Poprad sa rozstrieľal, schytal to Zvolen

Sportnet|27. sep 2010 o 00:00

Až v ôsmom kole sa hokejisti Popradu konečne dočkali víťazstva v riadnom hracom čase a do tabuľky si pripísali vôbec prvý plný bodový zisk tejto sezóny.

Navyše Zvolenu vsietili päť gólov, čo je iba o dva menej ako mali na svojom konte v súčte po úvodných siedmich dueloch.

POPRAD. Radosť po zápase bola v radoch kamzíkov oprávnená, čo hráči potvrdili pozdravením s fanklubom a "rybičkami", ktorú predviedol aj ich kapitán Arne Kroták. Aj on sa dvomi asistenciami podieľal na cennom triumfe svojho mužstva.

"Sedem kôl sme čakali na toto prvé víťazstvo a sme veľmi šťastní, že sa nám to konečne podarilo. Mali sme fantastický úvod, konečne sme vyhrávali a nemuseli sme doťahovať, aj keď v druhej tretine Zvolen dokázal skóre vyrovnať. Boli sme ale neustále o krok vpred a sme radi, že sme to dotiahli do víťazného konca," povedal nám A. Kroták.

Vydarený úvod im pomohol

V predchádzajúcich troch domácich meraniach síl dali Podtatranci iba jeden jediný gól, teraz v jednom súboji proti silnému Zvolenu až päť. A nebyť nevyužitých ďalších vyložených príležitostí, mohlo ich byť ešte viac.

"Vyšiel nám úvod stretnutia, čo bolo veľmi dôležité. Dostali sme sa psychicky trošku hore po predchádzajúcich neúspešných výsledkoch a bolo na nás vidieť optimizmus, psychickú pohodu každého jedného hráča," naznačil kapitán mužstva, ktorému bodovo zabrali všetky formácie.

"Doteraz sme sa s koncovkou trápili, aj keď sme odohrali aj dobré zápasy. Dúfajme, že to ďalej pôjde tak ako proti Zvolenu. Šancí sme mali ešte viac, ale sme radi aj za tých päť gólov. V záverečných desiatich minútach sme sa už zamerali na to, aby sme si ustrážili dvojgólový náskok, čo sa nám aj podarilo," doplnil A. Kroták.

Poprad - Zvolen 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)

POPRAD. V priebehu sedemnástich sekúnd skóroval najskôr v presilovke Lapšanský po výbornej Suchého strele a hneď z ďalšieho striedania vymietol pavučinu Svitana. Problémy Bokrošovým zverencom robil najmä prechod do útoku z vlastnej tretiny. Práve pri tejto činnosti temer "vyrobil" tretí gól Faith, no Škovirova strela z 13. min. v sieti neskončila a napodobnili ju i puky z hokejok Svitanu či Kmiťa. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a roztrhlo sa i vrece s gólmi. V rýchlom slede skórovali útočníci Jurík s Chovanom a začínalo sa odznovu. Domáci sa nezľakli a pokračovali vo svojej hre a prešli len dve minúty, kým znovu vyhrávali. Po Paločkových manévroch sa v 32. minúte ranou od modrej prezentoval Kramár a otvoril si svoj strelecký účet v extralige. Ani v závere druhej tretiny však gólové hody neustali. Čiarku do gólovej listiny si zapísal zvolenský Zuzin a takisto i popradský Jasečko, ktorého gól bol v prestávke rozhodujúci. Tretiu dvadsaťminútovku odštartoval aktívnejšie Poprad a svoju snahu zúročil i gólom: Kasíkova strela sa odrazila od mantinelu a Lundberg z ťažkého uhlu dopravil puk za Škrečka. Melicherčík postupne kryl strely Puchera, Škodu i Barinku. "Kamzíci" teda prvý raz v tejto sezóne triumfovali na vlastnom ľade.

Góly: 5. Lapšanský (R. Suchý, Škovira), 6. P. Svitana (Kmiť, Kroták), 32. Kramár (Paločko, Rataj), 37. Jasečko (Kmiť, A. Kroták), 46. Lundberg (Kasík, Lapšanský) - 29. L. Jurík (Hranáč), 30. Michal Chovan (P. Barinka, P. Pucher), 36. Zuzin (Vosátko). Vylúčení: 5:2 na 2 min., navyše: presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Štefík, Valach, 3 126 divákov.

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Kramár, Dubaj - Škovira, Lundberg, Lapšanský - P. Svitana, Kmiť, A. Kroták - Mlynarovič, Rataj, Paločko - V. Žemba, Troliga, M. Drotár - Rapáč.

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, Juraj Faith - V. Baláž, Škoda, Otčenáš - Leskovjanský, Cútt, Zuzin.