III. liga: Prvé štyri mužstvá peletónu neprehrali

Odštartoval topoliansky zvrat. Útočník domácich Lukáš Ďuďa (v strede) prvým gólom otvoril cestu k víťazstvu. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|16. aug 2010 o 00:00

Ani výsledky 4. kola najvyššej regionálnej futbalovej súťaže nepriniesli žiadne zmeny na prvých dvoch priečkach tabuľky.

Na čele sú plece pri pleci Lokomotíva Košice a Sabinov. Rolu favoritov oba celky splnili aj vo včerajšom kole, keď Sabinov si doma poradil s Krásnou a železničiari vyhrali vo Veľkom Šariši, ktorému sa tohtoročná domáca premiéra nevydarila podľa predstáv. Tri body si priviezol domov aj nováčik z Moldavy B po víťazstve v Stropkove. V domácom prostredí sa strelecky presadilo V. Opátske a poskočilo na štvrtú priečku. Prvé štyri celky tabuľky ešte neprehrali, zatiaľ čo posledná trojica celkov ešte nevyhrala.

V. Šariš - Lok. Košice 1:3 (0:2)

V. ŠARIŠ. Nedôslednosť v obrannej činnosti domácich medzi 14. až 18. minútou rozhodla o ich prehre. Súperovi útočníci Lipnický a Takáč sa dokázali presadiť po chybách v strede obrany a zabezpečiť svojmu tímu bezproblémové rozhodujúce vedenie. Pre domácich dosť kruté, pretože opticky mali celý zápas prevahu v poli a aj dosť príležitostí na strelenie gólu. Potom prišli osudné momenty pre domácich. Druhé dejstvo začali domáci ešte svižnejšie. Najprv trestný kop M. Keresteša Chovan vyrazil, potom v trme-vrme doň strieľal Kubánka a v 54. minúte Banžuchova jedovatá strela minula šibenicu. Už dlhšie chvíle hroziaca búrka, ktorá zatemnila ihrisko, napokon prišla po 60. minúte, čo útočným aktivitám domácim vôbec neprospelo. Naopak, v 70. minúte sa Klučár výborne uvoľnil na šmykľavom teréne na ľavom krídle, obohral aj brankára a zasunul loptu do prázdnej brány. Domáci sa dočkali kozmetickej úpravy skóre v 87. minúte.

Góly: 87. M. Keresteš (z 11 m) - 14. Lipnický, 18. Takáč, 70. Klučár. ŽK: P. Beliš, Jusko, Halčák - Takáč, Grunvaldský, Baránek. Divákov: 200. Rozhodca: Ličko. VEĽKÝ ŠARIŠ: M. Lukáč - P. Beliš, Hlávka, Guži, M. Keresteš - Sedlák, Štefko, Kubánka, Bandžuch, Macko (65. Halčák) - Jusko. LOKOMOTÍVA: Chovan - Jurek, Grunvaldský, Baránek, Chmelo - Janči, Galik (69. Šmelko), Mihok (61. Kavka), Klučár - Takáč (85. Dolutovský), Lipnický.

J. JURČIŠIN

V. Tatry - Svidník, nedohrané

VYSOKÉ TATRY. Stretnutie v 9. min. prerušené pre zlé poveternostné podmienky. Následne stretnutie ukončené z dôvodu nespôsobilosti hracej plochy. Mužstvá sa dohodli na odohraní stretnutí v náhradnom termíne 1. septembra 2010.

V. TATRY: Meleky - Šefc, Cehula, Buc, Krempaský, Palguta, Kakaščík, Šimšaj, Lopúch, Vozár, Novák. SVIDNÍK: Biroš - Vyravec, M. Kočiš, Vaľaný, Morjak, Frančák, Koscelník, Sliš, P. Kočiš, Paňko, Puchír. Pred 100 divákmi rozhodoval Mati.

