III. liga: Posledný nevyzrel doma na prvého

Sportnet|30. aug 2010 o 00:00

V tretej futbalovej lige, skupine Východ, sa hralo šieste kolo.

V. Opátske - Snina 3:3 (2:2)

KOŠICE. Domáce mužstvo začalo aktívne a už v 3. min. pohrozil hosťom Krakovský. Vzápätí vyslal na brankára Muchu ďalšiu jedovku Jakab. Hostia sa dostali do svojej prvej šance v 10. min. a hneď ju premenili M. Pčolom na vedúci gól v zápase. Skóre sa menilo v 18. min., keď za domácich vyrovnal Steininger. V 33. min. sa domáci ujali vedenia Turczykom, ale hostí to nenalomilo a v 38. min. vyrovnali Š. Pčolom. Do šatne odchádzali mužstvá so zmierlivým výsledkom. V druhom polčase nastúpili mužstvá s rozdielnymi taktikami, domáci s cieľom streliť víťazný gól a hostia v podstate so zbytočnou zdržiavacou taktikou, so spoliehaním sa na rýchle protiútoky, čo sa im nakoniec aj vyplatilo, keď strelili svoj tretí gól v zápase. Mužstvu Opátskeho vyšlo striedanie, keď Vilčko strelil vyrovnávajúci gól v 78. min. a v 87. min. sa po jeho priťuknutí mohol stať hrdinom zápasu Majoroš, ktorý však najprv trafil iba brvno brány hostí a vzápätí sa mu Muchu nepodarilo prekonať ani opakovanou strelou a tak hostia nakoniec so šťastím získali bod, keď sa im zdržiavacia taktika takmer nevyplatila.

Góly: 18. Steininger, 33. Turczyk, 78. Vilčko - 10. M. Pčola, 38. Š. Pčola, 58. Aljušik. ŽK: Lesniak, Šoltís - Červeňák, Mucha. Divákov: 350. Rozhodca: Bochnovič. V. OPÁTSKE: Smetanka - Školník, Zábavník, Krakovský, Jakab, Šuster, Majoroš, Šoltís, Steininger, Lesniak (60. Vilčko), Turczyk. SNINA: Mucha - J. Lukáč, Hanc, Aljušik, Š. Pčola, Hišen, Tomčák, Jankaj, Popovič (71. M. Lukáč), Červeňák, M. Pčola.

M. ALEXANDER

Giraltovce - N. Hrušov 2:1 (0:0)

GIRALTOVCE. Po piatich zápasoch na súperových ihriskách sa Giraltovčania konečne predstavili aj na svojom obnovenom trávniku, ktorý bol po silnom predzápasovom lejaku úplne rozmočený. Aj napriek tomu sa hral svižný futbal, pričom hosťom sa v Giraltovciach herne pravidelne darí. Úvodných dvadsať minút mal Slovan hru v rukách. Z veľkej prevahy však nič nevyťažil. Neskôr sa osmelili aj hostia, ale Štefaník bol zakaždým na mieste. Po prestávke sa predsa prví tešili domáci. Rohový kop Caunera pohotovo a presne zrealizoval Uhrin. Po hodine hry mal gól na hlave Vojta, ale nemieril presne. Futbalisti N. Hrušova sa snažili o vyrovnanie, na klzkom teréne dobre kombinovali a neustále hľadali Horňáka. Keď Uhrin v 84. min. svoju šancu nevyužil, prišiel dramatický záver zápasu. V 87. min. prenikol individuálne Palko a na konci celej akcie bol opäť Horňák, ktorý umiestnenou strelou nedal Štefánikovi šancu. Giraltovčania však nezložili zbrane. V poslednej minúte poslal dlhú loptu Dubas do šestnástky N. Hrušova. Brankár Klamár sa rozhodol vybehnúť, ale vo výskoku bol krátky na skúseného a vysokého Kaňucha, ktorý hlavou lišiacky poslal loptu do prázdnej bránky.

Góly: 52. Uhrin, 90. Kaňuch - 87. Horňák, ŽK: E. Partila - Horňák. Rozhodca: Pavlovský. Divákov: 200. GIRALTOVCE: Štefánik - P. Partila, J. Mitaľ st, J. Mitaľ ml., Dubas - Roba, Vojta, Cauner (90 + Džubara), Čabala (67. E. Partila) - Uhrin, Kaňuch. N. HRUŠOV: Klamár - Gromina, Mikloš, Albičuk, R. Lukáč - Hamza, L. Lukáč, Duda, Palko - Svetlík (74. Mezej), Horňák.

