Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

III. liga: Lokomotíva rozhodla už do prestávky

V 11. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže vedúce tímy nezaváhali. Lok. Košice si poradila doma so Svidníkom, ktorý zdolala rozdielom triedy.

V súboji s Krásnou si Podhradčania vybojovali tri dôležité body.(Zdroj: jopet)

Moldavské béčko v zápase bohatom na góly porazilo Giraltovce a Snina tiež pred vlastnými divákmi nezaváhala v dueli so Svitom. Diváci si prišli na svoje aj v meraní síl vo V. Šariši, kde hral Sabinov. Hostia si vybojovali remízu po gólovej prestrelke, pričom domáci vyrovnali tesne pred koncom. Hladko vyhral aj N. Hrušov nad V. Tatrami, kým Barca v zápase s Topoľanmi dosiahla najtesnejšie víťazstvo. Na vlastnej pôde nezaváhalo ani Sp. Podhradie, ktoré si poradilo s Krásnou.

Moldava B - Giraltovce 4:2 (2:0)

REŠICA. Domáci v 6. min. zakončovali Schnurerom. Ten istý hráč v 13. min. vo vyloženej šanci strieľal nad bránu hostí. Domáci gólovo udreli v 32. min., keď kombináciu po osi Rusinko - Kozár zakončil Fazekaš - 1:0. Zakrátko na to potiahol akciu Kozár, ale jeho prihrávku zakončil Palenčár strelou nad. Na opačnej strane mal gól na hlave Vojta, no Rusinko zastúpil Nováka. Vzápätí padol druhý domáci gól, keď loptu priťukol Palenčár Sobotovi, ktorý skóroval. V 43. min. sa po chybe obrany dostali do šance aj hostia, ale Novák sa nenechal prekvapiť. Aj druhý polčas začali domáci v nasadenom trende. V 55. min. Hanzel hlavičkoval nad. V 65. min. predviedli domáci pekný útok, keď Rybár preniesol hru na Sobotu, ktorého prihrávku gólovo zakončil Palenčár. Po tomto okamihu prebrali iniciatívu hostia, ktorí napriek hrozivému skóre nerezignovali a v 70. min. znížil hlavou Uhrín. V 75. min. nariadil rozhodca pokutový kop proti domácim, ktorý premenil Vojta. Giraltovčania vycítili šancu na zvrat, ale protiútok domácich v 86. min., ktorý premenil Kozár, definitívne rozhodol o osude stretnutia.

Góly: 32. Fazekaš, 39. Sobota, 67. Palenčár, 86. Kozár - 70. Uhrín, 75. Vojta (z 11 m). ŽK: Smačár - Patrila, Mital, Roba, Cabala. Diváci: 250. Rozhodca: Stretavský. MOLDAVA B: Novák - Ohrablo, Mačaj, Fazekaš (46. Smačár) - Kozár, Rusinko, Rybár, Schnurer (85. Puškáš) - Hanzel, Sobota, Palenčár (73. Vereb). GIRALTOVCE: Štefaník - Patrila, Bednár, Mižák, Mital - Roba (67. Cabala), Cauner, Valovský (55. Kaňuch), Biľ - Vojta, Uhrín.

