IV. a V. liga: Gólová prestrelka v Petrovciach

Futbalová IV. a V. liga pokračovala v regióne ďalším kolom.

O prvý gól Veľkého Folkmara sa postaral Marián Belej.(Zdroj: pp)

IV. LIGA - SKUPINA JUH

Turňa - Buzica 2:1 (2:0), G: Pelegrin, Rohaľ - Herceg, ŽK: Eperješi - Engel, D: 200, R: Bochnovič.

Haniska - Medzev 5:0 (3:0), G: M. Majoroš 2, Beck, Gorej, S. Molnár, ŽK: Šváb - Capko, Šrobár, D: 300, R: Gál.

Krompachy - V. Revištia 2:1 (1:1), G: Ľ. Ontko, Glova - Tomko, ŽK: Kuriško - Atiari, Tomko, D: 150, R: Piro.

V. Kapušany - Strážske 1:1 (0:1), G: Čižmár - Kročko, ŽK: Kostrej, Kaplar, Černej - Michaliv, Bodnár, D: 200, R: Tabiš.

Sobrance - Hrabušice 5:1 (2:0), G: Chyrik 3, Kostič, Komár - Popadič, ŽK: Komár, Simčik - Oravec, Dičak, Popadič, Smik, D: 150, R: Hegeduš.

Rožňava - V. Folkmar 0:2 (0:2), G: Belej, Sovič, ŽK: Roth - Diro, D: 60, R: Šivec.

Rudňany - Čaňa 0:3 (0:1), G: P. Juhás, L. Török 2, ŽK: Mikuš - Ružička, Pustai, D: 50, R: Michalíková.

Štítnik - Kr. Chlmec - hostia nepricestovali, R: Marcin.

IV. LIGA - SKUPINA SEVER

Hanušovce - Kľušov 1:0 (0:0), G: Hadžala, ŽK: Hadžala, Verčimak -P. Čerčak, Gutek, D: 200, R: M. Firkaľ.

Medzilaborce - Raslavice 4:0 (2:0), G: Potoma 3 (2 z 11 m), Gavula, ŽK: bez kariet, D: 250, R: Cehuľa.

Bystré - Fintice 4:1 (3:1), G: Komár 2, Hojsák, Pivovarník (11 m) - Svocák, ŽK: Tkáč, Nagy, Pivovarník - Porochnavý, d: 200, R: Kunzo.

Levoča - Ľubica 1:0 (0:0), G: Kramarčík, ŽK: Michalík, Minďaš - Vojtanek 2, M. Kaprál, ČK: Vojtanek (Ľubica), D: 250, R: P. Friga.

Ľubotice - Dl. Klčovo 0:0, ŽK: Onofrej, Uličný - Kolesar, D: 150, R: Marko.

Bard. N. Ves - Kežmarok 1:0 (0:0), G: Šimčo, ŽK: Kerbčár - Oravec, D: 150, R: Mišenčík.

Pakostov - Kendice 2:2 (0:0), G: Palenčík 2, Merkovský 2, ŽK: bez kariet, D: 200, R: E. Kočiš.

Breznica - Kračúnovce 3:1 (1:1), G: M. Melnik, Tabiš, Paňko ml. - Ungvarský (11 m), ŽK: J. Melnik, Paňko ml. - Ungvarský, Lukáč, Peržeľ, D: 100, R: Drenko.

V. LIGA J-V

Čičarovce - Cejkov 3:0 (2:0), G: Doboš 2, Molnár, D: 200, R: Marušin, ŽK: Bertič, Molnar, Bakasz - Rusnak;

Petrovce - Sokoľany 5:4 (2:3), G: Sninský 2, Demeter, Lakatoš, Ferko - Zeleňak, Rybár, D: 150, R: Sendek, ŽK: Gajdoš, Polák - Pida, ČK: Varga (hostia);

V. Horeš - Sečovce 3:0 (3:0), G: V. Varga 2, Illeš T., D: 150, R: Guľko, ŽK: Koreň M., Mitro (hostia);

Michaľany - Borša 2:1 (0:1), G: Bobik (11 m), M. Elek - Horňák, D: 180, R: K. Friga, ŽK: Mihók, ČK: Mihók (hostia);

Palín - Streda 2:0 (0:0), G: Vajda (11 m), Balog, D: 150, R: Jevín, ŽK: Vajda, Petrik - Bata, Karnay, ČK: Bata (po 2 ŽK hostia);

Slivník - Lastomír 2:0 (2:0), G: Tavarez, Takáč, D: 200, R: Torkoš, ŽK: Takáč, L. Imričko - Senjuž, Župa, Pado, Krišo 2, ČK: Krišo (hostia);

Geča - Poproč 1:3 (0:0), G: Ľ. Leško - Popovič 2, V. Lindvay, D: 250, R: Haviarik, ŽK: Ľ. Leško, Župa - Pavlinský.

