Korzár logo Korzár
Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Neprehliadnite - víkend 14. a 15. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Atraktívny Medzevský expres

MEDZEV. V sobotu o 8.00 hod. vyrazí z hlavnej košickej železničnej stanice historický vlak na jazdu po zabudnutých tratiach do Medzeva. Ide o nenáročný výlet pre celé rodiny so zaujímavým programom. V Medzeve si budete môcť vyskúšať prácu vo funkčnom hámri v Šugove, vystúpiť na kostolnú vežu a prezrieť si mesto, či navštíviť kinematografické múzeum exprezidenta Schustera, alebo zájsť do hvezdárne, i na kúpalisko. Pripravená je aj kyvadlová jazda Medzev - Jasov a späť. Viac informácií nájdete na www.khkv.sk.

Leto v parku

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. V sobotu ponúkne o 10.00 hod. v Kulturparku workshop pre deti a dospelých. Zajtra o 20.00 hod. si môžete na rovnakom mieste pozrieť animovaný film Fest Anča a o 21.00 hod. film Mary a Max. Vstup je voľný.

Medzinárodná burza zberateľov

KOŠICE. V kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej ulici č. 7 sa v nedeľu od 7.00 do 12.00 hod. uskutoční VII. Medzinárodná burza zberateľov mincí, bankoviek, medailí, známok a iných kuriozít. Na burze je zakázané vystavovať a ponúkať kópie označení fašistických a extrémistických skupín, funkčné zbrane a ostrú muníciu.

Prísaha jazdcov Pony Expressu

KOŠICE. V rekreačnom areáli Alpinka zložia v nedeľu o 14.00 hod. prísahu jazdci východnej vetvy slovenskej časti Pony Expressu.

(sam, nit)

Prešovský región

Miss Domaša 2010

NOVÁ KELČA. Súťaž krásy Miss Domaša sa v stredisku Nová Kelča vo Vranovskom okrese začne v sobotu o 19.00 hod. Vystúpia Mloci, po nich bude hlavný program s misskami, moderátormi Hudákom a Skrúcaným, s M. Čekovským a kapelami Heľenine oči a Chiki liki tu-a.

Objavovanie Prešova

PREŠOV. Po stopách pohyblivých obrázkov v Prešove sa dá vybrať cez víkend s Darinou Petranskou alebo Andreou Sivaničovou. Film dorazil začiatkom 20. storočia aj do Prešova. Prvou účelovou budovou, postavenou pre filmového diváka, bolo kino Olympia na vtedajšej Ružovej, dnes Svätoplukovej ulici. Objavovať sa bude v sobotu o 10.00 a v nedeľu o 14.00 hod. Stretnutie je pred mestským úradom.

Hornotoryský festival

KRIVANY. Už sedemnásty Hornotoryský folklórny festival a jarmok sa začal v piatok a potrvá do nedele. Tohto roku pribudnú novinky ako festivalové kino, stanové mestečko či pivný festival. Vystúpia popredné domáce súbory a sólisti a zahraničné súbory z Lotyšska, Poľska i Bulharska. V rámci festivalového kina premietnu filmy z autorskej dielne Jána Lazoríka. Nebude chýbať ani ochutnávka tradičných krivianskych jedál.

Lúčnica

SVIDNÍK. Folklórny súbor Lúčnica vystúpi v sobotu o 20.00 hod. v amfiteátri vo Svidníku.

Furmani

ČIERNE NAD TOPĽOU. V obci Čierne nad Topľou vo Vranovskom okrese budú v sobotu furmanské preteky. Začnú sa o 13.00 hod. V sprievodnom programe vystúpi domáca folklórna skupina Vederko, chýbať nebude ani rodeo šou.

Parkúr

DRIENOV. Milovníci koní si prídu na svoje aj v Drienove (okres Prešov), kde sa v nedeľu (v prípade priaznivého počasia) uskutočnia na futbalovom ihrisku preteky v parkúre o pohár starostu. Začnú sa o 11.00 hod.

