Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

V Košiciach oslavoval Španiel Ramirez Hidalgo

Víťazom tenisového turnaj Košice Open 2010 sa stal Španiel Ruben Ramirez Hidalgo. Tomu sa na východe Slovenska darí.

Víťaz turnaja. Vo finále sa presadil Španiel Ramirez Hidalgo.(Zdroj: Judita Čermáková)

KOŠICE. Vo finále challengerového turnaja s dotáciou 30 000 eur si štvrtý nasadený hráč poradil so Srbom Filipom Krajinovičom 6:3, 6:2.

Získal 3 200 eur

"Bol to ťažký zápas. Najmä po tom, čo som deň predtým strávil na kurte tri hody v semifinále. Cítil som únavu, ale myslím, že som hral dobre. Som veľmi šťastný, že som zvíťazil," zhodnotil víťazný Hidalgo. Skúsený 32-ročný tenista na turnaji ukázal, že je veľkým bojovníkom. V spomínanom semifinále s Kazachom Kukuškinom bol už na pokraji vypadnutia, ale na poslednú chvíľu otočil stratený zápas. "Áno, je to tak, napokon som sa však predsa len dostal k dobrej hre. Celkovo som šťastný, že som tu bol, celý turnaj mi vyšiel a teraz už idem oslavovať," smial sa borec, ktorému sa v Košiciach darí. Vlani vyhral s krajanom Venturom štvorhru, teraz prevzal 3200 eur a 80 bodov do rebríčka ATP za celkový triumf vo dvojhre. "Verím, že sa mi podarí prísť sem aj o rok," potvrdil 132. hráč sveta.

"Bol to ťažký zápas. Začal som dobre, ale súper bol o kúsok šťastnejší. Podarilo sa mu brejknúť ma v prvom sete a potom už hral naozaj kvalitne," skonštatoval porazený finalista Srb Filip Krajinovič, ktorý bol príjemným prekvapením turnaja. Pre 214. hráča rebríčka ATP bola aj finálová účasť výborným výsledkom. "Áno, druhé miesto na tomto turnaji je pre mňa úspechom, ale chcel som vyhrať aj finále. Taký je tenis, niekto musí byť aj porazený," pokrčil ramenami ešte iba 18-ročný Balkánec.

Slovákom triumf v štvorhre

"Hiladgova hra sa mi veľmi páčila, ale aj Krajinovič podával sympatické, bojovné výkony. Verím, že obaja prídu i o rok," vyjadril sa riaditeľ turnaja Miloslav Mečíř. Ten mal veľkú radosť po finále štvorhry, v ktorom jeho syn Miloslav mladší spoločne s Marekom Semjanom porazili brazílsky pár Ricardo Hocevar/Caio Zampieri 3:6, 6:1, 13:11 a získali tak pre slovenské farby celkový triumf aspoň v štvorhre.

Zaujímavosťou turnaja bola aj dražba rakety legendárneho Ivana Lendla na charitatívne účely za 2000 eur.

FAKTY

Finále dvojhry: Rubén Ramírez-Hidalgo (3-Šp.) - Filip Krajinovič (Srb.) 6:3, 6:2.

Finále štvorhry: Miloslav Mečíř ml., Marek Semjan (SR) - Ricardo Hocevar, Caio Zampieri (Braz.) 3:6, 6:1, 13:11.