Korzár logo Korzár
Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky

Neprehliadnite - sobota 25. septembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Hudobný festival Adonai Fest

Množstvo gospelových skupín sa predstaví dnes od 10.00 do 22.00 hod. na nádvorí farského pastoračného centra na Triede KVP 6. Vystúpia: Reasonance, Jeno's Brothers, S2G band, Close Harmony Friends, Metelica, Kerygma, Felice, Dom ľudového tanca; pripravený je bohatý program pre deti (workshopy, skákací hrad).

Interpretačné kurzy

Prebiehajú dnes v budove ZŠ M. Hemerkovej na Hlavnej 68 od 9.30 do 17.00 h.

Muzikál Robin Hood

Očakávaný veľkolepý muzikál si nesmiete nechať v slovenskej premiére ujsť ešte po oba víkendové dni, vždy o 19.00 hod. v Divadle Cassia.

Ružínsky festival

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Nenechajte si ho ujsť v Družstevnej nad Hornádom už zajtra od 14.00 hod. v miestnom kultúrnom dome a ZŠ.

Jazda historickým vlakom

Po trati, kde už 7 rokov nepremáva osobný vlak, povedie verejná jazda. Organizuje ju Klub historických koľajových vozidiel. Historický vlak vyrazí zajtra o 8.00 hod. z košickej stanice a bude pokračovať po trase Prešov - Vranov - Sečovce - Trebišov - Košice. Viac informácií nájdete na www.khkv.sk.

Koncert

Na nádvorí farského pastoračného centra si zajtra o 16.30 hod. môžete pozrieť vystúpenie skupín Grovin' Head, aj Petra Lipu.

Stredoveké Košice

Podujatie ponúkne rekonštrukciu života mestskej domobrany a repliku historického vojenského tábora zajtra od 12.00 hod. do večerných hodín pri Dolnej bráne.

Rusíni, bohatstvo talentov

Skryť Vypnúť reklamu

Zajtra o 15.00 hod. sa v KSC Južan bude konať literárno-hudobný program v podaní rusínskych talentov.

Svatováclavské posvícení

Tradičná česká ľudová zábava odštartuje zajtra Dni českej kultúry o 15.00 hod. v reštaurácii Grand.

(nit, jav)

Prešovský región

Jazz


PREŠOV. Vo Wave je dnes od 21.00 jazzový večer. Predstavia sa kapely Old schol jazz trio a Jazz and more.

Festival zdravia


PREŠOV. Deň otvorených dverí a festival zdravia bude od 10.00 do 18.00 v Šariš parku vo Veľkom Šariši. Prichystané sú prednášky o kráse a zdraví, diagnostika zdravotného stavu a poradenstvo, diagnostika pleti a prezentácia kozmetických spoločností, ochutnávky liečivých čajov, ukážky cvičení, maľovania na telo a účesovej tvorby. Špeciálnym hosťom bude veštica Lívia.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako je Slniečko ďaleko


PREŠOV. Astronomickú rozprávku Ako je Slniečko ďaleko pod umelou hviezdnou oblohou pre deti predškolského veku premietnu o 16.00 vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove.

Mária Antoinetta


PREŠOV. Divadlo Jonáša Záborského v Prešove zajtra o 16.00 uvedie divadelný muzikál Mária Antoinetta.

Rodeo show


PREŠOV. V zábavno-obchodnom centre na Sekčove v Prešove sa v nedeľu koná Rodeo show. Od 16.00 bude všetkých zabávať moderátor a rodeový jazdec Michal Farkašovský. Súčasťou programu bude Ohňová konská šou slovenského šampióna Maroša Hvizda. Vystúpia Westernové akčné divadlo z Košíc a Škola country tancov pre deti a dospelých.

Koncert Pontes 2010


BARDEJOV. V Bazilike minor. sv. Egídia sa v nedeľu o 20.00 koná koncert v rámci medzinárodného hudobného festivalu Pontes 2010. Odznejú skladby G. Rossiniho, P. Moscagniho, C. Francka, Ch. Gounoda, J. S. Bacha, W. A. Mozarta a A. Dvořáka.

