Korzár logo Korzár
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Eva Varholíková-Rezešová: Som šťastná aj sama

Vyrastala v rodine jedného z najbohatších Slovákov, ktorého život sprevádzalo niekoľko škandálov. Musela sa naučiť žiť s tým, že jej manželstvo, rozvod, pôrody i búrlivý rozchod s expriateľom Erikom Fischerom sledovalo cez médiá takmer celé Slovensko.

Šťastná mama Eva Varholíková-Rezešová.Šťastná mama Eva Varholíková-Rezešová. (Zdroj: archív)

Vyrastala v rodine jedného z najbohatších Slovákov, ktorého život sprevádzalo niekoľko škandálov. Dodnes je jej rodina šťavnatým sústom pre bulvár a musela sa naučiť žiť s tým, že jej manželstvo, rozvod, pôrody i búrlivý rozchod s expriateľom Erikom Fischerom sledovalo cez médiá takmer celé Slovensko. S novinármi komunikuje veľmi zriedka. Nám však poskytla rozhovor i fotografie zo svojho súkromného albumu. Eva Varholíková.

Hoci patríte do mediálne známej rodiny, na stránkach novín a časopisov sa až tak často neobjavujete.

- S médiami totiž veľmi nekomunikujem. Kým poskytnem rozhovor alebo nejaké vyjadrenie, dobre si to premyslím. Navyše teraz žijem život obyčajnej matky, čo nie je z hľadiska medializácie také zaujímavé.

Aké to bolo vyrastať v rodine Alexandra Rezeša?

- Mala som krásne detstvo - s každoročnými dovolenkami v Maďarsku, víkendmi a prázdninami na vidieku u babky. Vinobranie, vystrájanie so sesternicou... Niekedy aj ľutujem, že to moje deti už takto nezažijú. Nielenže je moja babka už stará, ale ani Oborín už nie je to, čo býval.

Zmenilo sa mnohé, keď sa z vášho otca stala na Slovensku známa osoba?

- Možno som sa začala viac stretávať so závisťou, alebo s tým, že sa so mnou chcel zrazu niekto priateliť zo zištných dôvodov. Ale to je asi normálne a nejaký väčší problém mi to nerobilo. Odjakživa som totiž typ, ktorý si tak ľahko ľudí k telu nepripustí a dodnes je okruh mojich blízkych priateľov veľmi úzky.

Všetci traja - mama, váš brat a vy máte domy hneď vedľa seba. Taká rodinná súdržnosť sa dnes vidí málokde...

- Boli sme tak vychovaní. Otec si potrpel na pravidelné rodinné stretnutia či nedeľné obedy, a ak zavolal o polnoci, že zasadne rodinná rada, tak zasadla. Dodnes, aj keď už otec nežije, chodíme k mame každú nedeľu na obed. A o oslavách ani nehovorím. Sviatky trávime zásadne spolu a mama sa doslova vyžíva v prípravách. (Úsmev.)

Je vaša súdržnosť naozaj len o tom, že takto odjakživa funguje vaša rodina, alebo je aj istá forma obrany pred spoločnosťou?

- Nemyslím si, že naša súdržnosť je vyjadrením nejakej obrany. Tak isto to fungovalo aj v rodine môjho otca - dedo Rezeš bol veľmi zlatý, ale razantný človek.

Rezeš je minimálne na východe Slovenska akási značka, nálepka. Ako sa vám s ňou žije?

- Ja som z toho, že som Rezešová, nikdy veľkú vedu nerobila. A dnes som už Varholíková, takže to neriešim. Aj keď je fakt, že napr. v médiách mi k menu stále pridávajú aj Rezešová. No neviem prečo, pretože v občianskom preukaze mám len jedno priezvisko.

V médiách sa často spomína, že do spoločnosti chodievate veľmi málo.

- Nedá sa povedať, že by som do spoločnosti nechodila. No akcie, na ktoré idem, veľmi preberám. Som totiž rodinný typ, aj keď sa pri tejto vete, vzhľadom na moje 2 nevydarené vzťahy, možno niekto uškrnie... No pre mňa sa momentálne pod pojmom rodina skrýva naša trojka – moje dve deti a ja.

Kým sa dostaneme k deťom, rada by som sa pristavila pri vašom bratovi Júliusovi. Aký máte vzťah?

- Dobrý. Odjakživa som sa naňho mohla spoľahnúť a je to tak dodnes. Fungujeme tak, že každý si viac-menej žije svoj život, ale keď sa vyskytne problém, stmelíme sa a snažíme sa jeden druhému pomôcť.

Radí vám aj vo vzťahoch?

- Hoci viem, že mi chce iba dobre, a aby som bola s deťmi šťastná, niekedy je ťažké dohovárať mi, pretože som "trošku" tvrdohlavá (úsmev).

Ste svojhlavá po ...

- ...po otcovi (úsmev).

Čo ste ešte po ňom zdedili?

- Asi naivitu v medziľudských vzťahoch.

Nepoučili vás ani sklamania?

- Bohužiaľ, nie. Klamala by som, ak by som tvrdila, že som sa z vlastných chýb poučila.