M. DEUTSCH

Topoľany - Krásna 3:0 (1:0)

TOPOĽANY. Ako prví pohrozili hostia z košickej mestskej časti. V 11. minúte pohotový Gedeon obohral Chovana a Lička. Lopta však po strele z tesnej blízkosti preletela popri ľavej žrdi. Po štvrťhodine hry Chovan poslal dlhý pas do pokutového územia, Kopkovu nenápadnú hlavičku však gólman Csatlos s námahou chytil. V 22. min. domáci Csomos napriahol a po nádhernej strele z 30 m otvoril strelecký účet zápasu - 1:0. O tri minúty po Devečkovom centri Kopkova hlavička tesne minula svätyňu hostí. Na začiatku druhého dejstva s chuťou hrajúci Gedeon nevyužil samostatný nájazd. V 48. min. Zemplínčania zvýšili svoj náskok, keď z uhla presne vypálil aktívny Kopka. Po dvoch tretinách zaujímavého súboja hosťujúci Macák zahral roh, loptu zachytil Guza, ktorý prekopol prázdnu bránu. Desať minút pred koncom jeho protihráč Kandala zblízka nedal. O konečnom výsledku stretnutia sa rozhodlo v poslednej minúte riadneho hracieho času. Praščák videl, že Csatlos stojí asi 10 m pred bránou. Neváhal a po skvele zahranom oblúčiku rozvlnil sieť súpera aj do tretice.

Góly: 22. Csomos, 48. Kopka, 90. Praščák, pred 150 divákmi rozhodoval Čech-Špirek, Topoľany: Komenda - Horňák (78. Jacko), Liška, Chovan, Ličko - Csomos, Praščák, Kopka (69. Čornej), Devečka (84. Staroškovič) - Ďuďa, Kandala, Krásna n/H: Csatlos - Béreš (46. Domanič), Čopák (77. Varga), Guza, Kičura - L. Surgent, Kakaščík, Korfanta, Macák (56. M. Surgent) - Chitava, Gedeon.

(janč)

Stropkov - Lokomotíva 1:2 (1:0)

STROPKOV. V úvode súboja posledného s prvým mužstvom aktuálnej tabuľky boli strelecky aktívnejší domáci. Pokus Jenča skončil mimo brány, gólovú prihrávku na Medveca obranca hostí Chmalo posunul prsami do rúk svojho brankára a hlavička Vachaľa po prvom domácom kope z rohu išla nad bránu. V 17. min. si však Vachaľ skvele nabehol na centrovanú prihrávku a hlavou nechytateľne skóroval. V polovici polčasu prenikol do šestnástky Medvec, ale jeho spätnú prihrávku Gonos dobre netrafil. Ďalšia strela Čepu bola zrazená na rohový kop a krížnu prihrávku Vachaľa pred bránou minul Porkolab. V úvode druhého polčasu strelou nad bránu zakončoval Gonos a v protiútoku Lorinčák kolmo vysunul Klučára a ten krížnou strelou od žrde do brány vyrovnal. V 58. min. boli diváci svedkami pekného futbalového momentu, keď Jenčo z 20 metrov mieril pod brvno, ale brankár hostí Chovan jeho pokus na dvakrát zlikvidoval. Pri rýchlom protiútoku do otvorenej obrany hostí zmaril sľubnú príležitosť na skórovanie nepresnou prihrávkou Jenčo. V závere zápasu hostia využili zle zahranú ofsajdovú pascu domácich a striedajúci Lipnický im svojím gólom zabezpečil tri body.

Góly: 17. Vachaľ - 50. Klučár, 82. Lipnický. ŽK: Gonos, Kaňuk - Galik, Klučár, Mišenčík, Chovan. Divákov: 250. Rozhodca: Džima. STROPKOV: Jamroškovič - Zápotocký, Veselý, Pavlík, Kaňuk - Medvec, Jenčo, Gonos, Čepa - Porkolab (68. Fiľarský), Vachaľ. KOŠICE: Chovan - Jurek, Grünvaldský, Baranek, Chmalo - Janči (80. Klimek), Galik, Mišenčík (87. Dolutovský), Klučár - Lorinčák (63. Lipnický), Takač.

Peter Barilla

Sabinov - Sp. Podhradie 0:2 (0:1)

SABINOV. Už v 1. min. domáci mohli dať gól, ale Vranko tutovku nepremenil. Hostia bránili a snažili sa hrať na brejky, ktoré končili pred šestnástkou domácich. V 19. min. po diskutabilnom rohovom kope hosťujúci Papcún dal gól na 0:1. Po tomto góle domáci znervózneli, kazili prihrávky a hostia to využívali na rýchle kontry. V 38. min. mohol zvýšiť stav hosťujúci Kočík, ale z 5 metrov prestrelil bránku Eliáša. Druhý polčas bol podobný prvému. Domáci mali viac z hry, ale hostia umne bránili a robili domácim problémy rýchlymi kontrami. V 63. min. mohol vyrovnať Novotný, ale jeho hlavička skončila na pravej žrdi brankára Ďuricu. V 73. min. mohol potešiť domácich divákov Vranko, keď z dobrej pozície jeho strelu brankár Ďurica reflexívne vyrazil. V posledných 15 minútach mali domáci drvivú prevahu, pritlačili hostí pred ich šestnástku a vytvárali si gólové príležitosti, ale hosťujúci brankár a obrana stáli na pevných nohách. V 88. min. hosťom vyšiel rýchly protiútok, z ktorého Pokrivčák zvýšil na 0:2

Góly: 19. Papcún, 88. Pokrivčák. ŽK: Andrašík, Milan Vranko - Mišenčík, Pokrivčák, Kočík. Divákov: 300. Rozhodca: Juhás. SABINOV: Eliáš - Molčan (42. Dlugoš), Kerpčár, Daniel Sochovič, Novotný (66. Kocurek), Peregrin, Radačovský, Anderko, Milan Vranko, Verešpej. SP. PODHRADIE: Ďurica - Mišenčík, Maliňák, Suchý, Papcún, Zelený (79. Holub), Pokrivčák, Haničák, Matfiak (90. Benko), Prusák, Kočík (67. Hritz).

P. Plavčan

Veľký Šariš - Košice-Barca 1:3 (0:2)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Domáci bez viacerých opôr pochovali svoje nádeje na zisk bodov v priebehu piatich minút na konci prvej polhodiny. Úvod zápasu nasvedčoval skôr tomu, že sa stretli dvaja vyrovnaní súperi. Domáci mali šance z trestného kopu M. Keresteša a z hlavičky Kubánku, no potom udreli z ničoho nič hostia. V 26. minúte sa presadil stopér Šimko pri svojom výlete a jeho nezištnú kolmicu poslal umiestnenou strelou k tyči Gašpar do siete. O päť minút neskôr bola podobná rýchla akcia na ľavom krídle hostí v podaní Ohmana a hlavičke Gašpara znamenala druhý gól v bráne Veľkošarišanov. O ďalších päť minút mal šancu Ohman, ale jeho lob M. Lukáč chytil. Pár minút pred prestávkou ešte Valkučák vystrelil jedovato tesne nad zemou, ale aj mimo. Po zmene strán sa domáci ako-tak otriasli, ale nestačilo to, Juskova hlavička v 54. minúte išla nad, Halčákovu strelu obrana hostí zrazila, a tak o knokaut sa postaral Pástor prienikom do otvorenej obrany domácich a neomylne trafil prázdnu bránu. P. Beliš peknou strelou korigoval výsledok - a to bolo všetko. Nerozhodnosť domácich v útoku ukázali ešte Kubánka a Sedlák. Navyše Ohman mohol zvýšiť, ale prestrelil bránu M. Lukáča.

Góly: 70. P. Beliš - 26. a 31. Gašpar, 68. Pástor. ŽK: Hoščuk. Divákov: 100. Rozhodca: Vojtko. VEĽKÝ ŠARIŠ: M. Lukáč - Popovec (76. Semanič), Guži, M. Keresteš, Ambrozy - P. Beliš, Macko (46. Halčák), Kubánka, Jusko - Sedlák, Mruz (84. Štefaník). BARCA: Dedinský - Čižmár, Eštočin, Šimko, Kuruc - Pástor (90. Roško), Valkučák, Hoščuk, Gajdoš (63. Tokoly) - Ohman, Gašpar (90. Prachař).