Koncert pre Aliu

BARDEJOV. Občianske združenie Alia na pomoc postihnutým občanom v Bardejove pripravilo benefičný koncert v nedeľu o 15.30 hod. v letnom amfiteátri na Rhodyho ulici. Účinkujú Šárka a Slnovrat.

Folklórne slávnosti

ABRAHÁMOVCE. V kultúrnom dome v Abrahámovciach (okres Bardejov) sa v nedeľu o 15.00 hod. uskutoční 1. ročník folklórnych slávností. Vystúpi Torička z Abrahámoviec, Ružička z Abrahámoviec, Rešovčanka z Rešova, dedinská folklórna skupina z Rokytova a Matičiar zo Sveržova.

Cesta ku hviezdam

PREŠOV. Fiktívny príbeh Tomášova cesta ku hviezdam premietnu v sobotu o 11.00 hod. pod umelou hviezdnou oblohou v Hvezdárni a planetáriu v Prešove. Vhodné pre mladších školákov.

Kawasakiho růže

PREŠOV. V sobotu vrcholí filmový festival Bažant kinemetograf v prešovskej Záhrade umenia. O 20.30 hod. premietnu český filmový hit Kawasakiho růže.

Duo Bohemia

PREŠOV. Koncertné vystúpenie Marty Bábrovej a Petra Vašíčka bude v nedeľu podvečer v Ortodoxnej židovskej synagóge v Prešove.

Skryť Vypnúť reklamu

Spomienkový pochod

STEBNÍK. V Stebníku (okres Bardejov) v sobotu pokračuje dvojdňové podujatie pod názvom Spomienkový a pietny pochod Stebníkom a okolím. Týka sa osláv 65. výročia skončenia II. svetovej vojny a 95. výročia ukončenia bojov I. svetovej vojny. Začína sa celodenným pochodom po stopách I. svetovej vojny v okolí obcí Stebník a Stebnícka Huta. (Začiatok je v Stebníckej Hute). O 16.00 hod. program pokračuje pietnym aktom na vojenskom cintoríne v Stebníku. Na 17.30 je pripravený v Stebníku spoločenský večer.

Trojkoncert

SABINOV. V sabinovskom Gól bare bude v sobotu o 20.00 hod. koncert kapiel Time to Rest, Rock street a Alter Ego.

Lakatoš

PREŠOV. Rómska hudba Lakatoš vystúpi o 18.00 hod. v pizzerii Retro na Solivare v Prešove.

Evans

LIPANY. Na námestí v Lipanoch (okres Sabinov) zaznejú v nedeľu o 19.00 hod. piesne kapely Evans.

Countrybál

ŠIBA. Skupina Wandraci bude zabávať návštevníkov countrybálu v Šibe (okres Bardejov) v sobotu od 19.00 hod.

(čor/meš/frk)

Skryť Vypnúť reklamu

Zemplínsky región

Dni mesta Trebišov

TREBIŠOV. V mestskom parku pokračujú Dni mesta. Sobotňajší program postavili na súťaži vo varení guľášu a parkúre. Guľáš začnú variť o 9.00, parkúr sa začne o 10.00. Vyhodnotenie bude naraz - o 15.00.

Plenér v Iňačovciach

IŇAČOVCE. Pri historickej Iňačovskej studni v sobotu pokračuje výtvarný plenér. Počas dňa budú umelci tvoriť v prírode, podvečer ich čaká kultúrny program a posedenie. Všetky vytvorené práce vystavia v Zemplínskom osvetovom stredisku. Vernisáž výstavy bude 17. augusta.

Lečo festival

VEĽKÉ KAPUŠANY. Letný jarmok v sobotu pokračuje v centre mesta. Od 10.00 postupne vystúpia Humenské trio, citarová skupina Fabotó a Andrej Karlík a priatelia. Zlatým klincom festivalu bude o 20.00 koncert skupiny IMT Smile.