V. LIGA J-Z

Gelnica - Harichovce 0:2 (0:1), G: Pukluš 2, D: 100, R: Kováčová, ŽK: bez kariet;

Jaklovce - Ťahanovce 3:0 (2:0), G: R. Adamišin 2 (1 z 11 m), Kandrik, D: 100, R: Uhlár, ŽK: D. Humeňanský - Študenc, Tresa, Fekete, Čišovský 2, Servila 2, ČK: Čišovský, Servila (hostia);

Teplička - Margecany 0:1 (0:0), G: Petrik, D: 200, R: Zajac, ŽK: Vojtko - Sokolský;

Koš. N. Ves - Prakovce 3:0 (1:0), G: Šurin 2, Maťaš, D: 100, R: Kuľha, ŽK: L. Lumtzer, M. Lumtzer - Marcinko, Lapšanský, ČK: Farkaš - Kuchta;

Helcmanovce - Sp. N. Ves B 2:1 (2:0), G: J. Pisko 2 - Čomič, D: 150, R: Galík, ŽK: M. Macejko, Ľ. Maliňák (domáci), ČK: Kupčov (hostia);

Sp. Vlachy - Kr. Podhradie 1:0 (0:0), G: Biroščak, D: 200, R: Židišin, ŽK: Pronayi, Bodnár (hostia);

Gem. Hôrka - Smižany hostia nepricestovali, R: Daňo.

V. LIGA S-Z

Gaboltov - Sp. Bystré 3:0 (2:0), G: Cenker, Makuch, P. Javorský, ŽK: Makuch, D. Javorský - Kic, Meliš, Krišanda, D: 100, R: Bereš.

Šiba - Plavnica 2:3 (1:1), G: Valenta, Pilinský - Matej, Janič, Jacko, ŽK: Paulišin (hostia), D: 150, R: Čiták.

Pušovce - Malcov 3:1 (2:1), G: Seman, Kučeravý, T. Surgent - Kolega, ŽK: Suslo, Migaš - Šveda, Knap, Zajac, Kačmár, D: 100, R: Wurm.

Záhradné - Miklušovce 2:0 (0:0), G: Mochňák, Carik (11 m), ŽK: Hriško, Heger, Krajňák - Hudák, Adam, Gajdoš, D: 150, R: Firkaľ.

Záborské - Uzovce 1:1 (0:0), G: P. Kakaščík - P. Kakaščík (vlastný), ŽK: P. Kakaščík - Vaňo, Baran, Antol, D: 100, R: Štefek.

Čirč - Š. Dravce 0:1 (0:0), G: Š. Kušnír, ŽK: Jendruš - P. Janoško, Brila, Urda, D: 200, R: Čonka.

Župčany - Štrba 4:0 (1:0), G: D. Tomaščík, Aštary 2, Široký, ŽK: M. Prihoda, Molka (domáci), ČK: Hurajt (hostia), D: 150, R: Dankanin.

Vrbov - Hranovnica 0:1 (0:1), G: Petrušák, ŽK: Pirožek - Šavel, D: 150, R: Žiga.

V. LIGA S-V

Jasenov - Stakčín 3:0 (0:0), G: Beták (11 m), Goga T., Kovalík, D: 280, R: E. Hegeduš, ŽK: Varhoľák, Telekanič (hostia);

Kalnište - Belá 5:2 (2:2), G: Barta, Cigán 2, Vojtek, Mati - Čižmár, Holovka, D: 200, R: Kriak, ŽK: Vojtek - Dunaj, Maliňák, Šimon, Gnip;

Kamenica - Humenné 3:0 (2:0), G: Kriška, Bačovčin, Tokar (11 m), D: 120, R: Kovalčin, ŽK: Kriška, Sninčák, Varhola - L. Pidanič, M. Pidanič;

Sačurov - Čierne 2:0 (0:0), G: Lenko, Draľ, D: 250, R: Novák, ŽK: Orosi, Draľ, Hričan - Mihalčin, Repia;

Ubľa - Vechec 4:0 (0:0), G: Fejsák 2, M. Peštik, Melník, D: 120, R: Bali-Jenčík, ŽK: M. Peštik, Darjanin - Husivarga, Adam, Hanusin M.;

Radvaň - Seč. Polianka 2:0 (1:0), G: M. Krivjančin (11 m), M. Gavaľa, D: 150, R: Šeršeň, ŽK: bez kariet;

Holčíkovce - Zámutov 3:1 (1:1), G: Porvaznik, Molek, Flešár - Kerty, D: 50, R: Kunaj, ŽK: Hudák, Porvazník, Bazirak - Janel;

Udavské - Soľ 2:0 (2:0), G: Sima, Kiča, D: 150, R: Škurla, ŽK: Boňko - Tokár, Kmec, Trebuňa.

