Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Košice majú bod, Prešov ani ten

Futbalová Corgoň liga pokračovala zápasmi 2. kola. Ani v ňom sa východniarske duo nedočkalo víťazstva.

Prešov - Senica 0:1 (0:0)

PREŠOV. Moment z úvodnej fázy druhého polčasu rozhodol o najtesnejšom víťazstve hosťujúceho tímu. Po autovom vhadzovaní Strnada a následnom centri Lukšíka z ľavej strany sa strelecky presadil umiestnenou hlavičkou Jaroslav Diviš. Menovec, tiež český legionár v službách slovenského mužstva, Jakub Diviš bol na pokus senického stredového hráča prikrátky. Prešovčania do zápasu nevstúpili zle. Šesť minút súpera tlačili. Vzápätí však strelu Pirosku zblokoval Bašista. Nasledoval prvý rohový kop hostí a po ňom v krátkom časovom úseku hneď ďalšie tri. Po nich Tatran opäť ožil a kontroval tromi ďalekonosnými strelami. Pohotová Baranova len tesne minula pravú šibenicu brány hostí, pokusy Macka a Belejíka zneškodnil senický gólman Bolek. Prvú vážnu šancu mal na kopačke po polhodine hry Jaroslav Diviš. Sám pred Jakubom Divišom však zbrklo prestrelil. Druhý polčas začal Prešov sľubne vyzerajúcou akciou. V 48. min. Macko po prieniku poslal sprava prudký center pred Bolekovu bránu. Belejík, ku ktorému smeroval, sa do lopty pohotovo oprel, no tá preletela tesne nad. Ozaj, vari jediný moment, ktorý sa dá nazvať akou-takou šancou. O druhú, po ktorej vskutku nechýbalo veľa k vyrovnaniu, sa postaral hosťujúci Lukšík. V tiesni pred vlastnou bránou odkopával tak (ne)šťastne, že lopta len o pár centimetrov minula pravú žrď... A tak o výsledku rozhodol gól, ktorý sme už opísali. Územná prevaha bola prešovským futbalistom na domácom trávniku zase úplne nanič.

Gól: 52. Jaroslav Diviš. ŽK: Macko, Bašista, Katona, Krajník - Bolek. Rozhodca: Vlk. Divákov: 1 307.

1.FC Tatran: Jakub Diviš - Papaj, Bašista, Krajník, Josl - Piter-Bučko (76. Pribula), Ma. Baran - Pa. Cicman (63. Bernardo), Macko, Katona - Belejík (76. Vršajevič). FK: Bolek - Merzič, Pilár, Gajdošík, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš, Wijlaars, Kóňa, Piroska - Faldyna.

Košice - Banská Bystrica 1:1 (0:0)

KOŠICE. V chladnom a upršanom počasí mali v prvom polčase viac z hry Košičania, ktorým výdatne pomáhal silný vietor. Už v 6. min. po Spasojevičovom rohu hlavičkoval Djokovič do brvna hosťujúcej bránky. O tri minúty neskôr Spasojevičova delovka preletela vedľa šibenice. V 14. min. to skúšal aj Viazanko, no jeho strelu z voleja vyrazil Boroš na roh. Po rušnej štvrťhodine diváci v druhej pätnásťminútovke veľa vzruchu nevideli. V 33. min. si hosťujúci Pich nabehol za obranu, ale jeho krížna strela minula bránku domácich. Onedlho sa neujal na opačnej strane ani Kolbasov priamy kop zo 40 metrov, ktorý preletel tesne vedľa Borošovej svätyne. Silný vietor pomohol v 38. min. Kolbasovmu rohu, ktorý zakrútil loptu do bránky a Boroš na dvakrát loptu vyrazil opäť na roh. Po zmene strán boli pre zmenu aktívnejší "vojaci". V 48. min. Tofiloski v poslednej chvíli hasil pred Uškovičom včasným hodením sa pod jeho nohy. V 66. min. mali hostia veľkú príležitosť po chybe Djokoviča, k lopte sa dostal Michal Ďuriš, jeho pokus však likvidoval Tofiloski. Odrazenú loptu napálil na bránku V. Gajdoš a na čiare musel zachraňovať R. Cicman. V 72. min. sa však hostia už radovali, keď po Gajdošovom centri Pich na vzdialenejšej žrdi zblízka prekonal brankára domácich - 0:1. O šesť minút neskôr Gál-Andrezly, ktorý bol na ihrisku len minútu, centrom našiel Pačindu a ten chladnokrvne vyrovnal - 1:1. V ďalšom priebehu už gól nepadol, a tak si súperi body podelili.

Góly: 78. Pačinda - 72. Pich, ŽK: 68. Hovančík (Košice), rozhodovali: Vnuk - Brendza, Petríček, 750 divákov.

Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, M. Čonka - Kavka, Hovančík (70. Juhar) - Viazanko (77. Gál-Andrezly), Pačinda, Spasojevič (63. Čukič) - D. Škutka. B. Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Brašeň - Považanec (85. Seye), Peter Ďurica (46. V. Gajdoš), Pleva, T. Hučko - Uškovič (58. Michal Ďuriš), Pich.