III. liga - Opäť zmena na čele treťoligového peletónu

Sportnet|11. okt 2010 o 00:00

V 12.kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa zrodilo niekoľko prekvapujúcich výsledkov, ktoré prerušili aj viaceré úspešné série. Lokomotíva Košice prehrala po jedenástich kolách a prišla o post lídra. Jej miesto po hladkom víťazstve nad Sp. podhr

adím zaujala Moldava B. Druhú prehru po desiatich kolách si pripísala Snina po súboji so Svidníkom. Nováčik zo Svitu pribrzdil v rozlete Barcu. Vysoké Tatry doma prehrali s V. Šarišom a Sabinov pustil perie s V. Opástkym. Tri body si pripísali Giraltovce aj N. Hrušov, ktorý svoj duel s Topoľanmi (5:1) predohral v stredu.

Sabinov - V. Opátske 1:2 (0:2)

SABINOV. Zápas v prvých desiatich minútach bol opatrný z oboch strán. Hostia sa snažili dlhými prihrávkami prekopnúť domácu obranu, ale bezvýsledne. Domáci herne mali navrch, ale ani oni si šancu na gól nevypracovali. Hral sa futbal kultivovaný, technický, ale len medzi šestnástkami. V 23. min. po nakopnutí dlhej lopty na Steiningera domáci obranca loptu podbehol a menovaný hráč po spracovaní lopty prsiami sa ocitol sám pred brankárom Eliášom, ktorému nedal šancu a otvoril skóre na 0:1. O sedem minút už bolo 0:2, keď ten istý hráč po rýchlom brejku a dezorientácii obrany dal gól. Po góle domáci zvýšili úsilie, pritlačili súpera na jeho polovicu, vypracovali si štandardné situácie, ale bez výraznejšej šance. Hostia dobre organizovali defenzívu a nedávali šance domácim. V 45. min. pekne prenikol cez obranu domáci Peregrín, tvrdo vystrelil, ale jeho strela trafila len brvno. Druhý polčas začali domáci ofenzívne. Chceli skorigovať stav, ale skúsené mužstvo hostí umnou defenzívou ich snahu eliminovalo. V 74. min. konečne sa dočkali aj domáci, po chybe brankára hostí domáci Anderko upravil technickou strelou na 1:2. Po tomto góle sa domáci ešte viac pustili do útoku, z príležitostí boli aj dve ruky v šestnástke hostí, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. Hostia dobrou taktikou udržali stav.

Góly: 74. Anderko - 23. a 30. Steininger. ŽK: Radačovský - Haluška. Rozhodca: Pavlovský. Divákov: 250. SABINOV: Eliáš - Kerpčár, Lukáč, Novotný, Peregrín, Anderko, Dlugoš Ján, Vranko (71. Molčan), Dlugoš Dominik (53. Radačovský), Verešpej, Kocúrek (33. Sochovič Daniel). V. OPÁTSKE: Smetanka - Školník, Zábavník, Vilčko, Angelovič (76. Jakab), Frajkor (69. Lesniak), Majoroš, Turczyk, Haluška, Krakovský Peter, Steininger (90. Krakovský Matej).

P. PLAVČAN

Moldava B - Sp. Podhradie 4:0 (2:0)

REŠICA. V zápase priemernej úrovne sa ako prví z gólu mohli tešiť domáci, no po parádnej strele Rusinka zachránilo hostí brvno. Z následnej akcie tvrdo zakončil Palenčár, brankár Pollák sa však nedal prekvapiť. Hostia sa dostali prvýkrát k zakončeniu, keď prudkú strelu Pokrivčáka brankár vyrazil nad brvno. Domáca aktivita bola gólovo odmenená v 34. min., keď strelu Hanzela hosťujúci brankár len vyrazil pred seba a Schnurer ju pohotovo vrátil do siete. Najkrajšia akcia zápasu sa zrodila v 36. min., ktorú po osi Hanzel - Kozár s prehľadom zakončil Rusinko. Druhý polčas začali domáci bombou Hanzela, ktorú druhýkrát zastavilo brvno. Uplynuli len tri minúty a smoliar Hanzel do tretice opečiatkoval konštrukciu hosťujúcej brány. Uplynulo len pár sekúnd od tohto momentu a ďalšia pekná krídelná akcia domácich sa skončila gólom, ktorého autorom bol Kozár. Moldavčania prikrášlili v 84. min. skóre, keď po skrumáži pred bránou hostí skóroval Heger. Konečné slovo v zápase mohli mať hostia, no dobre mierenú hlavičku brankár Juhás efektne zneškodnil.

