Sportnet|13. sep 2010 o 00:00

Prinášame výsledky a komentáre tretej futbalovej ligy.

Prinášame vám výsledky a komentáre tretej futbalovej ligy.

Giraltovce - V. Šariš 1:0 (0:0)

GIRALTOVCE. Prvý polčas súboja tradičných súperov nezastihol Giraltovčanov v optimálnej forme. Ich výkonu chýbalo nasadenie, dôraz a lepší pohyb. Aj tak však mohli skórovať už v 2. min., ale Kaňuch z vyloženej pozície hlavičkoval vedľa a to isté si zopakoval aj v 27. min. s rovnakým efektom. Hostia hrali otvorene a pri ich nebezpečných akciách bol vždy Jusko. Po jeho prihrávke v 8. min. V. Keresteš prestrelil a o minútu bol Jusko sám v čistej šanci, ale jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval Biroš. Domácim nevychádzali štandardky, a tak sa pivovarníci vždy ubránili. V 40. min. sa vyznamenal Štefánik, keď vychytal Juskovu strelu zblízka. Umývanie hláv domácim hráčom v prestávke zjavne pomohlo a na trávniku to bolo úplne iné mužstvo. V 50. min. Mižákovu bombu Lukáč vyrazil. Do ďalších útokov zavelil Uhrín, ktorý v 62. min. z voleja po uvoľnení Biľa trafil prekrásne šibenicu, keď lopte pomohla do siete žrď. O 2 minúty opäť vypálil Uhrín, ale Lukáč bravúrne zachránil. Hostí pribrzdio vylúčenie Marchevského v 65. min. a Giraltovčania mali aj smolu, keď v 73. min. Kaňuch trafil žrď a o 5 min. neskôr zazvonila žrď aj po strele Uhrína. Hostia napriek oslabeniu bojovali o vyrovnanie až do konca. Tomu však zabránila taktická a zodpovedná defenzíva Slovana, ktorá nedovolila vážnejšie ohrozenie Štefánika. Giraltovciam tak stačil na zisk troch cenných bodov jeden dobrý polčas.

Gól: 62. Uhrín. ŽK: Uhrín, Vojta - Marchevský, Kubánka, Hlávka. ČK: Marchevský (V. Šariš) po 2 ŽK. Divákov: 200. Rozhodca: Mati. GIRALTOVCE: Štefánik - Bednár, Biroš, J. Mitaľ st., Dubas (46. Vaľovský) - P. Partila, Vojta, Cauner (34. Biľ), Mižák (86. Džubara) - Uhrín, Kaňuch. V. ŠARIŠ: Lukáč - Marchevský, Hlávka, Kubánka (74. Ambrózy), M. Keresteš - Jusko, V. Keresteš, Beliš, Sedlák - Mrúz (54. Štefko), Bandžuch.

Miroslav Deutsch

Topoľany - Spišské Podhradie 3:3 (1:3)

TOPOĽANY. Spišiaci mali fantastický vstup do zápasu. Už v 1. min. spoza šestnástky tvrdo vystrelil Matfiak. Komenda vyrazil loptu pred číhajúceho kapitána Glevického, ktorý poslal loptu do siete. Už o osem minút rýchlonohý Zelený unikol po ľavej strane. Prihral pred bránu nikým nekrytému Kočímu a ten zblízka dal ďalší gól - 0:2. Prevaha hostí pokračovala aj ďalej. Pokrivčák však z tesnej blízkosti nemieril presne. Potom sa už konečne prebrali aj Zemplínčania. V polovici úvodného dejstva Adam zahral z 25 m priamy kop, jeho dobre mierenú strelu gólman Ďurica končekmi prstov vyrazil na roh. V 27. min. Csomos neotáľal a z diaľky trafil brvno. Po polhodine duelu zahrmelo znova na opačnej strane. Nezadržateľný Zelený sa na ľavej strane uvoľnil medzi dvoma obrancami a z uhla poslal loptu k ľavej žrdi - 0:3! Následne s chuťou hrajúci Csomos popálil Ďuricovi prsty. Hneď na to po Smoľákovom centri Kopka namieril len do žrde. Festival premárnených topolianskych možností zavŕšil Smoľák, ktorého hlavička opečiatkovala brvno. Zverenci kormidelníka Jozefa Valkučáka sa dočkali gólového úspechu až v samom závere I. polčasu. Po Adamovom centri skóroval Kopka. Už na začiatku druhej polovice zápasu Smoľák po krížnej strele zaznamenal kontaktný gól domácich. V ďalších minútach sa v koncovke nedarilo ani Kandalovi a Kopkovi. Deväť minút pred záverečným hvizdom rozhodcu Zelený prihral Kočíkovi, ktorého strela takmer skončila v bráne. V 88. min. hrajúci lodivod Valkučák z priameho kopu vyrovnal na konečných 3:3.

