského mužstva. To po rozohratej štandardke Godál usmernil loptu za chrbát vlastného brankára a v nadstavenom čase striedajúci M. Kováč hlavou po Gavlákovom centri strhol víťazstvo pre Moldavčanov. Tí mohli hovoriť i o šťastí, lebo Depetris po vyrovnávajúcom vlastencovi mohol poslať svojich znovu do vedenia, avšak v stopercentnej šanci minul Vojtaškovu svätyňu. A takto prišiel vedúci tím 1. ligy k prvej trobodovej strate v sezóne.

Góly: 65. Gavlák. 89. vlastný Godál, 90. M. Kováč. v - 71. Depetris., 76. Fanendo. Žlté karty: Baez. Rozhodoval Valášek, 1 700 divákov
Moldava: Vojtaško - Handzuš, L. Horváth, Smrek, Majný - Nemček, Brezničan (79. Brezina), Pacanda, Timkovič – Gavlák, Jurko (89. M. Kováč ). Tréner: K. Kisel.
Trenčín: Volešák - Čorgley, Godál, Ševela, Kleščík – Mazan (61. Štefánik), Depetris, Baez, V. Horváth, Hlohovský - Fanendo. Tréner: A. Gula.

Rudolf Rondzik

Bardejov - Košice B 4:1(2:0)

BARDEJOV. Prvú šancu domácim pripravil Gondoľ, ten nestačil odvrátiť loptu, no zostalo to nevyužité. V tomto priestore bolo dosť vzruchu a v 6. min. strelu Petráša brankár Prekovič ešte kryl. No potom prišli minúty domáceho hráča, ktorý svoju aktivitu korunoval dvomi gólmi. V 10. min. po rýchlom protiútoku mu presne nahrával Vasiliak a strelec Petráš z hranice pokutovej značky sa nemýlil. Jedinú šancu v domácom pokutovom území si hostia vypracovali po 20. min. Kavka sa dokonca dostal za domácich obrancov, ale z výhodnej pozície netrafil bránu. V strede ihriska bola viac chýb na oboch stranách, súboje dvojíc prinášali množstvo nepresností, ale hostia sa museli brániť. V 36. min. Kuhajdík poslal loptu z priameho kopu do pokutového územia, ktorú obrana odvrátila na kopačku Petráša, a ten z dobrých 20 m umiestnil pokus k pravej žrdi. Streleckej pohode domácich mohol prospieť aj Cuprišin a na druhej strane hostia pri protiútokoch nezvládali koncovku. Po prestávke vzrušila Kuhajdíková strela vedľa a obrana Košíc nevedela, kde skôr zachraňovať. Jeden brejk sa im predsa vydaril. Tóth sa dostal za obranu a bol faulovaný. Pokutový kop Pačinda s prehľadom premenil. To ich povzbudilo a záverečná štvrťhodina sa hrala v réžii MFK. Súboje dvojíc boli čoraz ostrejšie, hráči si dovoľovali viac diskusií s rozhodcom. Hostia pridali na dôraze a domáci mali starosti, aby neinkasovali kontaktný gól. V snahe dať gól neboli pozorní v zadných radoch a po rýchlom protiútoku domácich Seman s prehľadom posunul loptu Kuhajdíkoví, ktorý sa tentoraz nemýlil.
Góly: 10. a 36. Petráš, 62. Vasiliak, 90. Kuhajdík - 67. Pačinda. ŽK: Seman. Rozhodoval Marhefka pred 500 divákmi.
Partizán: Čikoš-Pavličko - Staš (58. Andraščík), Palša, Lauko, Kandráč - Petráš (70. Cenker), Kundra, Kuhajdík, Vasiliak - Cuprišin (79. Bučko), Ma. Seman. MFK B: Prekovič - Tóth, Gondoľ, Džogan, Arsič (63. Mi. Seman) - Štefaňák (58. Hojstrič), Matič, Kavka, Juhar - Pačinda, Kolek (84. Nurkovič).