Váš otec bol jeden z najbohatších Slovákov. Nemali ste kvôli tomu obavy, či sa o vás nejaký chlap neusiluje len zo zištných dôvodov?

- Nie. Jednak si o žiadnom zo svojich vážnejších vzťahov nemyslím, že by to bolo len pre peniaze a navyše, keď sa zamilujem, nerozmýšľam.

Máte za sebou 2 nevydarené vzťahy, z oboch máte jedno dieťa. Vravíte, že ste veľmi rodinne založená. Ako ste teda prežívali rozchody?

- Veľmi ťažko. Najmä kvôli deťom.

Len kvôli deťom?

- Samozrejme, že nielen. No čo sa lásky týka, na jej nedostatok sa teraz sťažovať nemôžem. Aj keď sa to nedá porovnať s partnerskou láskou, to, koľkou priazňou ma zahŕňajú moje dcéry, mi momentálne stačí. Som šťastná tak, ako to je, a za 2 roky, čo som sama, som si už na tento život zvykla. A hoci nie som voči mužom zatrpknutá, na to, aby som si teraz vybudovala vážnejší vzťah, by musel prísť naozaj "pán Božský".

Nezatrpkli ste. No zrejme ste opatrnejšia...

- To rozhodne! V prvom rade chcem totiž chrániť svoje deti. O to viac mi ubližuje, keď po nejakej akcii v novinách vyjde, že Rezešová má nového milenca. Deti to totiž Saške do školy okamžite prinesú. Našťastie sa snaží chápať, ako funguje bulvár.

Bol búrlivý rozpad vášho vzťahu s Erikom Fischerom najväčším sklamaním, čo sa týka chlapov?

- Áno. No nechcem sa už k tomu vracať, pretože tesne po rozchode sa o tom popísalo až-až. Navyše sú to už 2 roky, Ellka je už medzičasom Varholíková, takže nechcem viac víriť vody, ani túto tému živiť. Pre mňa je uzavretá.

Nemá teda Ellka kontakt so svojím biologickým otcom?

- Nie.

Nemrzí vás to?

- Každý je strojcom vlastného šťastia, takže ak je Erik šťastný takto, musíme to akceptovať. My šťastné sme! Ellka je jedno krásne usmievavé dieťa, navyše majú so Saškou nádherný vzťah, a to ma nesmierne teší.

Aký je váš momentálny stav? Žijete s niekým?

- Nie, bývam sama s dievčatami. Keď som pred 2 rokmi odišla od Erika, nasťahovala som sa s dcérkami k mamine. Nechcela som sa vrátiť do pôvodného domu, aby mi zbytočne nepripomínal staré veci. Dala som ho teda kompletne zrekonštruovať a po roku a pol sme sa presťahovali do celkom vynoveného domu, v ktorom naozaj neostalo nič pôvodné. Ešte aj vidličku mám novú. Teraz ešte prerábame plot a záhradu a s dievčatami si náš nový domov doslova užívame.

Naozaj vám partner vôbec nechýba?

- Momentálne som v stave, že to vôbec neriešim. Prechádzam pokojným obdobím, v ktorom sa skôr teším z drobností, z toho, aký majú moje deti pekný vzťah, ako si rozumejú so svojím nevlastným bratom (Tomášom Varholíkom, pozn. red.), sesternicami, bratrancom...

Vidíte v tom, že ste slobodná, nejakú výhodu?

- Všetko závisí odomňa.

Nie je však náročné mať všetko na svojich pleciach?

- Vzhľadom na to, že sa mám o koho oprieť, keďže tu mám mamu a brata, tak sa mi to nezdá nezvládnuteľné.

Spomínali ste svoje deti, ich nevlastného brata, sesternice... Čo sa týka detí, máte pomerne veľkú rodinu.

- To áno. (Smiech.) Teraz v lete sa chystáme na dovolenku do Francúzska, kam ide Ďusi s Evkou a všetky jeho deti a ja s dcérami. To bude zábava! Tešíme sa na to, lebo deti sa majú veľmi radi.

Vy ste k deťom odmietli opatrovateľku. Prečo?

- Načo by som ju mala? Som na materskej, okrem toho mám mamu, ktorá, ak to potrebujem, tak sa mi o deti rada postará. Nevidím dôvod, prečo by som starostlivosť o ne nemala zvládnuť aj sama.

Aká ste mama?

- Myslím, že pomerne prísna. Ale som na ne sama, takže inú cestu nevidím. Musia ma rešpektovať.

To je asi ďalšia črta, ktorú ste zdedili po otcovi.

- Áno. (Úsmev.) Ale myslím, že by som taká nebola, ak by som fungovala v kompletnom partnerskom vzťahu a boli by sme na výchovu dvaja.

So Saškou ste otehotneli ako 21-ročná. Nezdalo sa vám to priskoro? Nebolo vám ľúto za neviazaným mládežníckym životom?