Góly: 34. Schnurer, 36. Rusinko, 53. Kozár, 84. Heger. ŽK: Heger - Gonda. Rozhodca: Tabiš. Divákov: 300. MOLDAVA B: Juhász - Mačaj, Brezina, Vereb - Kozár, Maďarik, Rusinko (71. Heger), Schnurer - Sobota (67. Ohrablo), Hanzel (85. Puškáš), Palenčár. SP. PODHRADIE: Pollák - Popovec, Gonda, Maliňák, Soták (57. Holub) - Papcún, Benko (86. Kacvinský), Pokrivčák, Haničák - Prusák (69. Hritz), Kočik.

T. DANKO

V. Tatry - V. Šariš 0:2 (0:0)

V. TATRY. Už v 1. min. po Oprondekovom centri mal možnosť na ohrozenie brány hostí Semivan, no nevyužil to. V 9. min. sa stredom obrany uvoľnil Bandžuch, ale jeho strela iba o kúsok minula bránu domácich. V 13. min. mal gól na kopačke Oprondek po centri Kakaščíka, ale brankár Lukáč loptu smerujúcu k tyči vystihol. V 25. min. po Vozárovom centri a teči Palgutu spod brvna opäť vyrážal Lukáč. V 29. min. vyhral Oprondek hlavičkový súboj, vysunul Palgutu, ktorý išiel sám na bránu, ale jeho tvrdá strela tesne minula ľavú tyč hostí. V 41. min. vystrelil svoj projektil z 20 m Kakaščík, ale Lukáč bol opäť pripravený. Druhý polčas sa podobal tomu prvému, keď domáci mali viac z hry a hostia hrali zo zabezpečenej obrany a vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich sa presadil v päťke domácich Keresteš M. a v 64. min. dal svoj prvý gól. V 77. min. opäť po úniku a centri mal gól na hlave Halčák, ale jeho šancu zlikvidoval Meleki. V 84. min. mohol vyrovnať Palguta, ale jeho gólový lob ponad brankára Lukáča na čiare odkopol Guži. Po ďalšom úniku sa v 87. min. druhýkrát presadil Keresteš M. a s prehľadom strelou k tyči uzavrel svoj strelecký apetít.

Góly: 64. a 87. Keresteš M. ŽK: Šimšaj - Guži, Jusko, Halčák, Štefko. Rozhodoval Bochnovič pred 100 divákmi.

V. TATRY: Meleki - Šimšaj, Cehula, Krempaský, Sova, Semivan (65. Ilavský), Regitko (67. Novák), Kakaščík, Vozár, Palguta, Oprondek.
V. ŠARIŠ: Lukáč - Guži, Keresteš V., Kubánka, Keresteš M., Marchevsky, Bandžuch (20. Halčák), Sedlák, Adam (48. Duda), Jusko, Štefko (72. Ambrózy).

Miroslav Kolodzej

Krásna - Lokomotíva 3:0 (1:0)

KOŠICE. V košickom derby začali hostia dvomi rohovými kopmi, ale vážnejšie ohrozil bránu na druhej strane Béreš. Chovan musel na zem. V 15. min. prešiel Lipnického strieľaný center pozdĺž celej brány, no nik z hráčov Lokomotívy na loptu nedosiahol. V 25. min. perfektne zakončoval Zajac po Chitavovej ideálnej prihrávke. Chovan na prízemnú strelu k žrdi nedosiahol. O päť minút neskôr zachraňoval pred Lipnickým na poslednú chvíľu Korfanta. V 40. min. skončila Grünvaldského hlavička po rohovom kope na žrdi. Favorit v taktickom boji v prvom polčase sklamal, a tak po prestávke vybehli na trávnik v jeho dresoch dvaja noví hráči. No nepomohlo. Bérešov center poslal hlavou za Chovanov chrbát Korfanta. O chvíľu nato skončila v sieti i hlavička Guzu po Chitavovom rohovom kope. A gólový únik Gedeona v 80. min. zlikvidoval Grunvaldský.

