Gorali sa dočkali prvej výhry

Sportnet|11. okt 2010 o 00:00

V 11. kole II. futbalovej ligy sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Naplno bodovali dva tímy z úplného chvosta tabuľky, staroľubovnianski gorali dosiahli prvé víťazstvo vôbec a Poprad dokonca porazil lídra z Dolnej Ždane. Druhú priečku si držia Spiš

iaci, ktorí v Trebišove zvíťazili gólom z pokutového kopu.

Poprad - D. Ždaňa 2:1 (0:0)

POPRAD. Domáci nastúpili do zápasu proti lídrovi súťaže s jasným zámerom bodovať naplno, čo sa im aj po kvalitnom výkone podarilo. Stretnutie začali oba tímy vo vysokom tempe a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V 4. min. sa podarilo hosťom dostať do prvej vážnejšej šance, ale osamotený Pinka poslal loptu z hranice šestnástky tesne nad bránu. Hostitelia sa snažili ťažiť nátlakovou hrou, ale cez kompaktnú obranu súpera sa nedokázali presadiť. Až v 32. min. boli domáci veľmi blízko vedúceho gólu, keď Michlík naservíroval loptu Kočišovi, ktorého pokus gólman hostí vyrazil pred Maťaša, ale ani jemu sa sieť rozvlniť nepodarilo. O dve minúty pohrozili po rýchlej kombinačnej akcii hostia, ale Žiakovu prihrávku Kamas nezužitkoval. V 38. min. sa snažil prekvapiť Huszárika Cimerman, no v koncovke mal vychýlenú mušku. Po zmene strán začali domáci ofenzívnym náporom, čo im prinieslo vytúžené ovocie. V 48. min. po druhej žltej karte Krivjančina získali výhodu presilovej hry a tú už v 52. min. dokázali využiť. Hosťujúcej obrane ušiel po ľavej strane Maťaš a jeho vynikajúcu prihrávku dokonale zužitkoval prudkou strelou z voleja Rams. Po tomto momente domáci ešte viac pritlačili súpera a v 55. min. sa im podarilo zvýšiť svoj náskok, keď po Bendíkovom individuálnom prieniku vyrazil gólman Packo loptu na rohový kop, ktorý rozohral Kočiš a centrovanú loptu usmernil do siete Vitkaj. V 60. min. mohli domáci viesť už rozdielom triedy, keď Maťaša zastavila v pokutovom území obrana hostí nedovoleným spôsobom, no následnú penaltu Pitoňák trestuhodne zahodil. V ďalších fázach hry hostia neskladali zbrane, čo sa im aj vyplatilo. V 69. min. totiž po rýchlom protiútoku vysunul Krivjančin Orolína a ten umiestnenou strelou prekonal bezmocného Huszárika. Zdatní hostia v záverečnej štvrťhodine stavili všetky svoje sily do útoku, no niekoľko sľubných šancí, ktoré viedli takmer ku gólu, sa im už nepodarilo využiť.

GÓLY: 52. Rams, 55. Vitkaj - 69. Orolín, ŽK: Bendík, Huszárik - Krivjančin 2, Kravarik, Sekereš, ČK: Krivjančin (D. Ždaňa), D: 500, R: Jaška. POPRAD: Huszárik - Ondruš, Pazur, Dinis, Bendík - Rams, Kočiš (73. J. Tropp), Vitkaj, Pitoňák - Michlik (80. M. Tropp), Maťaš (89. Rusnák). D. ŽDAŇA - Packo - Tomáš, Kravarik (61. Zvara), Krivjančin, Sekereš - Ondrejka, Žiak, Sepeši (46. Orolín), Pinka - Cimerman (69. Puliš), Kamas.

