Futbal III. liga: Nováčikovia vstúpili do diania bez rešpektu

V zápase Lok. Košice - Snina takto otvoril skóre domáci Grünvaldský.
V zápase Lok. Košice - Snina takto otvoril skóre domáci Grünvaldský. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|2. aug 2010 o 00:00

V úvodnom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa zrodili zaujímavé výsledky. Darilo sa nováčikom. Svit pred svojimi fanúšikmi pokoril Stropkov a béčko Moldavy rozstrieľalo N. Hrušov, ktorému nasúkalo sedem gólov.

Topoľany nečakane hladko prehrali na vlastnom trávniku so Sabinovom, ktorý dominoval rozdielom triedy. Krásna doma podľahla V. Šarišu, pričom do prestávky viedla, ale druhý polčas vyšiel lepšie hosťom. Zaujímavý úvod mal zápas v Sp. Podhradí, kde sa predstavila Barca. Hostia sa ujali bleskovo vedenia, ale domáci stačili ešte do konca prvej časti vyrovnať. Taký bol aj konečný výsledok. Zmierlivo sa skončil aj duel vo Svidníku, kde hralo V. Opátske. Naopak, Lok. Košice na svojom trávniku nezaváhala proti Snine.

Krásna - V. Šariš 1:2 (1:0)

KOŠICE. Prvý presun domácich pred súperovu bránu znamenal vedenie 1:0 po Bučkovom angličáku. V 11. min. mohol zvyšovať Kakaščík, no obstrelil brankára i jeho žrde. Kakaščíkova štandardka v 29. min. trafila iba konštrukciu brány. O päť minút na to si Bučko položil na zem i Lukáča, no na bránkovej čiare ho zastúpil Guži. Po prestávke sa hostia striasli zo zbytočných obáv a začali sa prejavovať sympatickejšie. V 55. min. si vytvorili nebezpečnú príležitosť hráči Krásnej. Zaváhali však v domnení, že pôjde o ofsajd, V. Šariš rýchlo preniesol hru na opačnú stranu a Bandžuch vyrovnal. V 61. min. odpustil hlavný rozhodca hosťom pokutový kop za faul na L. Surgenta. Stále lepšie hrajúci Šarišania tak po ďalšej kontre trestali v 85. min. opäť Bandžuchom. V samom závere pripravil svoj tím o možný záverečný tlak Estočin, keď zbytočne atakoval Lukáča a uvidel červenú kartu.

Góly: 6. Bučko - 55. a 85. Bandžuch. ŽK: Kakaščík, Korfanta - Jusko, Popovec, ČK: 88. Estočin. Rozhodca: Hepka. Divákov: 200. Krásna: Csatlós - Domanič, Čopák, Kičura, Estočin - Sinčák (83. Varga), Korfanta, L. Surgent, Chitava - Kakaščík, Bučko. V. Šariš: Lukáč - Popovec, Guži, M. Keresteš, Adam (70. Hlávka) - Macko (36. Ďurica), Beliš, V. Keresteš, Sedlák - Bandžuch, Jusko.

R. RONDZIK

Dve rôzne premiéry nových koučov

KOŠICE. Pekné nedelnajšie dopoludnie sa v Krásnej nieslo v znamení premiérových vystúpení kormidelníkov na lavickách oboch tímov.

