Prešov s prvým gólom a bodom

Momentka. Prešovčan Roland Števko si pridržal súpera.
Momentka. Prešovčan Roland Števko si pridržal súpera. (Autor: judy)
Sportnet|16. aug 2010 o 00:00

Seničania sú po piatom kole futbalovej Corgoň ligy prekvapujúco na líderskej pozícii v tabuľke.

Záhoráci doma zdolali MFK Košice najtesnejším rozdielom a keďže Žilina, Trnava, Slovan ani Ružomberok naplno nebodovali, sú na čele súťaže. Prešovčania sa dočkali prvého gólu i bodu v sezóne.

Prešov - Dubnica 1:1

PREŠOV. Základné predzápasové ciele prešovskí futbalisti ani na piaty pokus stopercentne nenaplnili. Po dlhých 404 minútach dali síce prvý gól v tejto sezóne, no ten im stačil iba na chudobnú remízu. Na prvú výhru si teda zeleno-bieli musia ešte počkať. Zápas, na ktorý Prešovčania nastupovali s veľkým odhodlaním, začali veľmi nešťastne. Po zdanlivo nevinnej štandardnej situácii, rozohranej Bruškom presne na hlavu dobre nabiehajúceho stopéra hosti Klabníka, inkasovali gól už vo štvrtej minúte. Na chvíľu šokovaný a zaskočený 1. FC Tatran odpovedal streleckým pokusom Macka, po ktorom však dubnický gólman loptu vyrazil. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie mal v 17. minúte D. Leško. Bašistov dlhý, ale na milimetre presný pas spracoval Pribula. Nasledovala prihrávka do pokutového územia Dubnice, na ktorú číhal prešovský pravý stredový hráč. D. Leško však sám, len pár krokov pred brankárom Bajzom, riešil vyloženú šancu zle, a tak sa kopal iba rohový kop. Hostia, hoci sa zväčša bránili, dokázali domácim zatápať. Grabežovu strelu v 22. min.vyrazil Diviš. Tomu istému hráčovi Dubnice gólovú šancu prekazil v 37. minúte obetavým zákrokom Papaj. V 42. minúte strelec prvého gólu v zápase a svojho premiérového v Corgoň lige, Klabník, fauloval v šestnástke Bognára. Loptu si postavil striedajúci nový muž v zeleno-bielom Števko. Strelu z bieleho bodu k ľavej žrdi však Bajza prešovskému debutantovi vystihol. Nasledoval rohový kop v podaní Papaja. Lopta sa po jeho rozohraní dostala k Piter-Bučkovi, ktorý ju na veľkú radosť domácich dostal do siete dubnickej brány. Aj po prestávke mal 1. FC Tatran územnú prevahu. Od 71. minúty na ihrisku aj početnú prevahu. Tú aani napriek evidentnej snahe a nasadeniu každého hráča nezužitkoval. A tesne pred koncom prišiel aj o novú akvizíciu.

Góly: 44. Piter-Bučko - 4. Klabník. ŽK: Števko, Katona - Klabník, Nosek. ČK: 90.+ Števko - 71. Nosek (obaja po 2. žltej karte). Rozhodoval: Matúš. Divákov: 1 416. 1. FC Tatran: Jakub Diviš - Papaj, Bašista, Farbák, Josl - D. Leško, Katona, Macko (26. Števko), Pribula (59. Pa. Baláž) - Bognár (79. Belejík). MFK: Pa. Bajza - Riečičiar, Klabník, Nosek, Beňo - Šulek - J. Vavrík (51. Gorelka, od 89. Tubonemi), Ižvolt, Bruško, Grabež (61. Augustíny) - Porázik.

Ján Leško

Senica - Košice 1:0 (1:0)

SENICA. Záhoráci sa predstavili druhýkrát v tejto sezóne pred domácim publikom s jediným cieľom, zdolať Košice, ktorým chýbali viacerí hráči zo základu. Loptu mali Seničania väčšinou vo svojej moci, do zakončenia sa však nedostávali. Zaujala až akcia v 17. min., z ktorej padol aj úvodný gól zápasu. Po centri Lukšíka sa presadil pri stopéroch vysoký senický útočník Smetana a z otočky krásnou strelou do ľavej šibenice otvoril skóre (1:0). Hostia mohli vyrovnať v 22. min., po rohovom kope Spasojeviča hlavičkoval z päťky do brvna