T. Danko

V. Opátske - Stropkov 1:0 (1:0)

KOŠICE. Už v 20. sekunde otvoril skóre stretnutia Steininger. Vzápätí ten istý hráč mal v tej istej minúte ďalšiu gólovku, ale namiesto zakončenia zvolil prihrávku a bolo po šanci. Tento zápas môžeme nazvať zápasom nepremenených šancí zo strany domácich. Namiesto jasného zápasu mohol Stropkov v 88. min. vyrovnať Kaňukom, ale svoju šancu nepremenil. Domáci mali v prvom polčase niekoľko príležitostí na zmenu stavu. V 28. min. Peter Krakovský uvoľnil Vilčka, ktorý ponúkol gólovkou Turczyka, ale ten nechal vyniknúť brankára hostí. Ďalšiu šancu malo Opátske po centri Krakovského, ale Šuster netrafil loptu. Ten istý hráč v 45. min. zahodil penaltu, keď nepresnou strelou trafil len Jamroškoviča. Domáci mali v druhom polčase ďalšie príležitosti a v 60. min. jednu z nich nepremenil Majoroš. V 64. min. po ojedinelej šanci Smetanka efektným zákrokom kryl strelu hostí. V 67. min. trafil Turczyk tyč brány hostí a po opakovanej strele Vilčko brvno. V 78. min. strele Angeloviča znovu prekazila cestu do brány tyč. Opátske v tomto zápase zvíťazilo zaslúžene, ale Stropkov prekvapil snaživým výkonom.

Gól 1. Steininger. ŽK: Školník - Pavlík. Diváci: 200. Rozhodca: Fabíny. V. OPÁTSKE: Smetanka - Školník, Zábavník, P. Krakovský, Haluška - Vilčko, Šoltis, Šuster (46. Angelovič), Majoroš (90. M. Krakovský) - Turczyk, Steininger. STROPKOV: Jamroškovič - Medvec, Zápotocký, Kaňuk, Pavlík - Veselý, Palička, Porkolab (90. Fiľarský), Gonos - Čepa, Adamica.

M. Alexander

V. Šariš - Sabinov 3:3 (2:0)

V. ŠARIŠ. V 10. minúte si domáci zapísali Juskom prvú strelu, hostia odpovedali až v 32. minúte, keď J. Dlugoš trafil rovno do stredu brány. Z protiútoku sa k lopte dostal a utešenou bombou z asi 30 metrov vymietol horný kút sabinovskej brány M. Keresteš. O pár minút V. Keresteš prenikol, ale pred „päťkou" si dal loptu ďaleko od nohy. V 45. minúte si to však vynahradil, keď nebojácne vnikol do súperovej obrany a poslal strieľaný center, ktorý Bandžuch „z jednej" poslal do siete. Veľkošarišania po prestávke nenastúpili skoncentrovaní a prvý útok znamenal zníženie, keď si poradil s obstrelením M. Lukáča Vranko. Hneď z ďalšieho útoku mal ten istý hráč opäť šancu. V 62. minúte ušiel J. Dlugoš, fauloval ho domáci brankár a Kerpčár premenil jedenástku. Vzápätí po Bandžuchovom trestnom kope tečovaná lopta sa odrazila od žrde. V 84. minúte chybu domácich trestal Vranko. Veľkošarišania si remízu vydobyli minútu pred koncom, keď Bandžuchov trestný kop hlavou jemne tečoval do siete V. Keresteš.

Góly: 32. M. Keresteš, 45. Bandžuch, 89. V. Keresteš - 48. a 84. Vranko, 63. Kerpčár (z 11 m). ŽK: Vranko, D. Dlugoš, Peregrín, J. Dlugoš. Divákov: 200. Rozhodca: Koňar. VEĽKÝ ŠARIŠ: M. Lukáč - Marchevský, Ambrozy, M. Keresteš, Adam - Sedlák (73. Macko), Štefko (82. Halčák), Kubánka, Jusko (89. Mruz) - Bandžuch, V. Keresteš. SABINOV: Eliaš - Verešpej, Kerpčár, Novotný, Peregrín - J. Dlugoš, Anderko, Kocúrek (73. Molčan), D. Lukáč (76. Sochovič) - D. Dlugoš (48. Radačovský), Vranko.