Mal výhodu

Samozrejme, na konci žiaril väcšou spokojnostou hostujúci Marián Prusák: "Mal som oproti kolegovi na opacnej strane výhodu v tom, že svoje mužstvo som predsa len poznal viac ako on to svoje. Pôsobenie v tíme vo vlanajšej sezóne v pozícii asistenta mi to predsa len ulahcilo," povedal ešte pred úvodným hvizdom rozhodcu a už v tej chvíli bolo z neho cítit urcité sebavedomie. Žial, jeho zverenci tak na trávniku nepôsobili. "Veru, nezacali sme optimálne. Po málo aktívnych prvých minútach nás súper omrácil úvodným gólom z prvej možnej šance. To mojimi zverencami asi zamávalo a môžeme byt radi, že sme viac neinkasovali. Veru, domáci nás v prvom polcase mohli dorazit. Príležitosti na to mali," krútil dlhovlasou hlavou aj po úspešne zvládnutej druhej casti hry M. Prusák. "A co som mohol v prestávke urobit? Iba chlapcov upokojit a poradit im, že zápas je stále hratelný. A videli ste. Od zaciatku druhého polcasu sme boli aktívnejší. Mal som pocit, že súperovi odchádzali sily a tak sme mali dostatok priestoru aj na útocné manévre. Zrýchlili sme najmä prechod do ofenzívy a oplatilo sa," našiel pôvod hernej zmeny svojej ekipy Marián Prusák. "A vdaka za tie tri body. Ved prvé tri duely hráme na cudzích ihriskách, takže toto vítazstvo nám urcite padlo vhod. Pomýšlat na rovnaký úspech v dalšom kole proti moldavskej rezerve a potom na ihrisku topfavorita sútaže Lokomotívy Košice je zatial nereálne. Ale, na druhej strane, stále sa zacína od 0:0," uzavrel debatu úspešný kouc zo Šariša.

Rýchly gól neupokojil

Martin Urban, novic na tretoligovej lavicke, sa chvílu musel upokojovat v šatni medzi svojimi zverencami. Až potom sa s nami podelil o svoje dojmy. "Fakt môžeme lutovat úvodnú cast hry. Nic lepšie sa nám nemohlo stat. Rýchly gól na upokojenie, pomerne atraktívna útocná hra s množstvom šancí museli potešit aj divákov. Žial, dalšie šance zostali nevyužité a doplatili sme na to," lutoval svojich hrácov M. Urban. "Trénujeme spolu pomerne krátko a s dost okliešteným kádrom. Nie div, že najmä po vyrovnaní sme na súpera zacali strácat. Prestali sme dostupovat, nechávali sme príliš vela priestoru futbalistom V. Šariša a tí to využili," odhalil príciny nezdaru svojho tímu ešte nedávno aktívny hrác susedného V. Opátskeho. Neoblecie si dres práve proti svojmu bývalému zamestnávatelovi? "No, veru neviem, ci tak neurobím. Ani ja nemám toho vela natrénovaného, ale po vylúcení Estocina mám ešte menej možností pri tvorbe jedenástky. Ešte to premyslíme, ale do stredy vela casu nemáme," odchádzal sklamaný kormidelník Krásnej.

Rudolf Rondzik

Svidník - V. Opátske 1:1 (1:0)

SVIDNÍK. Aktívnejšie vstúpili do stretnutia hostia, ktorí sa snažili presadiť sériou rýchlych prihrávok v krídelnom priestore. Udrieť mohlo na druhej strane, no Vyravec netrafil loptu optimálne. V 27. min. narušil svidnícku rozohrávku Krakovský, ale vo finále pálil iba do Biroša. O minútu sa pred Smetanku dostal Puchír. Jeho prihrávku stihla obrana zblokovať na roh, po ktorom vrátil loptu pred bránu Horochonič a M. Kočiš otvoril skóre. Po polhodine hry bol v ďalšej akcii Svidníka opäť Puchír, ale Vyravec na jeho center nedočiahol. Podstatne viac práce mal Biroš s delovkou Šustera. Bodku za prvým polčasom dal Sališov, ktorého Smetanka vytlačil na roh. V. Opátske po zmene strán trpezlivo vyčkávalo na svoju šancu a v 58. min. musel Biroš stiahnuť loptu spod nôh Šustera. Útočník hostí si všetko vynahradil v 67. min., keď sa gólovou hlavičkou poďakoval za center Krakovskému. Skóre sa mohlo ešte meniť v záverečnej 10-minútovke, ale Paňko na loptu nedočiahol, Turczyk v dobrej pozícii prestrelil a Krakovského delovka skončila na hradbe tiel.

Góly: 28. M. Kočiš - 67. Šuster. ŽK: Majoroš. Pred 400 divákmi rozhodoval Kolesár. Svidník: Biroš - Morjak, P. Kočiš, M. Kočiš, Riško - Koscelník (83. Vaľany), Horochonič, Harakaľ, Puchír (90. Harvilko) - Sališ (73. Paňko), Vyravec. V. Opátske: Smetanka - Školník, Zábavník, Vilčko, Lesniak (65. P. Kočiš) - Šoltis, Šuster, Majoroš, Turczyk - Jakab, Krakovský (90. Frajkor).