Oslava v Bizarre


PREŠOV. Vynovený Bizarre club oslavuje dnes od 18.00 svoje narodeniny. Vystúpi Bumerang, prešovská country kapela. O 21.00 príde na rad DeFacto (funky, latino & pop revival). O 23. vystúpi Dj Inkos a divadlo Etudy.

Perversity


PREŠOV. Metalový koncert kapely Perversity sa koná dnes o 18.00 vo Véčku v Prešove. Hosťami sú Legion, Be Fading Fast a Stormblast.

Woman above


PREŠOV. Woman Above unplugged koncert bude o 19.00 v Havran klube v Prešove.

Strecha


SVIDNÍK. Prešovská kapela Strecha vystúpi o 20.00 v Holičstve vo Svidníku. Večer to bude skupina The vagabunds.

Majstrovstvá vo varení guláša


HANISKA. Na futbalovom štadióne v Haniske pri Prešove budú dnes od 8.00 Majstrovstvá Slovenska vo varení guláša.

Country


PREŠOV. V Bowlingu pri trati a na Starej Dúbrave v Prešove bude dnes country večer s country kapelami.

Fóka and Papagáj Show


PREŠOV. Fóka cirkus prezentuje zvieraciu zábavno-náučnú šou. Hlavnými aktérmi sú tulene a papagáje. Vystúpenia sú o 15.00 a 17.00 v Prešove.

Ukončenie sezóny


PREŠOV. Ukončenie letnej turistickej sezóny bude v sále obecného úradu v Lipníkoch (žel. stanica Nemcovce o 8.00 v nedeľu). Účastníci prejdú nenáročnou trasou k prírodnej pamiatke Zárez stravného potoka a Lesným náučným chodníkom Tajch. Trasa pokračuje lesnou asfaltovou cestou k chate Zlatá studňa. Potom sa pôjde lesom na lúky Za kameňom a na Hôrky nad Pavlovcami, kde otvoria nový turistický chodník. Po slávnostnom akte trasa povedie k poľovníckej chate na Doloch. Z chaty sa zíde do Hanušovciec.

Posviacka chrámu


POTOKY. Zajtra posvätia drevený chrám sv. Paraskievy v obci Potoky vo Svidníckom okrese. Posviacku vykoná vladyka Ján Babjak, prešovský arcibiskup a metropolita.

Jazda historickým vlakom


PREŠOV. Mimoriadna jazda historickým vlakom do Sečoviec po trati, kde už 7 rokov nepremáva osobný vlak. Ide o verejnú jazdu s fotozastávkami pred tunelom Nemcovce, hanušovskými viaduktami a na rôznych miestach trate v úsekoch: Košice - Prešov - Vranov n. Topľou - Sečovce - Trebišov - Košice. Jazda sa uskutoční v nedeľu s odchodom po 8.00 z Košíc.


(čor, meš)

Zemplínsky región


Človek, pes a kôň

SNINA. Už 6. ročník podujatia Človek, pes a kôň bude v nedeľu v športovom areáli za Cirochou pri autobusovej zastávke. Začne sa o 10.00 h. V programe Človek a pes si možno pozrieť ukážky agility psov v podaní ŠK Severan Jaklovce a ukážky služobnej kynológie v podaní pohraničnej polície z Uliča. Diváci sa môžu tešiť na ukážky Emila Bessona, ktorý s borderskými kóliami Rionom a Fantou ukáže prácu s ovcami či tanec so psom. Súťažiť sa bude v poslušnosti, v jedení a žraní, ako aj o priazeň divákov. V programe Človek a kôň sa predstaví voltížna skupina zo Spišskej Novej Vsi s hipoterapiou, parkúrovými ukážkami a furmanskou súťažou.


Muzikál Čajočky

TREBIŠOV. Muzikálový hit sezóny - Čajočky odohrajú v nedeľu v kultúrnom stredisku. Predstavenie sa začne o 15.30 h.


