III. LIGA: Železničiari sa vyhupli do čela peletónu

Lokomotíva vyhrala nad Nižným Hrušovom.
Lokomotíva vyhrala nad Nižným Hrušovom. (Autor: veja)
Sportnet|9. aug 2010 o 00:00

Po treťom kole v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži sa do čela tabuľky prebojovali po hladkom víťazstve nad N. Hrušovom hráči košickej Lokomotívy.

Rovnako rozdielom triedy vyhrala Snina nad Barcou, ktorá si pripísala druhú prehru za sebou. V domácom prostredí sa presadila Krásna, ktorá si pod vedením nového trénera pripísala prvé tri body v novej sezóne. Moldave B uleteli tri body pomedzi prsty v súboji s V. Opátskym, keď inkasovali vyrovnávajúci gól v posledných sekundách duelu. Domáce prostredie nevyužil nováčik zo Svitu, ktorý v tatranskom derby podľahol Vysokým Tatrám. Na prvé víťazstvo čakajú Svidníčania, ktorí podľahli solídne hrajúcemu Sabinovu, ktorého len horšie skóre posunulo pri rovnosti bodov s Lokomotívou na druhú priečku. Topoľany ani v druhom zápase doma nevyhrali, tentoraz podľahli Giraltovciam. Pred vlastným obecenstvom sa ešte nepredstavili pivovarníci z V. Šariša, avšak na svojom konte majú dve víťazstvá, keď sa presadili v Krásnej a v Spišskom Podradí.

Lok. Košice - N. Hrušov 3:0 (1:0)

DRUŽSTEVNÁ. Len veľmi pomaly sa rozbiehal tento duel. Lokomotíva bez Mišenčíka v stredovej formácii dlho nedokázala dať hre myšlienku a hosťom spočiatku stačilo iba vyčkávať. Až po 20. min. skúsili šťastie a Palko nemal ďaleko ku gólu. Neskôr sa pridali R. Lukáč a Pavlík, no ani ich strely si nenašli cestu do siete. Domáci čakali na šancu až do 38. min., ale Klučár v ideálnej pozícii zoči-voči Klamárovi netrafil medzi žrde. Pred záverom ponúkol Lipnický šancu Grunvaldskému ten hlavou iba o chlp minul bránu. V poslednej minúte si to táto dvojica zopakovala a po perfektne zahranom rohovom kope Lipnickým Grunvaldský predsa len otvoril skóre. Aj po prestávke sa hralo podľa nôt Lokomotívy. Zvyšovať skóre mohol opäť Grunvaldský, avšak v páde loptu nezasiahol. No zato Šmelko v 64. min. už áno a zakončil brilantnú individuálnu akciu Chmela. Aj ďalší úspech domácich potešil oko fanúšika. To Šmelko unikol po pravej strane a jeho spätnú prihrávku Lipnický zavesil pod brvno. Pri Lorinčákovom pokuse v 84. min. práve brvno zahatalo cestu lopte za Klamárov chrbát.

Góly: 45. Grünvaldský, 64. Šmelko, 71. Lipnický. ŽK: Lipnický. Rozhodca: Fabíny. Divákov: 150. LOKOMOTÍVA: Chovan - Jurek, Grünvaldský, Baránek (46. Šmelko), Kavka - Klučár, Galik (78. Dolutovský), Mihok (60. Lorinčák), Chmelo - Lipnický, Takáč. N. HRUŠOV: Klamár - R. Lukáč, Mikloš, Albičuk, Duda - Pavlik (76. Mezej), Tkáč, L. Lukáč, Palko (90. Hamza) - Mamaj (87. Svetlík), Horňak.

R. Rondzik

Svit - V. Tatry 0:2 (0:2)

SVIT. V derby očakávala pekná divácka návšteva víťazstvo domácich. Tí mali od začiatku prevahu a už v 3. min. Kochova delovka tesne minula bránu hostí. Domáci sa pokúšali o strelenie úvodného gólu, avšak Tropp, dvakrát Jambor a ani Koch neskórovali. Hostia z ojedinelého útoku v 27. min. Novákom otvorili skóre. Ešte v tej istej minúte Jambor mohol vyrovnať, avšak hosťujúci brankár Meleki bol proti. Druhý úder prišiel v 41. min., keď do otvoreného priestoru prenikol Buc a zvýšil na 0:2. V druhom polčase domáci dobýjali bránku hostí, avšak strelecká nemohúcnosť im nedovolila streliť čo i len gól. Dobré príležitosti nevyužili Jambor, Jarkuliš, Petrilák, a tak stretnutie skončilo 0:2 pre Vysoké Tatry.

