Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

I. liga: Zemplínčanom vyšiel prvý polčas

V zápasoch 13. kola I. futbalovej ligy Michalovčania zdolali R. Sobotu rozdielom triedy, keď o svojom trojgólovom víťazstve rozhodli už do prestávky. Naopak, vonku sa nedarilo Moldavčanom, ktorí sa ani tentoraz na cudzom ihrisku neuchytili a podľahli domá

Gólový moment Mariana Bernarda. Po tejto hlavičke Brazílčana viedli Michalovce 2:0.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

cej rezerve Ružomberka. Znovu sa o výsledku rozhodlo v úvodnej 45-minútovke.

Michalovce - R. Sobota 3:0 (3:0)

MICHALOVCE. Domáci nadviazali na svoje tradične dobré prvé polčasy z úvodu súťaže a Gemerčanov "vybavili" za úvodnú polhodinu. Prvý gól mohol padnúť už v 12. minúte, center Serečina zaletel až k Ziembovi, ktorý pravačkou zblízka namieril do žrde. O štyri minúty neskôr brankár Prošovský fauloval v pokutovom území Bernarda a nariadenú penaltu Ruskovský s istotou premenil vo vedúci gól Michaloviec. O štyri minúty to autor prvého gólu vrátil aj s úrokmi, keď presným centrom našiel hlavu Bernarda, ktorý pridal druhý úspech MFK Zemplín. V 32. minúte bol pri góle domácich opäť Brazílčan Bernardo, tentoraz centrom našiel Gamkrelidzeho, ktorý z prvej zvýšil už na rozdiel triedy. Sedem minút po prestávke ušiel obrane hostí Ruskovský, prihrávkou ponúkol gól Kuncovi, ktorého vychytal brankár Prošovský a odrazenú loptu poslal Gamkrelidze do žrde. Dovtedy nevýrazní hostia sa prvýkrát vážnejšie ozvali v 63. minúte, po prihrávke Pisára sa ocitol v čistej šanci Morháč, ale jeho krížna strela ľavačkou minula bránu Michaloviec. V 73. minúte aktívny M. Bernardo nádhernou kolmicou uvoľnil Ruskovského, ktorý z čistej šance brankára Prošovského neprekonal. Aj keď hostia po zmene strán zvýšili aktivitu a vytvorili si aj šance, v tomto stretnutí im nebolo súdené streliť gól.

GÓLY: 17. Ruskovský (11 m), 21. M. Bernardo, 32. Gamkrelidze. ŽK: Hruška - Geri, Obročník. ROZHODCA: Fajčík - 613 divákov. MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Janek, Hruška, Ziemba, Vanák - Ruskovský (80. Paulovčák), T. Opiela, Serečin (77. E. Seman), Gamkrelidze - M. Bernardo, Kunca (60. Jakubčo). MŠK: Prošovský - Práznovský, Geri, Zvara, B. Mráz - Migaľa, Sedlák, Obročník (71. Perexta), Morháč (88. Juhász) - Líška (78. Siheľský), Pisár.

Zariadil to Bernardo

Brazílsky útočník v priebehu pätnástich minút si najprv vykoledoval penaltu, potom skóroval, a napokon nabil na gól Gamkrelidzemu.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec sobotňajším víťazstvom nad Rimavskou Sobotou (3:0) potvrdili vzostup formy, keďže tretíkrát za sebou vyhrali, rovnako tretíkrát v rade strelili svojim súperom tri góly a druhýkrát za sebou vyhrali doma po výsledku 3:0. Táto séria ich vyniesla už na štvrté miesto tabuľky, keď na druhý Lučenec strácajú iba bod.

Spokojnosť

Tréner Michaloviec Vlastimil Petržela neskrýval po zápase spokojnosť. "Vyhrali sme a podali sme aj dobrý výkon. Teší ma, že sme zvládli určenú taktiku, hráči od úvodu dostali súpera pod tlak a vďaka trom pekným gólom rozhodli o víťazstve. Škoda, že sme nepridali po zmene strán ďalšie presné zásahy. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, keďže šancí sme ešte mali a náš brankár Žofčák nemal veľa roboty," konštatoval český tréner MFK Zemplín.