Juraj Ščerbík

1. FC Tatran jun. - Trebišov 1:0

PREŠOV. V prvom polčase si ani jedno mužstvo nevypracovalo vážnejšiu príležitosť, pred bránkami bolo vzruchu minimum, streleckým pokusom chýbala razancia alebo presnosť. Prešovčania boli útočnejším mužstvom, vo finálnej fáze sa však nedokázali presadiť, chýbal im efektívnejší ťah na bránku súpera i nejaká vtipná akcia. V 32. min. zo sľubnej pozície mieril vedľa trebišovskej bránky Dolný. Hostia sa usilovali o kontry, nedotiahli to však do želaného konca. Zaujímavejší priebeh mal druhý polčas, juniori 1. FC Tatran v ňom mali viac príležitostí. V 56. min. pri Jevľanovovej šanci vynikol brankár Sudimák. O rezultáte súboja sa rozhodlo v 58. min. Luberda po rohovom kope hlavou poslal loptu do trebišovskej siete. V 69. min. sa pred brankárom Poľackým ocitol D. Leško, prekonať ho však nedokázal. Celé stretnutie odohral David Čep, hráč corgoňligového tímu 1. FC Tatran. Po vážnom zranení kolena nastúpil na majstrovský zápas po siedmich mesiacoch.

Gól: 58. Luberda. ŽK: Čep. Rozhodca: Kozák. Divákov: 98. 1. FC TATRAN jun.: Mucha - Kačala, Luberda, Čep, Kica - Lipták - Dolný (87. P. Leško), Poliaček, D. Leško - Jevľanov (79. Jacko), Pekár (71. Bognár). TREBIŠOV: Sudimák (61. Poľacký) - Kročko, Lacko, Olah, Petrovský - R. Drobňák (77. Patkanóci), Haničák, Capko, Kokočák - Nemeth, Toporčák.

J. Jacoš

Sp. Nová Ves - Poprad 0:0

SP. NOVÁ VES. Od začiatku bolo tradičné susedské derby nezáživné. V prvej štrťhodine sa súperi len oťukávali a ani v následných minútach uzimení diváci veľa dobrého futbalu nevideli. Až po polhodine hry sa zrodila vážnejšia šanca hostí, keď po Pitoňákovej strele dobre zasahoval brankár Gaborčík. Vážnejšie bránu hostí ohrozili Novovešťania až v 39. min. Čekovským. Asi najväčšiu šancu domácich mal v 40. min. Sirko, keď
zoči-voči gólmanovi Popradu zaváhal. Úvod druhého polčasu patril Spišiakom, ktorí trochu ožili, no ich kombinácia bola veľmi nepresná. V 53. min. v dobrej gólovej pozícii sa ocitol hosťujúci Maťaš, ale skóre sa nemenilo. Dva dobré strelecké pokusy mal v 68. a 72. min. Čekovský, tie sa však tiež nekončili gólom. Najväčšiu šancu mali Popradčania v 78. min., keď po rohovom kope Pitoňákovu strelu vykopávala z prázdnej brány domáca obrana. Ani záverečné platonické šance nevrcholili gólom, a tak sa veľmi slabý zápas skončil bezgólovou remízou.

ŽK: Daško. Rozhodca: Anguš. Divákov: 400. SP. NOVÁ VES: Gáborčík - Shytov, Guman, Zekucia - Baranek (87. Šoltés), Sedláček, Stanislav (64. Čomič), Stadnyk, Čekovský - Kovalík, Sirko (80. Kiššák). POPRAD: Vernarský - Pazúr, Daško, Vitkaj – Rams (64. Michlík), Kočiš, Pitoňák, Maťaš (70. Rusnák), Dinis (46. Bendík) - Ondruš, M. Tropp.

