Jenčík veril, že jeho gól bude víťazný

Sportnet|4. aug 2010 o 00:00

Bolo to ich prvé vystúpenie od zisku majstrovského titulu. Košickí hokejisti v rámci prípravy na extraligový ročník 2010/2011 odohrali na štadióne na Kavečianskej prvé prípravné stretnutie.

Po 60 minútach bol stav zápasu s Banskou Bystrickou nerozhodný 2:2, na trestné strieľania nakoniec vyhrali oceliari.

KOŠICE. Keďže v Steel Aréne sa v uplynulých dňoch pracovalo na modernizácii, začiatok prípravy na ľade podstupujú košickí hokejisti na Kavečianskej. Tribúny štadióna na Lokomotíve sa včera takmer zaplnili, veľa priaznivcov hokeja bolo zvedavých na prvé prípravné vystúpenie košického tímu.

Po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 1:1. V tretej dvadsaťminútovke dostal svoj tím do vedenia Richard Jenčík, keď obišiel brankára baranov Miroslava Šimonoviča a z uhla presne zakončil. "Čakal som, že by to mohol byť víťazný gól, že to vedenie už udržíme. Banská Bystrica nakoniec vyrovnala. Viem, že v príprave ten výsledok nie je až taký dôležitý, ale aj tak sme ten zápas vyhrať chceli," poznamenal po stretnutí Richard Jenčík, ktorý rutinérsky zvládol gólovú situáciu v záverečnej 10-minútovke. "Videl som, že brankár Šimonovič vykorčuľoval z bránky. Dával som si pozor, keďže sa po puku naťahoval hokejkou, aby na neho nedosiahol, takže ma neprekvapil," pousmial sa šťastný strelec.

Defenzívne úlohy má Vorel

Tréneri Čada a Zůbek točili 4 útoky, Jenčík nastúpil vo formácii s českým legionárom Vorelom a navrátilcom Miklíkom. "S Vorelom som v uplynulej sezóne čosi odohral, s Miklíkom som sa stretával na ľade predtým. Teraz si na seba zvykáme. Marek má definitívnejšie úlohy ako my dvaja. Ale je to pochopiteľné, útoky sa skladajú tak, aby v každom bol aspoň jeden brániaci hráč. Na ľade trénujeme ešte len týždeň, to bolo určite vidieť. Nehovoriac o tom, že pri týchto teplotách je ľad rozbitý, no podstatné je natrénovať to, čo máte. Niekedy je horší ľad väčší problém ako súper, zvlášť ku koncu tretín treba hrať pri takýchto podmienkach jednoducho. Ale je to len príprava. Bol to prvý zápas, čo ma však potešilo, tak to je záujem ľudí, prišli aj na starý štadión na Kavečianskej. Tu som v extralige začínal, som na naň zvyknutý, veď na Lokomotíve som hrával od 4. ročníka na základnej škole," poznamenal jeden z mála košických hokejistov, ktorý zažil extraligové vystúpenia ešte na Kavečianskej.

HC Košice - Banská Bystrica 3:2 po sn (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0). Góly: 34. Tabaček, 52. Jenčík - 36. Bezák, 56. Šechný, rozhodujúci sn: Miklík