I. MAKÓ

Lok. Košice - Snina 2:0 (1:0)

KOŠICE. Po opatrnom úvode mala šancu košická Lokomotíva, keď po lipnického centri hlavičkoval Takáč nad. V 10. minúte si nenašli cestu do siete strely Lipnického a následne ani Jančiho, iba opečiatkovali ľavú a pravú žrď neistého brankára Muchu. Po týchto šanciach sa potom zväčša hralo v strede poľa a zaujala iba nepresné hlavička J. Lukáča po polhodine hry. O niekoľko minút neskôr zahrávali domáci roh, ktorý hostia nedokázali odvrátiť. Lopta sa dostala k Mišenčíkovi, ktorý kolmicou uvoľnil Lipnického a jeho prihrávku do ohňa zužitkoval na vedúci gól Grünvaldský. V závere polčasu mieril vedľa hosťujúci M. Lukáč. V druhom dejstve priniesla väčší vzruch hra medzi 58. a 64. minútou. Najskôr sa nepresadila dvojica Klučár a Janči. Po hodine hry mali domáci výhodu jedenástky, po faule J. Lukáč na Takáča, ale Lipnický ju nepremenil. Na druhej strane mohol vyrovnať M. Lukáč, no hlavičkoval iba do brvna. V samom závere poistil víťazstvo domácich striedajúci Kavka.

Góly: 37. Grünvaldský, 89. Kavka. ŽK: Klučár, Galik - J. Lukáč, Popovič, Červeňák. Rozhodca: Michalík. Divákov: 300. LOKOMOTÍVA: Chovan - Jurek (32. Kavka), Baránek, Grünvaldský, Chmelo - Janči (85. Mihok), Galik, Mišenčík, Klučár - Lipnick (67. Šmelko), Takáč. SNINA: Mucha - Haburaj (52. Aľušík), F. Hanc, J. Lukáč, M. Pčola - Červeňák, Tomčák, Popovič (84. E. Hanc), Hišem (74. Pavlina) - M. Lukáč, Š. Pčola.

J. GLOVIČKO

Spišské Podhradie - Barca 1:1 (1:1)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Hneď v úvode Gajdoš vysunul vynikajúcou prihrávkou Ohmana, ktorý sa sám pred brankárom nemýlil a hostia viedli. V 7. min. domáci Haničák pekne potiahol loptu po krídle, na päťke našiel Pokrivčáka, no ten spálil svoju stopercentnú šancu. O dve minúty na to Matfiak dokonca kopal penaltu, ale ani on nedal. V 19. min. po rohu gólman hostí Dedinský bravúrnym zákrokom zneškodnil hlavičku Bednára. O chvíľu neskôr Matfiakov tečovaný priamy kop si nenašiel cestu do brány. Domáci sa konečne dočkali v 25. min., keď po dlhej kolmici Papcúna si zbehol poza obranu Barce Pokrivčák a krížnou strelou zaslúžene vyrovnal. Tesne pred prestávkou ešte po Komarovom priamom kope ani Mišenčík, ani Prusák netrafili do odkrytej brány. Po zmene strán tempo hry opadlo a vzruchu pred bránami bolo ako šafranu. Za zmienku akurát stoja Orosova hlavička do brvna a Šimkova zrazená strela na strane Barce.

Góly: 25. Pokrivčák - 2. Ohman. ŽK: Mišenčík, Maliňák, Haničák - Šimko, Kuruc, Pástor. ČK: Mišenčík (po 2. ŽK). Rozhodca: Perát. Divákov: 300. Spišské Podhradie: Ďurica, Haničák, Papcún, Mišenčík, Bednár (78. Holub), Prusák, Vaško (72. Hritz), Komara, Maliňák, Pokrivčák, Matfiak (55. Suchý). Barca: Dedinský, Kollár (54. Čižmár), Šimko, Eštočin, Kuruc, Hoščuk, Valkučák (85. Brunovský), Pástor (70. Borza), Gajdoš, Ohman, Oros.