M. Kolodzej

V. Opátske - Sp. Podhradie 4:1 (3:0)

VYŠNÉ OPÁTSKE. Hostia sa dostali hneď v prvej minúte do šance Matfiakom, ale z ich strany to bolo v prvom polčase všetko. Domáci vzápätí odpovedali v 3. min., keď po kolmej akcii Majoroša vsietil gól Šuster. Vzápätí v 4. min. sa po dobrej akcii na jeden dotyk po osi Lesniak - Majoroš dostal do dobrej streleckej pozície Krakovský, ale šancu nepremenil. Domáce mužstvo dostalo hostí pod obrovský tlak a v 18. min. po strieľanom centri Turczyka sa lopta odrazila od tyčky brány hostí a Šuster zvýšil na 2:0. Domáci po góle pokračovali v sústredenom výkone a stále hrozili hosťom gólom. V 31. min. Turczyk strelou ohrozil bránu hostí a zo skrumáže Zábavník trafil znova len brvno. Domácim vychádzala pekná kombinačná hra a výsledkom boli ďalšie zakončenia, ktoré realizovali Turczyk, Krakovský a Lesniak, ale ujala sa až prekrásna strela v 38. min., ktorou stav stretnutia zvýšil Turczyk. Druhý polčas začal v podobnom tóne. Domáci pokračovali v trvalom dobývaní súperovej brány. V 57. min. pohrozil krížnou strelou Krakovský a v 60. min. natiahol brankára hostí peknou strelou Šuster. Hosťom sa v 62. min. podarilo znížiť po ojedinelom protiútoku, keď úspešným strelcom bol Matfiak. Od tohto momentu domáci trochu poľavili a hostia sa aj za nepriaznivého stavu prezentovali snaživým futbalom, ale len po šestnástku domáceho mužstva. V. Opátske svoj výborný výkon korunovalo štvrtým gólom po umiestnenej strele Majoroša, vzápätí ešte mohli zvýšiť skóre po vydarenej strele Krakovského, ale zabránilo im v tom brvno brány hostí. Do konca zápasu sa už stav stretnutia nezmenil a domáci odchádzali po konečnom hvizde spokojní s výkonom aj výsledkom stretnutia.

Góly: 4., 18 Šuster, 38. Turczyk, 82. Majoroš - 62. Matfiak, ŽK: Jakab, Haluška, Krakovský - Prusák. ČK: Bednár. Rozhodca: Čiernik. Divákov: 200. V. OPÁTSKE: Štovka - Jakab, Školník, Zábavník, Vilčko (46. Haluška), Krakovský, Šoltis (87. Frajkor), Majoroš, Šuster, Lesniak (57. Kočiš), Turczyk. SP. PODHRADIE: Pollák - Bednár, Mišenčík, Maliňák, Suchý, Papcun, Glevický (79. Forgáč., Pokrivčák, Haničák, Matfiak (81. Hritz), Prusák (63. Soták).

M. ALEXANDER

Topoľany - Svit 3:2 (0:1)

TOPOĽANY. V úvodných minútach zápasu domáci Kandala spálil aj nemožné. Najprv zblízka slabo vystrelil, na čo brankár Marušák bez problémov zareagoval. Následne mu zlikvidoval samostatný nájazd. V 12. min. Jambor prihral tomuto hráčovi a ten zaznamenal gól. Rozhodkyňa ho však pre faul na Praščáka neuznala. O minútu neskôr Tropp vypálil z hranice šestnástky, Komenda jeho jedovku vyrazil a lopta sa následne od brvna odrazila za bránu. V 21. min. Jambor z ľavej strany prihral Troppovi, ktorý loptu doklepol do prázdnej brány - 0:1. Po dvoch tretinách hry Horňák zbytočne stratil loptu, s chuťou hrajúci Tropp vystrelil v 25. min. a Komenda robinzonádou odvrátil loptu na roh. V 71. min. Svit zvýšil svoje vedenie. V záverečnej štvrťhodine sa Zemplínčanom podaril šokujúci zvrat. V 76. min. po Praščákovom centri Ďuďa hlavou znížil na 1:2. V 89. min. Kopka z priameho kopu po nechytateľnej strele k pravej žrdi vyrovnal. V nadstavenom čase Horňák presnou strelou z 30 m nedal gólmanovi šancu - 3:2!

Góly: 76. Ďuďa, 89. Kopka, 90.+ Horňák - 21. Tropp, 71. Sabo, ŽK: Smoľák - Jarkuliš. Rozhodca: Kováčová. Divákov: 150. TOPOĽANY: Komenda - Horňák, Chovan, Kopka, Praščák - Csomos, Liška, Čornej (46. Smoľák), Devečka (60. Jacko) - Ďuďa, Kandala, SVITA: Marušák - Fridman, Kaprál, Kostolník, Macko - Jambor, Koch (85. Monka), Petrilák (54. Sabo), Budzák - Jarkuliš (67. Lenďák), Tropp.

(janč)

Sabinov - Krásna 4:2 (3:0)

SABINOV. Domáci si vytvorili viac štandardných situácií, ale bez efektu. Mali prevahu, ale museli si dávať pozor na rýchle protiútoky súpera. V 29. min. prišiel nečakaný gól, keď zahrával priamy kop Radačovský a po nedorozumení hosťujúcej obrany lopta skončila v sieti. O dve minúty už bolo 2:0, keď Vranko nezištne prihral Dlugošovi. V 34. min. mohol znížiť Surgent, ktorý z priameho kopu nastrelil brvno. V 41. min. po hrubej chybe hosťujúceho obrancu domáci Radačovský vybojoval loptu a upravil na 3:0. Druhý polčas začali domáci vlažne a v 55. min. už bolo 3:1, keď sa presadil Gedeon. Domáci hrali nevýrazne. Doplatili na to, keď v 64. min. po rohovom kope Kičura hlavou upravil na 3:2. Svojou nezodpovednosťou dali hosťom šancu, ktorí mali v druhom polčase prevahu a videli šancu na vyrovnanie. V 89. min. využil nedorozumennie hostí Vranko a do prázdnej brány stanovil na 4:2.

Góly: 29. a 41. A. Radačovský, 39. Dlugoš, 89. M. Vranko - 55. Gedeon, 64. Kičura. ŽK: Radačovský - Korfanta, Monrigal, Čopak. Rozhodoca: Stretavský. Divákov: 300. SABINOV: Eliáš - Kerpčár, Sochovič, Peregrín, A. Radačovský (68. Molčan) - Anderko, Andraščík, Dlugoš, Vranko (89. Novotný)- Verešpej, Kocúrek. KRÁSNA: Csatlos - Korfanta, Kičura, Guza, Surgent (46. Bereš) - Gedeon, Chitava, Macák, Bodnár (46. Kakaščík)- Monrigal, Čopak.

P. Plavčan

Stropkov - Moldava "B" 1:2 (0:1)

STROPKOV. Domáci ako-tak nazbierali základnú jedenástku, keď na lavičke náhradníkov bol k dispozícii iba druhý brankár. Po opatrnom začiatku sa začali presadzovať skúsenejší hostia. Najprv Hanzel vysunul Jurka, ale jeho krížna strela skončila vedľa pravej žrde Vatehovej brány. V 13. min. mal v pokutovom území až priveľa času a priestoru Ribár a umiestnenou strelou skóroval. Nasledovala príležitosť Jurka, ktorú zlikvidoval Vateha a domáci brankár si poradil aj s ďalekonosnou strelou Mačaja. Domáci trochu ožili v závere polčasu, ale náznaky dvoch príležitostí gólový efekt nepriniesli. V poslednej minúte polčasu domáci predsa len dostali loptu za chrbát brankára hostí, ale hlavný rozhodca gól na pokyn asistenta neuznal. Po prestávke kvalita hry v dusnom počasí ešte viac poklesla a domáci si dokázali vypracovať iba dve príležitosti, keď strely Kaňuka po brvno vyrážal brankár hostí na rohové kopy. V 77. min. si hostia víťazstvo poistili, keď striedajúci Rusinko strelou po zemi k pravej žrdi zaznamenal druhý gól zápasu. Päť minút pred záverom po rohovom kope Čepa prestrelil hradbu tiel a zaznamenal čestný úspech domácich.

Góly: 85. Čepa - 13. Ribár, 77. Rusinko. ŽK: hralo sa bez kariet, pred 250 divákmi rozhodoval Hepka. STROPKOV: Vateha - Zápotocký, Veselý, Pavlík, Kaňuk - Medvec, Gonos, Jenčo, Čepa - Berežný (80. Jamrožkovič), Porkoláb. MOLDAVA: Novák - Mačaj, Fazekaš, Brezničan, Tóth - Ribár, Kozár (56. Palencsár), Majoroš, Maďarik (74. Rusinko) - Hanzel (65. Sobota), Jurko.

