I. liga: Michalovčania si schuti zastrieľali

Nováčika sfúkli už do prestávky. Futbalisti Michaloviec získali štvorgólový náskok už v prvom polčase, na snímke vľavo Kunca, vpravo Serečin. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|16. aug 2010 o 00:00

V piatom kole prvej futbalovej ligy si Michalovčania schuti zastrieľali. Sencu nadelili na domácom trávniku štyri góly. Moldava si z Púchova priviezla bod, ale mohla mať aj tri, lebo domáci tím vyrovnával na konečných 2:2 až v 88. minúte.

Michalovce - Senec 4:1 (4:0)

Michalovce. Michalovský gólostroj odštartoval už v 3. minúte Sninský, po rohovom kope Serečina z pravej strany sa lopta odrazila až ku kapitánovi domácich, ktorý strelou bez prípravy otvoril skóre. V 17. minúte predviedli Michalovce akciu ako cez kopirák, po prihrávke Serečina však už zakončoval Jevľanov a jeho bomba po druhýkrát rozjasala tribúny. Domáci pokračovali v nápore, tvrdé strely Sninského, Vajdu i Ruskovského však pochytal brankár Matlák. V 33. minúte však opäť kapituloval, Tomáš Opiela našiel v pokutovom území Ruskovského, ktorý do tretice prekonal seneckého brankára. V 41. minúte išiel sám na gólmana hostí Jevľanov, ale mieril iba do žrde. Minútu pred prestávkou však tento Ukrajinec našiel Serečina, ktorý ľavačkou k žrdi zvýšil už na 4:0 pre Michalovce! Po prestávke už domáci zďaleka neboli takí aktívni, hostia pridali ešte viac po vylúčení Vajdu v 60. minúte, ale so strelami M. Kostolániho, Neoveského a Urdu si brankár Pillár poradil. V 78. minúte si však gólman Michaloviec nerozumel s vlastným obrancom Janekom, ktorý nešťastne strelil čestný úspech hostí... V samom závere ešte mohli skórovať domáci Jevľanov i Kunca, ale keďže v koncovke neuspeli, ostalo pri výsledku 4:1

GÓLY: 3. Sninský, 17. Jevľanov, 33. Ruskovský, 44. Serečin - 78. Janek (vlastný). ŽK: Jevľanov, Janek, Špilár, Ruskovský - M. Gabriel, Hlavatovič. ČK: 60. Vajda (Michalovce) ROZHODCA: Michlian - 916 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - Janek, Vajda, Sninský, Vanák - Serečin (65. Mihok), T. Opiela, Jevľanov (82. Gamkrelidze), Ruskovský - Špilár (65. Mižík), Kunca.

ŠK SFM: M. Matlák - Neoveský, Polgár, M. Gabriel, Pálka (46. Hromkovič) - Sebök (75. Urda), M. Kostoláni, Hlavatovič, Belkovics (46. Železník) - Plichta, Sokol.

JAROSLAV ČÚRNY

Púchov - Moldava 2:2 (0:1)

Púchov. Domáci boli dlho bezzubí, prvú strelu medzi žrde vyslal až v 73. min. Kučerňák. Dovtedy Moldava na ihrisku dominovala a ťažila z výškovej prevahy. V 13. min. o pol druha hlavy vyšší Gavlák predskočil Koreného a bolo 0:1. V 19. min. vbehol do šestnástky Bačík, Kopecký však jeho center vyrazil. Na opačnej strane odvrátil Carrerovu prihrávku pred bránu Brezina. V 27. min. bežali traja Púchovčania na jedného, Pilát namiesto strely či prihrávky zvolil kľučku na brankára a vyťažil len roh. V 37. min. si s hlavičkou Gavláka poradil Kopecký. V 51. min. Šupák nezastavil prenikajúceho Smreka a toho center usmernil do siete zblízka Bačík. Dvojgólová strata sa pre Púchov zdala byť nedostižná, ale v 77. min. z priameho kopu pekne trafil Šupák a znížil na 1:2. Nasledovala paľba z diaľky v podaní Koreného, Kučerňáka i Trhana, ale Vojtaško bol zakaždým na mieste. Až v závere preletel center Trhana až k Svoradovi, a ten parádnym volejom vyrovnal.

GÓLY: 77. Šupák, 88. Svorada - 13. Gavlák, 51. Bačík. ŽK: Mart. Kováč. ROZHODOVAL: Perašín - 397 divákov.

FK: Kopecký - Šupák, M. Riška, M. Korený, Ďuratný - Struška - Pilát (71. Trhan), Kučerňák, Carrera (64. Vl. Luhový), J. Martinka (90+ Kopiš) - M. Svorada. Tréner M. Lejtrich.

FK BODVA: Vojtaško - Nemček, Mart. Kováč, Brezina, Smrek - M. Bačík (90. Ribár), L. Horváth, Pacanda (75. Brezničan), Kokanovič, Timkovič - Gavlák (69. R. Jurko). Tréner L. Lipnický.

(tom)

R. Sobota - L. Mikuláš 3:4 (2:2). Góly: 8. Vargic, 27. Líška, 57. Pisár - 45.+ a 61. Latiak, 20. Bezák, 67. J. Pekár, ŽK: 23. Geri, 83. Migaľa - 60. Lišivka, 81. Rezer, 90.+ Šavol, rozhodovali: Ježík - Jenčura, M. Sluk, 322 divákov.

D. Kubín - Petržalka 1898 2:2 (2:2). Góly: 15. a 27. Bella (prvý z 11 m) - 33. Augustín (z 11 m), 39. Schustrík, ŽK: 25. Siman, 33. Holub, 63. Savič - 15. Prince Ofori, 44. M. Švec, 74. Štefún, 84. Szarka, rozhodovali: Mriglot - Benko, Vindiš, 720 divákov.

Lučenec - Trenčín 1:1 (1:0). Góly: 10. Slančík - 62. Depetris, ŽK: 25. V. Horváth, 44. Adi, 88. Baéz (všetci Trenčín), rozhodovali: Smolák - Košecký, Bednár, 1 030 divákov.

Ružomberok "B" - Šaľa 1:1 (0:0). Góly: 86. Shaqiri - 77. T. Obert, ŽK: 75. Gejdoš - 65. T. Obert, 79. R. Straka, rozhodovali: Eperješi - Sluk, Špivák, 215 divákov.

Najlepší strelci

8 gólov: Dávid Depetris (Trenčín)

3 góly: Fanendo Adi (Trenčín), Dušan Sninský (Michalovce), Milan Bezák (Liptovský Mikuláš), Marek Svorada (Púchov)

2 góly: Tomáš Labun, Emil Lukáč, Andrej Kamendy, Tomáš Boháčik (všetci Lučenec), Tomáš Chovanec (Ružomberok "B"), Dominik Kunca (Michalovce), Marek Kandera, Miroslav Latiak (obaja Liptovský Mikuláš), Juraj Pilát (Púchov), Patrik Johancsik, Radoslav Augustín (obaja Petržalka), Tomáš Gavlák (Moldava nad Topľou), Pavol Bella (Dolný Kubín)

1. Trenčín 5 4 1 0 14:1 13

2. L. Mikuláš 5 3 1 1 11:7 10

3. Michalovce 5 2 3 0 9:5 9

4. Lučenec 5 2 2 1 9:5 8

5. Petržalka 5 1 3 1 6:6 6

6. Ružomberok B 5 1 3 1 4:5 6

7. Moldava 5 1 3 1 4:9 6

8. D. Kubín 5 1 2 2 4:5 5