Oslavy 740. výročia

KUZMICE. Oslavy 740. výročia prvej písomnej zmienky o obci budú 2. októbra v miestnom amfiteátri. Začnú sa o 13.00 h živou pozvánkou folkloristov po obci. O 13.30 otvoria jarmok ľudových remesiel a prehliadku zemplínskych špecialít spojenú s ochutnávkou. O 14.00 posvätia amfiteáter, do života uvedú knihu o Kuzmiciach a nové CD skupiny Vidumaňec. V galaprograme sa predstaví domáci detský súbor Sedmokráska, Čeľovčanka, Klečenovčanka, Tokaj, Vidumaňec a ľudový rozprávač Jožko Jožka. Od 19.00 h sa začne diskošou pod taktovkou DJ Jarky.


Šarkaniáda

ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA. Už 11. ročník Michalovskej šarkaniády bude na Zemplínskej šírave. Na 3. októbra ju pripravuje OZ Návraty. Vstupným je vlastnoručne vyrobený šarkan. Prezentácia sa začne o 13.00 h.


Šou Miroslava Donutila

TREBIŠOV. Novú šou známeho herca, rozprávača a zabávača Miroslava Donutila pod názvom Cestou - necestou si možno pozrieť 6. októbra v divadelnej sále kultúrneho strediska. Začne sa o 19.00 h.


Vystavujú kaligramy

TREBIŠOV. V Zemplínskej knižnici má do 9. októbra výstavu Kaligramy český autor Miroslav Koupil. Za týmto názvom sa skrývajú vtipné, hravé a originálne slovné hračky.


Ikony a svet viery

MICHALOVCE. Výstavu rovnakého názvu si možno pozrieť v Zemplínskom múzeu do 22. októbra. Je zostavená z ikonopiseckej tvorby východoslovenského regiónu.


Chlieb náš každodenný

TREBIŠOV. Výstavu zostavenú z histórie pečenia chleba v obci Zemplínsky Klečenov pod názvom Chlieb náš každodenný si možno pozrieť vo Vlastivednom múzeu do 10. októbra. Do rovnakého dátumu potrvá aj výstava z III. Bienále maľby a plastiky krajín V4, ktorá je vo veľkej výstavnej sieni múzea.


(lyv)

Spišský región


Burza starožitností

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Dnes od 8.00 do 15.00 h sa na trhovisku pri Sídlisku Východ koná Spišská burza starožitností a kuriozít.


Pontes 2010

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Rímskokatolíckom farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie sa dnes o 19.00 koná Pontes 2010 - XV. ročník medzinárodného hudobného festivalu. Účinkujú: Janette Zsigová (soprán), Mária Horňáková (soprán), Igor Kucer (tenor), Pavol Remenár (barytón), Virtuosi di Praga, Eduard Spáčil (varhany), Oldřich Vlček (husle).


Verejné korčuľovanie

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Zajtra od 18.00 do 19.30 h bude na zimnom štadióne verejné korčuľovanie.


Triler Salt

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V ponuke kina Mier sú dnes aj zajtra dva filmy. O 17.00 h to bude americká rozprávka s názvom Shrek IV. Čo nás čaká vo štvrtom diele Shreka? Omnoho drsnejšia Fiona, obtlstlý Kocúr v čižmách a omnoho zmätenejší Oslík. A kráľovstvo Za siedmimi horami hore nohami... O 19.00 premietajú americký akčný triler Salt.


Vrahúni

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V kine Baník dnes aj zajtra premietajú o 17.00 h americkú animovanú rodinnú komédiu Toy story 3: Príbeh hračiek. O 19.00 je v programe americká akčná komédia Vrahúni. Spencer je taký normálny, tajný, nájomný zabijak, ktorý pracuje pre vládu. Jen je krásna počítačová expertka a práve sa spamätáva z bolestného rozchodu. Akčná komédia, ktorá neodolateľným spôsobom potvrdzuje známe pravidlo, že protiklady sa priťahujú...


