Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

III. liga: Na čele malý trhák Lokomotívy

V zápasoch 10. kola III. ligy sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Krásna si doma poradila s béčkom Moldavy, a keďže Lokomotíva Košice vyhrala vo Svite, získala na čele pelotónu trojbodový náskok.

V zápasoch 10. kola III. ligy sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Krásna si doma poradila s béčkom Moldavy, a keďže Lokomotíva Košice vyhrala vo Svite, získala na čele pelotónu trojbodový náskok. Sninčania pokračujú v dobrých výkonoch, čo dokumentovali v Topoľanoch plným ziskom. Giraltovce si hladko poradili s V. Opátskym vďaka trom gólom po zmene strán. Rovnako Sabinov zvíťazil rozdielom triedy nad N. Hrušovom. V stretnutí posledných tímov tabuľky Stropkov zdolal tesne V. Šariš. V zápase susedov v tabuľke Svidník dosiahol najtesnejšie víťazstvo nad Sp. Podhradím.

Stropkov - V. Šariš 2:1 (1:0)

STROPKOV. Už v úvodnej päťminútovke mohol skóre otvoriť Vachaľ, ale mieril hlavou vedľa brány. Na druhej strane unikol Sedlák, Jamroškovič jeho pokus stlmil a Pavlík musel zasahovať na bránkovej čiare. Po polhodine hry sa presadil Porkolab, ale jeho prihrávku poslal Veselý tesne vedľa. V 36. min. sa domáci predsa len dočkali, po priamom kope Kaňuka sa na dvakrát gólovo presadil Adamica. Vzápätí po chybnej rozohrávke autora gólu V. Kerestes neprekvapil Jamroškoviča, ktorý bol ďaleko z vlastnej brány. Hneď v úvodných sekundách druhého polčasu najprv Pavlík po rohu mieril hlavou vedľa a po prečíslení domácej obrany Macko pekne vysunul V. Kerestesa, ale domáci brankár jeho pokus zlikvidoval. Podobná akcia prišla aj v 53. min. Gonos vysunul Čepu, ten trafil iba do nôh brankára a dorážku Vachaľa odvracal jeden z obrancov hostí. Po viac ako hodine hry bol v tutovkovej šanci Porkolab, ale ani on bránu netrafil. Vzápätí hostia trestali, keď dlhú loptu za domácu obranu poslal V. Kerestes povedľa vybiehajúceho brankára do siete. Domáci sa nevzdávali a po peknej kombinácii Medvec - Vachaľ - Čepa, posledný menovaný dal vytúžený víťazný gól.

Góly: 36. Adamica, 76. Čepa - 69. V. Kerestes, ŽK: Porkolab - Bandžuch, pred 150 divákmi rozhodoval Alexa. STROPKOV: Jamroškovič - Porkolab, Adamica, Pavlík, Zápotocký - Medvec, Veselý, Gonos, Kaňuk (58. Blanár, 89. Berežný) - Čepa, Cachaľ. V. ŠARIŠ: Lukáč - Marchevský, Kubánka, Guži, Ambrózy - Beliš (46. Štefko), Bandžuch, M. Kerestes, Mruz (79. Halčák) - Sedlák (41. Macko), V. Kerestes.

Svit - Lokomotíva 0:2 (0:0)

SVIT. Na mokrom teréne za stáleho dažďa videli diváci v prvom polčase dobrý futbal. Hostia sa do prvej šance dostali v 20. min., ale strelu z hranice šestnástky Marušák vyrazil. V 25. min. bol v šestnástke faulovaný domáci Lelkeš, avšak píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V 31. min. vyslal Kapral delovku z 35 m, ale Chovan v bráne hostí bol pozorný. V 38. min. sa v šestnástke domácich ocitol hosťujúci Mišenčík, ale v dobrej pozícii mieril nad brvno. V 40. min. Sabo ideálne posunul Lelkešovi a ten poslal loptu vedľa brány. Ani v druhom polčase dážď neutíchal. V 56. min. bol v istej šanci Lipnický, ale minul opustenú Marušákovu bránu. Obe družstvá bojovali, ale výrazné šance si nevypracovali. Rozhodlo sa až v závere stretnutia, keď po rýchlych protiútokoch hostí Lorinčák v 84. min. a Lipnický v 90. min. rozhodli o víťazstve Lokomotívy 0:2.