M. DIC

Humenné - Prešov jun. 2:1 (1:0)

HUMENNÉ. Až v 21. min. letela prvá strela medzi žrde a hneď to bola šanca. Hosťujúci Kentoš ostal nestrážený, ale jeho strelu z 12 m Bálint kryl. V 43. min. mierili domáci medzi žrde: center Gogu našiel Simu, ktorý, i keď tiesnený, volejom z otočky zakončil a lopta lobom z 10 m zarotovala do šibenice - 1:0. V 56. min. strelu Liptáka zneškodnil Bálint. V 65. min. na Bálintov dlhý výkop reagoval Goga, "vystrašil" pohybom obrancu a nasledoval roh. Štandardku odvrátili hostia k Hrehovčíkovi, ktorý nabil Ovšianikovi a halfvolej z 22 m napol sieť. V 71. min. Goga v sľubnej pozícii prestrelil, hostia ožili v 77. min., keď po nepresnej hlavičke ešte stačili odcentrovať a Bogdanovský hlavou z 8 m znížil. A mohlo byť aj vyrovnané, ale Bodganovský v 84. min. opäť hlavou, tentoraz tesne minul.

Góly: 43. Sima, 65. Ovšianik - 77. Bogdanovský. Žlté karty: Jurov, Goga - Kentoš, Bognár. Rozhodoval: Kozák. Divákov: 224. 1. HFC: R. Bálint - Blahuta, Berjanidze, Marec, Ovšianik - Hrehovčík (83. Pa. Šuľák), Hreško, Ljubarskij, Jurov (89. Dysko) - Sima (90. Koromház), Goga. 1. FC Tatran jun.: Plánička - Hatok, Ľuberda, Bogdanovský, Kica (73. Kačala) - Pribula, P. Kentoš, Lipták, M. Poliaček - Jevľanov (46. P. Leško), M. Pekár (Z. Bognár).

M. ŠKUBA

Košice B - B. Bystrica B 0:0

LIČARTOVCE. Napriek slušnému pohybu prevládala hra medzi šestnástkami a k prvému ohrozeniu brány došlo až v 16. min. To po rýchlej kombinácii hosťujúci Vician mieril tesne vedľa pravej žrde. Vician vystrašil Prekoviča i priamo z rohového kopu o tri minúty neskôr. Prvý strelecký pozdrav Košičanov prišiel po polhodine hry. Matič vystrelil na Ďurča hneď dvakrát po sebe, ale gólman Dukly oba pokusy ľahko zlikvidoval. Až Pačindova jedovka narobila Ďurčovi trochu problémy. Aj po prestávke sa o ohrozenie súperovej bránky ako prví pokúsili hostia. Najprv Považanec a po ňom Laksik hľadali spôsob na prekonanie Prekoviča, ale ten bol pozorný. V 71. min. prudkou strelou rozvlnil sieť za Prekovičom Kupčík, no iba ochrannú za bránkou. Po rohu Považanca nebezpečne tečoval loptu Laksík a tá iba tesne minula domáce brvno. Gonos to skúšal z diaľky, no ani on netrafil medzi žrde. Košičanom sa tak podarilo uhájiť aspoň bod, hoci za útočnú aktivitu by si tri body zaslúžili hostia.

Bez kariet. Pred 35 divákmi rozhodoval Čiernik. Košice B: Prekovič - Tóth, Džogan, Kavka, Seman - Kražel - Skvašík, Matič, Spasojevič (46. Nurkovič ) - Pačinda, Digoň (84. Hojstrič). B. Bystrica B: Ďurčo - Gonos, Chmerík, Poliach, Turňa - Rejdovian (67. Chomistek), Považanec, Kupčík, Nemec (84. Ľupták) - Vician (75. Cmarko), Laksik.

R. RONDZIK

Po prestávke fyzicky odpadli

LIČARTOVCE. Po bezgólovom výsledku hodnotíme futbalový zápas zväčša ako nudný. Dupľom, keď k trom bodom má bližšie hosťujúci tím. Tak, ako to mohlo byť v Ličartovciach, kde domáca rezerva MFK Košice hostila béčko banskobystrickej Dukly. No konečný rezultát nevyjadruje skutočné dianie na zelenom trávniku, ktoré sledovala naozaj iba hŕstka divákov.