Koncert skupiny Návrat

HUMENNÉ. Koncertom skupiny Návrat pokračuje Kultúrne leto. Koná sa v nedeľu o 17.00 na pódiu pri Fontáne lásky. Skupina sa zameriava na rockové klasiky - Eagles, Pink Floyd, Beatles, Nedvědi, The Corrs, Olympic, Creedence, Smokie, Katapult, atď. Hudba znie folk-rock-popovo s pekným dievčenským hlasom a vokálmi popri rytmike perkusií, podfarbená jemnými akustickými gitarami, basovou linkou a občasnou fúkacou harmonikou.

Folklórne slávnosti

ZEMPLÍNSKY REGIÓN. Séria folklórnych slávností, ktoré manažuje Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach, sa začne v nedeľu v Pavlovciach nad Uhom. V Michalovciach budú 21. - 22. augusta. Posledný augustový víkend sa v Podhorodi konajú 38. Podhoroďské slávnosti.

(lyv)

Spišský región

Dni Majstra Pavla

LEVOČA. V Levoči sa v sobotu konajú ďalšie akcie v rámci festivalu Dni Majstra Pavla 2010. Na námestí môžu návštevníci obdivovať diela majstrov v rámci Karpatského remeselného trhu. V parku budú počas celého dňa vystupovať zahraničné aj domáce hudobné telesá. Z Čiech to bude napríklad dychová hudba Bekras, z Ukrajiny pricestoval orchester ľudových nástrojov K. Smirnova. O 17.00 v Levoči vystúpi SKO Bohdana Warchala a Jozef Lupták. O 21.30 je v programe Hrdza. Potom od 23.00 na návštevníkov čaká Laserová noc.

Gelnický jarmok

GELNICA. V Gelnici sa tento víkend koná jarmok. Návštevníci sa môžu tešiť na rôzne sprievodné akcie. V sobotu o 10.30 vystúpi divadlo Babadlo. Od 13.00 môžu deti súťažiť v skladaní puzzle. O 16.00 vystúpia Gelnické spevokoly. O 17.00 je v programe muzikál Na skle maľované. Od 20.00 začína jarmočná veselica. Počas jarmoku môžete navštíviť aj stánok denníka Korzár, kde na vás čakajú darčeky.

Púštny kvet

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier ponúka v sobotu aj v nedeľu dva filmy. O 17.00 to bude Shrek IV. O 19.00 je v programe anglicko-nemecká životopisná dráma s názvom Púštny kvet. Film vznikol podľa rovnomennej autobiografickej knihy autorky Waris Dirie, ktorá do svojich 13 rokov vyrastala v Somálsku a po svojom úteku do Londýna sa stala jednou z najznámejších svetových topmodeliek. Rozpráva strhujúci životný príbeh, v ktorom popisuje svoju neuveriteľnú cestu od kočovného života v somálskej púšti na najznámejšie svetové prehliadkové móla.

The Crazies

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V kine Baník v sobotu a v nedeľu dva filmy. O 17.00 to bude americký romantický horor Twilight Saga: Zatmenie. O 19.00 to bude americko-arabský sci-fi triler The Crazies. Obyvatelia malého pokojného mestečka sa začnú správať veľmi zvláštne a zo dňa na deň sa zmenia na vraždiace monštrá. Hrôzostrašný príbeh na motívy hororovej klasiky George Romera...

Letné kino

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V rámci sobotňajšieho letného kina o 21.15 hod. pred Redutou premietajú hudobný dokument Dogora.

Nočná prehliadka

MARKUŠOVCE. V miestnom kaštieli a letohrádku sa v sobotu koná Nočná prehliadka kaštieľa. Téma na túto sobotu je Významní muž rodu Máriássy. Vstupy sú o 20.00 a 21.00. Vstupné pre deti je 2 € a pre dospelých 4 €.

Janko Hraško

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu o 16.00 sa pred Redutou koná nedeľné promenádne predstavenie. Vystúpi Divadlo na hojdačke zo Žiliny s bábkovou rozprávkou Janko Hraško. O 17.00 hod. sa tu koná nedeľný promenádny koncert. Vystúpi skupina Akcent zo Spišskej Novej Vsi.

