Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Futbal I. liga: Prvá výhra Zemplínčanov

V treťom kole prvej futbalovej ligy sa víťazstva dočkali hráči Michaloviec. Hrdinom stretnutia proti Liptovskému Mikulášu sa stal Dušan Sninský, ktorý dal oba góly Zemplínčanov, ten druhý z pokutového kopu.

Prvý gólový moment Michaloviec. Lopta od D. Sninského (vpravo) putuje do siete.

Naopak, trpkú pilulku museli prehltnúť hráči nováčika z Moldavy nad Bodvou. Na ihrisku doposiaľ suverénneho Trenčína prehrávali už do polčasu štvorgólovým rozdielom a napokon si odniesli poltuctovú nádielku.

Michalovce - L. Mikuláš 2:1 (1:1)

Michalovce vstúpili do stretnutia výborne, aktívnou hrou nedali priestor súperovi a vytvárali si aj strelecké možnosti. Obranca Janek strieľal nad, dobrý pokus Gamkrelidzeho hostia zblokovali a so zakončením stopéra Vajdu si poradil brankár Šavol. Hostia boli v jednom ohni a napokon kapitulovali. V 22. minúte po centri Jevľanova vrátil Ruskovský hlavou loptu pred bránu súpera, kde sa najlepšie zorientoval Sninský a MFK Zemplín viedol. Už o necelú minútu mohli Michalovce svoj náskok zvýrazniť, ale krížnej strele Kuncu chýbali milimetre. Hostia prišli prvýkrát pred bránu domácich v 35. minúte a hneď gólovo udreli. Center Kanderu z ľavej strany odvrátil Sninský iba pred Bezáka, ktorý nechytateľnou jedovkou vyrovnal na 1:1. Po prestávke najprv Jevľanov ponúkol šancu Gamkrelidzemu, ktorý trestuhodne zaváhal, na opačnej strane nepríjemne vystrelil Bezák, ale gólovú vizitku mala až situáciaa z 54. minúty. Ruskovský najprv tvrdo vystrelil, brankár Šavol vyrazil loptu na roh, po jeho zahratí hostia faulovali v pokutovom území Jevľanova a kapitán domácich Sninský z nariadenej penalty pridal svoj druhý gól. Michalovciam postupne odchádzali sily, hostia to využili a nakopávanými loptami ich dostali pod tlak. Liptáci viackrát v pokutovom území MFK Zemplín zavarili, ale keďže si vážnejšiu šancu nevypracovali, ostalo pri víťazstve Michaloviec.

GÓLY: 22. Sninský, 55. Sninský (11 m) - 35. M. Bezák. ŽK: Janek - Lišivka, Helbich. ROZHODCA: Kráľovič - 936 divákov. MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - Janek, Vajda, Sninský, Vanák - Ruskovský (76. E. Seman), Jevľanov, T. Opiela, Gamkrelidze (56. M. Brašeň) - Kunca, O. Špilár (57. Jakubčo). MFK TATRAN: Šavol - Kapláň, M. Libič, J. Pekár, Kandera (46. Šupej) - M. Bezák, Lišivka (74. Virgala), Helbich, Šlosár, Latiak - M. Babic (52. Starší).

Jaroslav Čúrny

Prvé víťazstvo zariadil Sninský

Kapitán Michaloviec skóroval do siete Liptákov dvakrát, čím potvrdil, že sa mu proti Mikulášanom strelecky darí.

MICHALOVCE. Prvé víťazstvo, tradičný strelec i zaujímavý futbal do posledných sekúnd prinieslo sobotňajšie stretnutie medzi Michalovcami a Liptovským Mikulášom, v ktorom MFK Zemplín zabodoval naplno po výsledku 2:1. Prvá výhra preto, lebo Michalovce doposiaľ dvakrát remizovali, tradičný strelec preto, lebo Dušan Sninský vsietil v štyroch vzájomných súbojoch s Liptákmi už svoj tretí gól a rušné to bolo kvôli tomu, že hostia až do samého záveru bojovali aspoň o remízu.

Rozhodol najskúsenejší

Kým v minulej sezóne MFK Zemplín nad Liptovským Mikulášom nezvíťazil ani raz z troch možností v tejto sezóne využil hneď prvú. Postaral sa o to Dušan Sninský, ktorý strelil všetky tri góly do siete tohto súpera v priebehu necelého roka. V sobotu rozhodol o víťazstve Michaloviec dvoma úspešnými trefami. "Nie, nepovažujem sa za špecialistu na Liptovský Mikuláš. Jednoducho, dnes som bol v správnom čase na správnych miestach," pousmial sa 33-ročný kapitán Michaloviec, ktorý najprv skóroval po skrumáži vyplývajúcej zo štandardnej situácie, a v druhom prípade nekompromisne premenil penaltu. "Som najskúsenejší, preto to ostalo na mne, ale mám nesmiernu radosť, že som to zvládol a že sme vyhrali. Verím, že nás to pozdvihne psychicky a že sa dostaneme na víťaznú vlnu," doplnil Dušan Sninský.

Vydreli to

Tréner Michaloviec Vlastimil Petržela uznal kvality súpera, o nepochopiteľných výčitkách hostí smerom k pokutovému kopu sa nechcel baviť a na margo zápasu poznamenal. "Vydreli sme to, siahli sme na dno síl, ale budeme naďalej tvrdo pracovať. Súper síce tlačil, ale poriadnu šancu nemal. To je dobrá vizitka defenzívy. Škoda, že nám v utorok odchádza na skúšku do talianskej Atalanty Bergamo 17-ročný útočník Oliver Špilár, pretože do ofenzívy nám už ostane iba jeho rovesník Dominik Kunca..." dodal Vlastimil Petržela.