Rovnako mladé tímy predvádzali celkom slušné zápolenie, plné dobrého pohybu. O niečo spokojnejší mohli byť hostia, veď bod z ihriska súpera a k tomu postaveného v tabuľke vyššie, má vždy svoju cenu. No, nebolo to tak. Ich tréner Jaroslav Kentoš to vysvetlil takto: "Priznávam, o niečo lepší boli v prvom polčase domáci. Teda, možno mali bližšie ku gólu. Ale druhú časť hry sme mali jasne pod kontrolou a podarilo sa nám niekoľko vydarených akcií. Len chýbalo presnejšie a údernejšie zakončenie. Bodík pred úvodným hvizdom by sme brali, teraz sa mi máli."

Na druhej strane stál zamyslený kouč domácich Jozef Móder. Jemu sa domáca premiéra nevydarila, hoci po víťazstve v Spišskej Novej Vsi mal určite optimistickejšie predstavy. "Čo narobíte? S mladými je to tak. Nevyváženosť a nestabilita výkonov. Mňa skôr prekvapilo, že sme po zmene strán nedokázali držať tempo so súperom. Fyzicky sme odpadli, hoci proti nám stál rovnako mladý rival. Neuniesli sme fyzickú záťaž a z toho vyplývalo, že sme nedokázali pokryť stred ihriska a nestačili sme reagovať ani na finálne riešenia útočných akcií protivníka. Možno to bolo aj vetrom, ktorý v druhej časti viac dul do chrbtov vojakov. Ale musím uznať kvality konkurenta. V tomto súboji mal navrch a my sme bod uhájili s veľkým vypätím a tak trochu aj so šťastím. Avšak treba povedať, že o celkom slušnú úroveň tohto merania síl sa postarali oba tímy, " nedal sa znechutiť nový kormidelník pri košickej zálohe.

A náš postreh na záver. Možno to vyznie zaťažene, no srbské posily posilami nie sú. Ani v poradí tretej najvyššej súťaži. Najlepšie obstál brankár Prekovič. Slušne vyriešil niekoľko závarov. Matič bol viditeľný v prvom polčase, po prestávke celkom odpadol. Asi daň dlhému hernému výpadku a absencie zimnej i letnej prípravy. Spasojevič, ktorý mal ťahať prvý tím v najvyššej súťaži, nestačil pri mladíkoch na nič a striedajúci, iba 18-ročný Nurkovič, má čo robiť, aby obstál i v dorasteneckej konkurencii.

Rudolf Rondzik

Trebišov - Sp. Nová Ves 0:1 (0:1)

TREBIŠOV. V prvom polčase sa hral v Trebišove medzišestnástkový futbal. Medzi zaujímavé momenty možno zaradiť ukážkovú kombináciu Toporčáka s Petrovským v 11. minúte, ktorú druhý menovaný špičkou kopačky nezakončil gólom. Druhým a azda najdiskutabilnejším momentom bol zákrok brankára Sudimáka na útočníka Spišiakov Maksyma Stadnyka dve minúty pred koncom prvého polčasu. Rozhodca Molitoris nariadil bez váhania prísnu penaltu. K lopte sa postavil Guman a strelou k žrdi poslal hostí do vedenia. Ukrivdení domáci sa po prestávke snažili o zvrat a v druhej 45-minútovke boli jasne lepším mužstvom. V 48. minúte strieľal Haničák, no nemieril presne. V 55. minúte mal tutovku na hlave Németh, jeho hlavičku Novák reflexívne vyrazil. Hneď o minútu prestrelil z piatich metrov kapitán domácich Capko. V 64. minúte si na Kročkov center nabehol Čižmár, no jeho hlavička letela nad bránu hostí. O desať minút to skúšal z prvej Haničák, ktorý rovnako prestrelil. V 74. minúte pálil z uhla Čižmár len do brankára Nováka. V závere nepochodili pred bránou hostí Haničák, Kokočák ani Capko.

SLAVOJ: Sudimák ml. - Kročko, Olah, Lacko, Petrovský - Drobňák (68. Kokočák), Haničák, Capko, Toporčák - Németh, Čižmár. FK SNV: Novák - Baranek, Shytov, Sedláček, Zekucia - Čekovský (82. Šoltés), Guman, Kovalík, Stanislav (90. Baranyi) - Stadnyk (79. Kiššak), Sirko. GÓLY: 43. Guman (11 m). ŽK: Sudimák, Toporčák - Baranek. Pred 250 divákmi rozhodoval Molitoris.

