Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš
GENERÁLKA NEVYŠLA KOŠICKÉMU MFK S LEEDSOM

Kuzmovi vystavilo stopku zranenie ramena

Len dva dni pred začiatkom nového ročníka Corgoň ligy absolvovali hráči MFK Košice generálku s anglickým druholigovým tímom Leeds United, ktorému podľahli 0:1 po bezgólovom prvom polčase.

Smoliar. Len niekoľko minút pred koncom prvého polčasu sa zranil Kamil Kuzma, pri ktorom je lekár Bartolomej Magyar.(Zdroj: Tomáš Mačaj)

Viac ako tento výsledok trénera Žarka Djuroviča aj fanúšikov mrzí zranenie ramena Kamila Kuzmu. Ten bude svojmu celku chýbať viac ako mesiac.

KOŠICE. Prvé informácie neboli priaznivé a hovorilo sa o zlomenej kľúčnej kosti. "Röntgen nakoniec neukázal zlomeninu kľúčnej kosti, iba jej vykĺbenie. Z medicínskeho hľadiska je to však ešte horšie. Je nevyhnutná operácia. Tá je na programe zajtra. Nemohlo k nej dôjsť hneď, lebo pri zákroku došlo i k pomliaždeniu krčnej chrbtice, preto mal Kamil menšie problémy s dýchaním. Šesťtýždňový prestávka je však nevyhnutná," povedal na margo zranenia Kamila Kuzmu lekár mužstva MUDr. Bartolomej Magyar

Zakliaty začiatok sezóny

Zdá sa, že pre tvorcu hry MFK je úvod sezóny akoby zakliaty. Vlani stihol odohrať tri kolá, lebo vo štvrtom sa zranil a mužstvu chýbal takmer dva mesiace. Pred novým ročníkom je to v jeho prípade ešte horšie, keďže sa zranil už v generálke a podľa slov lekára bude nútene pauzovať najmenej šesť týždňov. Do konca polčasu chýbalo niekoľko minút, avšak súboj trojice hráčov hlavičkujúcich a padajúcich na zem sa najhoršie skončil pre Kuzmu. Pri odchode z ihriska si neodpustil niekoľko slov na význam takého zápasu tesne pred začiatkom sezóny. Jeho reakcia bolo len vyústením flustrácie zo zranenia, ktoré mu vystavilo stopku do novej sezóny. Zranenie ho mrzí, lebo pred štartom novej sezóny si veril a bol dobre pripravený. "Futbal je však taký, čo už teraz narobím," smutne konštatoval. Minimálne šesť týždňov bude mimo futbalu. S najväčšou pravdepodobnosťou bude trénerom k dispozícii až v septembri po reprezentačnej prestávke.

Príležitosť dostali všetci

Proti anglickému súperovi dal tréner Žarko Djurovič príležitosť všetkým hráčom kádra. Hostitelia boli aktívnejší, ale veľa príležitostí si nevypracovali. Zaujala hlavička Kavku a prienik Juhara s nepresnou strelou. Po zmene strán udrel súper, keď zlé postavenie brániacich hráčov MFK využil volejom Paynter. Hostia z Ostrovov mohli pridať aj druhý gól, avšak jedenástku Snodgrassa brankár Tofiloski kryl. V závere mohol vyrovnať Karaš, ale jeho hlavička išla tesne vedľa a na skóre sa už nič nezmenilo. "Neviem, či to bolo šťastným riešením hrať takýto duel pred sezónou. Obávali sme sa zbytočných zranení a jedno prišlo, keďže Kamil Kuzma má zranené rameno. Údajne sa už tento duel nedal zrušiť a tréner nám hovoril, že hráči, ktorí pravdepodobne nastúpia proti Slovanu, odohrajú iba polčas. Pre nás nebol dôležitý výsledok, chceli sme, aby mladší hráči získali ďalšie skúsenosti s celkom druhej anglickej súťaže a hlavne aby sa nik nezranil. Nestalo sa tak, preto nás to mrzí. Na poste tvorcu hry sa Kamilovi darilo a jeho absencie je škoda. Nemáme na ten post veľa hráčov, ale verím, že to tréner nejako vyrieši," povedal kapitán MFK Róbert Cicman.