Hráči Veľkého Folkmara rozhodli už do polčasu

Hostia pricestovali do Rožňavy síce bez náhradníkov, ale so skúseným mužstvom. Ukázalo sa to už do prestávky. V druhom polčase sa hra vyrovnala, no mladé rožňavské mužstvo už s výsledkom nedokázalo urobiť nič.

ROŽŇAVA. Výhodou mužstva z Veľkého Folkmara bola skúsenosť a tú v prvom polčase aj využili. Kombinačnú akciu premenil kanonier Belej a Sovič pridal druhý gól z priameho kopu. Po prestávke sa hra vyrovnala a hostia hrali toľko, čo potrebovali. Mladí hráči Rožňavy v strede poľa chvíľami aj dobre kombinovali, no v koncovke chýbal nápad. Nemčík v bráne hostí tak veľa práce nemal, na druhej strane Šalamon predviedol zopár dobrých zákrokov.

Do polčasu podľa predstáv trénera

"Pred zápasom som hráčom povedal, aby sme súpera nepodcenili. Každá séria, zlá či dobrá sa raz skončí a Rožňava si mohla dnes povedať, prečo by sme mali prehrať. No ukázalo sa, že chlapci sú ešte mladí a my máme skúsené mužstvo," začal tréner Veľkého Folkmara Radek Sasák a pokračoval, "vedeli sme, že domáci sú, ako sa hovorí, vo futbalovej nevýhode, majú štyri body a motajú sa na spodku tabuľky. Prispela k tomu i zmenou mužstva. Sú tu mladí hráči, je to v podstate pre nich dobre, že získavajú skúsenosti. V prvom polčase som hovoril chlapcom, že treba šliapať prvých pätnásť, dvadsať minút, to bolo vidieť. Dali sme dva pekné góly, mali množstvo šancí. Prvý polčas bol presne podľa mojich predstáv."

Po prestávke hra stratila na rýchlosti, viac sa presunula do stredu. Hoci to po prvom polčase vyzeralo na debakel domácich, tento scenár sa nenaplnil. "Takéto zápasy sú najhoršie. Keď hráte proti dobrému súperovi, tak sa prispôsobíte, keď hráte proti takémuto súperovi, je to ťažké. Vediete 2:0, plyn sa uberie a hra sa vyrovná. Dostali sme sa do takých sporadických šancí, no gól sme už nedali. Viac z hry mali aj domáci. Bolo to teda kvôli tomu, že sa ten plyn trochu ubral," uviedol R. Sasák.

Domáci tréner odišiel

Zaujímavosťou tohto stretnutia bolo, že v priebehu prvého polčasu odišiel z lavičky domáci tréner D. Kemény. S futbalom či výkonom jeho zverencov to však nemalo nič spoločné. Ako poslanec mestského zastupiteľstva je D. Kemény aj sobášiacim úradníkom. Keďže svadby sa zvyčajne konajú v sobotu a on za seba nenašiel náhradu, musel zo zápasu odísť.

pp
Budúci program

14. kolo 24.10. o 14.00 hod.: Kľušov - Kračúnovce, Kendice - Breznica, Bard. N. Ves - Pakostov, Dl. Klčovo - Kežmarok, Ľubica - Ľubotice, Fintice - Levoča, Raslavice - Bystré, Hanušovce - Medzilaborce.

14. kolo 23.10. o 14.00 hod.: Kr. Chlmec - V. Kapušany 24.10. o 10.30 hod. Hrabušice - Krompachy, o 14.00 hod.: Buzica - Čaňa, Strážske - Rudňany, V. Folkmar - Štítnik, V. Revištia - Rožňava, Medzev - Sobrance, Turňa - Haniska.

V. LIGA J-V

11. kolo 24.10. 14.00 hod.: Cejkov - Poproč, Lastomír - Geča, Streda - Slivník, Michaľany - Palín, Sečovce - Borša, Sokoľany - V. Horeš, Čičarovce - Petrovce.

V. LIGA J-Z

11. kolo 24.10. o 14.00 hod.: Harichovce - Kr. Podhradie, Sp. N. Ves „B" - Sp. Vlachy, Prakovce - Helcmanovce, Smižany - Koš. N. Ves, Margecany - Gem. Hôrka, Ťahanovce - Teplička, Gelnica - Jaklovce.

V. LIGA S-V

14. kolo 24.10. o 14.00 hod.: Stakčín - Soľ, Zámutov - Udavské, Seč. Polianka - Holčíkovce, Vechec - Radvaň, Čierne - Ubľa, Humenné - Sačurov, Belá - Kamenica, Jasenov - Kalnište.

V. LIGA S-Z

14. kolo 24.10. o 14.00 hod.: Sp. Bystré - Hranovnica, Štrba - Vrbov, Š. Dravce - Župčany, Uzovce - Čirč, Miklušovce - Záborské, Malcov - Záhradné, Plavnica - Pušovce, Gaboltov - Šiba.