- Vôbec nie! Ja som nikdy nebola ten žúrovací typ, ktorý by 2x týždenne vymetal párty a bary. Takže keď sme zistili, že som tehotná so Saškou, mali sme obrovskú radosť. Aj Ellka bola želané dieťa a bola som veľmi šťastná, že napriek komplikáciám v tehotenstve sa narodila zdravá. To, že mám 2 zdravé deti, považujem naozaj za najväčší dar od života.

Za čo ste mu okrem detí vďačná?

- Určite aj za to, že môžem so svojimi deťmi žiť tak, ako žijem. Čo však neznamená, že nemám žiadne starosti! Myslím, že mi naozaj nie je čo závidieť, hoci si to niektorí myslia. Každému človeku je nadelené zo všetkého - z radostí i strastí.

Čo vás život naučil?

- Že nič v živote nie je náhoda.

Prejdime k trochu ľahšej téme. Ako veľmi sa zaujímate o módu?

- Veľmi! (Smiech.) A moje dievčatá tiež. Saška si už na seba nezoberie hocičo, musí to byť súčasný trend. Nie je zatiaľ zaťažená na značky, ale na veci, ktoré teraz letia, napr. Hannah Montana. Elluška má síce iba 3 roky, no je totálne vysadená na topánky. To má po mne. Ona chodí v topánkach občas aj spať. (Smiech.)

Ako sa o seba staráte?

- Pravidelne chodím na kozmeniku a najnovšie opäť cvičím. Striedam fitnescentrum a kolieskové korčule.

Hoci máte 2 deti, ste neuveriteľne štíhla.

- Odjakživa som bola veľmi chudá. Pamätám si, že keď som tancovala vo folklórnom súbore, bola za mamou trénerka, aby mi už dali niečo jesť, lebo že mi lopatky odstávajú ako krídelká. Neviem, prečo ľudia stále riešia to, aká som chudá. Je síce pravda, že sa zdravo stravujem, no to, že nejem 3x týždenne knedle, predsa nie je žiadna choroba!

Aká ste kuchárka?

- Dobrá. (Smiech.) Myslím, že to by vám ľudia z môjho okolia potvrdili. Lásku k vareniu som zdedila po mame a babke, ktorá s nami bývala. Od nej som sa naučila variť jedlá maďarskej kuchyne.

V septembri sa vám končí materská dovolenka, Elluška pôjde do škôlky. Čo plánujete robiť?

- Keďže som už podnikala s kozmetikou, uvažujem, že by som sa k tomu vrátila.

Ak by sa predsa len našiel "pán Božský", nedali by ste sa nahovoriť na ešte jedno dieťa?

- Ale musel by to byť naozaj "pán Božský"!

Čo by musel mať chlap, aby sa u vás dostal tak vysoko?

- U mňa je to ťažké v tom, že mám 2 deti. Takže "pán Božský" dostane 3v1. Nemôže chcieť iba mňa. A vždy, keď sa niekto v mojej blízkosti ocitne, kladiem si otázku, či by nebol rušivým elementom v našej rodine. Zatiaľ cez toto sito nikto neprešiel.

Profil

Eva Varholíková

 • je dcérou jedného z najznámejších mečiarovských privatizérov Alexandra Rezeša a sestrou podnikateľa Júliusa Rezeša
 • v roku 1999 sa vydala za známeho hokejistu Jána Varholíka. Páru sa ešte v tom istom roku narodila dcéra Saška.
 • po 4-ročnom manželstve sa Varholíkovci rozišli a napokon i rozviedli
 • v roku 2006 žiarila Eva šťastím po boku košického podnikateľa Erika Fischera. Ich šťastie sa zdalo byť dokonalé – v septembri Eva porodila ich spoločnú dcérku Ellu, pár sa zasnúbil a plánoval svadbu. Už o niekoľko mesiacov neskôr sa však Eve rozsypal život ako domček z karát – dozvedela sa, že Erik ju opakovane podvádzal a klamal. "Žila som v ilúzii a naivite," povedala po rozchode.
 • napriek rôznym mediálnym špekuláciám je Eva Varholíková momentálne sama. Vo svojom dome žije iba so svojimi dcérami Alexandrou a Ellou.
 • študovala právo, po svadbe však školu prerušila a študovať už neplánuje. Chcela by sa opäť pustiť do podnikania v oblasti kozmetiky.
Autor clanku

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 18 207
 2. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 16 735
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 009
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 643
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 8 413
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 8 124
 7. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 7 071
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 889
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 786
 10. Na Slovensko prišlo výnimočné dielo s posolstvom ľudskosti 4 476
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rodičke v košickej nemocnici zakazovala dať si rúško a absolvovať test.
Celomestské testovanie v Košiciach.
Miroslav Radačovský s údajným dôkazom.
Firma skladuje stovky ton drevnej hmoty z výrubu neďaleko Slaneckej.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Matovič naďalej trvá na celoplošnom testovaní (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 220-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 362 obetí. V okrese Nitra platí sprísnený lockdown.

Vláda opäť odložila rozhodovanie o plošnom testovaní

Premiér Matovič stanovisko k testovaniu nemení.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).
Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Koronavírusom sa nakazilo už viac ako 55 miliónov ľudí.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop