Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

II. liga: Popradčania po prvý raz trojbodovo zabrali

V zápasoch 4. kola II. futbalovej ligy sa konečne z víťazstva radoval Poprad, ktorý pokoril Humenné. Spišiaci si poradili s béčkom B. Bystrice, kým Lipany doma len remizovali po veľkej prevahe s Trebišovom.

Popradčania (v bielom) až vo 4. kole prvý raz vyhrali.(Zdroj: Marián Dic)

Hostia môžu za bod vdačiť hlavne brankárovi Sudimákovi. St. Ľubovňa doma zase podľahla rezerve MFK Košice.

Sp. Nová Ves - B. Bystrica B 3:1 (1:1)

SP. NOVÁ VES. Za ideálneho letného horúceho počasia na výbornom trávniku od začiatku hrali obe mužstvá svižný futbal. V 25. min. zahrával priamy kop domáci Stanislav a jeho lopta bola v múre tečovaná - 1:0. Strelený gól domácim akoby poškodil. Iniciatívu prevzali hostia a v 25. min. Baka zastavil útočníka hostí v šestnástke len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop Lakšík bezpečne premenil. Aj v druhom polčase sa hral dobrý futbal. Spišiaci sa prebrali a v 57. min. parádne nacentroval loptu Sirko na Stadnyka a ten hlavou nekompromisne zvýšil na 2:1. O tri minúty sa skóre a počet hráčov na ihrisku menili. Po druhej žltej karte videl Chmelík za faul v šestnástke červenú kartu. Pokutový kop "panekovský" premenil Guman. V 64. min. sa domáci dožadovali ďalšej penalty za faul na Stadnyka, no na prekvapenie všetkých píšťalkSa hlavného rozhodcu ostala nemá. Výborne hrajúci domáci si už dvojgólový náskok ubránili a natiahli sériu víťazstiev na štyri. Za predvedený výkon si tri body a potlesk divákov plne zaslúžili.

GÓLY: 25. Stanislav, 57. Stadnyk, 64. Guman (11 m) – 35. Lakšík. ŽK: Baka – Chmelík. ČK: Chmelík. ROZHODOVAL: Mriglot. DIVÁKOV: 600. SP. NOVÁ VES: Tököly – Guman (79. Šoltés), Kovalík, Zekucia – Stanislav, Stadnyk (80. Kiššák), Baka, Čekovský, Sedláček – Shytov, Sirko (78. Baranek). B. BYSTRICA B: Pindroch – Turňa, Chmelík, Poliach – Balik, Kupčík, Rejdovjan (76. Vician), Chomistek (69. Vylupok), Nemec – Ďurica, Lakšík (69. Cmarko).

J. Petruška

Víťazná séria pokračuje

SP. NOVÁ VES. Na vrchných poschodiach druholigovej tabuľky skupiny Východ sa po sobote nič nemení. Medzi popredné mužstvá naďalej patrí Spišská Nová Ves, ktorá v novom ročníku ešte neokúsila trpkosť prehry. Nezastavila ju v sobotu ani rezerva Banskej Bystrice.

Štyri zápasy, štyri víťazstvá

Po trénerskej zmene v FK Spišská Nová Ves, keď na trénerskú lavičku zasadla dvojica Ogurčák - Kubus boli hneď dohady a posmešky, či táto dvojica vydrží do druhého kola. Kto však bol v sobotu na zápase s Banskou Bystricou B, musel uznať, že Novovešťania hrajú jednoduchý, ale výborný futbal. Tréner Ogurčák nevymýšľa žiadne novoty. Aj proti rezerve B. Bystrice naordinoval tú správnu taktiku založenú na jednoduchosti, no predovšetkým na bojovnosti a nasadení.

"Bol to ťažký zápas a veľmi kvalitný súper, ktorý mal veľmi dobre organizovanú hru. Chceli hrať futbal, a tak sa bolo na čo pozerať. Mali sme dostatok šancí, ktoré sme aj premieňali. Podľa môjho názoru víťazstvo sme si plne zaslúžili," stručne zhodnotil zápas tréner FK Spišská Nová Ves Bartolomej Ogurčák.

Stanislav ich načal

V sobotu nebolo v domácom mužstve hráča, ktorý by neprepotil dres do poslednej nitky. Poriadne unavený schádzal z hracej plochy autor úvodného gólu Lukáš Stanislav.

