Plachého potešili dievčatá

Sportnet|26. aug 2010 o 00:00

Súčasťou medzinárodného atletického mítingu je tradične aj národné finále postupovej súťaže "Hľadáme nového Jozefa Plachého" pre chlapcov a dievčatá základných škôl narodených v roku 1977 a mladších.

DUBNICA NAD VÁHOM. Rodáka z Košíc, účastníka na troch olympijských hrách teší, že mnohí súťažiaci sa dokázali presadiť v rôznych športoch. Už ako 19-ročný na OH v Mexiku v roku 1968 obsadil piate miesto v behu na 800 m časom 1:45,9 min., čo bol juniorský svetový rekord.

Východniari v desiatke

V pretekoch dievčat na 600 m sa darilo nádejam z nášho regiónu. Štyri sa umiestnili v prvej desiatke. Mária Olekšáková zo ZŠ Ľubica dobehla na výbornom druhom mieste a tesne za ňou bola v cieli na treťom mieste Ivana Goringová zo ZŠ Košice - Šaca. V pretekoch chlapcov na 1 000 m v prvej desiatke boli dvaja z dvoch východoslovenských krajov. Samuel Lenk zo ZŠ Komenského Bardejov prebehol cieľom na piatom mieste, Erik Ilčisko zo ZŠ Okrúhle na šiestom mieste. V týchto finálových pretekoch mali príležitosť štartovať po traja najúspešnejší chlapci a dievčatá z krajských kôl. V štartovnej listine bolo 24 dievčat a 18 chlapcov.

Výsledky behu dievčat na 600 m: 1. Viktória Malčeková, ZŠ Rázusa Zvolen, 1:44,1 min., 2. Mária Olekšáková 1:48,6, 3. Ivana Goringová 1:48,9, 4. Patrícia Dermeková, ZŠ Komenského Michalovce, 1:50,0... 7. Klaudia Pizovková, ZŠ Fischera Kežmarok, 1:50,8, 15. Karin Štiffelová, ZŠ Kožuchova Spišská Nová Ves, 1:55,4, 24. Antónia Tomášová, ZŠ Sídlisko II Vranov nad Topľou, 2:11,9.
Preteky chlapcov na 1 000 m: 1. Martin Sliška, ZŠ Bernolákova Šaľa, 3:02,1 min. ... 5. Samuel Lenk 3:07,8, 6. Erik Ilčisko 3:09,2, 13. Ľubomír Medviď, ZŠ Komenského Svidník, 3:20,4, 14. Daniel Bigoš, ZŠ Kožuchova Spišská Nová Ves, 3:21,7.