ŠTATISTIKA:
Góly: 44. Kopka, 48. Smoľák, 88. Valkučák - 1. Glevický, 16. Kočík, 30. Zelený, ČK: 66. Csomos (za nešportové správanie), ŽK: Horňák, Staroškovič - Glevický, Topoľany: Komenda - Horňák, Kopka, Chovan, Devečka - Smoľák, Praščák (80. Valkučák), Csomos, M. Adam - Kopka, Kandala (80. Staroškovič), Sp. Podhradie: Ďurica - Haničák, Papcún, Mišenčík, Glevický - Kočík, Bednár (90.+ Suchý), Matfiak (58. Prusák), Zelený - Pokrivčák, Maliňák (67. Soták)
(janč)

Stropkov - Barca 1:1 (1:0)

STROPKOV. V úvode stretnutia boli strelecky aktívnejší domáci. Po sklepnutí lopty Vachaľom mieril Porkolab nad bránu. Gólovou koncovkou sa neskončila ani ďalšia spolupráca týchto dvoch domácich útočníkov a prihrávka Vachaľa nenašla v päťke toho správneho adresáta. Na druhej strane pokus hosťujúceho Gašpara skončil taktiež nad bránou. Potom sa hra vyrovnala a ďalšie príležitosti už nepribúdali. Až v 36. minúte domáci využili chybu brankára Dedinského a domáci kapitán Pavlík zblízka skóroval. V závere polčasu mohol po prieniku Veselého dať druhý gól Stropkova Vachaľ, ale tentoraz si gólman hostí svoje miesto zastal. V dobrej pozícii bol aj Gašpar, ale hlavou mieril nad bránu. Po necelých desiatich minútach druhého polčasu domácou obranou pomerne ľahko prešiel Gašpar a krížnou strelou vyrovnal. Po strele Ohmana vedľa brány prišli príležitosti domácich, ale Medvec sám pred brankárom loptu netrafil. Nasledovala séria niekoľkých rohových kopov, ale pri nich strelecké šťastie nebolo na domácej strane. Lopty z domácich kopačiek totiž zväčša končili na obrannej hradbe hostí. Už v nadstavenom čase skončila hlavička Pavlíka na brvne brány hostí, čím domáci potvrdili svoju streleckú nemohúcnosť v tomto stretnutí.

Góly: 36. Pavlík - 54. Gašpar. ŽK: Gonos - Eštočin. Divákov: 150. Rozhodca: Čiernik. STROPKOV: Jamroškovič - Fiľarský (68. Blanár), Veselý, Pavlík, Kaňuk - Medvec, Jenčo, Gonos, Čepa - Vachaľ, Porkolab. BARCA: Dedinský - Čižmár (60. Gajdoš), Eštočin, Šimko, Kuruc - Pástor (86. Oros), Tököly, Valkučák, Voščuk - Gašpar, Ohman.

P. BARILLA

Sabinov - Snina 2:2 (2:2)

SABINOV. Obe mužstvá od úvodu hrali útočný futbal. Hra sa prelievala z jednej na druhú stranu. V 8. min. po peknej strele Jána Dlugoša a dobrom zákroku brankára hostí domáci Vranko odrazenú loptu dorazil do brány. O päť minút už bolo vyrovnané, keď po zlej rozohrávke domácich a následnom centri hosťujúci Marek Lukáč hlavou vyrovnal na 1:1. V 20. min. mohol domáci Peregrím zvýšiť stav na 2:1, ale po skvelom sóle a dobrej strele mu v tom zabránil brankár Mucha. V 27. min. po diskutabilnom pokutovom kope hosťujúci Pčola stanovil na 1:2. O dve minúty nato bol zrazený v pokutovom území Ján Dlugoš a Radačovský vyrovnal z pokutového kopu na 2:2. Po vyrovnávajúcom góle sa domáci viac zahryzli do hostí, ale dobrá obrana na čele s brankárom Muchom prekazila niektoré sľubné šance domácich. Druhý polčas začali hostia ofenzívnejšie a zavárali pred domácou bránou. V 56. min. po peknom úniku Vranka a jeho nezištnej prihrávke na Radačovského tento hráč mieril z 5 m vedľa. O dve minúty po rohovom kope hlavičkoval Kerpčar, ale hosťujúci hráč loptu odhlavičkoval. Domáci pokračovali tlakom, ale hostia dobrými kontrami robili domácim problémy. Bol to dobrý, bojovný a taktický výkon z oboch strán.

