Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Marcel Haščák: Táto bitka určite patrila mne

V poslednom prípravnom stretnutí košickí hokejisti podľahli Viedni 3:4. V rakúskej metropole videli diváci v tretej tretine aj poriadnu mastenicu. V akcii boli dvaja oceliari - obranca Michal Šeda a útočník Marcel Haščák.

Marcel Haščák zápas vo Viedni nedohral, po bitke musel pod sprchy predčasne.(Zdroj: sita)

KOŠICE. Hokejisti HC Košice prehrávali v polovici prípravného duelu vo Viedni už 0:3. Za tohto stavu atakoval domáci hráč brankára oceliarov Júliusa Hudáčka. A to bol pre Košičanov signál na ráznu reakciu. Pästné kreácie ponúkli na ľade v Rakúsku Michal Šeda aj Marcel Haščák. A svojich "ringových" partnerov pekne "prefackali".

Vyzliekol ho z dresu

"Domáci hráč vletel nepekne do nášho brankára. To sa nerobí, tak sa nik nemôže diviť, že to skončilo bitkou. Mňa v tej chvíli ešte viac naštartoval krosček Rodmana. Rakúski novinári vraveli, že je to presne taký typ, ktorý vyhľadáva súboje a provokuje. Mne bolo v tej chvíli jedno, či je to bitkár. Keď do toho treba ísť, tak idem. Strach z toho, že dostanete, mať nemôžete. To by ste nikdy žiadnu bitku nevyhrali. Táto bitka určite patrila mne, podal som si ho. Schytal. Vyzliekol som ho potom z dresu, aj vestu mu roztrhal. Myslím, že tak skoro sa so žiadnym hráčom zo slovenskej extraligy nepobije. Nebol som po prvý raz pri pästnej výmene. Nikdy nepremýšľam nad tým, čo za chlap je proti mne. Jednoducho som sa vyhecoval a šiel do toho," popisoval Marcel Haščák bitku, ktorá bola v réžii hráčov Košíc.

Hlúpe chyby

Bitka Košičanom pomohla. Na ľade ožili a v záverečnej tretine znížili na rozdiel jediného gólu. "Mali sme šance na vyrovnanie. Škoda, zápas vo Viedni sme mohli pokojne vyhrať. Opäť sme nepremenili množstvo príležitostí a v druhej tretine dostali v krátkom slede tri góly, dva dokonca pri vlastnej presilovke. Graz aj Viedeň hrali úplne iný hokej, na aký sme zvyknutí z extraligy. My sme spravili hlúpe chyby, namiesto toho, aby sme dali štyri góly, tak inkasujeme. Rakúske tímy boli nepríjemné, sekali, hákovali. Nás musia mrzieť nepremenené šance."

Dnes na domácom ľade

Po výjazdoch do Švajčiarka a Rakúska sa Košičania predstavia na Cassovia Hockey Cupe na domácom ľade. Už dnes ich čaká o 18.15 v Steel Aréne súboj s Vítkovicami. "Určite nás teraz čakajú hokejovejší súperi. Môžeme byť len radi, že pred začiatkom súťaže máme také ťažké previerky. Je lepšie hrať s takými kvalitnými tímami aj za cenu, že prehráte, ako víťaziť v príprave nad extraligistami," podotkol Marcel Haščák.

Viedeň Capitals - HC Košice 4:3 (O:O, 4:1, 0:2)

Góly: 22. Rebek, 27. M. Rodman, 27. Fortier, 39. Gratton - 38. Hričina (Šterbák), 51. Gron (Bartoš), 57. Pašek (Hričina, Frolík).

Viedeň: Pernker - Rebek, Casparsson, Oraze, Lakos, Bouchard, Riener, Schweda - Gratton, Fortier, Larose, Pinter, M. Rodman, D. Rodman, Nageler, Ulmer, Kraxner, Rotter, Ofner, Dolezal, Jakobitsch.

Košice: Hudáček - Šterbák, Slimák, Deyl, Homer, Huba, Grman, Tabaček, Šeda - Miklík, Jenčík, Andrašovský - Bartoš, Gron, Tomík - Haščák, Frolík, Kriška - Buc, Pašek, Hričina