Trenčín - Moldava 6:0 (4:0)

TRENČÍN. Hostia veľa vody nenamútili na horúcej pôde. Útočná dvojica domáceho mužstva Depetris a Adi si vylepšila svoje osobné štatistiky hetrikom. Hostia pôsobili od prvého hvizdu hlavného rozhodcu veľmi ustráchane a bojazlivo, naopak domáce mužstvo veľmi sebavedomo kráčalo za svojím cielom. Už v 3. min. Nemček zblokoval Depetrisovu strelu na rohový kop a o tri minúty neskôr Čögleyov center Vojtaško neudržal a Depetris doklepol - 1:0. Domáce mužstvo o osude zápasu rozhodlo už v prvom polčase, a to v rozmedzí 27. - 40. min., keď sa čistým hetrikom blysol Adi. V 27. min. Vojtaško podbehol center a Adi pohotovo zvyšoval na 2:0. V 32. min. po peknej kombinačnej akcii umiestnenou strelou zvyšoval na 3:0 a v 40. min zavŕšil svoju kanonádu. Hostia sa do šance dostali až v druhom polčase, keď v 53. min. v dobrej šanci Bačíkovi lopta skĺzla z nohy a o tri minúty neskôr Bačíkova strela len tesne minula bránu domácich. V 75. min. si štatistiku začal vylepšovať aj Depetris a jeho technická krížna strela skončila v sieti 5:0 a v 84. min. po centri Holúbka Depetris hlavou stanovil konečné skóre 6:0. Domáce mužstvo zaslúžene zvíťazilo a je bez straty na čele pelotónu I. ligy.

Góly: 6., 75. a 84. Depetris, 27., 32. a 40. Fanendo Adi. Divákov: 933. Rozhodca Sedlák. ŽK: Kováč, Horváth, Brezničan. AS: Volešák - Ševela, Aldo Omar (79. Malec), Depetris, Horváth - V. Hlohovský, Čögley, Peciar (59. Valla), Kleščík - Adi (62. Holúbek), Štefánik. FK: Vojtaško - Kaminský, Jurko (46. Ribár), Majný (43. Brezina), Brezničan - Bačík, Nemček, Timkovič, Kováč - Horváth, Gavlák (72. Sobota).

(fkbodva)

Dolný Kubín - Šaľa 0:1 (0:1). Gól: 2. P. Zajac (z pok. kopu), ŽK: 2. Sadžakov, 7. Jurky, 72. Harčár - 19. Straka, 22. Martin Vyskoč, 35. T. Obert, 48. P. Zajac. ŽK: 2. Sadžakov, 7. Jurky, 72. Harčár - 19. Straka, 22. Martin Vyskoč, 35. T. Obert, 48. P. Zajac, rozhodovali: Molitoris - Bobko, Bóllo, 650 divákov.

Lučenec - Senec 1:0 (1:0). Gól: 37. Kamendy. ŽK: 28. M. Železník, 36. Pálka, 72. Gabriel, 89. Neoveský (všetci Senec), rozhodovali: Perašín - Lieskovský, Jankovič, 680 divákov.

Púchov - Petržalka 1:1 (0:0). Góly: 90.+ Pilát - 64. Augustín, ŽK: 62. Kučerňák, 90.+
Pilát - 37. Martin Kubala, 41. Štefún, 90+ M. Moravčík, rozhodovali: Eperješi - Adám, Mikulaj, 475 divákov.

Ružomberok "B" - Rimavská Sobota 1:0 (0:0). Gól: 53. Lovás, ŽK: 17. Radič - 67. Obročník, rozhodovali: Straka - Mókoš, Ádám, 326 divákov.

Najlepší strelci

4 góly: David Depetris (Trenčín)

3 góly: Fanendo Adi (Trenčín)

2 góly: Tomáš Labun, Emil Lukáč (obaja Lučenec), Marek Svorada (Púchov), Tomáš Chovanec (Ružomberok "B"), Dušan Sninský (Michalovce), Milan Bezák (Liptovský Mikuláš), Andrej Kamendy (Lučenec), Juraj Pilát (Púchov)

1 gól: Samuel Štefánik, Vojtech Horváth (obaja Trenčín), Jozef Kapláň, Marek Kandera, Vladimír Šlosár (všetci Liptovský Mikuláš), Róbert Matejov, Patrik Zajac (obaja Šaľa), Michal Holub, Marek Lejko (obaja Dolný Kubín), Tomáš Pančík (Moldava nad Bodvou), Patrik Johancsik , Radoslav Augustín (obaja Petržalka), Dominik Kunca, Georgii Gamkrelidze (obaja Michalovce), Tomáš Boháčik (Lučenec), Marek Plichta, Richard Chorvatovič, Martin Gabriel (všetci SFM Senec), Andrej Lovás (Ružomberok "B")

Program 4. kola

Sobota 7. augusta o 16.30 hod.: Šaľa - Michalovce, Trenčín - Púchov, o 17.30: Senec - Dolný Kubín, o 19.30: Moldava - Rimavská Sobota.

Nedeľa 8. augusta o 10.30 hod.: L. Mikuláš - Ružomberok B, Petržalka - Lučenec.

1.Trenčín 3 3 0 0 9:0 9
2.Lučenec 3 2 1 0 7:2 7
3.Ružomberok B 3 1 2 0 3:2 5
4. Michalovce 3 1 2 0 4:3 5
5.L. Mikuláš 3 1 1 1 5:4 4
6. Púchov 3 1 1 1 4:5 4