J. JURČIŠIN

V. Tatry - Moldava B 1:1 (1:0)

V. TATRY. Vo Vysokých Tatrách sa predstavil vedúci celok súťaže posilnený hráčmi A-mužstva, ktorý v súťaži ešte neprehral. Od začiatku hrali mužstvá aktívne, útoky sa striedali na oboch stranách. V 5. min. sa ocitol v gólovej príležitosti na päťke Farkaš, ktorého hlavička išla tesne vedľa. V 8. min. tvrdo k tyči vystrelil z priameho kopu Majoroš, brankár Meleki jeho strelu vyrazil a následnú dorážku Meleki opäť chytil. V 11. min. udrelo na druhej strane. K centrovanej lopte Sovu sa dostal Palguta a s prehľadom pod brvno dal prvý gól zápasu. V 15. min. z priameho kopu z 25 metrov strieľal tesne nad Cehula. V 23. min. po centri Palgutu chýbalo Vozárovi pol kroka na zasiahnutie lopty v 16-ke súpera. V 31. mohol zvýšiť náskok domácich Palguta, ale jeho lob sa ponad brankára Nováka obtrel iba o ľavú tyč. V 41. min. Majoroš vyslal svoj projektil pod brvno domácej brány, ale Meleki bol pozorný a strelu vyrazil na roh. Aj v druhom polčase sa hral aktívny a pre divákov zaujímavý futbal. Hostia sa nechceli zmieriť s nepriaznivým stavom, ktorý mohol zrovnať v 55. min. Maďarík, ktorý išiel sám na bránu domácich, ale Meleki bol opäť úspešnejší. V 56. min. odpovedal krížnou strelou nebezpečný Palguta, ale strela bránu netrafila. V 68. min. hostia vyrovnali, keď po centri Fazekaša sa hlavou koníčkom presadil Palencsár. V 70. min. Sova ofenzoval do 16-ky, Palguta sklepol loptu Bucovi, ktorý z voleja iba tesne minul bránu hostí. V 88. min. Buc vysunul Palgutu, ktorý išiel sám na bránu hostí, ale jeho strela trafila iba nohy brankára Nováka. Ešte v nadstavenom čase mohli domáci dať víťazný gól, ale Novákova hlavička z ôsmich metrov bola málo dôrazná.

Góly: 11. Palguta - 68. Palencsár. ŽK: Šimšaj - Mačaj. Divákov: 150. Rozhodca: Čiernik. V. TATRY: Meleki - Šefc (46. Lopuch), Cehula, Buc, Krempaský, Palguta, Kakaščík, Sova (72. Semivan), Šimšaj, Vozár (82. Regítko), Novák. MOLDAVA: Novák - Palencsár, Brezničan, Dupkala (71. Schnurer), Rusinko, Sobota (76. Hanzel), Majoroš, Maďarík, Mačaj, Fazekaš, Vereb.

M. KOLODZEJ

Svit - Svidník 5:0 (0:0)

SVIT. Domáci mali počas prvého polčasu prevahu a vypracovali si niekoľko gólových príležitostí. Šance Troppa, Lelkeša, Kostolníka, Jarkuliša nedokázali rozvlniť súperovu sieť. Najväčšiu šancu mal Tropp, ktorý trafil do brvna hosťujúcej brány. Druhý polčas mal podobný scenár, ale aj s gólovým efektom. Skóre otvoril v 64. min. hlavou Lelkeš. Ten istý hráč po prihrávke Badzíka zvýšil na 2:0. Súper sa po tomto góle položil a Jambor, Fridman a Pekarčík svojimi peknými gólmi rozhodli o jednoznačnom víťazstve domácich.

Góly: 64., 67. Lelkeš, 77. Jambor, 79. Fridman, 81. Pekarčík. ŽK: Horochonič, Puchír (hostia). ČK: Puchír. Pred 350 divákmi rozhodoval Dubinský. SVIT: Frank - Macko, Kaprál, Budzák (46. Badzík), Koch, Jambor, Jarkuliš, Kostolník, Lelkeš (72. Sabo), Pekarčík, Tropp (78. Fridman). SVIDNÍK: Bíroš (73. Jurek) - Kočiš M., Sališ (57. Frančák), Peregrim, Vaľany, Luščák, Koscelník, Harakaľ, Kočiš P., Horochonič, Puchír.

PROGRAM 7. KOLA

5. 9. o 10.30 hod.: Krásna - Svit, o 15.30 hod.: Svidník - Giraltovce, Moldava "B" - Topoľany, Sp. Podhradie - V. Tatry, Lok. Košice - Sabinov, Snina - Stropkov, Barca - V. Opátske, N. Hrušov - V. Šariš.

NAJLEPŠÍ STRELCI

5 gólov: Š. Pčola (Snina), Lipnický (Lok. Košice)

4 góly: Šuster (V. Opatske), Radačovský (Sabinov), Horňák (N. Hrušov), Pokrivčák (Sp. Podhradie)

3 góly: Sobota, Palenčár, Jurko(Moldava B), Bandžuch (V. Šariš), Gašpar (Barca), M. Pčola (Snina)

2 góly: Hanzel (Moldava B), M.Keresteš, Klučár, Grunvaldský (Lok. Košice), M. Kočiš, Puchýr (Svidník), Pástor, Ohman (Barca), Dlugoš, M. Vranko (Sabinov), Gedeon, Chitava (Krásna), Tropp, Jambor, Lelkeš (Svit), M. Lukáč (Snina), Čepa ((Stropkov), Kaňuch (Giraltovce), Palguta (V. Tatry), Steininger, Turczyk (V. Opatske), Kopka (Topoľany).

Domov»Sportnet na východe»III. liga: Posledný nevyzrel doma na prvého