Góly: 27. Novák, 41. Buc. ŽK: Jarkuliš. Rozhodca: Korinko. Divákov: 600. SVIT: Marušák - Macko, Kaprál, Koch (78. Petrilák), Sabo (45. Badzík), Fridman, Jarkuliš, Kostolník, Monka (35. Budzák), Tropp. V. TATRY: Meleki - Šefc, Cehula, Buc, Krempaský, Semivan (77. Lopúch), Palguta, Sova, Vozár (71. Kakaščík), Regitko (90. Ilavský), Novák.

D. Dinda

Svidník - Sabinov 1:2 (0:0)

SVIDNÍK. Svidník začal aktívne a už v 10. min. mohol otvoriť skóre Sališ, ktorý obišiel aj Eliáša, ale netrafil prázdnu bránu. Po štvrťhodine hry mal Sališ možnosť na reparát, no v tomto prípade nedosiahol na center Vyravca. Sabinovčania postavili taktiku na organizovanej defenzíve s cieľom vyrážať do rýchlych kontier, lenže v prvom polčase hostia v ofenzíve nebezpeční neboli. V domácich radoch zaujala ešte delovka Horochoniča a tutovka Koscelníka v 45. min. Svidník sa presného zásahu dočkal dve minúty po zmene strán, keď sa presadil Sališ. Sabinov udrel v 64. min. po štandardnej situácii zásluhou Novotného. Ďalší dôležitý moment prišiel v 75. min., pretože po vylúčení Riška dohrávali domáci desiati. Napriek tomu sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v 88. min. rozhodol o osude zápasu po rýchlej kontre Dlugoš. Domáci sa v závere vrhli do útoku, ale v nadstavenom čase obrancovia hostí vykopli loptu z bránkovej čiary.

Góly: 47. Sališ - 64. Novotný, 88. Dlugoš. ŽK: Peregrim. ČK: 75. Riško. Rozhodca: Džima. Divákov: 200. Svidník: Biroš - Vyravec, M. Kočiš, Riško, Morjak, Harakaľ (30. Gergeľ), Koscelník (85. Frančák), P. Kočiš, Horochonič, Puchír. Sabinov: Eliáš - Kerbčar (40. Novotný), Sochovič, Peregrim, Radačovský, Anderko, Andraščík, Dlugoš, Vran, Verešpej, Kocúrek.

I. Makó

Moldava B - V. Opátske 2:2 (0:1)

MOLDAVA. Aktívnejšie začali domáci, ktorí po úvodnom oťukávaní sa vyskúšali pozornosť brankára Smetanku strelou Sobotu z 9. min. Vzápätí nato Sobota postupoval sám na brankára, avšak jeho strela skončila vedľa. V tejto fáze boli domáci aktívnejší, no svoje snaženie nedotiahol do úspešného zakončenia ani Hanzel, ktorý po centri Mačaja v 25. min. hlavičkoval vedľa. Za streleckú nemohúcnosť potrestali domácich hostia v 35. min., keď center z pravej strany pekne spracoval Šuster a s prehľadom skóroval. Do druhého polčasu nastúpili domáci s viditeľnou snahou otočiť výsledok zápasu a vyvinuli obrovský tlak na bránu súpera. Prvý zavelil do útoku Hanzel, ktorého delovka skončila tesne vedľa. Vzápätí nasledovali vydarené centre aktívneho Dupkalu a jeden z nich efektnou rybičkou zakončil Hanzel v 53. min. Ďalšie nebezpečné centre Dupkalu postupne pozahadzovali Sobota, Hanzel a opäť Sobota. V 66. min. potiahol po ľavej strane útok domácich Palenčár a jeho nadýchaný center presne zakončil gólom hlavou Kozák. Ani Opátčania nepoľavili a nebezpečné akcie sa striedali na oboch stranách. Keď už sa zdalo, že zápas sa skončí priaznivým výsledkom pre domácich, nasledovala nakopnutá lopta brankárom do domácej šestnástky a Turczyk krížnou strelou vyrovnal.

