Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

III. liga: Víťazstvo Sobrančanov rovnajúce sa prehre

Po predohrávkach Bardejov - V. Šariš (6:0) a Sp. Podhradie - Snina (1:3) sa cez víkend sa hralo zvyšných šesť zápasov najvyššej regionálnej súťaže v rámci záverečného 30. kola.

Vzruch. V zápase Krásna - N. Hrušov nechýbali zaujímavé situácie pred oboma bránami.(Zdroj: Tomáš Mačej)

Najväčšia pozornosť sa sústredila na to, kto opustí III. ligu. Keďže Sabinovčania získali tri body vo V. Tatrách, zabezpečili si príslušnosť v súťaži aj na ďalší ročník. Čierny Peter sa ušiel Sobranciam. Tie síce zdolali na vlastnom trávniku V. Opátske, ale nebolo im to nič platné. Dosiahli teda Pyrrhovo víťazstvo a minimálne jednu sezónu si tak zahrajú vo IV. lige. Krásna viedla nad N. Hrušovom už 2:0, ale predsa nevyhrala, keď hostia dokázali napokon vybojovať remízu. Zmierlivo sa skončilo aj meranie síl vo Svidníku, kde sa predstavila Barca. Giraltovce hrali domáci duel v Kračúnovciach. Urobili zmeny v zostave a Lokomotíve podľahli. Košičania viedli už 2:0, domáci skorigovali prehru v závere. Topoľany sa rozlúčili so svojimi priaznivcami prehrou v dueli so Stropkovom.

Krásna - N. Hrušov 2:2 (1:0)

KOŠICE. Na výbornom teréne začali prekvapujúco lepšie hostia a v priebehu prvých päť minút mali až trikrát blízko ku gólu. Avšak, Horňákovi, Komjatymu i Mamajovi vždy niečo chýbalo, aby otvorili skóre. Domáci sa k zakončeniu dostali až v 14. min., no Bučkov pokus skončil nad brvnom. Zaujímavých situácií pred oboma bránami pribúdalo a v 24. min. Beck ani Bučko neskórovali. Rovnako tak aj L. Lukáč na opačnej strane, keď mu radosť pokazil Čikoš-Pavličko. Ďalšiu parádu musel gólman domácich vytiahnuť proti strele Tkáča. Ani Horňák si po vysunutí Tkáčom v 34. min. s Čikošom-Pavličkom neporadil. Komjatyho hlavička z dobrej pozície v 39. min. smerovala mimo a tak trestal Bučko v 40. min., keď jeho 'angličák' od brvna skončil v sieti. Po návrate zo šatní Chitava nádherne vysunul Matiu, ten sa pohral s Janokom a zvýšil skóre. Hostia sa však nevzdávali a v 51. min. Komjaty prízemnou strelou dostal svoj tím do hry o body. Monrigal v 63. min. pekne uvoľnil Bučka, no jeho technický pokus Janok vytesnil na roh. Nepochodili ani Chitava či Golenya a zachraňovať na druhej strane musel aj Čikoš-Pavličko, keď z bránkovej čiary odvracal Horňákovu gólovú hlavičku. No v 78. min. si vrazil do siete Tkáčovu strieľanú prihrávku od autovej čiary. V samom závere ešte zmaril víťaznú gólovku Komjatyho, Janok si rovnako úspešne počínal pri šanci domácich, a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou.

Góly: 40. Bučko, 48. Matia - 51. Komjaty, 77. Tkáč. Bez kariet. Pred 150 divákmi rozhodoval Svat. Krásna: Čikoš-Pavličko - Domanič, Korfanta, Berta, Estočin - Golenya, Matia, Surgent (51. Monrigal), Chitava - Bučko (68. Kočík). N. Hrušov: Janok - Kukuruc (85. Palko), Mikloš, Albičuk, R. Lukáč - Komjaty, Tkáč, L. Lukáč, Duda - Horňák, Mamaj.