J. Jurčišin

Lok. Košice - Svidník 4:1 (3:0)

KOŠICE. Do 18. minúty dokázali Svidníčania držať krok s lídrom súťaže, ktorý mal hernú aj územnú prevahu. Železničiarom vyšla spolupráca Lorinčáka s Takáčom na ľavej strane obrany a kapitán domácich prízemnou strelou rozvlnil sieť za chrbtom brankára Bíroša. O dve minúty zlú rozohrávku opäť na ľavej strane obrany hostí potrestal Mihók, keď loptu mu svojou aktivitou presne prihral Lipnický. Hostia do prestávky smerom dopredu toho veľa neukázali a brankára Chovana ani raz nepreverili priamou strelou. Aktívne hrajúci domáci boli pri streleckej chuti a dobre hrajúci Lipnický naservíroval gólovú prihravku Lorinčákovi a bolo už 3:0. Po zmene strán Lipnický hlavičkou zvyšoval už na 4:0 v 52. min. a súper bol zrelý na uterák. Potom však domáci poľavili a nechali viac priestoru Svidníčanom, ktorí to aj využili. Prvá strela na bránku z kopačky Horochoniča znamenala gól. Hostia potom mali aj ďalšie príležitosti, ale domáci už zmenu skóre nepripustili. V závere sa vyznamenal brankár Biroš pri dvoch strelách Mihóka z diaľky.

Góly: 18. Takáč, 20. Mihók, 34. Lorinčák, 52. Lipnický - 73. Horochonič, ŽK: Takáč. Rozhodca: Michalík. Divákov: 300. LOKOMOTÍVA: Chovan - P. Gere (81. M. Gere), Baránek, Grundvaldský, Chmelo (62. Končik) - Lorinčák, Mihók, Dolutovský, Klučár (69. Klimek) - Lipnický, Takáč. SVIDNÍK: Bíroš - Harakaľ, M. Kočiš, P. Kočiš, Vyravec - Horochonič, Šafranko, Luščák, Puchír (66. Vaľany) - Koscelník (83. Sališ), Peregrim (36. Čičvara).

J. Glovičko

Líder rozhodol do prestávky

V priebehu dvoch minút rozhodli o osude stretnutia 11. kola najvyššej regionálnej futbalovej súťaže hráči košickej Lokomotívy so Svidníkom, ktoré sa nakoniec skončilo ich hladkým víťazstvom 4:1. Železničiari aj v tomto stretnutí potvrdili solídnu formu a udržali post lídra.

KOŠICE. Dvanásty celok tabuľky neprišiel na trávnik lídra tabuľky s úmyslom iba brániť, ale smerom dopredu toho v prvom polčase veľa nevymysleli. Ich aktivita končila prevažne pred pokutovým územím.

Doplatili na hrubé chyby

Svidníčania nastúpili v najsilnejšom zložení, ale proti umnej hre domácich sa len ťažko dostávali do šancí. Až v druhom polčase ukázali niekoľko pekných akcií, preto trojgólová prehra je pre nich dosť krutá. "V každom stretnutí máme niekoľko nevýrazných časových úsekov, ktoré nás neskôr stoja lepší výsledok. Aj teraz sme urobili za štvrťhodinku niekoľko chýb, ktoré súper dokázal potrestať. Na našej ľavej strane obrany sme nechali domácim veľa priestoru. Tuším za 15 minút sme inkasovali tri góly, ktoré rozhodli o osude tohto zápasu. Proti Lokomotíve sme mali dostatočne skúsené mužstvo, ktoré sa malo v útoku viac presadiť. Zrejme štvrťhodinka, v ktorej sme dostali tri góly otriasla hráčmi a nevedeli sa presadiť. Ich výkon bol zrelý na uterák, ale počas prestávky sme si niektoré veci povedali a v druhom polčase sme už hrali oveľa lepšie," hovorí tréner Svidníka Pavel Piršč. Jeho zverenci ukázali, že futbal hrať vedia a gól Horochoniča bol odmenou za ich zlepšenú hru. "Druhý polčas skončil pre nás lepšie ako prvý, remizovali sme ho 1:1, ale na konečnom výsledku to už nič nezmenilo. Urobili sme naivné chyby v defenzíve a domáci to veľmi ľahko potrestali," konštatoval P. Piršč. Neskrýval sklamenie z konečného výsledku, ako aj nevýraznej hry v prvom dejstve. To vyšlo domácim viac ako výborne. Za dve minúty dali dva góly, ktoré naklonili misky váh na ich stranu. Tretí gól bol iba vyústením ich dobrej hry. To sa už nedá povedať o druhom polčase. Ten už iba dohrávali, vytratila sa stredová formácia a súper sa častejšie dostal na dostrel ich bránky. "Som rád, že sme vyhrali, lebo duel to nebol taký ľahký ako hovorí výsledok. Pri štvorgólovom vedení je ťažšie udržať hráčov v plnom sústredení. Súper neprišiel iba brániť, čo v druhom polčase aj potvrdil a mal niekoľko šancí. Až na jednu, ostatné sme ustáli. Pri hladkom vedení dostali príležitosť aj ďalší hráči, ktorí nesklamali," povedal na margo hladkého víťazstva lodivod železničiarov Jozef Džubara.