V. ŠOLC

Topoľany - Sabinov 0:3 (0:2)

TOPOĽANY. Proti slabučkým Topoľanom sa Sabinov nenechal dlho núkať. Po počiatočnej aktivite prvýkrát gólovo udrel už v 9. minúte, Vranko zoči-voči brankárovi obstrelil Komendu a lopta z jeho kopačky sa dokotúľala až do siete. Neubehlo ani 50 sekúnd a hostia sa radovali znovu. Po centri z pravej strany sa lopta dostala k Verešpejovi, ktorý zblízka zvýšil náskok hostí. Po tomto knokaute sa hra na dlhé minúty vyrovnala, ale výsledkom ofenzívnej snahy domácich bol akurát priamy kop Chovana v 41. minúte, s ktorým si brankár Eliáš bez problémov poradil. Ani druhý polčas nebol o nič lepší, Topoľany sa nezmohli absolútne na nič, a tak v 64. minúte Sabinov znovu udrel. Po prečíslení domácej obrany sa zblízka presadil Radačovský a hostia už viedli rozdielom triedy. Tento moment Topoľany definitívne zrazil na kolená, vďaka čomu Sabinov pohodlne doviedol stretnutie do víťazného konca.

Góly: 9. Vranko, 10. Verešpej, 64. Radačovský. ŽK: Csomos, Rebič, Ďuďa, Smoľák - Vranko. Pred 250 divákmi rozhodoval Dubinský. Topoľany: Komenda - Csomos, Chovan, Liška, Rebič (60. T. Lörinc, 70. Talnagi) - M. Jacko, Horňák, Smoľák, Staroškovič (39. Tabaka) - Ďuďa, Kandala. Sabinov: M. Eliáš - Verešpej, Kerbčár, Andraščík, Peregrín - Dlugoš (86. R. Sochovič), Anderko, Kocurek, Vranko - Radačovský, D. Sochovič.

J. ČÚRNY

Nečakaný knokaut Sabinova

Tréner hostí Štefan Vargovčík nečakal taký ľahký duel, ale teší ho víťazstvo i spôsob jeho dosiahnutia.

TOPOĽANY. Aj keď Topoľany každý polrok výrazne obmieňajú káder a ani pred touto sezónou sa nestala výnimka, letné zmeny v tomto klube naznačili, že tento tím momentálne disponuje veľmi nízkou hráčskou kvalitou. V otváracom zápase tretej ligy podľahli doma Sabinovu hladko 0:3 a bránu súpera ani poriadne neohrozili. Hoci hostia sú v podobnom štádiu prestavby kádra, na trojbodový zisk im stačil sotva polovičný výkon.

Rozhodol úvod

Tréner Sabinova Štefan Vargovčík poznamenal, že pre víťazstvo jeho tímu bol kľúčový hlavne efektívny úvod stretnutia. "Po desiatich minútach sme vyhrávali 2:0. Priznám sa, že bolo naším cieľom čo najskôr skórovať, ale taký stav hneď v úvode som nečakal. Potom sme síce prestali hrať, za čo som hráčov cez prestávku skritizoval, ale našťastie sme Topoľanom nedovolili vrátiť sa do hry kontaktným gólom. Domáci si v celom stretnutí nevypracovali poriadnu šancu, čo je aj dôkaz dobrej hry našej defenzívy. Tretí gól Radačovského zápas definitívne rozhodol a potom sa už len dohrávalo. S troma bodmi som, pochopiteľne, spokojný, ale mrzia ma hluché miesta v našej hre," povedal tréner Sabinova na margo včerajšieho víťazstva triedy.

Topolianske trápenie

A Topoľany? Hrali to, na čo majú. Ich káder prechádza prestavbou, viacerí hráči doň prišli z nižších alebo mládežníckych súťaží, čo sa logicky prejavilo na súhre i kvalite hry. Viacero hráčov je ešte zranených, respektíve ich príchody sú administratívne nedotiahnuté. Treba veriť, že po stabilizácii kádra sa herný prejav mužstva zlepší, lebo ak by to malo vyzerať ako proti Sabinovu, Topoľany budú jasným kandidátom na zostup. Takto slabučko totiž doma nehrali už poriadne dávno...