Svidník – Barca 1:1 (1:0)

SVIDNÍK. V prvom polčase sa ťažisko hry nachádzalo medzi pokutovými územiami, a preto boli diváci svedkami predstavenia so skromným počtom streleckých príležitostí. Po štvrťhodiny hry mieril po rohovom kope vedľa brány Vyravec a rovnako nepresne zakončil aj v 24. min., no všetko si vynahradil o osem minút, keď sa presadil po centri Horochoniča. Barca sa osmelila až po zmene strán. Jej hráči sa snažili hroziť rýchlymi kontrami a v 78. min. Oros vyrovnal. V závere chceli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Vyravec nastrelil z dvoch krokov Pangráca, Horochoničov priamy kop skončil na brvne a v 90. min. nepretlačili zo skrumáže loptu do siete Harakaľ, Soušek a ani Vyravec.

Góly: 32. Vyravec - 78. Oros. Pred 300 divákmi rozhodoval Korinko. Svidník: Hvozda - Vyravec, Kočiš, Riško, Morjak - Harakaľ, Koscelník (65. Čakurda), Luščák, Paňko (82. Soušek) - Horochonič, Puchír. Barca: Pangrác - Rick, Školnik, Hoščuk, Kollár - Čižmár, Brumovský (73. Balogh), Ohman, Valkučák - Pástor, Oros.

Giraltovce - Lok. Košice 1:2 (0:2)

GIRALTOVCE. Pre nespôsobilú hraciu plochu v Giraltovciach sa zápas odohral v Kračúnovciach a dominovala v ňom skúsenejšia Lokomotíva. Nečudo, veď v základnej zostave Slovana sa objavili piati dorastenci. Úvod bol pre domácich doslova šokujúci. V 6. min. poslal Lipnický loptu pred bránku Giraltoviec. V bránkovom území jeden z Košičanov nedovolene zabránil Štefánikovi zasiahnuť, pričom lopta prešla až do siete. Arbiter zápasu Vojtko po chvíli váhania gól uznal. V ďalšom priebehu železničiari kontrolovali vývoj stretnutia. V 27. min. Kľučár našiel pred bránkou voľného Takáča, a ten s prehľadom skóroval. Štefánika ohrozil ešte v 31. a 37. min. Lipnický. Hral sa síce útočný futbal, ale umenie hráčov Slovana sa končilo pred pokutovým územím hostí. Absencia Uhrína bola veľmi citeľná. V druhom polčase Lokomotíva aj naďalej nebezpečne útočila a v 56. min. zmaril Štefánik šancu Takáčovi a o dve minúty nato aj Lipnickému. Ani domáci nezaostávali, ale dve nebezpečné strely E. Partilu minuli cieľ. Presný nebol ani Vojta, ktorý v priebehu 78 min. dva razy prestrelil. Hostia mohli pridať tretí gól v 83. min., keď Šmelko nasmeroval loptu voľnému Lipnickému, ale ten z čistej šance prestrelil. Gólový účet zápasu uzavrel domáci Vojta z pokutového kopu v 89. min. nariadeného za nešťastnú hru rukou Mišenčíka. Snaha Giraltovčanov na rozbehnutú Lokomotívu nestačila a jej víťazstvo bolo úplne zaslúžené.

Góly: 89. Vojta (pok. kop) - 6. Lipnický, 27. Takáč. ŽK: E. Partila - Baránek. Diváci: 200. Rozhodoval: Vojtko. GIRALTOVCE: Štefánik - Kmec (63. Vachaľ), Vojta, J. Mitaľ ml., Hudák - Roba, Pivovarník, Hrabek (46. Čurlík), Čabala - Dic (79. Cauner), E. Partila. LOK. KOŠICE: Petruška - Jurek, Grünvaldský, Baránek, Chmelo - Lorinčák (75. Tököly), Mišenčík, Lipnický - Kľučár (70. Bodnár) - Takáč (61. Končík), Šmelko.