Jaroslav Glovičko

N. Hrušov - V. Tatry 3:0 (2:0)

N. HRUŠOV. Od úvodných minút sa hral svižný futbal. V 8. min. vnikol do 16-ky domáci Komjaty, ale brankár hostí jeho úmysel vystihol a následnú dorážku hosťujúci obrancovia zlikvidovali. Domáci od tohto momentu zatlačili súpera na jeho polovicu, ale gólové príležitosti Komjatyho a Mamaja ostali nevyužité. V 34. min. z 30 metrov vystrelil domáci Tkáč a jeho strela vymietla pavučinu z hosťujúcej brány - 1:0. V 36. min. po ľavej strane unikol domáci Palko a jeho prudký center do šestnástky si hosťujúci obranca vrazil do brány - 2:0. V 45. min. ešte po pravej strane unikol domáci Mamaj, no hosťujúci brankár jeho strelu vyrazil. Druhý polčas sa opäť začal vo vysokom tempe. Útoky sa striedali na obidvoch stranách. V 50. min. sa krásne v šestnástke uvoľnil domáci Chudina, ale jeho slabú strelu hosťujúci brankár chytil. V 53. min. sa na druhej strane uvoľnil hosťujúci Buc, ale domáci brankár jeho strelu vyrazil na roh. V 61. min. zahrávali domáci priamy kop a tvrdá strela Albičuka skončila v sieti - 3:0. Domáci od tohto momentu umnou hrou dohrali stretnutie a zaslúžene si pripísali tri body.

Góly: 35. Tkáč, 36. Krempašský (vlastný), 61. Albičuk. ŽK: Mikloš - Novák, Buc. Diváci: 200. Rozhodca: Kolesár. N. HRUŠOV: Klamár - Gromina, Duda, Albičuk, L. Lukáč - Mamaj (85. Svetlík), Palko, Mikloš, Chudina (89. Tezej) - Komjaty (84. Hamza), Tkáč. V. TATRY: Meleky - Buc, Krempašský, Wikarski (45. Ilavský), Palguta - Kakaščík, Sova, Šimšaj, Lopúch - Regitko, Novák (82. Šefc).

P. Goga

Snina - Svit 2:0 (1:0)

