Vyrovnanie po ojedinelom rozhodcovskom verdikte

Brankár Ľ. Vojtaško bol v premiére kapitánom.
Brankár Ľ. Vojtaško bol v premiére kapitánom. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|20. júl 2010 o 00:00

Nie najhoršie odštartoval do nového ročníka I. futbalovej ligy nováčik z Moldavy. Na štadióne v Prievoze uchmatol domácej Petržalke bod po remíze 1:1.

Jeden aj druhý tím sú momentálne ešte v štádiu formovania kádrov, ale predsa len skúsenejších jednotlivcov mali na svojej strane hostia.

MOLDAVA. Naši boli bližšie k víťazstvu, od plného zisku ich delilo pár minút.

Nový kapitán

Vyrovnanie sa zrodilo za zaujímavých okolností. V 85. minúte bola skrumáž pred bránou hostí, napokon sa lopta dostala k Johancsikovi, ktorý ju pretlačil do siete Moldavy. Asistent rozhodcu zdvihol zástavku na znamenie, že bol ofsajd. Pri tomto zásahu došlo ku kontaktu brankára FK Bodva a strelca, ktorý mu poranil, zápästie. Hra bola prerušená "Musel som sa dať ošetriť a následne hlavný arbiter Straka zmenil pôvodný verdikt a gól predsa uznal. Boli sme tým zaskočení, nečakali sme to, ale nezostávalo nič iné, len to prijať, hoci som to ešte nezažil a ani nikde nevidel," poznamenal brankár východniarov Ľuboš Vojtaško. Na vysvetlenie: Strážca pravidiel dostal echo, že kožená sa odrazila k strelcovi od hosťujúceho futbalistu, a tak k porušeniu pravidiel nedošlo. Bolo by však zaujímavé sledovať, ako by sa to vyvíjalo, keby hra nebola prerušená. Inak, Vojtaško nastúpil na zápas s kapitánskou páskou. V minulom ročníku ešte v II. lige ju nosil Kováč, ale nový tréner Ladislav Molnár rozhodol o zmene.

Nepríjemný vietor

Debut poznačilo aj to, že príprava na vyššiu súťaž bola krátka, a predsa Moldavčania sa nestačili ešte celkom rozohrať. Navyše niektorí noví hráči ešte nie sú formálne vybavení. Keď T. Pančík na začiatku druhého polčasu parádnou strelou prekonal Jenča, zdalo sa, že molnárovci sú na najlepšej ceste za triumfom. No domáci si vypracovali viac šancí a veru súper mal i šťastie. "Pomohla nám aj žrď, keď Maťo Kováč hlavičkoval pri obrannom zákroku tak, ako nechcel, aj mne sa podarilo čosi lapiť," skromne poznamenal gólman FK Bodva a dodal, že raz vykopával loptu z bránkovej čiary Andraščík. V prvom polčase bol nepríjemný vietor a hostitelia mali rad štandardiek, po ktorých hrozili. Naši mali náznaky pekných akcií, ale nezakončili. Po zmene strán po akcii T. Pančíka Bačík v dobrej príležitosti trafil protihráča. Obaja tak boli napokon spokojní so zmierlivým výsledkom.