Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
SLOVENKY V KVALIFIKÁCII VYHRÁVAJÚ

Ukrajinky schmatli slovenské basketbalistky do hrsti

Želaný štart do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2011 majú slovenské basketbalové reprezentantky. V prvých dvoch stretnutiach nezakopli, po víťazstve vo Veľkej Británii včera v Košiciach sfúkli Ukrajinu.

Hladké víťazstvo. Slovenky nemali s Ukrajinou problémy.Hladké víťazstvo. Slovenky nemali s Ukrajinou problémy. (Zdroj: Judita Čermáková)

KOŠICE. Zverenky trénerky Pokey Chatmanovej si s Ukrajinou poradili hladko 82:53 a v piatok ich čaká tretí duel s Nemeckom.

Rozhodla obrana

Naše reprezentantky sa v úvode museli dostať do zápasu a rozkrútiť obrátky na „prevádzkovú" teplotu, preto Ukrajinky ešte spočiatku mohli pomýšľať na vyrovnaný zápas. Viedli 14:12, ale potom prišla desaťbodová šnúra slovenského tímu. „Ťažko čakať hneď v prvej štvrtine desaťbodový náskok. Myslím si však, že hneď od začiatku sme hrali svoju hru. Na Ukrajinu sme sa dobre pripravili a rozhodla naša obrana. Tá je dôležitá v každom zápase. Súper nás ničím neprekvapil," skonštatovala krídelníčka Slovenska Katarína Hricková.

Nepoľavili

V druhej desaťminútovke už Slovenky držali opraty v rukách a po zmene strán to bola už len ich exhibícia. V tretej štvrtine predviedli neuveriteľnú 21-bodovú šnúru na 57:28 a bolo definitívne „vymaľované". Ukrajinky totálne odpadli a rezignovali. „V polčase som mala práve obavu, že by sme mohli poľaviť, ale našťastie sa tak nestalo. Skrátka sme nedovolili Ukrajinkám dotiahnuť sa. To bolo rozhodujúce, že sme v úsilí neustali. Nespoliehali sme sa, že to už pôjde samo."

Naše družstvo sa aj včera košickým divákom predviedlo ako skutočný tím. Bez zranenej Žirkovej z neho nik nevytŕča, každá prispeje niečím. „Je len dobre, že sme vyrovnané družstvo. Zuzana nám síce chýba, ale aspoň sa nespoliehame na jednu hráčku. Snažíme sa hrať tímovo a niekedy to pomôže."

Nezaspať na vavrínoch

Naše reprezentantky zatiaľ potvrdzujú úlohu favorita skupiny, ktorá nie je vždy vďačná. Ak Slovenky zvíťazia aj v piatok na nemeckej pôde, budú pred odvetnou časťou na najlepšej ceste k postupu na európsky šampionát. „V našej skupine môže vyhrať každý s každým. Nemôžeme zaspať na vavrínoch a musíme si uvedomiť, že nič nejde len tak. Pripraviť sa treba na každého súpera, diktovať mu svoju hru a nepoľaviť," dodala hráčka košických Dobrých anjelov.

Slovensko - Ukrajina 82:53 (34:22)

Zostava a body Slovenska: Michulková 12, Lásková 9, Vyňuchalová a Hricková po 6, Jalčová 5 (Kupčíková 16, Lawlessová 8, Podešvová 6, Lukačovičová a Jurčenková po 5, Vacková a Čarnoká po 2). Najviac bodov za Ukrajinu: Ogorodnikovová 9, Kočubejová 8, Žeržerunovová 7. TH: 23/19 - 17/13, fauly: 18 - 22, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Facchini (Tal.), Kolar (Slov.) a Bijodedič (Bosna a Herceg.), 1 500 divákov.