(sdk)

Tatranský región

V kostole zaznie vážna hudba

POPRAD/SPIŠSKÁ SOBOTA. V chráme svätého Juraja v Spišskej Sobote bude v nedeľu 60-minútový koncert vážnej hudby, s hrou na husliach sa predvedie koncertný majster Štátnej filharmónie z Čiech Pavel Walinger, zaspieva aj sólistka opery Národného divadla v Brne Jana Wallingerová a na organe zahrá docent komornej hry v Brne Jan Král. V prázdninový podvečer si užijete hudobné diela od umelcov svetového formátu, akými sú Bach, Handel, Vivaldi, Pergolesi či Caccini. Tóny vážnej hudby vás prenesú do obdobia baroka a gregoriánskeho chorálu, ktorý vznikol v 9. a 10. storočí vo Franskej ríši.

Divadlo Kvelb

POPRAD. V sobotu o 10.00 bude na Námestí sv. Egídia Theatre Kvelb s predstavením "Kára komediantů". Uvidíte komediantsko-chodúľovú prechádzku ulicami.

Popradčanka

POPRAD. V nedeľu o 15.00 sa na Námestí sv. Egídia uskutoční promenádny koncert Popradčanka.

Citybowling

POPRAD. V sobotu a v nedeľu od 9.00 do 14.30 bude v obchodnom centre Max súťaž v Tatranskom pohári.

Žiarinka

STARÝ SMOKOVEC/TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu o 14.00 sa na terase smokoveckého hotela Grand a v altánku v parku v Tatranskej Lomnici koná promenádny koncert 40-členného detského mandolínového súboru z Nesluše.

Himalájske dobrodružstvo

HORNÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 bude v horolezeckej chate (bývalej Poľskej krčme) prezentácia filmov z ciest Sancho tour, ochutnávka himalájskeho čaju a tradičného jedla mommo.

Prázdninová diskotéka

POPRAD. V sobotu a v nedeľu si v Rock fabric užijete od 21.00 do 3.00 prázdninovú diskotéku.

Amc trio

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 bude v hoteli Smokovec, v Café Hoepfner, posedenie pri skvelom džeze, v podaní známej formácie z Prešova.

Rusínska vatra

MALÝ LIPNÍK. V nedeľu o 15.30 bude nultý ročník rusínskej vatry.

Iskra

KEŽMAROK. V sobotu o 19.00 a v nedeľu o 17.00 premietnu film Ženy v pokušení.

Tatry

TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu o 17.00 premietnu film Pomsta chlpáčov.

Cinemax

POPRAD. V sobotu a v nedeľu premietnu film Legenda o lietajúcom Cypriánovi o 18.30 a 20.50, film Mačky a psi: Pomsta Kitty Galore 3D na vás čaká o 17.00, Shrek - Zvonec a koniec 3D uvidíte o 15.00, Pomsta chlpáčov bude o 16.10. Predátorov premietnu o 18.10 a 20.30, film Salt uvidíte o 18.50 a 20.40, I Love You Philip Morris bude o 16.30.

(mel)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 2. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
 3. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
 4. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
 5. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
 6. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 7. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 8. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 9. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
 10. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 1. V COOP Jednote aj počas pandémie vybavíte všetko
 2. DPDgroup zanalyzovala správanie zákazníkov počas pandémie
 3. Čo bude v 2021 inak pri stavebnom povolení pre domy
 4. Konečne! PLANEO Elektro opäť otvára predajne
 5. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
 6. Obnoviteľné zdroje energie na FVT
 7. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
 8. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
 9. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
 10. Firmy požadujú väčšiu flexibilitu
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 34 199
 2. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 21 151
 3. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 18 458
 4. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 8 726
 5. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 8 655
 6. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 8 600
 7. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 7 996
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 850
 9. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 697
 10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 258
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Stroj Ingenuity (v strede v pozadí) pristáva po krátkom vzlietnutí na povrchu Marsu.

Poslala aj prvé zábery.

2 h
Ilustračné foto.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 376-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 11 172 obetí.

8 h

S Deákovcami podnikal aj Boris Kollár.

16. apr

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop