Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Košičania mali spočiatku trochu ťažké nohy

Futbalisti MFK Košice majú za sebou úvodný duel na tradičnom predsezónnom sústredení v Rakúsku, vo štvrtok podvečer podľahli mužstvu zloženému z hráčov I. a II. brazílskej ligy 2:4 (1:3).

Róbert Cicman priznáva, že Brazílčania ich zaskočili.Róbert Cicman priznáva, že Brazílčania ich zaskočili. (Zdroj: rosa)

V nedeľu ich čaká 11. tím aktuálneho ročníka ruskej Premier League Alania Vladikavkaz, v utorok maďarský Haladás Szombathelyi a na záver (9. 7.) rumunské mužstvo Astra Ploješť.

KOŠICE. O osude zápasu s Brazílčanmi sa rozhodlo už v úvodných 20 minútach. Kým sa košickí hráči so súperom trochu oťukali a zistili, s kým to vlastne majú dočinenia, musel brankár Repiský loviť zo siete až tri lopty. Prvopolčasový gólostroj "kanárikov" ustal až po štvrtom zásahu, keď si hráči súpera pomýlili brány a Košičanov postavili na nohy klasickým vlastencom. V remízovom druhom polčase za MFK skóroval po rohu útočník Pačinda. "Brazílčania nás v úvode stretnutia zaskočili agresivitou, boli oveľa živší ako naše mužstvo, my sme mali po úvodných kondičných tréningoch trochu ťažké nohy," priznáva kapitán košického tímu Róbert Cicman. "No treba povedať, že to bol veľmi silný súper, bolo vidieť, že to mužstvo už nejaký čas spolu trénuje. O jeho kvalitách svedčí aj víťazstvo nad popredným rakúskym celkom LASK Linz."

Tréner Žarko Djurovič poslal v prvom polčase na trávnik túto jedenástku: Repiský - Kolbas, Djokovič, Cicman, Čonka - Karaš, K. Kuzma, Mik. Tóth - Novák, Škutka, Viazanko. Striedali Skvašík a Redžepi. Po prestávke vybehlo na ihrisko toto mužstvo: Brudňák - Kražel, Dobias, Hovančík, Juhar - Čukič, Kavka - Redžepi (Durak), Skvašík, Serečin - Pačinda. Košického fanúšika asi prekvapia tri nové, balkánsky znejúce mená, k mužstvu sa na rakúskej pôde pripojili Bojan Čukič (22-ročný stredopoliar zo srbského mužstva FK Javor Ivanjica), Haris Redžepi (21-ročný záložník z Bosny a Hercegoviny, hráč chorvátskeho klubu NK Karlovac) a Dženan Durak (19-ročný Bosniak, stredopoliar juniorky nemeckého tímu SC Freiburg). Žarko Djurovič im dal príležitosť ukázať sa hneď v prvom prípravnom stretnutí. "Po prvom zápase, navyše ani jeden z nich ho neodohral celý, je ťažké tých hráčov hodnotiť. Aj ja som ich videl iba jeden polčas," vraví Róbert Cicman. "Najviac ma upútal útočník nižšieho vzrastu, ktorý sa dostal do dvoch dobrých šancí, raz nastrelil brvno a raz išiel sám na brankára."

Za súpermi cestujú

Miestny klub z nižšej rakúskej súťaže "Gebietsliga Ost" Union Wenigzell poskytol hosťom zo Slovenska solídne podmienky na prípravu, ale zápas Košičanov s Brazílčanmi bol trochu odruky. "Išli sme asi hodinu a pol až niekde za Viedeň. Ani neviem, ako sa tá dedinka volala. To bolo asi najďalej, kde sme hrali. Vždy pôjdeme za svojím súperom, iba s Rumunmi sa stretneme na ceste domov. Inak, hneď pri hoteli vo Wenigzelli, ani nie sto metrov, máme vždy vynikajúco pripravené ihrisko, kde denne trénujeme. Posilňovňa tu síce nie je, ale využívame náčinie, ktoré sme si z domu priviezli. Spočiatku sme pod taktovkou kondičného trénera doháňali resty, ktoré sme nabrali počas prestávky, ale teraz sa už sústredíme na loptu. Počasie nám praje, aj keď počas zápasu s Brazílčanmi bolo až príliš dusno," povedal nám do telefónu košický kapitán.