Korzár logo Korzár Spiš

Odorín už dostal gól, ale neprehral

Kuriózne, ale zároveň rozpačité bolo šieste kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. Opäť zaúradovalo počasie.

SPIŠ. Už dopoludnia bolo otázne, či sa bude na večne zaliatom ihrisku v Bystranoch hrať. Hralo sa – no veľmi krátko, ale z iného dôvodu. Pokles u hostí pod sedem. V Markušovciach sa nedalo hrať na zaliatom ihrisku vôbec. Všetka pozornosť sa upriamovala do Olcnavy. Vynikajúca séria odorínskeho brankára sa skončila. Inkasoval prvý gól v tejto sezóne, no hostí môže tešiť, že stále sú bez prehry. Rovnako bez prehry je aj Spartak, ktorý prestrieľal Domaňovčanov.

Sp. Hrušov – Hnilčík 1:2 (1:1)
Na premočenej hracej ploche to vôbec nevyzeralo, že hrajú mužstvá z chvosta tabuľky. Otvorený bojovný futbal predvádzali obaja aktéri. Najprv obom brankárom pomáhali v žrde a brvno, ale v 38. min. sa už hosťujúci Balanean nemýlil – 0:1. Radosť Hnilčíka netrvala dlho, lebo o dve minúty Kočišova tvrdá strela znamenala vyrovnanie. V závere prvého polčasu mali hostia dve obrovské príležitosti. V prvom príde zastúpil brankára na čiare obranca a hneď na to Bottcher netrafil zblízka voľnú bránu. Do druhého polčasu nastúpili domáci bez zraneného brankára Pavola, ktorého vystriedal kapitán M. Filip. V 68. min. vyšla hosťom rýchla kombinačná akcia a Štrauch poľahky zvýšil na 2:1. Domáci veľmi chceli vyrovnať, no na ich strane viazla kombinácia a vážnejšiu šancu si ani nevypracovali. Hostia si bojovnosťou a enormným úsilím víťazstvo ubránili. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. SP. HRUŠOV: Pavol – M. Švač, Šuty, Žiga - Olejník, Filip, Samoľ, Kočiš, Slamený – L. Švač, Kandráč, striedal: S. Švač. HNILČÍK: Novotta – Jakuba, Kubus, Džerenga – Bottcher, Soveľ, Matiašovský, Balanean, Štrauch – Vido, Varga.

SŠM Bystrany – Chrasť n/H 3:0, nedohrané
Z atraktívneho súboja nebolo nič, lebo hostia nastúpili len deviati.Naprekvapenie mali aj čistú šancu, keď po chybe domácej obrany Dirda Marek netrafil prázdnu bránu.Gólový účet domácich otvoril v 5.min. hlavou Jochman. O dve minúty neskôr Suchý strelou zvýšil na 2:0.V 20 min. Kekeľova strela zmenila stav na 3:0.V 25. min. klesol počet hráčov hostí na ihrisku pod sedem, preto musel hl. rozhodca predčasne ukončiť zápas. BYSTRANY: Klešč Jaroslav- Timčík, Lipovský, Pavol Ján, Jochman, Klešč Radoslav, Brajerčík , Pavlík, Suchý, Šefčík, Kekeľ. CHRASŤ n/H: Šefčík Marian, Šefčík Ján, Bady Ján, Jančar, Celec, Dirda Jozef, Dirda Slavomír, Dirda Marek, Dirda Mikuláš.

