Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Michalovčanky vypadli

Michalovské hádzanárky doma iba remizovali a z ďalších bojov v Pohári EHF vypadli.

MICHALOVCE. Hádzanárky michalovskej Iuventy sa v sobotňajšom odvetnom stretnutí prvého kola Pohára EHF proti islandskému majstrovi Valuru Reykjavík rozlúčili s účinkovaním v tejto súťaži, keď po prehre 21:26 v prvom zápase dokázali v domácej odvete iba remizovať 30:30 (12:17).

Iuventa bola síce pánom úvodných minút (v 5. minúte viedla 3:0), ale dobre brániaci súper v 21. minúte nielenže strhol vedenie na svoju stranu (8:9), ale do konca prvého polčasu svoj náskok zvýšil až na rozdiel piatich gólov (12:17). Zemplínčanky síce za šesť minút druhého dejstva (vyhrali ich 5:1) znížili na tesných 17:18, ale súper svoje vedenie kontroloval až do 50. minúty, keď Tobiášová skórovala na 24:23. Domáce viedli aj o dva góly (26:24 a 27:25), ale smrtiace kontry Valuru znamenali, že záverečný gól Kalaninovej v čase 59:40 stanovil iba konečnú remízu 30:30, ktorá na postup nestačila.

FAKTY

Michalovce - Reykjavík 30:30 (12:17)

Pokutové hody: 6/5 - 5/3, vylúčené: 2 - 7, ČK: 39. A. Gudmunsdóttirová (Valur za tri vylúčenia), rozhodovali: Tkačuková - Rakytinová (obe Ukrajina), 1 150 divákov. IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachyrievová, Bačíková, Szöllösiová 2, Kalaninová 8, Polláková 2, Horňáková, Hollá 1, Obšatníková 4, Tobiášová 11/5, Hvostaľová, Rebičová 2, Tregubovová. VALUR: Asmundsdottirová, Óafsdottirová - Björnsdottirová 4, R. Skuladóttirová 4, Andrésdottirová 2, K. Gudmunsdottirová 1, H. Skúladottirová 8/3, K. Gunnarsdottirová 2, A. Gudmunsdottirová, S. Einarsdottirová 5, Pétursdottirová 4, Erlingsdóttirová, H. Einarsdóttirová, Köbliová.