Jaroslav Čúrny

Svit - Stropkov 2:1 (1:0)

SVIT. Okolo 500 divákov sledovalo od začiatku opatrné stretnutie. Domáci postupne zatlačili hostí na svoju polovicu, do šancí sa však nedostávali. V 11. minúte sa pred šestnástkou hostí uvoľnil Badzík, jeho strela však šla vysoko nad. V 15. minúte trestný kop hostí z hranice 18 metrov Marušák skvelo zakončil. V 25. minúte sa k strelám dostal domáci Pekarčík, prvú brankár hostí vyrazil a druhá šla tesne vedľa. Domáci išli do vedenia v 36. minúte, keď po prihrávke Jambora Tropp z bezprostrednej blízkosti pretlačil loptu do siete. Druhý polčas začali hostia útočnejšie, domácim sa prestala dariť kombinácia, avšak v 50. minúte trestný kop Jambora brankár domácich kryl. Netrvalo dlho a v šanci sa ocitol Macko, avšak z 8 metrov prestrelil. K rozhodnutiu prišlo až v závere stretnutia, keď v 86. minúte po rohu Jambora na Pekarčíka hosťujúci brankár vyrazil loptu pred Kaprála, ktorý ju dotlačil do siete. Hostia znížili v nadstavenom čase Firaľským na 2:1.

Góly: 36. Tropp, 86. Kaprál - 90. Firaľský. Rozhodoval: Biroš. ŽK: Firaľský. Divákov: 500. SVIT: Marušák - Macko, Kaprál, Patrivák (80. Lenďák), Jambor - Fridman, Badzík, Kostolník, Monka (45. Budzák) - Pekarčík, Tropp (70. Koch). STROPKOV: Vateha - Medvec, Zápotocký, Kaňuk, Pavlík - Veselý, Vachaľ, Firaľský, Konos - Jenčo, Čepa.

D. DINDA

Moldava "B" - Nižný Hrušov 7:1 (4:1)

REŠICA. Hneď prvú vážnejšiu akciu, ktorá prebehla po osi Maďarík, Jurko s prehľadom zakončil Sobota. V 16. minúte po faule na Jurka strelil nádherný gól z priameho kopu z vyše 25 metrov Brezina, ktorý vymietol ľavý horný kút súperovej brány. V tomto úseku hry domáci priklincovali súpera, ktorý sa len s ťažkosťami dostával do príležitostí. Po polhodine hry gólovo zakončil strieľaný center Majoroša Sobota. Tento hráč po vzornej spolupráci Rusinka s Jurkom zaznamenal v 37. minúte hetrik. Po tomto momente ožili aj hostia, výsledkom ich aktivity bol gól Mamaja v 42. minúte. Vzápätí nato mohli opäť skórovať, no hráča Horňáka vychytal brankár Novák. Druhý polčas sa začal vo vlažnejšom tempe, domáci kontrolovali hru a v 54. minúte zaznamenal Hanzel parádnou krížnou strelou gól na 5:1. S chuťou hrajúci domáci zvýšili na 6:1 gólom Jurka po presnom centri Sobotu. Po tomto momente sa zápas viac-menej dohrával a v 81. minúte prikrášlil celkové skóre opäť Jurko zo značky bieleho bodu.

Góly: 7. Sobota, 16. Brezina, 34. Sobota, 37. Sobota, 54. Hanzel, 60. Jurko, 81. Jurko z 11 m - 42. Mamaj. Bez kariet. Rozhodca: Ličko. Divákov: 250. Moldava B: Novák - Mačaj, Brezina, Fazekaš, Maďarík - Majoroš, Rusinko (75. Vereb), Rybár (46. Ohrablo), Jurko - Sobota, Hanzel (56. Schnürer). Nižný Hrušov: Klamár - Duda, Lukáč, Mamaj, Palko - Mikloš, L. Lukáč, R. Lukáč, Horňák, Albičuk - Tkáč, Hamza.

T. DANKO

Domov»Sportnet na východe»Futbal III. liga: Nováčikovia vstúpili do diania bez rešpektu