Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip
MICHALOVCE PREHRALI NA PÚCHOVSKOM IHRISKU ROZDIELOM TRIEDY

Poltucet Bodvy - darček trénerovi k abrahámovinám

V zápasoch 8. kola I. futbalovej ligy sa z východniarov darilo len Moldave, ktorá doma rozstrieľala Šaľu a nadelila jej poltucet.

Radosť. Takto padol štvrtý gól Moldavy v podaní Gavláka.(Zdroj: Judita Čermáková)

Bol to pekný darček hráčov k abrahámovinám trénera FK Bodva Ladislava Molnára. Naopak, nedarilo sa Michalovciam, ktoré prehrali v Púchove rozdielom triedy, pričom dali vyniknúť Kučerňákovi, autorovi hetriku.

Púchov - Michalovce 3:0 (2:0)

PÚCHOV. V 4. min. sa ocitol Trhan sám pred brankárom, ale nezakončil presne. Na opačnej strane prekvapila Kopeckého rotovaná lopta z kopačky Pavlovčáka, vyrazil ju len do žrde. Potom už prišli dve veľké chvíle Kučerňáka. V 22. min. stratil loptu Sninský, s prudkým pokusom Piláta si ešte Pillár poradil, ale hneď vzápätí delovka Kučerňáka vymietla pravý horný roh michalovskej brány. Potom loptu v strede ihriska neudržal Mihok, v protiútoku síce Pilát na chvíľočku zaváhal, ale Svoradovi sa predsa len podarilo odcentrovať do šestnástky, kde Kučerňák prudkým volejom zvýšil na 2:0. Z Michalovčanov sa o kontaktný gól dvakrát pokúšal Serečin - najprv v 29. min. strelou z hranice šestnástky tesne minul a o päť minút neskôr ho z podobnej pozície vychytal Kopecký. Po obrátke predviedol akrobatické zakončenie striedajúci Dočekal, no púchovský brankár si udržal čisté konto. V 67. min. dovŕšil svoj hetrik Kučerňák, keď hlavičkou po priamom kope Šupáka uzavrel skóre na konečných 3:0.

Góly: 22., 24. a 67. Kučerňák. Rozhodoval Fajčík, ŽK: Riška - Sninský, Janek, 270 divákov. PÚCHOV: Kopecký - Hurtoň (77. Ďuratný), Riška, Jantoš, Martinka - Pilát, Šupák, Struška, Trhan (66. Kopiš) - Kučerňák - Svorada (83. V. Luhový). MICHALOVCE: Pillár - Janek, Hruška, Sninský (61. Mižík), Vanák - Pavlovčák (46. Jakubčo), Opila, Mihok (46. Dočekal), Serečin - Seman, Kunca.

(šik)

Moldava - Šaľa 6:0 (3:0)

MOLDAVA. Hneď od začiatku zobrali hráči Moldavy opraty zápasu pevne do rúk. Úvodný nápor využil na gól z priameho kopu Pacanda. Následne prišli hluchšie chvíle z obidvoch strán, prerušil to až v 30. minúte po dorážke Timkovič. Ten istý hráč zvyšoval v 37. minúte na 3:0. Druhý polčas sa začal podobne ako ten prvý, čiže náporom Moldavy. Hneď v 48. minúte sa presadil Gavlák a zvýšil skóre na 4:0. V 69. minúte prišiel krásny moment, keď Gavlák exportnými nožničkami zvýšil vedenie Moldavy na hrozivých 5:0. Súper v týchto momentoch pôsobil bezradne, ako vlastne počas celého zápasu. Jediné nebezpečenstvo pre domácu bránu znamenal len Tomiš. Posledným momentom zápasu bola červená karta pre hosťujúceho Gálu za faul. Z následného pokutového gólu upravil stav na konečných 6:0 Pančík.

Góly: 30. a 37. Timkovič, 48. a 69. Gavlák, 7. Pacanda, 90. T. Pančík (z 11 m), ŽK: Hanzuš, Pacanda - Tomiš, Devečka, Sailer, ČK: 90. Gála (Šaľa) za faul, rozhodoval Perašín, 1 700 divákov. FK BODVA: Vojtaško - Jurko (60. Pančík), Majný, Hanzuš, Brezničan - Nemček, Timkovič, Kokanovič, Horváth - Pacanda (73. Ribár), Gavlák (85. Sobota). Šaľa: Gála - Lancz, Tomiš, Sailer, Obert - Vyskoč, Devečka, Lalák, Jakubička - Zajac, Takács (90. Bránsky).

(lu)

Lučenec - Dolný Kubín 0:0. ŽK: Čavojský, T. Labun, Balaško - Kosovič, L. Bakoš, Bella, ČK: 71. Golian (Lučenec) za podrazenie súpera, rozhodoval Molitoris, 710 divákov.

Senec - Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0). Góly: 20. a 78. Chorvatovič, ŽK: Pomichal, Chorvatovič - Latiak, rozhodoval Ježík, 562 divákov.

Petržalka - Rimavská Sobota 2:0 (2:0). Góly: 15. Augustín, 45. Štefún. Rozhodoval: Michlian, ŽK: M. Kozák P. Sedlák, 1 100 divákov.

Trenčín - Ružomberok B 3:1 (2:1). Góly: 10. Mazan, 36. Hlohovský, 51. Kleščík - 28. Jurč. Rozhodoval: Vlčej, ŽK: Ševela (Trenčín), ČK: 53. Hoferica (Ružomberok B) za sotenie do protihráča v prerušenej hre, 972 divákov.

PROGRAM 9. KOLA

18. 9. o 15.hod.: D. Kubín - Moldava, Michalovce - Lučenec, R. Sobota - Trenčín, L. Mikuláš - Petržalka, Šaľa - Senec, 19. 9. o 10.30 hod.: Ružomberok B - Púchov.