II. LIGA: Spišiaci vyhrali v Podbrezovej

Rezerva Prešova zdolala Poprad.
Rezerva Prešova zdolala Poprad. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|9. aug 2010 o 00:00

V druhej futbalovej lige sa v derby v Poprade tešili z plného bodového zásahu hráči prešovskej rezervy. Diváci v Starej Ľubovni v súboji s Humenným gól nevideli. Trebišov si doma poradil so žilinským béčkom. Odeva Lipany remizovala s MFK Košice "B" 0:0.

Spišiaci vyhrali v Podbrezovej. Bardejov sa zo Zvolena vracal naprázdno. Ani Vranov nebodoval na pôde Ždane.

Trebišov - Žilina B 2:0 (1:0)

TREBIŠOV. Hneď prvá šanca domácich sa skončila gólom, na Haničákovu strelu stihol ešte Rakovan reagovať, no na Némethovu dorážku nie. Už o dve minúty mohli hostia vyrovnať. Emil Lé Giang však napálil loptu pred Sudimákom rovno do jeho hrude. V 20. minúte vyslal na bránu hostí peknú strelu Kročko, brankár Rakovan jeho projektil vyrážal na roh. Desať minút po prestávke si nabehol na Kročkov center Németh, no jeho hlavičke chýbala razancia. Druhý gól videli diváci v prebiehajúcej 60. minúte, Olahou strelu Rakovan neudržal a Németh pohotovo trestal po druhýkrát. V 72. minúte sa rútil do šance Čižmár, v poslednej chvíli mu zblokoval jeho pokus obranca hostí Janec. V úplnom závere stretnutia hostia spod Dubňa pritlačili, Sudimák si však dvomi bravúrnymi zákrokmi udržal čisté konto.

GÓLY: 9. a 60. Németh. ŽK: Hrubovský, Kročko. Rozhodca: Mojesej. Divákov: 350. SLAVOJ: Sudimák - Kročko, Olah, Lacko, Petrovský - Drobňák (89. Koscelník), Capko, Haničák, Hrubovský (53. Patkanóci) - Németh (64. Bobik), Čižmár. MŠK B: Rakovan - Minarčík (78. Remeň), Šimko, Mravec, Janec - Tomanica, Kohút, Škvárka, Lé Giang E. (46. Škrobák) - Christu, Švikruha (78. Kucej).

B. HOLENDA

Trebišovský "Szili" Németh rozhodol

TREBIŠOV. V prvom domácom vystúpení Slavoja Trebišov vyhrali Zemplínčania nad rezervou Žiliny 2:0 po góloch 22-ročného útočníka Dominika Németha, ktorý počas leta posilnil rady Slavoja.

Využil príležitosť

Počas letnej prestávky zlanárili Trebišovčania do svojich radov 22-ročného hráča piatoligových Michalian Dominika Németha. V prvom kole, v Humennom, dostal príležitosť zasiahnuť do hry po nepríjemnom zranení Toporčáka, ktorý nenastúpil ani proti Žiline, a tak dostal urastený mladík druhú šancu. "Som veľmi rád, že mi to tam padlo. Nečakal som, že strelím v prvom zápase doma hneď dva góly. Je to príjemný pocit. Do Trebišova som prišiel na polročné hosťovanie. Je tu dobrá partia, takže dúfam, že sa mi bude aj naďalej takto dariť," povedal po zápase hráč s pätnástkou na drese.

Trebišovský "Szili"

Za krátky čas v trebišovskej kabíne mu spoluhráči vymysleli prezývku, ktorá sa medzi nimi uchytila veľmi rýchlo a pár oslovení sme už začuli počas stretnutia aj z tribúny. "V mužstve máme dvoch Dominikov, mňa a Haničáka. A keďže ja som útočník, rozhodli sa pomenovať ma po slávnejšom Szilárdovi Némethovi, no na to, aby som bol ako on, musím ešte veľmi veľa trénovať," povedal s úsmevom na tvári Dominik Németh.