Ženy v pokušení

LEVOČA. Dnes v levočskom kine premietajú českú komédiu s názvom Ženy v pokušení v hlavnej úlohe s Eliškou Balzerovou.


Koncert v kaštieli

MARKUŠOVCE. Zajtra o 18.00 sa v Kaštieli a letohrádku Dardanely v Markušovciach koná koncert v rámci festivalu Ars antiqa Europae in via gothica 2010.

(sdk)

Tatranský región

XIX. Ľubovniansky jarmok

STARÁ ĽUBOVŇA. Veľký ľubovniansky jarmok dnes pokračuje štvrtým dňom. O 14.00 h vystúpi FS Lachy z Nového saczu, o 15.00 FS Malý Vsacánek zo Vsetína, o 15.50 Mladé ľubovnianske talenty. O 16.40 príde na rad vystúpenie šermiarskej skupiny rádu sv. Michala. O 17.30 h zahrá skupina Štefana Zimu. O 19.30 Jubilujúci Ľubovňan hostí jubilujúci Vsacánek zo Vsetína s primášom Martinom Filákom. O 21.00 vystúpi Mladý týnišťský Big Band. O 22.00 bude Žrebovanie jarmočnej tomboly. O 23.00 vystúpi Matej Konrád s kapelou a o 23.00 h P-Free Band.

Zajtra sa jarmok končí. O 10.30 h sa začnú Hubertovské slávnosti - VII. ročník v skanzene pod hradom, prezentácia poľovníckych združení, pasovanie za lovca, svätá omša a mnoho ďalšieho.


Hammerheart

POPRAD. Dnes o 21.00 h sa v hudobnom klube Rock fabric začína koncert heavymetalovej kapely Hammerheart. Poriadna metalová nádielka na sobotný večer.


Duo Eggcuters

STARÝ SMOKOVEC. Dnes o 19.00 h v Café Hoepfner zaznie rock, pop, klasika. Účinkujú: Monika Piekielnicka a Jakub Rizman zo Žiliny (spev, gitara, harfa). Vstup voľný. Rezervácie: 052/442 51 96.


Perpetuum Mobile

STARÝ SMOKOVEC. Dnes o 21.00 h sa v Tatry pube začína koncert popradskej kapely Perpetuum Mobile. Vstup voľný.


Štátny komorný orchester Žilina

POPRAD. Zajtra o 17.00 h sa v dome kultúry začína otváracím koncertom XXVIII. Popradská hudobná jeseň. ŠKO je jeden z najznámejších profesionálnych orchestrov vo východnej Európe. Vznikol v roku 1974 ako jediný orchester "mozartovského typu" na Slovensku. Kvalita hudobníkov, skúsenosti, majstrovstvo a profesionalita prvého šéfdirigenta E. Fischera prispeli k okamžitému úspechu orchestra. Vstupné: 5 €/2,5 €.

(toti)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
 2. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 3. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 4. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 5. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 6. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
 7. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 1. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
 2. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
 3. Podcasty zdravotnej poisťovne Union sú najpočúvanejšie
 4. AURES Holdings sa vydáva na západ
 5. Výčínanie počasia spôsobuje najviac škôd v júni
 6. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 8. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 9. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 10. Reverzné inžinierstvo na FVT
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 51 945
 2. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 18 886
 3. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 15 649
 4. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 11 181
 5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 9 941
 6. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 8 741
 7. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 977
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 851
 9. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 6 364
 10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 5 641
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kráľovná Alžbeta II. oslavuje 94 rokov.

V stredu 21. apríla kráľovná oslávi 95. narodeniny.

9 h
Český premiér Andrej Babiš.

Česká polícia pátra po mužoch, ktorí mali byť aj za otravou Skripaľa v Británii.

13 h
Kaskadér a koordinátor akčných scén Roman Jankovič.

V Hollywoode ho dobre poznajú.

16. apr

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop