Čiapočku sršňov si navlečú aj Janíček a Cagalinec

Dostane šancu. Aj Igor Cagalinec (s loptou) si zahrá Pohár LEN za ČH Hornets.
Dostane šancu. Aj Igor Cagalinec (s loptou) si zahrá Pohár LEN za ČH Hornets. (Autor: Veronika Janušková)
Marián Špacai|19. okt 2010 o 00:00

Vodní pólisti ČH Hornets sa v prvom kole extraligy potrápili. Odpor posilnených Topoľčian zlomili až v závere stretnutia. Odvčera sa už v pozmenenom zložení pripravujú na Pohár LEN.

KOŠICE. ČH Hornets Košice by mal mať v tomto ročníku v slovenskej extralige o poznanie väčšiu konkurenciu. Ostáva síce jasným favoritom na titul, ale už nielen Akademik, ale aj Topoľčany sa ho hotujú poriadne hrýzť, odpisovať nemožno ani Bratislavu. Hneď prvé kolo tieto očakávania naplnilo.

Obavy o výsledok

Sršni zvíťazili v „horúcom" prostredí v Topoľčanoch 13:9, ale v prvej polovici stretnutia prehrávali, až od tretej štvrtiny sa obraz hry začal otáčať. „Predpokladal som ťažký zápas, pretože Topoľčany urobili obrovský progres a doma majú výhodu malého bazéna. Mal som obavy o výsledok, lebo takmer tri štvrtiny sme prehrávali. Výhra o štyri góly skresľuje, lebo posledné dva sme dali až v poslednej minúte, keď už domáci riskovali v snahe o vyrovnanie," uviedol tréner ČH Hornets Róbert Kaid.

Rýchlo zladiť súhru

Vo štvrtok cestuje slovenský majster na turnaj Pohára LEN do Neapolu. Bez pätice skúsených Karola Bača, Petra Nižného, Michala Gogolu, Alexandra Nagya a Andreja Zarevu. Po zlých vystúpeniach na euroligovom podujatí v Rijeke vedenie klubu rozhodlo, že bude lepšie, keď dostanú pred reprezentačnými povinnosťami voľno na psychický oddych. Do Talianska berú omladený káder s perspektívou do budúcnosti. „Kalendár ukázal, že títo hráči by prakticky nemali voľný víkend, keďže o týždeň vhupnú do reprezentačného kolotoča. Dostali teda voľno, aby si oddýchli pred zápasmi Slovenska proti Ukrajine a Rumunsku," stroho skonštatoval na margo udalostí v klube tréner Kaid.

Aj Pohár LEN, hoci úroveň Euroligy nedosahuje, však má svoju vážnosť, a preto by sa Košičania mali pokúsiť o postup aj s omladeným mužstvom. „Bol by som zlý tréner, keby som niekam šiel s tým, že nechcem postúpiť," potvrdil kormidelník. Jedno z piatich voľných miest v tíme zaplní uzdravený Maďar Márton Chilkó. Do Neapolu s ČH Hornets ďalej pocestuje aj kvarteto, ktoré je na ich súpiske pre medzinárodné zápasy, ale v domácej extralige pôsobí v iných kluboch. Ide o Maďara Gábora Pecza a Igora Cagalinca z Topoľčian a Andreja Janíčka a brankára Lukáša Kozméra z Bratislavy. „Aj títo hráči sú kvalitní, ide len o to, ako sa podarí narýchlo zladiť súhru a dať to dokopy, aby to v bazéne spoločne fungovalo."