Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Chemesáci doma nestratili ani set

Zlomom bolo druhé dejstvo, keď Humenčania využili až piaty setbal, pričom trikrát mohli ukončiť set aj Chorváti.

Ďakovačka. Chemesáci domácu ouvertúru sezóny zvládli.(Zdroj: Marián Škuba)

HUMENNÉ. Domáca sezónna ouvertúra dopadla úspešne. Slovenský majster zdolal na svojej palubovke chorvátskeho šampióna bez straty setu. Prvý i tretí boli jasne v rukách chemesákov, v druhom mali viac z hry "mladíci" zo Záhrebu, koncovka priniesla drámu so šťastným humenským vyvrcholením.

Spokojní novici

Po prvýkrát mohli volejbaloví priaznivci vidieť v akcii aj dve posily chemesákov. A isto boli obe strany spokojné. Nahrávač Sukochev miešal chorvátske hlavy pestrou a rýchlou hrou na sieti, okrem toho štyrikrát aj bodoval, raz blokom. Smečiar Roman Mizerák sa dostal na palubovku v druhom sete, útočne bol so
76-percentnou úspešnosťou výborný, zo siedmich bodov raz uspel priamo z podania.

"Bol to dobrý zápas, hrali sme dobre ako kolektív. Potešila ma atmosféra v hľadisku, diváci vytvorili príjemné prostredie. Som s dneškom spokojný, aj keď na súhre s chlapcami ešte treba popracovať, aby to bolo stopercentné, 'perfect'. Veľa sa počas zápasu rozprávame, aby to bolo čo najlepšie," konštatoval Greg Sukochev, ktorého fans chemesákov privítali samostatným úvítacím transparentom.

Zlomový druhý set

V prvom i treťom sete nazbierali Chorváti spolu menej bodov, ako v sete druhom. Viac ako polhodinová dráma sa skončila pomerom 32:30, keď chemesáci využili až piaty setbal, trikrát mohli ukončiť set aj "mladíci" Záhrebu. "Druhý set bol veľmi ťažký, súper nám odskočil a dokázal potom stále stratovať. Našťastie sme prestali v závere setu robiť chyby, súper už nebol tak útočne istý a zlomový set sme získali," dodal austrálsky nahrávač.

Pofúkané rany

Po dvoch prehrách vonku si chemesáci hladkým víťazstvom pripísali do tabuľky prvé tri body. "Teší ma, že sme potvrdili svoju veľkú domácu silu. Vieme a chceme výhodu nášho prostredia v sezóne čo najviac využiť, máme vďačných divákov, super fans. Náš servis i obrana na sieti v dvoch setoch diktovali tempo hry, raz to bola dráma. Po dvoch prehrách v Rakúsku, keď sme mohli získať viac, sme si aspoň trochu pofúkali rany," dodal Milan "Miňo" Hriňák, smečiar, ktorý vystavil chorvátskemu útoku až štyrikrát blokom stopku.

Chemes Humenné - Mladost Zahreb 3:0 (14,30,13)

Chemes: Javorčík 5, M. Mizerák 6, M. Hriňák 14, Kašper 5, Sukochev 4, Jakubov 16 - libero Vajda (Leškanič 2, Biľ, R. Mizerák 7, Kríž 1). Tréner: Richard Vlkolinský. Mladost: Isek 2, Sabljak 10, Ivaniševič 1, Nojič 7, Damjanovič 7, Mihalj 4 - libero Mirkovič (Peterlin 2, Colič 1, Marelič). Tréner: Zeljko Nojič. Esá: 2:0; pokazený servis: 13:6; úsp. útoku: 49% : 26%; body po blokoch: 13:8. R: Dudek, Burkiewicz (POL). D: 800. Hrací čas: 79 minút.