V. Tatry - Sabinov 0:1 (0:1)

VYSOKÉ TATRY. Zraneniami zdecimované domáce mužstvo sa chcelo so sezónou rozlúčiť víťazstvom. Hosťom išlo o všetko, ale na ihrisku to nebolo až tak vidieť. V 3. min. vystrelil z 20 metrov Dlugoš, ale bránu netrafil, v 8. min. Buc, ale ani jeho strela nebola úspešná. V 9. min. postupoval sám na domácu bránu Dlugoš, ale Bohunčák jeho strelu chytil. V 15. min. po chybe domácej obrany sa dostal k lopte osamotený Dlugoš a prízemnou strelou k tyči dal prvý gól zápasu. Domácim tímom to na chvíľu otriaslo, pretože v 18. min. trafil Mrúz tyč. Nasledoval festival zahodených príležitostí domáceho mužstva. Vyrovnať mohol v 23. min. Heutschy, ale osamotený prekopol nielen brankára, ale i opustenú bránu. V 27. min. strieľal zo 16 metrov Buc, ale Eliáš predviedol bravúrny zákrok. V 35. min. sa dostal opäť do gólovej pozície Heutschy, ale jeho strela si cestu do siete nenašla. V 48. min. vyslal Sabo jedovku z 25 metrov, ale strela obtrela iba brvno. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale dať gól im v tomto zápase nebolo súdené. Vo výborných príležitostiach sa objavoval najmä Semivan, ale s koncovkou si nepotykal a svoje projektily smeroval iba nad bránu. Zápas sa nehral v rukavičkách, ale zranenia hráčov vyplynuli z priebehu hry. Hostia aj za cenu zdržiavacej taktiky naťahovali čas a svoj jednogólvoý náskok udržali až do konca.

Gól: 15. Dlugoš. ŽK: Novák. Diváci: 150. Rozhodoval: Firda. V. TATRY: Bohunčák - Buc, Kolodzej, Semivan, Sabo (72. Kollár) - Poprondek, Šimšaj (82. Gánovský), Dulovič, Heutschy - Regítko, Prokain (45. Novák). SABINOV: Eliáš - Vaško, Kerbčár, Vranko (39. Kravec), Novotný - Peregrín (87. Sochovič D.), Lukáč, Dlugoš, Mrúz (65. Jusko) - Verešpej, R. Sochovič.

Topoľany - Stropkov 2:3 (1:2)

TOPOĽANY. Už v 2. min. sa hostia ujali vedenia. Porkolab prihral pred bránu Špilárovi, ktorý aj s prispením brankára Makeľa otvoril strelecký účet stretnutia - 0:1. V 10. min. domáci vyšli z ulity. Praščák poslal do behu Kandalu, ktorého strelu po zemi gólman Vateha vyrazil na roh. V 12. min. Kapišovský v pokutovom území prestrčil loptu na Porkolaba, ale ten zblízka mieril tesne vedľa. O dve minúty Jakubčo po individuálnej akcii zabezpečil Stropkovu dvojgólové vedenie. Po polhodine hry Vateha chytil Jackov pokus. V 43. min. Zapotocký nedovolene zastavil Kozáka. Nariadený priamy kop Chovan zatočil k ľavej žrdi a znížil na 1:2.
Už v úvode II. polčasu sa znova menil stav zápasu. V 53. min. rýchlonohý Medvec unikol po ľavej strane. Prihral Bujdošovi, ktorý loptu doklepol do siete - 1:3. V 55. min. Kapišovský po individuálnej akcii opečiatkoval brvno. O dve minúty domáci Praščák minul bránu po strele z priameho kopu. V 58. min. aktívny Kozák poslal center do pokutového územia a Kandala na dvakrát poslal loptu za Vatehov chrábát - 2:3.
V ďalších fázach hry sa Stropkovčania pokúšali zvýšiť vedenie, lenže zámer im nevyšiel. V poslednej minúte súboja sa v trme-vrme nepresadil Chovan.