Góly: 53. Hanzel, 66. Kozár - 35. Šuster, 86. Turczyk. Bez kariet. Rozhodca: Ištoňa. Divákov: 350. MOLDAVA B: Novák - Kaminský, Brezničan, Fazekaš, Mačaj - Maďarík, Rusinko (46. Kozár), Majoroš G., Dupkala (72. Ohrablo) - Hanzel, Sobota (65. Palenčár). V. OPÁTSKE: Smetanka - Školník, Zábavník, Jakab, Krakovský - Vilčko (84. Haluška), Šoltís, Šuster, Majoroš J. - Lesniak (70. Frajkor), Turčík.

T. Danko

Krásna - Stropkov 2:0 (0:0)

KOŠICE. Oba tímy odohrali celý zápas vo svižnom tempe a veru pred oboma bránami to každú chvíľu vrelo. Najprv pohrozil Kakaščík a v 5. min. v čistej šanci zaváhal Čepa. V 12. min. pripravil dobrú streleckú pozíciu L. Surgentovi, no ten prestrelil bránu Stropkova. Vachaľ si v 20. min. urobil z hráčov Krásnej kuželky, ale jeho zakončeniu chýbala väčšia presnosť. Aj v 33. min. letela Surgentova strela privysoko. V 35. min. horelo pred Tkáčovou bránou, avšak Gonos, Vachaľ ani Čepa z toho nič nevyťažili. Podobne si v závere polčasu počínali Korfanta, Chitava i Guza. Po prestávke zavelili domáci do ešte mohutnejšieho útoku za trojbodovým ziskom. Korfanta sa odvážne prekľučkoval do pokutového územia, tam mu Pavlík nasadil hokejový bodyček a najlepší hráč na ihrisku premenil pokutový kop. V 61. min. mal na hlave gól Vachaľ, no tesne minul. A rovnako pochodil aj v 83. min., keď z 5 m nedokázal správne usmerniť výbornú Jenčovu prihrávku. Na druhej strane však Gedeon svoju príležitosť využil a Guzove uvoľnenie premenil na poisťovací gól.

Góly: 54. Chitava (z 11m ), 86. Gedeon, ŽK: Korfanta - Veselý. Rozhodca: Čech-Špirek. Divákov: 200. KRÁSNA: Tkáč - Bodnár, Guza, Kičura, Béreš - Macák, Korfanta, L. Surgent (60. J. Bučko), Chitava - Gedeon (88. Kočík), Kakaščík (90. Čopák). TESLA: Vateha - Zápotocký, Veselý (46. Fiľarský), Pavlík, Kaňuk - Medvec, Gonos (66. M. Bučko), Jenčo, Čepa - Vachaľ, Porkolab (76. Bokšanský).

R. RONDZIK

Topoľany - Giraltovce 0:2 (0:1)

TOPOĽANY. Zápas mal nečakaný úvod, už v 2. minúte fauloval domáceho Kandalu J. Mitaľ st. v pokutovom území, ale brankár Štefaník penaltu kapitána domácich Horňáka vyrazil. Domácich to nezložilo, strelu Kandalu vyriešil gólman hostí, hlavička Ďuďu letela vedľa a priamy kop Chovana skončil v náručí Štefaníka. V 23. minúte zahrával priamy kop domáci Praščák, brankár hostí loptu vyrazil iba pred Ďuďu, ktorý však z dvoch metrov nepochopiteľne minul. Až potom sa dovtedy driemajúce Giraltovce prebrali, v 28. minúte sa Uhrin predral až pred brankára Komendu, ktorý jeho tutovky na dvakrát kryl. V 32. minúte sa individuálne presadil giraltovský Kaňuch a nádhernou strelou poslal hostí do vedenia. V 40. minúte hlavičkoval opäť Kaňuch, brankár Komenda si poradil, rovnako aj s koncovkou Uhrina v 45. minúte. Desať minút po prestávke sa hostia tešili znovu, loptu si na ľavačku posadil Cauner a strelou k žrdi zvýšil náskok Giraltoviec. V 59. minúte mohol znížiť domáci Smoľák, ale brankár Štefaník jeho tvrdú strelu bravúrne kryl. Keďže v 81. minúte Uhrina nevyzrel v úniku z pravej strany na brankára Komendu, ostalo pri výsledku 0:2.

Góly: 32. Kaňuch, 55. Cauner. ŽK: Praščák, M. Devečka, Csomos - J. Mitaľ st. Rozhodca: Mišenčík. Divákov: 200. TOPOĽANY: Komenda - Csomos, Chovan, Kopka, Horňák - Smoľák, Praščák, Liška, M. Devečka (80. Jacko) - Kandala, Ďuda (46. Čornej). GIRALTOVCE: Štefaník - Bednár, J. Mitaľ st., Vojta, Dubas (60. Hudák) - Roba (85. Kmec), Cauner, J. Džubara ml., Čabala - Uhrín, Kaňuch (78. Vaľovský).