Góly: 84. Lorinčák, 90. Lipnický, ŽK: Kostolník - Baránek, Janči, Šmelko, Lorinčák, pred 250 divákmi rozhodoval Čech-Špirek. SVIT: Marušák - Macko, Kaprál, Petrilák, Jambor - Sabo (67. Monka), Fridman, Jarkuliš, Kostolník - Lelkeš (76. Badzík), Tropp. LOKOMOTÍVA KOŠICE: Chovan - Dolutovský, Baránek, Lipnický, Jurek - Grünwaldský, Mišenčík (81. Mihok), Janči (46. Lorinčák), Chmelo - Klučár, Šmelko (71. Klimek).

Svidník - Sp. Podhradie 1:0 (0:0)

SVIDNÍK. Svidník chcel odčiniť posledné dve prehry z minulého "anglického" týždňa aktívnym vstupom do stretnutia a už v 9. min. volala po góle hlavička Vyravca. Po štvrťhodine hry minul tvrdou strelou Horochonič a presne nemieril ani Vyravec. Hostia sa zamerali na defenzívu s kompaktným vykrývaním priestoru na vlastnej polovici a hoci sa snažili o brejkové situácie, Biroša vážnejšie počas celého stretnutia neohrozili. Naopak v 40. min. minul opustenú bránu Šafranko a v prvých minútach po zmene strán sa domáci prepracovali k trom rohovým kopom, pričom po poslednom z nich vytiahol Polák bravúru pri zakončení Koscelníka. O osude zápasu rozhodol v 61. min. Vyravec, ktorý dostal svoj tím do vedenia po ďalšom z rohov. Svidníčania mohli ešte poistiť svoje víťazstvo, ale Puchír a Čičvara sa už strelecky nepresadili.

Gól: 61. Vyravec. ŽK: Šafranko - Benko. Pred 300 divákmi rozhodoval Mišenčík.

Svidník: Biroš - Vyravec (70. Čičvara), M. Kočiš, Peregrim, Šafranko - Ľuščák, Koscelník (61. Vaľany), Puchír, P. Kočiš - Horochonič, Harakaľ (84. Morjak). Sp. Podhradie: Polák - Hric (90. Kacvinský), Mišenčík, Maliňák (79. Forgáč), Papcun - Pokrivčák, Haničák, Holub, Prusák - Benko (84. Džugan), Kočík.

V. Tatry - Barca 3:3 (2:1)

VYSOKÉ TATRY. Už v 5. min. k lopte sa dostal Semivan, ale jeho strelu brankár s pomocou tyče vyrazil. V 8. min. ušiel Palguta, ale zakončil strelou vedľa brány. V 9. min. tvrdo vystrelil Semivan a brankár hostí opäť s pomocou tyče hasil. A do tretice v 12. min. po strele Palgutu z 20 m hrala s hosťami vrchná tyč. V 13. min. sa domáci konečne presadili, keď po rohovom kope Sovu si na loptu nabehol Novák a hlavou dal prvý gól zápasu. V 27. min. hostia po rýchlom brejku vyrovnali. V 34. min. po chybe domácich išiel sám na bránu Valkušák, ale jeho gólovú strelu brankár Meleky vyrazil. V 37. min. po centri Šimšaja sa hlavou presadil Palguta. V 52. min. mohol vyrovnať Gašpar, ktorý sa ocitol sám pred domácou bránou, ale Meleky bol opäť úspešnejší. V 68. min. hostia vyrovnali po úniku Ohmana, keď jeho prihrávku využil Gašpar. V 72. min. sa opäť dostali domáci do vedenia po vlastnom góle Kuruca. V 76. a 82. min. mohol o výsledku rozhodnúť Palguta, ale sa nepresadil. V 86. min. vyrovnal Valkučák.

Góly: 13. Novák, 37. Palguta, 72. Kuruc (vlastný) - 27. Pástor, 68. Gašpar, 86. Valkučák, ŽK: Krempaský, Sova - Eštočin, Tököly, pred 50 divákmi rozhodoval Pavlovský. V. TATRY: Meleky - Cehula, Krempaský, Semivan (69. Lopuch), Palguta - Kakaščík, Sova, Šimšaj, Vozár - Regitko, Novák (75. Oprondek). BARCA: Dedinský - Čižmár, Eštočin (45. A. Hoščuk), Šimko, Kuruc - Tököly (89. Oros), Valkučák, Ohman, Gajdoš - Pástor (78. Borza), Gašpar.