B. HOLENDA

Bardejov - Lipany 2:0(1:0)

BARDEJOV. Hneď v úvodných sekundách vzrušili dve dobré príležitosti na oboch stranách. Najprv Pončák ideálne prihral Drobňákovi, no ten z hranice pokutového kopu bez prípravy namieril tesne vedľa ľavej žrde Molčanovej brány. Na druhej strane ihriska po rohovom kope Lauko zo skrumáže zblízka poslal loptu do náručia Taliana. Dôraznejšie hrajúci domáci využili prvý rýchly protiútok z prihrávky Kundru a na hrote hrajúci Cuprišin prešprintoval obrancov a dal vedúci gól v necelej 10. min. Viac sa hralo medzi pokutovými územiami, kde si obe stredové formácie snažili získať priestor, no s chybami sa im to nie veľmi darilo. V 35. min. Seman i priebojne hrajúci Cuprišin dali vyniknúť brankárovi Lipian Talianovi, ktorý zmaril dobré gólové príležitosti. Jeho obrancovia mali viac problémov a ďalšie nedorozumenie mohol potrestať Cuprišin. Jeho pokus o prehodenie Talian bravúrne vyrazil. Naopak v 40. min. z ojedinelého protiútoku mohol Dupkala vyrovnať, ale našťastie pre Molčana nestihol prihrávku Kaminského. Po prestávke odeváci začali v dobrom tempe, ale len v strede poľa. Pribrzdil ich Kuhajdík, ten v 58. min. využil nepozornosť zadákov a z dobrých 20 m nekompromisne rozvlnil sieť. Domáci si vypracovali aj ďalšie dobré situácie, ale v koncovke im chýbalo nielen šťastie, ale aj futbalová tvorivosť. V nadstavenom čase mohol zvýšiť Kuhajdík, jeho priamy kop Talian kryl.

Góly: 9. Cuprišin, 58. Kuhajdík. ŽK: Seman - Kaminský, M. Andraščík, Blaško. Rozhodoval Weiss pred 650 divákmi. Partizán: Molčan - Staš, Lauko, Palša, Kandráč - Petráš (64. Vasiliak), Kundra (80. Bučko), Kuhajdík, V. Andraščík - Cuprišin (73. Cenker), Seman. Odeva: Talian - Kaminský, Simko, Gomoľa, Janič - Hudý, M. Andraščík, Pončák, Drobňák (Šuhaj )- Dupkala (46. Hricov), Sekerák (83. Blaško).

J. ŠČERBÍK

NAJLEPŠÍ STRELCI

8 gólov: Stadnyk (Sp. N. Ves),
7 gólov: Kurák (Ružiná),
6 gólov: Stadnyk (Sp. N. Ves), Páleník (Ždaňa), Šamo (Vranov).
5 gólov: Sima (Humenné), Guman (Sp. N. Ves),
4 góly: Uškovič,Lakšík (B. Bystrica B), Digoň (Košice B), Orolín, Sekeráš (Ždaňa), Nemeth (Trebišov), Pekár (Prešov B), Maťaš (Poprad).
3 góly: Christu (Žilina B), Lazúr (Vranov), Pelegríny (Zvolen), Toporčák (Trebišov), Puchy, Kostúrik (Podbrezová).
2 góly: Vyskočil, Mravec (Žilina B), Eliaš, D. Leško, Pekár (Prešov B), Vaculčiak, Pančík, Minčič, Kožička, (Podbrezová), I. Pončák, Dupkala, L. Hricov (Lipany), Kiššák (Sp. N. Ves), M. Penksa, Máč, Antunovič (Ružiná), Sepeši, Žiak, Krivjančin (Ždaňa), Cuprišin, Kuhajdík.Seman, Kundra, Lauko (Bardejov),Slep (St. Ľubovňa), Rams, Michlík (Poprad), Mezovský, Pelegríni, Karakačanov, Bobor (Zvolen), Ovšianik, Disko (Humenné) .