"Proti kvalitnému súperovi sa dobre hrá. Poriadne sme zamakali, dreli sme a výsledok sa dostavil. Priame kopy v mužstve mám na starosti. Vždy to pálil do brány a pri tom prvom góle mi pomohlo to, že jeden z hráčov hostí to v múre stečoval. Je výborné, že sme pridali ešte dva góly. Víťazstvo teší dvojnásobne, lebo vidieť, že do hľadiska sa vracajú diváci. V sobotu sme ich nesklamali a videli dobrý futbal," povedal strelec prvého gólu Lukáš Stanislav.

Jozef Petruška

Poprad - Humenné 1:0 (0:0)

POPRAD. Domáci sa pustili do súpera bez rešpektu a už v 2. min. ich mohol dostať do vedenia Michlík, ale jeho strela skončila len na brvne. O 5 minút našiel centrom Pitoňák Michlíka, no ani tentoraz si jeho hlavička cestu do siete nenašla. V 20. min. sa po prvýkrát k slovu dostali aj Humenčania, ale po rohovom kope Ljubarského poslal Sima loptu hlavou mimo. V 41. min. pohrozili hostitelia, ale Maťaš po individuálnej akcii namieril loptu mimo ľavej žrde. Po zmene strán domáci vyvinuli mohutný ofenzívny tlak. Ten dokázali korunovať hneď v 49. min., keď Maťaš naservíroval loptu na hlavu Michlíka, ktorý prekonal Bálinta. V 58. min. mohol zvýšiť vedenie Kubus, ale zoči-voči Bálintovi sa nepresadil. O 3 minúty sa Kubus ocitol opäť v tutovke, ale aj tentoraz trestuhodne zlyhal. V 75. min. sa snažil technickou strelou prekvapiť Bálinta Franc. V záverečnej štvrťhodine boli v 77. min. hostia blízko vyrovnania, ale Vernarský pred Gogom svoj tím podržal. V závere zápasu domáci po prihrávke Maťaša sa smoliar zápasu Kubus opäť nepresadil.

Gól: 49. Michlík. ŽK: Kočiš, M. Trop, Maťaš (Poprad). Divákov: 350. Rozhodca: Anguš. POPRAD: Vernarský - Dinis, Gaško, Bendik, Pitoňák - M. Trop, Compeľ (46. Ondruš), Kočiš (84. Dulovič), Kubus - Michlík (62. Rams), Maťaš. HUMENNÉ: Bálint - Berianidze, Magač, Marek, Pavol Šuľak - Obšianik, Mikulanin, Goga, Jurov (70. Chudina) - Ljubarský, Sima (79. Peter Šuľak).

M. Dic

Podtatranci sa dokázali vytiahnuť

POPRAD. Popradčania, ktorým začiatok súťaže vôbec nevyšiel podľa očakávania, privítali na domácom ihrisku vo Svite húževnatých Humenčanov. Vzhľadom na ich nelichotivé postavenie nevelilo mužstvu pod vedením kouča Vladimíra Lajčáka nič iné ako zvíťaziť. Túto úlohu sa im napokon po bojovnom a zodpovednom výkone podarilo splniť, s čím mohol vyjadriť po zápase spokojnosť aj samotný tréner.

Víťazstvo má veľký význam

„Dosiahnutým dôležitým víťazstvom môžeme byť všetci dozaista nadšení, pretože vzhľadom na konsolidáciu v klube má pre nás veľký význam. Chlapci od úvodných minút príkladne bojovali a nebyť niekoľkých nevyužitých čistých šancí v druhom polčase naše víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie. Súper ma prekvapil predvedenou hrou, keďže sa nezameral na vyloženú defenzívu, ale produkoval aj ofenzívnejší a slušný futbal. Pevne verím, že touto výhrou sme sa konečne odrazili od dna a budeme predvádzať ešte lepšie výkony a s tým súvisiace výsledky."

