Michel Miklík: Je to vydreté víťazstvo, ale o to cennejšie

Utočník. Pri dvoch góloch oceliarov bol Michel Miklík.
Utočník. Pri dvoch góloch oceliarov bol Michel Miklík. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|27. sep 2010 o 00:00

Hokejisti HC Košice si aj po ôsmom kole extraligy udržali vedúcu priečku. Na Záhorí vydolovali tri body potom, ako Skalicu zdolali 3:1. Pri dvoch góloch oceliarov bol útočník Michel Miklík.

KOŠICE. Aj keď sa hokejistom Skalice v tomto ročníku extraligy nedarí, po včerajšom stretnutí proti Košiciam sa v 5. min. ujali vedenia.

Majster tak musel zápas otáčať. Už v úvodných sekundách druhej tretiny vyrovnal Gron a rozhodujúce údery zasadili zverenci trénera Čadu súperovi v tretej dvadsaťminútovke. Najskôr skóroval Miklík a po prihrávke tohto hráča pečatil víťazstvo druhým gólom v stretnutí Gron.

"V prvých dvoch tretinách sme sa nevedeli dostať do nášho tempa, domácich zatlačiť. Ale naše snaženie bolo korunované gólmi v tretej tretine. Je to vydreté víťazstvo, ale o to cennejšie," rozhovoril sa krátko po stretnutí krídelník prvej útočnej formácie Košíc Michel Miklík.

Oceliari dostali gól už v úvode, trochu ich rozhodil. "Podstatné bolo, že domáci sa napriek vedeniu nedostali do súvislejšieho tlaku. Pritom musím povedať, že bojovali, začiatok sezóny im nevyšiel, napriek tomu boli veľmi nepríjemní. Ale šťastie sa nakoniec priklonilo na našu stranu. Pritom nešlo všetko zďaleka ľahko, no tieto body sú veľmi cenné."

Konečne bodoval

Miklík v doterajších ôsmich vystúpeniach bodoval v jedinom zápase, keď doma proti reprezentačnej dvadsiatke strelil gól a na ďalší prihral. Vo zvyšných zápasoch vyšiel naprázdno. Na Záhorí sa mu konečne darilo tak, ako si predstavoval.

"Úvod sezóny našej formácii nevyšiel, čo sa týka produktivity, tak sme sa to snažili nahradiť v iných činnostiach. Dôležité bolo, že mužstvo vyhrávalo a darilo sa ďalším útokom. Teraz som konečne zabodoval, dúfam, že v nasledujúcich kolách to už bude lepšie," želá si útočník, ktorý v 51. min. strelil víťazný gól Košíc.

"Jano Tabaček si z pozície obrancu od modrej nakorčuľoval na súperovu bránku, odtiaľ mi prihral. Pálil som hneď, bez prípravy. Prvý pokus brankár vyrazil, potom nasledovala moja dorážka. Už gólová."

Miklík bol potom aj pri istiacom góle Grona v 58. min. "Vystrelil som spoza hráča, brankár puk vyrazil späť ku mne. Videl som voľného spoluhráča a aj keď tá prihrávka nebola ideálna, Stano Gron dostal bekhendom puk do prázdnej bránky."

Teraz päťkrát doma

Košičania si strážia pozíciu lídra. Teraz ich od stredy 29. septembra do štvrtka 7. októbra čaká na domácom ľade päť vystúpení. V hre je teda pätnásť bodov. A oceliari by neradi končili zápas s takým výsledkom ako naposledy v piatok proti Trenčínu, keď Dukle podľahli po predĺžení.

"Pred nami je domáca séria a my z nej chceme vyťažiť maximum. Hráme doma a domáce prostredie by sme radi využili," podotkol Miklík, ktorý verí, že jeho tím zvládne stredajší šláger prvého s druhým medzi Košicami a Banskou Bystricou.

Skalica - Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

SKALICA. V 5. min. Jarolín nahadzoval puk pred bránku hostí a obranca Huba zrazil puk do vlastnej bránky - 1:0. Zvýšiť mohol R. Školiak, ale jeho strela nebola presná. Domáci aj naďalej ohrozovali brankára hostí, ktorý bol však pozorný hlavne pri tvrdej strele Jarolína. Hostia sa do šancí nedostávali často, dobrú príležitosť mali Jenčík a Vorel, no bez gólového úspechu. Ten mohol zažiť domáci Zálešák, ale namiesto nájazdu na bránku, zvolil strelu, s ktorou si taktiež Hudáček poradil. Hostia mali raketový nástup do druhej tretiny. Po 23 sekundách Gron zasunul puk za Lakosila - 1:1. Vedenie mohli domácim vrátiť Kutálek a Jarolín, ale strela druhého menovaného mierila vedľa. Strela Konečného mierila do žŕdky a stopercentnú šancu Lušňáka ukryl do svojho výstroja výborne chytajúci brankár hostí. Košice predviedli ideálne prečíslenie, Haščák našiel voľného Kristeka, ale jeho blafák Lakosil betónom vytlačil mimo bránky. Prečíslenie domácich sa skončilo podobne ako košické, keď strela R. Školiaka mierila iba do Hudáčka. V tretej tretine sa radovali hostia, keď v 51. min. Jenčík spoza bránky našiel voľného Miklíka, a ten na dvakrát dopravil puk za bezmocného Lakosila. Šance domácich zostali nevyužité, a tak rozhodol protiútok hostí. Miklík presne našiel voľného Grona, a ten do prázdnej bránky zvýšil na 1:3.

Góly: 5. Jarolín - 21. S. Gron (Tomík, P. Bartoš), 51. Michel Miklík (Jenčík), 58. S. Gron (Michel Miklík, P. Bartoš). Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - M. Novák, Stano, 1653 divákov.

Skalica: Lakosil - M. Školiak, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Jass, Jaborník, Gula, Magušin - Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, Jarolín, Šátek - Lušňák, J. Prokop, Konečný - Štepán, Mikušovič, J. Jurík.

Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, M. Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl, Slimák, Huba - Vorel, Jenčík, Michel Miklík - P. Bartoš, S. Gron, Tomík - D. Pašek, Kristek, Marcel Haščák - Kriška, Martin Frolík, Buc.

sita

Domov»Sportnet na východe»Michel Miklík: Je to vydreté víťazstvo, ale o to cennejšie