Trénerova pochvala

V sobotu sa však ako ostrieľaný Szilárd Németh cítil. Zaznamenal dva góly, čím zariadil Trebišovu prvé cenné víťazstvo. "Je to dobre stavaný futbalista, ktorý ma v sebe veľké vlohy s citom pre správne postavenie v šestnástke. Platilo to aj dnes, keď bol dvakrát na správnom mieste a pohotovo dopravil loptu do žilinskej siete. Verím, že aj v ďalších zápasoch bude pre náš tím prínosom," spokojne dodal tréner Slavoja S. Baran. Pripomeňme, že Trebišov má pred sebou dva zápasy na ihriskách súperov. Najprv cestuje do Ličartoviec, kde si zmeria sily s béčkom MFK Košice, a následne ho preveria Lipany.

BRANISLAV HOLENDA

Poprad - Prešov "B" 1:2 (0:1)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Domáci nastúpili na svoju premiéru kvôli nespôsobilému terénu v Poprade až u susedov v Sp. N. Vsi, kde im však ruže nekvitli. Po štvrťhodine si Popradčania postupne vytvorili územnú prevahu a v 17. min. sa o prvý strelecký pokus spoza šestnástky pokúsil M. Tropp, ale ten veľa starostí brankárovi hostí nenarobil. V 28. min. boli Popradčania veľmi blízko vedúceho gólu, keď po rohovom kope Kočiša sa pokúsil technickou strelou prekvapiť Pláničku M. Tropp, no tá mierila tesne vedľa ľavej tyče. V 40. min. po ešte nevyužitej príležitosti Kočiša Pazúrom tesne pred odchodom do kabín hostia po ojedinelom rýchlom brejku Eliáša zaskočili hostiteľov. Popradčanov však tento úder nedeprimoval, pretože po zmene strán vyvinuli výrazný ofenzívny tlak. V 62. min. sa Popradčania predsa len dočkali zaslúženého vyrovnania. O 5 min. sa im takmer podarilo otočiť skóre, ale Maťaš nevyzrel na Pláničku. V záverečnej štvrťhodine mali hru pod kontrolou naďalej hostitelia, ale cez pozornú obranu súpera sa nepresadili. Boli to, naopak, hostia, ktorí v záverečnej päťminútovke vyvinuli na bránu inak pozorného Huszárika tlak a v 87. min. po prísne nariadenej penalte za faul Compela na Liptáka Leškom rozhodli o cennom víťazstve.

Góly: 62. Kočiš - 45. Eliáš, 87. Leško (z 11 m), ŽK: Daško - Kačala, Janev. Rozhodca: Kozák. Divákov: 120. POPRAD: Huszárik - Pazúr (80. Michlík), Daško, Dinis, Bendík - Rams, Kočiš, Compeľ, M. Tropp (46. J. Tropp) - Kubus (46. Pitoňák), Maťaš. PREŠOV jun.: Plánička (69. Poloha) - P. Leško, Ziemba, Luberda, Bogdanovský (46. Kačala) - Lipták, Dolný (80. Kozák), Janev, Eliáš - Jacko, D. Leško.

M. DIC

St. Ľubovňa - 1. HFC Humenné 0:0

STARÁ ĽUBOVŇA. V slušnom stretnutí mladý rozhodca akoby sa bál pustiť hre plynulejší spád. Ani jedno mužstvo si počas celého stretnutia nedokázalo vypracovať výraznejšiu územnú prevahu i viac gólových šancí. Východniarske derby sa hralo skôr medzi šestnástkami. Hostia sa spoliehali na dobrú defenzívu a smerom dopredu toho veľa neukázali. Na druhej strane sa domáci dostali niekoľko ráz na dostrel bránky, ale v koncovke im chýbal potrebný pokoj. Za zmienku stola strelecké pokusy Štiebera či Nieca, ale tie si cestu do siete nenašli. Aj preto sa súboj skončil deľbou bodov.