Krásna - Moldava B 3:1 (2:1)

KRÁSNA. Domáci boli útočnejším mužstvom a už v 1. min. sa im naskytla možnosť na skórovanie. V 18. min. nebezpečne hlavičkoval domáci Gedeon, avšak z následného protiútoku hostia po chybe v domácej obrane otvorili skóre. Domáci po góle zvýšili bojovnosť, mali viac z hry a v 27. min. najprv Petričko nedosiahol na loptu, aby následne po trestnom kope loptu tečoval a tá skončila v sieti a vyrovnal na 1:1. Odmenou za dobrý výkon v prvom polčase bol gól domáceho Gedeona na 2:1 v 45. min. Obe mužstvá predvádzali dobrý výkon aj v druhom polčase. V 50. min. nedosiahol na loptu Gedeon a hostia aj naďalej hrozili, útoky však obrana domácich likvidovala.V závere hostia zvýšili tlak, avšak domáci Bereš najprv v 75. min. nastrelil žrď a v 80. min. Petričko hlavou druhým gólom upravil na 3:1. Hostia aj naďalej mali snahu skorigovať výsledok, avšak domáci aj po vylúčení hráča umnou hrou výsledok 3:1 s prehľadom udržali.

Góly: 30. a 80. Petričko, 45. Gedeon - 21. Sobota. ŽK: Bereš, Monrigal - Hanzeľ. ČK: Kakaščík (domáci). Rozhodoval Džima pred 380 divákmi. KRÁSNA: Csatlós - Domanič (73. Zajac), Korfanta, Petričko, Béreš - Surgent L. (65. Macák), Gedeon, Chitava, Urban - Surgen M. (48. Kakaščík), Monrigal. MOLDAVA B: Bodnár (2. Ohrablo) - Palencsár (46. Schnurer), Sobota, Hanzeľ, Rusinko - Kozár, Ribár (76. Heger), Maďarik, Mačaj - Fazekaš, Vereb.

Giraltovce - V. Opátske 4:0 (1:0)

GIRALTOVCE. V 18. min. Školník zle zahral malú domov, ale Uhrín veľkú šancu nevyužil. V 29. min. Bednár ideálne uvoľnil Biľa a ten rutinérsky prekonal Štovku. Bezradnosť hostí sa preniesla aj do druhého polčasu. v 50. min. zahrávali domáci po úniku Uhrína rohový kop Caunerom a presným zásahom hlavou si Vaľovský otvoril gólový účet medzi dospelými. V 55. min. hostia jediný raz ohrozili Steiningerom, ale Štefánik potvrdil svoje kvality. V tej istej minúte unikol mladý Giraltovčan Roba, ale svoj samostatný nájazd nepremenil. Tlak Slovana narastal aj zásluhou veľkej aktivity stopéra Vojtu. Bol to práve on, ktorý v 65. min. zaznamenal nádherný gól. Divákov pobavil štvrtý gól Slovana, v 75. min. nariadil rozhodca Ištoňa priamy kop proti hosťom za faul na Biľa spoza šestnástky. Domáci vzápätí rýchlo vystriedali a práve čerstvý Čabala sa postavil k lopte a zo štandardky ju prvým dotykom v zápase trafil tak perfektne, že urobil z brankára Štovku štatistu. Ani v záverečnej štvrťhodine sa hostia nepresadili, zo strany Giraltoviec to už bola exhibícia a zároveň predĺženie série bez inkasovaného gólu už na štyri zápasy.

Góly: 29. Biľ, 50. Vaľovský, 65. Vojta, 75. Čabala. Bez kariet. Pred 200 divákmi rozhodoval Ištoňa. GIRALTOVCE: Štefánik - Bednár, J. Mitaľ st., Vojta, Mižák - Vaľovský (75. Čabala), P. Partila, Cauner (66. Kaňuch), Roba (83. Hudák) - Uhrín, Biľ. V. OPÁTSKE: Štovka - Jakab (66. Angelovič), Školník, Zábavník, Krakovský - Šuster, Majoroš (73. Frajkor), Šoltís, Vilčko - Turczyk, Steininger.

Topoľany - Snina 0:1 (0:1)

TOPOĽANY. Po jedenástich minútach hry schladil domáce publikum Hišem. Najlepšie sa zorientoval v trme-vrme pred bránou a strelou spoza šestnástky rozvlnil sieť. O tri minúty neskôr jeho spoluhráč Bednár po nožničkách tesne minul bránu. Úvodný sninský tlak vyvrcholil po štvrťhodine súboja. Jankaj však hlavou mieril vedľa. Domáci dali o sebe vedieť až v dvadsiatej minúte. Gólman Mucha však Kandalov samostatný nájazd zlikvidoval. V 21. min. napriahol Ďuďa, ktorého tvrdá strela presvišťala popri spojnici brvna a žrde. V polovici prvého dejstva Čornej spadol v strede ihriska, Bednár prihral nabiehajúcemu M. Lukáčovi a ten mieril po zemi mimo brány. Po polhodine hry domáci Kandala namieril len do brankárových rúk. V 66. min. Mucha ukážkovo zneškodnil Ďuďovu prudkú strelu z uhla. Zo strany hostí sa o zvýšenie vedenia neúspešne pokúšali striedajúci Gubik a Š. Pčola. Štvrťhodinu pred záverečným hvizdom rozhodcu odcentroval Adam, ale hrajúci kormidelník Valkučák v páde hlavou tesne minul svätyňu. V samom závere Aľušik obohral obrancov, našiel Pčolu, ktorý nevyužil dobrú šancu.