Góly: 43. Chovan, 58. Kandala - 2. Porkolab, 14. Jakubčo, 49. Bujdoš, ŽK: Kopka, Tabaka, Jacko - Varga, Špilár, pred 150 divákmi rozhodoval Zvolánek, Topoľany: Makeľ - Kopka, Žežulka, Chovan, Horňák - Jacko, Praščák, Tabaka, Kozák - Kandala, Talnagai, Stropkov: Vateha - Zapotocký, Teraz, Pavlík, Kaňuk - Medvec (72. Varga), Kapišovský, Jakubčo, Bujdoš - Špilár, Porkolab (58. Jenčo)

Sobranca - V. Opátske 3:2 (2:1)

SOBRANCE. Ako prví pohrozili hostia, v 7. minúte Šuster spätne našiel Angeloviča, ktorého tutovku zastavila až pohotová noha brankára Trela. V 18. minúte Frajkor poslal lobovaný center pred bránu Sobraniec, Šuster bol rýchlejší ako brankár Trelo a hostia viedli 1:0. O šesť minút neskôr sa do zakončenia dostal domáci útočník Chýrik a po jeho krížnej bombe zazvonila žrď! O štyri minúty to už Chýrikovi vyšlo, po peknej prihrávke Škirdu zoči-voči brankárovi nezaváhal a strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. Potom trafil hosťujúci Krakovský z priameho kopu brvno a parádnu strelu domáceho M. Devečku zastavila až bravúra brankára Smetanku. Tesne pred prestávkou unikol po ľavom krídle Chýrik, nezištne našiel pred bránou voľného Škirdu, ktorý strelou do prázdnej brány poslal domáci tím do vedenia. Ten istý hráč sa presadil aj pár sekúnd po prestávke, po rohovom kope Oržakovského z ľavej strany Škirda hlavou zvýšil vedenie Sobraniec na 3:1. Po tomto momente Vyšné Opátske prevzalo iniciatívu a domáci hrozili hlavne po brejkoch. Keďže im v koncovke chýbal potrebný pokoj, hostia ich v 81. minúte potrestali kontaktným gólom J. Majoroša - 3:2. Záver už zmenu skóre nepriniesol, a tak smutní mohli byť obaja. Hostia kvôli prehre a domáci preto, že aj keď vyhrali, vypadli do štvrtej ligy...

GÓLY: 28. Chýrik, 44. a 46. Škirda - 18. Šuster, 81. J. Majoroš. ŽK: Oržakovskij - Haluška. Pred 300 divákmi rozhodoval Fabíny. SOBRANCE: Trelo - Klamo, Pakoš, Roško, M. Devečka - Komár (66. Jevčík), Oržakovskij, Viňanský, Smoľák - Škirda, Chýrik (46. Tutko). V. OPÁTSKE: Smetanka (63. Štovka) - Haluška, Krakovský, Jakab, Vilčko - Frajkor, Šoltís, J. Majoroš, M. Angelovič - Šuster, Turczyk (55. P. Kočiš).

NAJLEPŠÍ STRELCI

23 - Bučko (Bardejov)

21 - Pisárik (Bardejov)

15 - Bednár (Snina)

14 - Šuster (V. Opátske)

12 - Hornák (N. Hrušov), J. Dlugoš (Sabinov)

11 – Fečko (Stropkov), Vyravec (Svidník)

10 – M. Lukáč (Snina), Takáč (Lokomotíva)

8 – Šmelko, Lipnický (Lokomotíva), Š. Pčola (Snina), Smoľák, Chýrik (Sobrance), Frajkor (N. Hrušov), Dulovič (V. Tatry).

Vlastenci: 2 - Halčák (V. Šariš), Krempaský, Dulovič (V. Tatry), 1 - Lukáč (N. Hrušov), Zábavník (V. Opátske), Andraščík (Sabinov).

V pešej zóne im povolili štyri autá. Dorazilo ich trinásť

Z Hlavnej si organizátor promo večierka urobil parkovisko vozidiel Renaultu a Tempusu.

Do parku na Aničke autá nesmú. Ale rely tam bude

Preteky v rekreačnej zóne vyvolávajú otázky. Magistrát: Majú všetky povolenia.

Ohlásil bombu na súde, ten ho vzal do väzby

Starší Košičan sa v pondelok postaral o 20. evakuáciu budovy košických súdov.

Ťahanovčania, pozor. Prišli svine z Družstevnej

Starosta: Je ich priveľa, ľudia sa boja.

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.