SNINA. V 11. min. pohrozili hostia, keď poslali prudkú krížnu nahrávku cez šestnástku, ale ani Lelkeš ani Badzik v sklze na loptu nedosiahli. V 21. min. po krásnom centri od Červeňáka hlavičkoval Hišem, ale lopta nesmerovala medzi tri žrde. V 31. min. po osi Hišem - Š. Pčola zakončil biliardovú akciu Aľušík, ktorý si položil aj brankára a pohodlne otvoril skóre. Hostia boli nebezpeční hlavne z brejkových akcií, pričom v 40. min. Lelkešovu strelu vyrazil Mucha. V 52. min. založili rýchly protiútok domáci, ktorý zakončil prudkou strelou Š. Pčola, ale lopta tesne minula tyč. V 65. min. narobila problémy brankárovi hostí strela Popoviča, keď ju musel zneškodniť na 2-krát. V 67. a v 68. min. spálil tutovky M. Lukáč, keď mu oba pokusy zmaril výborný brankár Marušák. V 87. min. využili domáci protiútok, keď si loptu narazili Bednár s M. Lukáčom a prvý menovaný dopravil loptu do siete. V 90. min. nastrelil brvno Jambor z priameho kopu, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 31. Aľušík, 87. Bednár. ŽK: J. Lukáč, Jankaj, Haburaj - Budzák, Kostolník. Rozhodcoval: Perát, divákov: 700. MFK: Mucha - J. Lukáč, M. Pčola, Haburaj - Červeňák (89. Gubik), Popovič (85. E. Hanc), Jankaj, Hišem - M. Lukáč, Aľušík (63. Bednár), Š. Pčola. Svit: Marušák - Kaprál, Macko, Koch, Fridman - Kostolník (83. Lenďák), Sabo, Jambor, Budzák - Lelkeš, Badzík (79. Petrilák).

M. Luc

Barca - Topoľany 1:0 (1:0)

BARCA. Po obojstranne vlažnom začiatku sa do prvej šance dostal hosťujúci Kandala, no Dedinského neprekvapil. Aj o pár minút na to pripravil Kandala príležitosť Kopkovi, avšak tomu v poslednom momente zabránil v zakončení Šimko. Na druhej strane sa ocitol v gólovej pozícii Oros, tomu však brána bola primalá. Gólovku vypálil Hoščuk a poriadne natiahol Komendu, ktorý prízemnú strelu vytlačil na roh. Podobnú na opačnú stranu poslal v 28. min. Valkučák a domáci sa už radovali. Peknú akciu odohrali Adam s Kopkom, ale prv menovaný lobom prehodil Dedinského i brvno jeho brány. Po zmene strán mohol víťazstvo poistiť Oros, no sám pred Komendom zlyhal. Aj Gašpar predviedol peknú akciu, ale mieril mimo konštrukcie. Blízko k vyrovnaniu mal Praščák, avšak Dedinský sa vyznamenal. Skórovať mohol znovu Gašpar, no Komenda bravúrne zasiahol. Adam ešte šikovne vysunul Smoľáka, ale tomu lopta v šanci skôr zavadzala.

Gól: 28. Valkučák. ŽK: Eštočin - Kandala. Diváci: 150. Rozhodca: Korinko. BARCA: Dedinský - Čižmár, Eštočin, Šimko, Kuruc - Pástor, Gajdoš, Hoščuk, Valkučák, Gašpar - Oros (57. Tököly). TOPOĽANY: Komenda - Csomos, Liška, Chovan, Devečka - Kopáč, Horňák, Adam, Ďuďa (46. Praščák) - Kopka (57. Smoľák), Kandala (82. Tabaka).

R. Rondzik

Sp. Podhradie - Krásna 2:0 (1:0)

SP. PODHRADIE. Hneď v úvodnej minúte priamo z rohu Glevický takmer prekvapil gólmana Krásnej. Prišla gólová 24. min., v nej Haničák z priameho kopu obstrelil múr a dostal domácich do zaslúženého vedenia. O minútu na to mohol byť rozdiel už dvojgólový, to by však Pokrivčák musel hlavou po rohu trafiť priestor brány. Krásna sa k slovu dostala až na konci prvej polhodiny, Zajacovu strelu z uhla zneškodnil Pollák. V 33. min. Maliňák preloboval nielen gólmana Tkáča, ale aj bránu. Tesne pred výmenou strán ešte Pollák kryl nebezpečnú strelu L. Surgenta spoza šestnástky. V druhom polčase tempo hry opadlo. V 58. min. po nevydarenej ofsajdovej pasci Krásnej sa dostal za jej obrannú líniu Kočik, obišiel aj Tkáča a nabiehajúci Pokrivčák po jeho presnej spätnej prihrávke pohodlne vsietil. V 81. min. veľkú šancu spálil aktívny Kočik, sám pred brankárom bombou prestrelil. A keďže už ani Pokrivčákovi sa v nadstavenom čase nepodarilo premeniť tutovku, zápas sa skončil víťazstvom Spišiakov 2:0.

