Krajčík vybojoval striebornú medailu

Sportnet|23. okt 2010 o 00:00

V lesoch pri Záhorskej Bystrici neďaleko Bratislavy sa konali medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na klasických tratiach.

KOŠICE. Veľmi dobre si na uvedenom podujatí počínali juniori a veteráni Klubu OB Akademik Technická univerzita Košice, ktorí vybojovali šesť majstrovských titulov.

Z 21 štartujúcich v elitnej kategórii mužov na 14,6 km trati s prevýšením až 560 m a 28 kontrolami sa majstrom SR stal Marián Dávidík (Kobra Bratislava) za 91:46 min. Striebornú medailu vybojoval druhý Michal Krajčík (ATU Košice), ktorý zaostal 66 sekúnd. Tretí skončil Vít Pospíšil (Kobra Bratislava) za 99:21 min. V lepšej polovici z východniarov ešte skončili: 6. Š. Ringer, ...8. T. Drenčák a 9. T. Leštinský.

V ženskej elite na 8,8 km trati s prevýšením 355 m a 17 KS zvíťazila Češka Hana Hlavová za 70:52 min. pred svojou krajankou Mádlovou (obe Brno) a tretia skončila V. Vávrová (Kobra Bratislava). Len 14 sekúnd delilo od medaily štvrtú Katarínu Labašovú (ATU Košice). V nižšej výkonnostnej kategórii W21-B vyhrala Barbora Franková (KOB Sokol Kysak).

V majstrovských mládežníckych a veteránskych kategóriách medailové pozície obsadili: W-14E: 3. A. Šofranková (ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice), W-16E: 2. M. Papugová, W-18E: 2. K. Papugová (obe ATU), 3. Ľ. Sokolová (Kysak), W-20E: 1. Jana Janovcová (ATU),...3. E. Farkašová (Sp.N.Ves), W35-E: 1. Elena Papugová, W45-E: 1. Eva Mušinská (obe ATU), M-14E: 3. J. Šoltés (Čingov Sp.N.Ves), M-18E: 3. D. Franko ( Kysak), M-20E: 1. Miroslav Papuga (ATU), M35-E: 3. M. Bednárik (Sp.N.Ves), M40-E: 1. Jozef Pollák (ATU),...3. V. Franko (Kysak), M45-E: 2. C. Takács, M50-E: J. Kuchta, M55-E: 3. A. Onder, M60-E: 1. Igor Roháč (všetci ATU).

Vo verejnej kategórii M-12C bol prvý Dušan Sláma (ATU) pred F. Šoltésom (Sp.N.Ves) a tretí skončil M. Maliar (ATU).