J. ČÚRNY

Snina - Barca 3:0 (3:0)

SNINA. V 9. min. domáci využili úvodný tlak a po vyhranej hlavičke Š. Pčolu si loptu prebral M. Pčola, ktorého strelu brankár kryl, ale Š. Pčola bol v pravej chvíli na pravom mieste a strelou po zemi otvoril skóre. V 26. min. sa individuálne a rýchlostne presadil Červeňák, našiel v 16-ke Aľušíka, ale ten v ideálnej pozícii prestrelil bránku. V 34. min. zabojoval na hranici 16-ky P. Hišem, bol aj faulovaný, ale rozhodca ponechal výhodu, ktorú aktívny Š. Pčola s prehľadom premenil. V 45. min. po priamom kope M. Lukáča hlavičkoval M. Pčola a stanovil polčasové skóre na 3:0. V 50. min. potiahol loptu Tomčák, naservíroval Aľušíkovi, ale ten slabou strelou z vnútra 16-ky neprekonal brankára hostí. V závere stretnutia nepremenili svoje šance Aľušík a Červeňák. Domáci záver stretnutie odohrali v pokojnom tempe a výsledok si postrážili.

Góly: 9., 34. Š. Pčola, 45+ M. Pčola, ŽK: Haburaj, Brečka - Čižmár, Ohman. Rozhoda: Pavlovský. Divákov: 700. MFK: Mucha - Jankaj, F. Hanc, Haburaj - Červeňák, Tomčák, Aľušík, P. Hišem - M. Lukáč (57. Popovič), Š. Pčola (86. Brečka), M. Pčola (77. E. Hanc). BARCA: Dedinský - Čižmár, Eštočin, Kollár, Kuruc - Brunovský (55. Fedor), Valkučák, Tököly, Gajdoš, Varga - Ohman.

M. LUC

Sp. Podhradie - V. Šariš 1:2 (0:2)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Hneď v úvode sa dostal k prvému zakončeniu Matfiak, jeho nedôrazná strela smerovala len do stredu brány. V 8. min. sa v prvej šanci stretnutia ocitol domáci Komara, ale pozorný Lukáč jeho krížnu strelu kryl. Hneď z protiútoku pohrozil na opačnej strane nebezpečnou strelou Sedlák. V 22. min. Bandžuch centroval prudkú loptu na päťku a domáci Papcún si ju nešťastne trafil do vlastnej brány. O päť minút neskôr už bolo 0:2, keď kapitán M. Keresteš prešiel celou polovicou ihriska a zo šestnástky po zemi presne trafil k tyčke. Znížiť mohol Komara, no z priameho kopu z 20 metrov trafil len do brvna. V 46. min. Maliňák z dobrej pozície vo vnútri pokutového územia zle trafil loptu, ktorá smerovala len do stredu brány. V 55. min. sa pekne uvoľnil v 16-ke Matfiak a z otočky netrafil odkrytú bránu. Domáci ďalej búšili, no gólové šance neprichádzali. Až prišla 90. min. a v nej Glevický po kolmici Papcúna preloboval gólmana Lukáča.

ŠTATISTKA
Góly: 90. Glevický - 22. Papcún (vl.), 27. M. Keresteš, ŽK: Mišenčík, Haničák, Matfiak, Suchý - V. Keresteš, Kubánka. ČK: 65. V. Keresteš (po 2. ŽK). Rozhodca: Koňar. Divákov: 300. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Ďurica - Haničák, Papcún, Mišenčík, Bednár - Prusák, Maliňák (65. Soták), Komara, Biscák (67. Suchý) - Matfiak (67. Hritz), Glevický. V. ŠARIŠ: Lukáč - Hlávka, Guži, V. Keresteš, Kubánka - M. Keresteš, Popovec, Bandžuch (86. Macko), Sedlák (90. Duda) - Jusko, Štefko.

V. ŠOLC

NAJLEPŠÍ STRELCI

3 góly - Sobota, Jurko (Moldava B), Lipnický (Lok. Košice)

2 góly - Horňák (N. Hrušov), Hanzel (Moldava B), Bandžuch (V. Šariš),Grünvaldský (Lok. Košice), M. Kočiš (Svidník), Ohman (Barca), Šuster (V. Opatske), Radačovský (Sabinov), Š. Pčola (Snina).