Góly: 8. Vranko, 29. Radačovský (11 m) - 13. Lukáč Marek, 27. Pčola (11 m). ŽK: Radačovský - Hišem, Lukáč Marek, Krajník. Pred 200 divákmi rozhodoval Bucko Ladislav. SABINOV: Eliáš - Kerpčár, D. Sochovič (76. R. Sochovič), Peregrím, Radačovský - Anderko, Andraščík, J. Dlugoš, Vranko (79. D. Dlugoš) - Verešpej, Kocúrek (57. Molčan). SNINA: Mucha - J. Lukáč, F. Hanc, Hankaj (69. Krajník), Š. Pčola, Hišem, Tomčák, M. Lukáč (90. E. Hanc), Popovič (76. Bednár), Červeňák, M. Pčola.

P. PLAVČAN

Svidník – Krásna 3:0 (1:0)

SVIDNÍK. Hoci Svidník začal náporom, po rýchlych kontrách boli nebezpečnejší hráči Krásnej, ale v úvode sa ani v jednom z troch prípadov nepresadili. Postupne sa však k zakončeniu prepracovali aj domáci, no Vyravec na loptu nedosiahol a Puchír v 20. min. Tkáča neprekonal. Skóre sa prvýkrát menilo po polhodine hry, keď sa po rohu Horochoniča presadil Vyravec. Priebeh druhého polčasu ovplyvnila červená karta pre Kičuru, ktorý ju v 55. min. uvidel za udretie súpera. Svidníčania využili početnú výhodu v 78. min., kedy sa gólovo predviedol Horochonič. Predčasne pod sprchy musel ísť aj Guza, pretože stiahol unikajúceho Luščáka. Bodku za stretnutím dal tretím gólom v 90. min. striedajúci Čičvara.
Gól: 30. Vyravec, Horochonič, Čičvara ŽK: Urban. ČK: Kičura, Guza. Rozhodca: Korinko. Divákov: 300.
Svidník: Biroš – Vyravec (76. Čičvara), M. Kočiš, Peregrim, Morjak (70. Vaľany) - Luščák, Koscelník, Puchír, P. Kočiš - Horochonič (85. Paňko), Harakaľ.
Krásna: Tkáč – Domanič, Piskura, Kičura, Monrigal - Guza, Gedeon (84. Bučko), Chitava, Macák (77. Harda) - Urban, Surgent (67. Golenya).

I. MAKÓ

V. Tatry - Lok. Košice 1:1 (1:0)

VYSOKÉ TATRY. Hostia pricestovali ako neporazený líder tabuľky a svoju kožu nechceli lacno predať. V úvode zápasu sa súperi iba oťukávali, ale v 7. min. mal už streleckú možnosť Kakaščík, ale bránu minul. V 10. min. odpovedal prudkým centrom do šestnástky Lipnický, loptu však nikto nezasiahol. V 15. min. Buc vysunul Palgutu, ktorého obrana hostí v poslednej chvíli zblokovala. V 20. min. po Cehulovom centri do šestnástky strelu Semivana vyrazil brankár na roh. V 25. min. fauloval Grivalský v šestnástke Palgutu, ale hlavný rozhodca vytiahol faul na šestnástku. Následný priamy kop skvele pod brvno zatočil Cehula a domáci viedli. O tri minúty neskôr mal gólovú šancu po prihrávke Palgutu Semivan, ktorý ani na dvakrát nedopravil loptu do siete. V 32. min. po rohu Lipnického netrafil bránu z 5 m Šmelko. Podobne v 40. min. po centri Mišenčíka sa nepresadil Takáč. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, ktorí v 48. min. mohli vyrovnať po sóle Takáča, ale brankár Meleki skvele zasiahol. V 53. min. mal gól na hlave po centri Sovu Krempaský, ale bránu minul. V 58. min. mohol definitívne rozhodnúť Semivan, ktorý osamotený pred brankárom Chovanom vypálil iba nad. V 77. min. sa podarilo hosťom vyrovnať, keď po neodpískanom faule na Regitka kopali roh, po ktorom sa dostal k lopte Grivalský a dal na 1:1. Záver zápasu sa niesol v hektických okamihoch, keď obaja chceli súboj vyhrať pre seba. Nepodarilo sa to nikomu, a tak sa zápas skončil zmierlivo, ale iba výsledkom.

Góly: 25. Cehula - 77. Grünvaldský. ŽK: Cehula, Buc - Grivalský, Kľučár, Lorinčák. Rozhodca: Michalík. Divákov: 200. V. TATRY: Meleki - Cehula, Buc, Krempaský, Semivan (79. Ilavský) - Palguta, Kakaščík, Sova, Šimšaj - Vozár (55. Regitko), Novák. LOKOMOTÍVA: Chovan - Dolutovský, Galik, Lipnický, Takáč, Jurek, Grünvaldský, Mišenčík (55. Janči), Mihok (46. Kľučár), Chmelo, Šmelko (81. Lorinčák).

M. KOLODZEJ

Svit - Moldava B 1:2 (0:1)

SVIT. Už v 1. min. hostia po ofsajde dali vedúci gól Sobotom. Domáci sa rýchlo otriasli, začali útočiť a vypracovali si množstvo šancí. V 11. min. po kombinácii Jambora s Lelkešom Jarkulišovu strelu brankár kryl. V 12. min. bol sám v šestnástke Lelkeš, avšak mieril nad. V 20. min. Monka prihral Lelkešovi a ten z piatich metrov trafil len do brankára. V 22. min. pohrozili hostia, keď išli sami na brankára, ale Marušák šancu zmaril. V závere polčasu prudko vystrelil Monka avšak brankár Novák bol pozorný. Hneď v úvode druhého polčasu Jarkuliš strieľal do tyče. V 48. min. Jamborovu šancu brankár chytil. V 60. min. sa dostali k slovu hostia, z rohu šestnástky strieľal Hanzel a lopta skončila v sieti. Domáci sa nevzdávali a v 63. min. Jambor po centri Monku znížil. Domáci sa snažili vyrovnať, ale futbalová šťastena sa im obrátila chrbtom a tak prehrali.

Góly: 63. Jambor - 1. Sobota, 60. Hanzel. ŽK: Kaprál, Lenďák, Jarkuliš - Mačaj, Heger. ČK: Jarkuliš. Rozhodca: Palinský. Divákov: 300. SVIT: Marušák - Macko, Kaprál, Koch (80. Sabo), Jambor - Jarkuliš, Kostolník, Monka, Lelkeš - Pekarčík (75. Lenďák), Tropp (78. Badzík). MOLDAVA B: Novák - Palencsár (46. Hanzel), Ohrablo, Sobota (66. Heger), Rusinko - Ribár, Majoroš, Maďarik (90. Schnurer), Mačaj - Fazekaš, Vereb.

D. DINDA

NAJLEPŠÍ STRELCI

7 gólov - Š. Pčola (Snina)

6 gólov - Lipnický (Lok. Košice),

5 gólov - Šuster (V. Opatske), Radačovský (Sabinov), Pokrivčák (Sp. Podhradie), Palenčár (Moldava B),

4 góly - Sobota (Moldava B), Bandžuch (V. Šariš), Horňák (N. Hrušov),Gašpar (Barca), Grunvaldský (Lok. Košice),

3 góly - Hanzel Jurko (Moldava B), Pástor, Ohman, M. Lukáč, M. Pčola (Snina), M.Keresteš (V. Šariš), Kopka (Topoľany), M. Vranko (Sabinov), Cehula (V. Tatry), Jambor (Svit),

2 góly -Klučár, Takáč (Lok. Košice), Vyravec, M. Kočiš, Puchýr (Svidník), Dlugoš (Sabinov), Gedeon, Kičura, Chitava (Krásna), Tropp, Lelkeš (Svit), Čepa ((Stropkov), Kaňuch, Uhrín (Giraltovce), Krempaský, Palguta (V. Tatry), Steininger, Turczyk (V. Opatske), Kandala (Topoľany), V.Keresteš (V. Šariš), Mamaj (N. Hrušov), Glevický, Kočík, Papcún (Sp. Podhradie)

1. Moldava B 8 6 2 0 21:8 20
2. Lok. Košice 8 6 2 0 18:5 20
3. Snina 8 4 3 1 17:11 15
4. Barca 8 4 2 2 13:10 14
5. Sabinov 8 4 1 3 12:12 13
6. V. Tatry 7 2 5 0 11:8 11
7. V. Opátske 7 2 4 1 14:11 10
8. Giraltovce 8 3 1 4 6:8 10