Góly: 25. Zajac, 50. Korfanta, 53. Guza. ŽK: L. Surgent - Šmelko, Klučár, Lipnický. Rozhodca: Bucko. Divákov: 450. KRÁSNA: Csatlós - Béreš, Guza, Kičura, Monrigal - Zajac (74. Macák), Petričko, Korfanta, L. Surgent (77. M. Surgent), Chitava (85.Golenya) - Gedeon. LOKOMOTÍVA: Chovan - Jurek, Grünvaldský, Baránek (69. Galik), Gere - Lorinčák, Dolutovský (46. Mišenčík), Mihok (46. Šmelko), Klučár - Takáč, Lipnický.

R. Rondzik

Giraltovce - Stropkov 1:0 (0:0)

GIRALTOVCE. V susedskom derby sa hral podpriemerný, chvíľami až nezáživný futbal. Ani doslova komorné prostredie úrovni nepridalo. Očakávaný tlak Slovana sa nedostavil, a tak sa hostia dostávali k Štefánikovej bránke. Chýbala im však odvaha, a tak strelecké pokusy Paličku a Medveca boli nepresné. Giraltovčania hrali bez nasadenia, ich výkon bol bezkrvný. V II. polčase sa aktivita domácich zvýšila a v 49. min. sa dostal Uhrin do šance, ale brankár Tesly včasným vybehnutím zachránil. Odrazenú loptu následne Roba poslal nad opustenú bránku. Bola to vlastne jediná šanca Slovana. Hostia však tiež nič nevymysleli a vidiac nemohúcnosť súpera, zamerali sa na bezgólovú remízu. V 69. minúte však nezvládli nacvičenú štandardnú situáciu Slovana. Čabala rozohral priamy kop na hlavu Kaňucha, ten našiel voľného Uhrina, ktorý umiestnenou strelou k ľavej žrdi strelil rozhodujúci gól domácich. Vyslobodil tak svoje mužstvo z neuveriteľného trápenia.

Gól: 69. Uhrin. ŽK: P. Partila, Cauner, Biľ - Medvec, Vachaľ. Rozhodca: Zvolánek. Divákov: 150. GIRALTOVCE: Štefánik - Bednár, Čurlík, Vojta, Mižák (74. Hudák) - Vaľovský (46. Roba), P. Partila, Biľ, Cauner (56. Čabala), - Uhrin, Kaňuch. STROPKOV: Jamroškovič - Zápotocký, Pavlík, Adamica, Kaňuk - Medvec, Veselý, Gonos, Palička (83. Fiľarský) - Čepa, Vachaľ.

M. Deutsch

Svit - Barca 1:0 (1:0)

SVIT. Domáci futbalisti začali aktívne a už v prvej minúte center Jambora Dedinský podvihol pred dobre nabiehajúcim Lenďákom. V 13. min. po peknej akcii Saba s Lenďákom a následnom centri Tropp otvoril skóre. V 16. min. centroval Tropp a Lenďák z päťky prestrelil. V 18. min. hostia po centri z ľavej strany mierili hlavou tesne vedľa. V 26. min. sa do čistej šance dostal hosťujúci Gajdoš, no Mrušák výborne zasiahol. V 33. min. Jamborov priamy kop Dedinský vytlačil na roh, ktorý rozohrával Tropp a jeho center Kapráľ hlavou poslal tesne vedľa. V 38. min. po peknej kombinácii Jambor mieril tesne nad. V úvode druhého polčasu po rohu Jambora center preletel cez päťku a ani jeden z domácich hráčov nedokázal loptu dopraviť do siete. V 56. min. Tropp ideálne uvoľnil Jarkuliša, no ten hlavičkoval nad. V 64. min. sa dostali do šance hostia, no domáci brankár bol namieste. Hostia sa snažili vyrovnať, ale domáci brankár ich veľké šance v 86. a 89. min. bravúrne zmaril, a tak domáci zvíťazili 1:0.

