Rally Lubeník korisťou Béreša jr.

Víťazi. Na ostatnej rely dominoval Jozef Béreš jr. so spolujazdcom Róbertom Müllerom. (Autor: Štefan Glovičko jr)
Sportnet|12. júl 2010 o 00:00

Na štvrtom podujatí slovenského šampionátu v automobilových súťažiach rely, ktoré sa konalo v okolí Lubeníka, dominovala slovenská posádka Sytllexu Motošport Jozef Béreš jr. - Róbert Müller na vozidle Škoda Fabia S2000.

Víťazstvom si úradujúci majstri Slovenska upevnili priebežne vedúci priečku v celkovom hodnotení pred druhým Poliakom Grzybom.

LUBENÍK. Na štart súťaže sa postavilo 33 posádok, ktoré sa vydali v ústrety 254 km dlhej trati, na ktorej ich čakalo 8 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 92 km.

Rozhodla RS Chválová

Jednodňové súťaže zvyknú byť nevyspytateľné, o čom sa presvedčil tucet posádok, ktoré museli predčasne odstúpiť. Veľmi razantne vykročila do pretekov dvojica Styllexu Motošport, ktorá po prvom kole troch eresiek mala takmer štrnásťsekundový náskok pred Grzybom a viac ako 19 sekúnd strácal tretí Drotár. Tri prejazdy RS Chválová sa ukázali ako rozhodujúce pre konečné poradie na prvých troch miestach. Dvakrát na nej vyhral Béreš jr. a raz Grzyb. "Táto erska mi veľmi sedela a nebyť defektu pri treťom prejazde, iste by sme ju opäť vyhrali. Stratil som asi desať sekúnd, ale tie veľmi neohrozili moje postavenie na čele priebežného poradia. V poslednom kole som náskok dokázal zvýšiť a udržať si prvenstvo. Som rád, že sa nám to podarilo, lebo Grzyb aj Melichárek útočili z druhej vlny. Čakajú nás ďalšie súťaže a verím, že o majstrovi sa bude rozhodovať až na poslednej súťaži v Bratislave," povedal J. Béreš jr. Z ôsmich eresiek vyhral 5 Béreš jr., dve sa stali korisťou Melichárka a jednu vyhral Grzyb, ktorý nakoniec skončil na druhom mieste.

Z výsledkovej listiny

Konečné poradie: 1. Jozef Béreš jr./Róbert Müller (SR/Styllex Motorsport) Škoda Fabia S2000 45:31,0, 2. Grzegorz Grzyb/Przemyslaw Zawada (Poľ./Rufa Sport) Škoda Fabia S2000 +19,1, 3. Jaroslav Melichárek/Richard Lasevič (SR/Melico Racing) Mitsubishi Lancer WRC 05 +27,7, 4. Karel Trnený/Václav Pritzl (ČR/Melico Racing) Škoda Fabia WRC +55,6, 5. Lukáš Lapdavský/Július Lapdavský (SR/Deštrukprojekt Racing) Peugeot 207 +3:06,4, 6. Roman Koňuch/Patrik Porubčan (SR/JMP Racing) Suzuki Ignis +5:36. V priebežnom poradí po šiestich bodovaných pretekov je nasledovné poradie: 1. Béreš/Müller 153 bodov, 2. Grzyb/Zawada 145, 3. Melichárek/Lasevič 118.

Domov»Sportnet na východe»Rally Lubeník korisťou Béreša jr.