Góly: 24. Haničák, 58. Pokrivčák, ŽK: Glevický, Prusák, Popovec - Kičura, L. Surgent. Divákov: 300. Rozhodca: Vojtko. Spišské Podhradie: Pollák - Haničák, Papcún, Mišenčík, Glevický - Popovec, Prusák (90. Hritz), Suchý (67. Holub), Maliňák (80. Benko) - Kočik, Pokrivčák. Krásna: Tkáč - Korfanta, Kičura, Béreš, Monrigal (64. M. Surgent) - L. Surgent, Gedeon, Chitava, Zajac (76. Harda) - Urban, Petričko

V. Šolc

Body ostali pod Spišským hradom

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Jediný zástupca Spiša v treťoligovej súťaži sa v nedeľu predstavil na domácom ihrisku. Privítal dovtedy tabuľkového suseda z Krásnej. Obaja aktéri mali v doterajšom priebehu nie príliš najlepšie bilanciu - až päťkrát prehrali, Podhradčania len dvakrát bodovali naplno, kým Krásna mala na svojom konte už tri víťazstvá.

Očakávali od hostí viac

Predzápasová matematika tak bola pod Spišský hradom viac než jasná. Navyše Podhradčanov to s deviatimi bodmi viac ťahalo ku dnu tabuľky, ako do pokojných stredných vôd treťoligového poradia. Rovnako to platilo aj o hosťoch. Preto bolo počas súboja, ale aj po ňom veľmi veľa nervozity.
"Dnešný zápas bol priemernej úrovne. Podľa môjho názoru sme si víťazstvo a tri body doma plne zaslúžili. Od hostí som očakával, že nás potrápia o niečo viac. Aj napriek tomu podala Krásna dobrý výkon," zhodnotil stretnutie pilier zadných hráčov MŠK Spišské Podhradie Pavol Papcun.

Menšie sklamanie

Víťazstvom v pomere 2:0 sa Podhradčania aspoň trochu odpútali od chvosta tabuľky, no do konca jesennej časti je v hre ešte veľa bodov. "Naše výsledky z doterajšieho priebehu jesennej časti sú pre mňa trochu sklamaním. Výkony v niektorých zápasoch nasvedčovali tomu, že máme na viac. Ešte raz zopakujem - nie som spokojný. Zlepšiť treba hru dozadu a poriadne popracovať na defenzíve," vyratúva nedostatky v hre Podhradčanov P. Papcun, ktorý má už pod Spišským hradom takmer trvalý pobyt. Rodákom je z Levoče, ktorá sa po mnohých rokoch prepracovala až do štvrtoligovej spoločnosti. Neťahá ho to domov?
"Zatiaľ nie. Stále som hráčom Spišského Podhradia. Tu mám dobré podmienky a domov ma to nejako neťahá," dodal Pavol Papcun.

16. Stropkov 11 1 2 8 9:22 5

Program 12. kola: 6.10. Topoľany - N. Hrušov, 9.10. o 14.30 hod.: Giraltovce - Stropkov 10.10. o 10.30 hod. Krásna - Lok. Košice o 14.30 hod.: Sabinov - V. Opátske, V. Tatry - V. Šariš, Svit - Barca, Svidník - Snina, Moldava „B" - Sp. Podhradie.