stopér Djokovič. Hra sa postupne vyrovnala a prevažne sa odvíjala medzi šestnástkami. V 30. min. to skúšal domáci Kóňa strelou po zemi, brankár Tofiloski nemal väčšie problémy. Diváci na Záhorí videli peknú akciu v 40. min. Na konci rýchleho protiútoku bol Piroska, ktorého tvrdú strelu z 25 m bravúrne vyrazil gólman Tofiloski na rohový kop. Priemerný futbal pokračoval aj v druhom polčase. Východniari sa zdali pohyblivejší. Hrali však len po šestnástku domácich, keďže senická obrana im v útoku veľa nedovolila. Veľkú šancu na zvýšenie vedenia mal v 52. min. Piroska, ktorého pekne vysunul Kóňa, no sám pred košickým brankárom tutovku nevyužil, keď hosťujúci gólman výborne loptu vyrazil na roh. V 63. min. ohrozil priestor brány hosťujúci Kolbas. Jeho strela z priameho kopu však nenarobila brankárovi Bolekovi problémy. Nebezpečnejšia už bola strela Juhara v 71. min. Senický gólman vyrazil loptu na roh, potom sa viackrát dostali do príležitostí Záhoráci a mohli svoje vedenie poistiť. Faldynovu strelu koníčkom brankár kryl.

Gól: 17. Smetana, ŽK: 58. Wijlaars - 60. Hovančík, 64. Pačinda, rozhodovali: P. Hrčka - Vorel, Bóllo, 2 592 divákov. SENICA: Bolek - Merzič, R. Pillár, J. Gajdošík, Lukšík - Strnad, Jaroslav Diviš (83. Szegedi), Wijlaars, T. Kóňa, Piroska (90.+ Belák) - Smetana (68. Faldyna). MFK: Tofiloski - Kražel, I. Djokovič, R. Cicman, M. Čonka - Kolbas, Hovančík (81. Karaš) - Viazanko, Spasojevič (57. Juhar), Gál-Andrezly (69. Hojstrič) - Pačinda.

(sita)

Ružomberok - Žilina 1:1 (1:0). Góly: 45. Hoferica - 88. Majtán, ŽK: 53. Kroupa, 57. P. Pilár, 76. T. Sedlák, 84. Kostelný - 70. Jež, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, T. Somoláni, 3 034 divákov.

B. Bystrica - Zl. Moravce 0:0. ŽK: 53. Gajdoš, 89. Poljovka - 14. Janečka, 49. Chren, rozhodovali: Vnuk - Slyško, Cuninka, 2 360 divákov.

Nitra - Slovan 1:0 (1:0). Gól: 35. Rák, ŽK: 90. J. Leško - 31. Jánošík, 63. Guédé, ČK: 78. Kaspřák (Nitra) za faul, rozhodovali: Vlk - Balko, Chládek, 1 450 divákov.

Trnava - D. Streda 1:1 (1:0). Góly: 16. Machovec - 90.+ Matiáš, ŽK: 44. Z. Harsányi, 61. Lénárth, 74. Konečný, 83. Boya, 90.+ D. Kiss (všetci D. Streda), rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Lieskovský, 6 485 divákov.

Program 6. kola

Sobota 21. augusta: Košice - Trnava, Žilina - Senica, Banská Bystrica - Nitra (všetky 17.30), Zlaté Moravce - Dubnica, Dunajská Streda - Prešov, Slovan Bratislava - Ružomberok (všetky 19.30)

4 góly: Róbert Rák (Nitra)

3 góly: Róbert Pich (Banská Bystrica), Karel Kroupa ml. (Ružomberok), Erik Grendel (Slovan)

2 góly: Tomáš Oravec, Štefan Zošák, Babatounde Bello, Tomáš Majtán (všetci Žilina), Peter Orávik (Zlaté Moravce), Filip Kiss (Slovan), Roman Procházka (Trnava), Jaroslav Diviš (Senica)

1 gól: Ivan Lietava, Momodou Ceesay, Ondřej Šourek, Dominik Fotyik (všetci Žilina), Peter Kuračka, Matej Náther (obaja Zlaté Moravce), Roman Sloboda, Ľuboš Kolár, Miloš Šimončič (všetci Nitra), Matej Ižvolt, Hector Tubonemi, Matej Gorelka, Martin Klabník (všetci Dubnica), Jozef Adámik (Banská Bystrica), Samuel Slovák, Milan Ivana, Mamadou Bagayoko, Mario Božič (všetci Slovan), Róbert Pillár, Tomáš Kóňa, Tomáš Strnad, Ondřej Smetana (všetci Senica), Erik Pačinda, Dávid Škutka (obaja Košice), Tomáš Ďubek, Peter Hoferica (obaja Ružomberok), Zoltán Harsányi, Behshad Yavarzadeh, Lukáš Mat...š (všetci Dunajská Streda), Michal Piter-Bučko (Prešov), Jaroslav Machovec (Trnava)