Markušovce –Mníšek n/H, nehralo sa
Už deň predtým v Markušovciach boli zrušené mládežnícke stretnutia. Sobotňajší dážď silno poznačil ihrisko, na ktorom boli veľké mláky vody. Už vopred domáci funkcionári avizovali, že na takomto teréne sa vôbec nedá hrať futbal.
Domaňovce – Spartak Bystrany 4:6 (2:3)
„Ani v piatej lige nevidíte taký výborný zápas!“ To bolo konštatovanie domaňovských funkcionárov. Strelecký koncert odštartoval už v 5. min. z prísne nariadeného pokutového kopu Ján Horváth. V 18. min. Zumerling vyrovnal. O šesť minút znova išli hostia do vedenia zásluhou M. Žigu st., ale v 45. min. Topoli opäť vyrovnal. Posledné slovo v prvom polčase mal Spartak – M. Žiga ml. 2:3. Ten istý hráč v úvode druhého polčasu zvýšil na 2:4. V 54. min. Ján Horváth – 2:5. Domáci to zďaleka nevzdávali, dvoma gólmi Petrušku znížili na 4:5. Opäť však Domaňovčania nezvládli záver a Ján Horváth tretím gólom pečatil víťazstvo hostí. Aj keď domáci prehrali, uznali kvality súpera, no hlavný víťazom tohto stretnutia bol výborný futbal, ktorý sa 350 divákmi veľmi páčil. Stretnutie rozhodoval Rumančík. DOMAŇOVCE: Jančár – Almaši, Brandobur, Vojtila – Kusy, Geletka, Topoli, Šlosár, Petruško – Zumerling, Kurilla, striedali: Brandobur, Ružbacký, Gaduš. SPARTAK BYSTRANY: Kandráč – Pecha, Žiga, Horváth – Pecha, Žiga, Žiga, Žiga st., Žiga ml. – Horváth, Žiga, striedali: Šebest, Macko, Žiga.

Kluknava - Iliašovce 2:1
Jamník - Nálepkovo 1:0 (0:0)
Zásluhou oboch mužstiev sa hral v Jamníku veľmi kvalitný futbal. Hostia so svojimi mladíkmi potvrdili dobrý chýr o ich hernom prejave. V prvom polčase si obe mužstvá vypracovali šance, lenže ani jeden ich nedokázal využiť. Rozhodujúca bola 50. min., keď Grzyb vyslal na bránu ďalekonosnú strelu a tá na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Naďalej sa hral dobrý futbal a domáci sa viac zamerali na ubránenie tesného výsledku, čo sa im aj podarilo. Pred 100 divákmi rozhodoval Rusnák. JAMNÍK: Macejko – Grzyb, P. Farkašovský, I. Farkašovský – S. Čuj, M. Čuj, Ľ. Farkašovský, Ondra, Kočiš – Potempa, Hudzik, striedali: Koňak, Petruška, Jančár. NÁLEPKOVO: Tomčany – Gobl, Lacko, Jánoš – Lapšanský, Šveda, Markulik, IVančo, Opremčák – Pacák, Kašický, striedali: Fabian, Vartovník, Gobl.

Olcnava - Odorín 1:3
Smola domácich pokračuje. Stretnutie sa začalo s 30–minútovým oneskorením, keď si pri rozcvičke vykĺbil koleno P.Pollak a čakalo sa na RZP. Aj napriek oslabeniu si domáci za prvý polčas vypracovali dosť šancí na strelenie gólu, avšak dobre zasiahol hosťujúci brankár alebo hosťom pomohlo šťastie. Nakoniec si domáci zakričali gól v 52. min., keď jeho autorom bol T.Fifik.
Domáci mali ďalšie šance, ktoré nevyužili a za to tvrdo pykali. Hostia po chybách v domácej obrane v 67. min. Zekuciom vyrovnali, v 81. min. ich poslal do vedenia Kočik a v nadstavenom čase prekvapil domáceho brankára Majko. Domáci opäť odohrali nešťastný zápas, v ktorom prišli o body a aj ďalšieho hráča. OLCNAVA: Rusnak Mi, Kascak, Petrov, Pavlik, Dolnačko, Pastucha, Rusnak D., Rusnak.Ma, Košik, Fifik, Rusnak.P, striedali: Richnovsky, Gonda. ODORÍN: Maľák – Majko, Fabian, Beličák – Kavulič, Stoličný, Bednár, Kacvinský, Čuj, Zekucia – Kočik, striedali: Ľ. Majko, Maďar, Petrašek.

1.Spartak Bystrany 6 5 1 0 25:11 16
2.Odorín 6 5 1 0 15:1 16
3.SŠM Bystrany 6 3 3 0 15:9 12
4.Chrasť n/H 6 3 1 2 14:8 10
5.Iliašovce 6 3 0 3 11:15 9
6.Nálepkovo 6 2 2 2 14:11 8
7.Kluknava 6 2 2 2 14:12 8
8.Jamník 6 2 2 2 8:10 8