Pačinda dal pri druhom štarte prvý gól v Corgoň lige

Sportnet|26. júl 2010 o 00:00

Futbalisti MFK Košice získali v 2. corgoňligovom kole prvý bod v tejto sezóne. Na mokrom trávniku v Čermeli v druhom polčase ratovali v súboji s Banskou Bystricou aspoň remízu. Postaral sa o ňu svojím prvým gólom v najvyššej súťaži Erik Pačinda.

KOŠICE. V prvom polčase mali Košičania v chrbte vietor, no nevyužili to na strelenie gólu. Pritom v prvej 15-minútovke mali k nemu blízko hneď trikrát. Banská Bystrica bola v Čermeli v úvodnej 45-minútovke nevýrazná a okrem Pichovho nepresného pokusu neukázala v podstate nič.

Vyrovnal po presnom centri

Všetko podstatné sa udialo po zmene strán. V 65. min. stáli pri Košičanoch všetci svätí. Ďurišov pokus brankár Tofiloski pohotovo vyrazil. Zdalo sa, že Gajdošova následná dorážka bude gólová, na bránkovej čiare zachraňoval Cicman. Predsa sa však vojaci dočkali, zblízka rozvlnil v 72. min. sieť Pich. Už po troch minútach mohlo byť vyrovnané. Pačinda však zahodil ideálnu možnosť. Ten istý hráč však v 78. min. stanovil na konečných 1:1 po peknom centri Gála-Andrezlyho. Úplne osamotený prekonal bez problémov brankára Boroša.

"Od spoluhráča som dostal dobrú prihrávku, bol to presný center. Vedel som, že to bude gól, brankár na tú strelu nemohol dosiahnuť," usmieval sa krátko po stretnutí šťastný strelec 21-ročný Erik Pačinda.

Počasie mu neprekážalo

Stretnutie v Čermeli sa hralo v jesennom počasí. Popŕchalo, fúkal vietor, no jedinému košickému zakončovateľovi to neprekážalo. "Dobré počasie, vôbec mi neprekážalo, isto lepšie ako horúčava," poznamenal mladík, ktorý mal v prvom kole na Slovane corgoňligovú premiéru, včera pri druhom štarte zaknihoval premiérový presný zásah. No a za ten sa v kabíne MFK pochopiteľne platí. "Budú to nejaké eurá. Za Slovan platím za debut, teraz za gól, tak sa asi nedoplatím," uškrnul sa.

Košičania mali jedinečnú možnosť načať súpera už v prvom polčase. Hrali s vetrom, boli aktívni, no z úvodného tlaku nič nevyťažili. "Išli sme do toho s tým, že vyhráme. Chceli sme dať gól, ale nepodarilo sa nám to. Pred zápasom odznelo, že loptu by sme nemali nakopávať, viac by sme mali hrať po zemi, no aj tak tých lôpt vzduchom bolo od obrancov veľmi veľa. Škoda, že sme to stretnutie nevyhrali, ale aspoň že sa nám podarilo vyrovnať, sme radi, že máme aspoň bod. Hádam v najbližších kolách prídu výhry.