P. Barilla

Snina - N. Hrušov 1:1 (1:1)

SNINA. V 11. min. zabojoval o loptu M. Lukáč, našiel hlavu M. Pčolu, ten predĺžil na Š. Pčolu, ktorý z voleja nedal brankárovi šancu. V 13. min. šanca hosťujúceho Horňaka ostala nevyužitá, keď slabo zakončoval L. Lukáč. V 17. min. znova nevyužil veľkú šancu Horňak, keď netrafil odkrytú časť domácej brány. V 29. min. vystrelil z 22 m Aľušík, ale brankár s námahou vyrazil. V 31. min. dostal do brejku loptu Horňak a svojou rýchlosťou sa presadil a vyrovnal. V 45. min. prenikol rýchly Červeňák do 16-ky, našiel vo vyloženej šanci Aľušíka, ale ten prestrelil bránu. V 50. min. strieľal M. Pčola z 25 m, ale brankár reflexívne vyrazil na roh. V 67. min. po centrovanej lopte Tomčáka prestrelil striedajúci Bednár z 8 m bránu. V 75. min. po rohovom kope zakončoval Haburaj, ale hosťujúci Albičuk zachraňoval na bránkovej čiare. V závere domáci stavili všetko do útoku, ale šance Aľušíka a Bednára ostali nevyužité.

Góly: 11. Š. Pčola - 31. Horňak. ŽK: Aľušík - R. Lukáč, L. Mezej, Tkáč. Rozhodca: Korinko. Diváci: 500. MFK: Mucha - Jankaj, F. Hanc, Haburaj - Červeňák, Tomčák, Aľušík, P. Hišem - M. Lukáč (65. Bednár), Š. Pčola, M. Pčola (80. E. Hanc). N. HRUŠOV: Klamár - R. Lukáč, Mikloš, Albičuk, Duda - Pavlík (90. Hamza), Tkáč, L. Lukáč, Palko - Svetlík (72. L. Mezej), Horňak.

M. LUC

Barca - Giraltovce 1:0 (0:0)

BARCA. Hneď v úvodnej minúte Dedinský dvakrát zachraňoval pred Puhákom i Čabalom. Aj v 15. min. Čabala preveril pozornosť domáceho brankára, no ten jeho štandardku na dvakrát zlikvidoval. Na opačnej strane to z rovnakej pozície skúšal Gajdoš, ale aj Štefaník bol pozorný. Následne mu nerobila problém ani Ohmanova tečovaná strela. V 25. min. sa pokúšal prekvapiť Dedinský Uhrína strelom k žrdi. Domáci gólman však pohotovo zasiahol. V 38. min. mal ku gólu blízko Eštočin, no zoči-voči Štefaníkovi nezasunul loptu do jeho siete. No a čo nepremenil Oros po Gajdošovom vysunutí v 40. min., bolo až trestuhodné. Po prestávke Ohmanovu gólovú prihrávku Pástorovi v poslednej chvíli podvihol Hudák. V 63. min. zahrala trojica Barce Ohman - Oros - Valkučák pekný loptový biliard a posledne menovaný poslal Štefaníkovi gólový pozdrav k žrdi. V 79. min. mal blízko k vyrovnaniu Puhák, avšak dedinského neprekonal. Gajdošovu jedovku z priameho kopu zlikvidoval Štefánik.

Gól: 63. Valkučák, ŽK: Biroš. Rozhodca: Alexa. Divákov: 100. BARCA: Dedinský - Čižmár, Eštočin, Šimko, Kuruc - Tököly - Pástor, Valkučák, Gajdoš, Ohman - Oros (90. Brunovský). GIRALTOVCE: Štefaník - Bednár, Vojta, Biroš, Hudák (82. Dubas) - Uhrín, Džubara, Kauner, Čabala (71. Mitaľ) - Puhák, Kaňuch.

R.RONDZIK

NAJLEPŠÍ STRELCI

4 góly - Šuster (V. Opatske), Radačovský (Sabinov), Lipnický (Lok. Košice),

3 góly - Sobota, Jurko(Moldava B), Š. Pčola (Snina), Horňák (N. Hrušov),

2 góly - Hanzel (Moldava B), M.Keresteš, Bandžuch (V. Šariš), Šmelko, Grunvaldský (Lok. Košice), M. Kočiš (Svidník), Ohman (Barca), , Dlugoš, M. Vranko (Sabinov), Gedeon (Krásna), Tropp (Svit).