ŽK. Krajňák, Kupec, Štierer, Krupa - Pavol Šuľak, Jurov. Rozhodca: Glova. Divákov: 720. ŠTARÁ ĽUBOVŇA: Bičuš - Hricov, Szeczepacik, Kosturko, Niec - Pida, Krupa, Kupec, Krajňák - Štieber, Selep (60. Pekár). HUMENNÉ. Balint - Derianidze, Peter Šuľak, Kopáč (71. Golian), Ovšianik - Magáč, Mikulanin, Ljubarskij, Marec - Pavol Šuľak (81. Chudina), Jurov (90. Ondica).

(š)

Lipany - MFK Košice 0:0

Rozhodoval: Anguš, ŽK: Prekovič, Jurčo, Hovančík (hostia). Divákov: 150.

LIPANY: Talian - Turok-Heteš, Šimko, Gomoľa, Janič - Blaško (59. Hovanec), Andraščík, Hudy, Pončák - Drobňák, Sekerák (85. Angelovič).

MFK: Prekovič - Kražel, Skvašik, Džogan, Tóth - Štefaňák (85. Kolek), Karaš, Hovančík, Juhár - Jurčo, Hojstrič.

Rozhodli chyby a nepresná koncovka

BARDEJOV. V 2. futbalovej lige v skupine Východ nováčik súťaže Partizán Bardejov sa ani v 2. kole nedočkal víťazstva. Po nie najlepšom remízovom vystúpení doma so Starou Ľubovňou tentoraz prehral vo Zvolene 2:0.

Nečakané góly

"Herný výkon bol dobrý, opäť sme trpeli na nepremieňanie gólových príležitostí. Náš prvý zápas vonku vyznel v náš prospech, boli sme aktívnejší a častejšie ako domáci sme boli pri lopte. Urobili sme chyby a nedali sme ani jeden gól," rozhovoril sa nespokojný tréner Bardejova Jozef Kukulský. Už pred týždňom mal výhrady k výkonom stopérskej dvojice, ktorá prispela k vyrovnávajúcemu gólu na konečných 1:1. Vo Zvolene rozhodujúce chyby komentoval takto: "Také dve, aké urobil kapitán mužstva Peter Adamišin, sa nemali stať. Šesť minút pred koncom prvého polčasu nešťastne prihral súperovi a ten strelou z dobrých 20 metrov nedal šancu brankárovi Molčanovi. Podobnú situáciu vytvoril aj 15 minút pred koncom a domáci tentoraz strelou spoza 30 m korunovali nezaslúžené víťazstvo. Bolo to práve po našom tlaku, keď sme mali niekoľko dobrých príležitostí na vyrovnanie, ale naši strelci zlyhali. Kaď budeme dávať góly, budú aj víťazstvá. Musíme na tom popracovať."

Lepšia hra zálohy

V obrannej činnosti dlhšie bude chýbať zranený Staš. Po zmenách v záložnej formácii práve tu bolo cítiť zlepšenie celého herného prejavu. "Ťahúňom bol Seman a na hrote hral aktívne Cenker. Mali aj šance, ale podobne ako oni aj Kuhajdík no najmä Bučko sa strelecky nepresadili. Škoda najmä úvodných 20 min. druhého polčasu, keby sme vyrovnali, bola by tu príležitosť na otočenie nepriaznivého výsledku. Hrali sme útočný futbal, ale bez gólov. Viac čakám od Vasiliaka i od Kandráča. Šance treba premieňať," zvýraznil J. Kukulský.

Juraj Ščerbík

Podbrezová - Spišská Nová Ves 0:2 (0:1). Góly: 31. Stadnyk, 83. Kiššak, rozhodoval: Knopp, 400 divákov.

Zvolen - Bardejov 2:0 (1:0). Góly: 38. Bohuš, 74. Mezovský, rozhodoval: Kakaščík, 500 divákov

Ružiná - B. Bystrica "B" 1:1 (1:1). Góly: 17. M. Penksa - 3. Laksík, rozhodoval: R. Weiss, 450 divákov.

Ždaňa - MFK Vranov nad Topľou 1:0 (0:0). Gól: 88. M. Páleník, rozhodoval: Gábor, 924 divákov.