Hosťujúci kouč Andrej Čirak bol po neúspešnom meraní síl príliš sklamaný nielen z konečného rezultátu, ale aj z toho, že jeho hráči vyšli na súperovom ihrisku znova gólovo naprázdno. „Myslím si, že víťazstvo Popradčanov je zaslúžené, pretože boli agresívnejší a viac túžobne naladení po zisku troch bodov. Prvý polčas sme prakticky prehajdákali a po obrátke napriek snahe sme už nedokázali našu hru podľa želania zlepšiť. Síce naša defenzívna činnosť aj napriek inkasovanému gólu nesklamala, problémy sa opäť vyskytli v útoku. Už v druhom zápase vonku sme nedokázali skórovať, a keď sa vám nepodarí vsietiť gól, iba ťažko môžete pomýšľať na úspešný výsledok," uzavrel tréner hostí.

Marián Dic

Lipany - Trebišov 0:0

LIPANY. Už v 5. min. Kaminský hlavičkoval vedľa spojnice ľavej žrde. V 9. minúte sa pekne uvoľnil Hricov, no jeho strelu Sudimák vyrazil na roh. Brankár hostí sa znova vyznamenal v 14. min., keď chytil strelu Andraščíka. V 22. min. hlavičku Drobňáka znova zneškodnil brankár hostí. V 31. min. sa opäť uvoľnil Hricov, ale jeho strelu vyrazil Sudimák. Šancu mal aj Blaško v 32. min., keď postupoval sám na Sudimáka, no ten jeho strelu chytil. Druhý polčas sa podobal prvému. V 54. min. sa uvoľnil Hricov, ale jeho strelu Sudimák vyrazil na roh. V 68. min. postupoval sám na brankára Pončák, jeho strelu vykopol Sudimák nohou. V 70. min. sa ocitol znova v gólovej šanci Blaško, keď sa ocitol sám pred Sudimákom, no ten jeho strelu vyrazil. V 76. min. z 20 metrov vypálil Andraščík, ale Sudimák bol znova pozorný. V 87. min. Pončák postupoval sám na Sudimáka, ale ten opäť pokus zneškodnil. Bol to skutočne zápas brankára hostí Sudimáka s domácimi hráčmi.

ŽK: Miroslav Drobňák, Blaško, Andraščík, Hricov - Sudimák, Capko, Németh, Koscelník. Divákov: 400. Rozhodca: Glova. LIPANY: Talian - Kaminský, Šimko, Gomoľa (77. Angelovič), Blaško (75. Janič) - Sekerák, Andraščík, Hudy, Pončák - Mir. Drobňák, Lukáš Hricov. TREBIŠOV: Sudimák - Kročko, Lacko, Olah (8. Koscelník), Radoslav Drobňák - Bobik (57. Hrubovský), Capko, Haničak, Patkanóci - Németh, Čižmár (83. Štuň).

P. Šuhaj

St. Ľubovňa - Košice B 0:1 (0:0)

ST. ĽUBOVŇA. Gorali ešte stále nezaznamenali prvé víťazstvo v tomto súťažnom ročníku a nepodarilo sa im to ani vo východoslovenskom derby. Šance však na góly mali. Najprv po centri Štefaňáka voľný Pyda netrafil bránu hostí. V 24. min. po závare pred svätyňou Košičanov, ktorý nasledoval po rohovom kope Pydu, nevyužil šancu Kosturko. Onedlho z hranice šestnástky vystrelil Kupec, avšak len do náručia brankára Repiského. Hostia dali o sebe vedieť tesne pred prestávkou, ale Hojstrič nedosiahol na center. Po zmene strán sa najprv prezentoval hosťujúci Tóth strelou nad. Potom bol nebezpečný dva razy Dobiaš a zahrmelo do tretice, keď v 70. min. po akcii dvojice Karaš - Seman presne zužitkoval center zblízka Digoň. Posledné slovo mal domáci Kosturko, ale hlavičkoval nad.

Góly: 70 Digoň, hralo sa bez kariet, pred 720 divákmi rozhodoval Molitoris. STARÁ ĽUBOVŇA. Bičuš - Hricov, Szczepanik, Niek, Pyda (79. Bednár) - Krupa, Kupec, Mariančík (79. Sekelský), Kosturko - Stieber, Pekár (81. Selep). KOŠICE B: Repiský - Gal-Andrezly (66. Digoň), Skvašík, Dobiaš, Tóth - Džogan, Arsič (60 Seman), Karaš, Štefaňák (80. Kolek) - Gondoľ, Hojstrič.