Gól: 13. Tropp. ŽK: Tropp - Čižmár. Rozhodca: Michalík. Divákov: 250. SVIT: Marušák - Macko, Kaprál, Budzák, Petrilák (67. Lelkeš) - Jambor, Sabo (76. Koch), Fridman, Badzík - Lenďák (46. Jarkuliš), Tropp. BARCA: Dedinský - Čižmár, Tököly, Šimko, Kuruc - Borza, Valkučák, Hoščuk, Gajdoš - Oros (56. Prachař), Gašpar.

D. DINDA

Svidník - Snina 2:0 (2:0)

SVIDNÍK. Domáci celok vstúpil do stretnutia aktívne a už v 10. min. preveril Muchove kvality strelou z 20 m Horochonič. Po jeho ďalšej strele mal možnosť dorážky Čičvara, no brankár Sniny svoj tím opäť podržal. Hostia sa snažili hroziť rýchlymi kontrami, vo finálnej fáze však doplácali na nepresnosť. Svidníčania išli do vedenia v 25. min., keď si po centri Horochoniča strelil vlastenca Jankaj. Ďalšie príležitosti domácich, predovšetkým strely Vyravca a Čičvaru, ostali bez gólovej odozvy. Skóre sa v prospech hostí mohlo meniť v 35. min., ale Bednár z bezprostrednej blízkosti prestrelil. V 45. min. zahrával Horochonič priamy kop a Vyravec zvýšil na 2:0. Svidníčania pokračovali v aktívnom výkone aj po zmene strán, no z viacerých priamych kopov Muchu ohroziť nedokázali. Snina v snahe vrátiť sa presným zásahom do stretnutia zvýšila úsilie. Najbližšie ku gólu mal Bednár, ktorý v tomto prípade stroskotal na Birošovi.

Góly: 25. Jankaj, 45. Vyravec, ŽK: Šafranko, Luščák - Lukáč, Jankaj, Pčola, Popovič. Rozhodca: Dubinský. Divákov: 500. SVIDNÍK: Biroš - Vyravec (90. Sališ), M. Kočiš, Čičvara (88. Frančák), Šafranko - Luščák, Koscelník, Puchír (85. Peregrim), P. Kočiš - Horochonič, Harakaľ. STROPKOV: Mucha - Lukáč, Hanc, Jankaj, Aľušík - M. Pčola, Hišem, Š. Pčola, Bednár - Popovič, Červeňák (72. Pavlina).

I. MAKÓ

NAJLEPŠÍ STRELCI

10 gólov - Lipnický (Lok. Košice)

7 gólov - Sobota (Moldava B), Radačovský (Sabinov), Š. Pčola (Snina),

6 gólov - M.Keresteš (V. Šariš), Pokrivčák (Sp. Podhradie), Steininger, Šuster (V. Opatske), Horňák (N. Hrušov), Gašpar (Barca)

5 gólov - Palenčár (Moldava B), Bandžuch (V. Šariš), Grunvaldský (Lok. Košice), M. Vranko( Sabinov),

4 góly - Jurko (Moldava B), Pástor, Ohman (Barca), Dlugoš (Sabinov), Mamaj (N. Hrušov), Bednár (Snina), V. Keresteš (V. Šariš), Palguta (V. Tatry), Uhrín (Giraltovce), Tropp (Svit), Vyravec (Svidník).

3 góly - Hanzel (Moldava B), Valkučák, Ohman (Barca), M. Lukáč, M. Pčola (Snina), Kandala, Kopka (Topoľany), Cehula, Krempaský (V. Tatry), Jambor (Svit), Gedeon (Krásna), Čepa (Stropkov), Takáč (Lok. Košice), Vojta (Giraltovce).