Bernardo prekvapil

Prekvapujúcou postavou zápasu bol brazílsky útočník Mariano Bernardo, ktorý bol pri všetkých troch góloch domácich a v druhom polčase ešte nádherne vyzval k presnému zásahu Ruskovského. "Dnes nám nezabrali opory Kunca a Serečin, ale ťažili sme z aktívnej hry Ruskovského a Gamkrelidzeho, ktorý síce neoslnil, ale vpredu bol nebezpečný. Takisto výborne hral stopér Ziemba, ktorý sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Mariano Bernardo splnil úlohu, bol pri góloch, a to je pre útočníka najdôležitejšie," doplnil tréner na margo hráča, ktorý absolvoval iba svoj štvrtý štart v michalovskom drese.

Víťazný šál

Všimli sme si, že Vlastimil Petržela odkoučoval zápas v klubovom šále, nuž nás zaujímalo, či mu bola taká zima, alebo jednoducho sympatizuje so svojím chlebodarcom. "Ešte pred predchádzajúcim zápasom v Ružomberku som ho dostal od šéfa klubu, a keďže sa mi veľmi páči, vzal som si ho aj dnes. Nepopieram, že je v tom aj trošku poverčivosti, keďže sme v oboch prípadoch vyhrali. Inak, ja som bol počas stretnutí stále zvyknutý mať na sebe v chladnejšom počasí šál, takže v podstate som iba nadviazal na tradíciu z minulosti," dodal Vlastimil Petržela.

Jaroslav Čúrny

Ružomberok B - Moldava 2:0 (2:0)

RUŽOMBEROK. Už v 3. min. bol vo „veľkom vápne" hostí Brezničanom faulovaný Lovás, brankár Moldavy Vojtaško však Chovancovu penaltu vystihol. O dve minúty už Ružomberčania viedli: Lovás naservíroval loptu práve Chovancovi a ten ju už len doťukol do prázdnej brány. V 10. min. mali hostia možnosť gólovo odpovedať. Brezničanovej koncovke z 5 m však chýbala razancia, a tak domáci brankár jeho strelu vyrazil. V 30. min. na Smieškovo brvno doplachtila Gavlákova hlavička. V 32. min. Pilár vnikol do moldavskej šestnástky, Smrek ho poslal na zem a Chovanec zvládol jedenástkový reparát – 2:0. Do prestávky ešte domáci pohrozili dvoma strelami zdiaľky (Chovanca a Jurča). V úvode druhej polovice viac aktivity bolo na moldavských kopačkách. Tá však skončila len tromi rohovými kopmi. V ďalších fázach ružomberská rezerva mala dianie na ihrisku pod kontrolou. V 66. min. Shaqiri zobral loptu Hanzušovi, ten ale v rozhodujúcej chvíli dokázal zatiahnuť záchrannú brzdu. V závere sa do dvoch sľúbných prienikov dostal domáci Lupták, ale vo finálnej fáze stroskotal.

GÓLY: 5. a 32. T. Chovanec (2. z 11 m). ŽLTÉ KARTY: Jurč - Smrek. ROZHODOVAL: Ježík - 173 divákov. MFK B: Smieška - V. Kováč, Jurč, Radič, M. Ondrík - Pilár, L. Greššák, Shaqiri, Ivan Kotora - T. Chovanec, Lovás. FK BODVA: Ľ. Vojtaško - Hanzuš, F. Brezničan, S. Smrek, Majný - Nemček, Timkovič, L. Horváth, Čertík - Pacanda - T. Gavlák.

Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0). Góly: 75. Jurky, 80. Z. Savič, ŽK: 39. R. Bella, 71. R. Chomistek - 50. Kandera, 75. Pastva, 82. V. Helbich. Lučenec - Šaľa 2:0 (1:0), 38. a 62. Slančík. Púchov - Senec 0:3 (0:0),51., 57. a 66. Belkovics. Trenčín - Petržalka 2:1 (1:1), 16. Adi, 73. Baez - 8. Švec.

1. Trenčín 13 10 3 0 30:6 33
2. Lučenec 13 6 4 3 19:11 22
3. Petržalka 13 5 6 2 20:14 21
4. Michalovce 13 6 3 4 21:20 21
5. L. Mikuláš 13 6 1 6 20:22 19
6. D. Kubín 13 5 3 5 16:11 18
7. Senec 13 5 3 5 17:14 18
8. Moldava 13 4 4 5 20:19 16