Gól:11. Hišem, ŽK: Ďuďa, Ličko, Kopka - Hanc, Jankaj, Bednár, Pčola, ČK: 90.+ Hanc, pred 250 divákmi rozhodoval Zvolánek, Topoľany: Komenda - Liška, Chovan, Adam, Devečka - Ďuďa, Praščák (75. Valkučák), Čornej (58. Kopka), Ličko (50. Jacko) - Smoľák, Kandala, Snina: Mucha - Hanc, M. Pčola, Hišem, Haburaj - M. Lukáč (74. Aľušik), Popovič (88. Pavlina), Jankaj, Š. Pčola (90.+ Gubik) - Bednár, Červeňák

Sabinov - N. Hrušov 4:0 (1:0)

SABINOV. Domáci sa tešili už v 7. min., keď zo štandardnej situácie Kerbčár trafil šibenicu . Hra sa potom vyrovnala, hralo sa zväčša medzi šestnástkami. Domáci mali viac z hry a častejšie loptu na nohe, ale hostia sa snažili o brejky. Od 30. min. sa hostia viac osmelili a ohrozovali domácu bránu, ale bez efektu. V 39. min. po peknej štandardnej situácii domáci Verešpej nakopol loptu do hosťujúcej šestnástky, ale z domácich nik túto loptu neusmernil do brány. V 44. min. už mohlo byť 2:0, ale po peknej prihrávke Peregrina Dominik Dlugoš z 10 m netrafil bránu. V 2. polčase začali hostia ofenzívnejšie. V 66. min. mohol dať gól domáci Sochovič, ale jeho strelu z 15 m hosťujúca obrana zblokovala. V 75. min. po rýchlom brejku dal druhý gól domácich Radačovský. Hostia sa nevzdávali, chceli skorigovať výsledok, ale domáca obrana stála na pevných nohách. V 83. min. po chybe hosťujúcej obrany Ján DluGoš dal gól na 3:0. V 90. min. po rohovom kope Molčana Vranko z voleja nedal šancu brankárovi hostí a stanovil stav na 4:0.

Góly: 7. Kerbčár, 75. Radačovský. 83. Ján Dlugoš, 90. Vranko, ŽK: Kerbčár, Vranko - Duda, R. Lukáč, pred 250 divákmi rozhodoval Palínsky. SABINOV: Eliáš - Kerbčár, Sochovič, Novotný (77. Lukáč), Peregrin - Anderko, Ján Dluhoš, Vranko, Dominik Dlugoš (51. Radačovský) - Verešpej, Kocúrek (54. Molčan). N. HRUŠOV: Janok - Duda (83. Homza), Chudina, R. Lukáč, L. Lukáč - Mamaj, Palko, Mikloš, Horňák - Albičuk, Mezej (42. Tkáč).

PROGRAM 11. KOLA

2. 10. o 14.30 hod.: V. Opátske - Stropkov, 3. 10. o 14.30 hod.: Moldava „B" - Giraltovce, Sp. Podhradie - Krásna, Lok. Košice - Svidník, Snina - Svit, Barca - Topoľany, N. Hrušov - V. Tatry, V. Šariš - Sabinov.

NAJLEPŠÍ STRELCI

9 gólov - Lipnický (Lok. Košice)

7 gólov - Š. Pčola (Snina), Radačovský (Sabinov)

6 gólov - Šuster (V. Opatske), Horňák (N. Hrušov), Gašpar (Barca)

5 gólov - Pokrivčák (Sp. Podhradie), Sobota, Palenčár (Moldava B), Steininger (V. Opátske), Grunvaldský (Lok. Košice),

4 góly - Jurko (Moldava B), Bandžuch (V. Šariš), Pástor, Ohman (Barca), M. Vranko, Dlugoš (Sabinov), Mamaj (N. Hrušov), Palguta (V. Tatry),

3 góly - Hanzel (Moldava B), Ohman (Barca), M. Lukáč, M. Pčola, Bednár (Snina), V. Keresteš, M.Keresteš (V. Šariš), Kopka (Topoľany), Cehula, Krempaský (V. Tatry), Jambor, Tropp (Svit), Gedeon (Krásna), Vyravec (Svidník) Čepa (Stropkov).