J. Petruška

Veľmi slabé derby

SP. NOVÁ VES. Výborná jeseň, postavenie v tabuľke a dobrá herná fazóna - to všetko predurčovalo futbalistov FK Spišská Nová Ves k jasnému víťazstvu v susedskom derby s Popradom. Jesenná rozlúčka pre Novovošťanov však dopadla veľmi zle.

Došli sily

Súboj dvoch mužstiev z opačných koncov tabuľky uzimených divákov vôbec nezahrial. Skôr naopak, ešte viac schladil. Po ihrisku pobehovalo dvadsaťdva hráčov, ktorí akoby sa sústredili len na to, aby neinkasovali gól a do žiadnych vážnejších akcií sa nepúšťali. V niektorých fázach hry boli Popradčania aktívnejší. Po prestávke sa prebrali aj domáci, ale ich výkon ďaleko zaostal za tými predchádzajúcimi zápasmi.
"Očakávali sme proti Popradu ťažký zápas. Bolo to o našom slabšom pohybe, nedarila sa nám kombinácia. Ak nedáte gól, nemôžete vyhrať. Mali sme nejaké šance, tie ostali nepremenené. Určite už nám v závere jesene dochádzali sily," povedal po stretnutí hráč FK Spišská Nová Ves Radoslav Sirko.

Hostia spokojní

S bodom po bezgólovej remíze určite nemôže byť v spišskonovoveskom tábore spokojnosť. Pre zachraňujúcich sa hostí mal veľkú hodnotu.
"Poviem rovno - chceli sme tu získať tri body. Nevyužili sme šance, a tak musíme byť spokojní s bodom. Domáci sú veľmi nebezpečné mužstvo, mužstvo momentu - uspávacia taktika, a potom vedia zrýchliť. V prvom polčase sme zbytočne kazili veľa lôpt, zvlášť, keď nás domáci nechali hrať. Navyše sme museli striedať dvoch zranených kľúčových hráčov. Teraz už hráme každý zápas o záchranu a bod zo Spišskej Novej Vsi je povzbudzujúci," skonštatoval tréner Popradčanov Vladimír Lajčák.

Jozef Petruška

Ďalšie výsledky

B. Bystrica B - Zvolen 1:0 (0:0). Gól: 54. Vician, rozhodoval: Špaček, 100 divákov. Podbrezová - D. Ždaňa 0:0. rozhodoval: Debnár, 320 divákov.

6 gólov: Stadnyk (Sp. N. Ves), Lakšík (B. Bystrica B), Digoň (Košice B),

5 gólov: Sima (Humenné), Guman (Sp. N. Ves),Vaculčiak (Ružiná), Fótyik (Žilina B),

4 góly: Uškovič (B. Bystrica B), Orolín, Sekeráš (Ždaňa), Nemeth (Trebišov), Pekár (Prešov B), Maťaš (Poprad), Minčič (Podbrezová), Skvašik (Košice B), L. Hricov (Lipany).

3 góly: Christu (Žilina B), Lazúr (Vranov), Pelegríny (Zvolen), Toporčák (Trebišov), Puchy, Kostúrik (Podbrezová), Kiššák (Sp. N. Ves), Kuhajdík, Petráš, Cuprišin (Bardejov), Dupkala (Lipany), J. Chomistek (B. Bystrica B), M. Penksa, Máč (Ružiná), Stanislav (Sp. N. Ves),

2 góly: Vyskočil, Mravec (Žilina B), Eliaš, D. Leško, Pekár (Prešov B), Harvilko, Vaculčiak, Pančík, Kožička, (Podbrezová), I. Pončák, M. Drobňák (Lipany), T. Libič, Antunovič (Ružiná), Sepeši, Žiak, Krivjančin (Ždaňa), Seman, Kundra, Lauko (Bardejov),Slep (St. Ľubovňa), Rams, Michlík, Vitkaj (Poprad), Mezovský, Pelegríni, Karakačanov, Bobor (Zvolen), Ovšianik, Disko (Humenné), Peter Ďurica (B. Bystrica B), Sirko (Sp. N. Ves),Pačinda (Košice B).