Mečír mladší sa mení na hviezdu turnaja

Veľké prekvapenie. Postaral sa oň Mečíř junior, ktorý vyradil favorita Fogniniho. (Autor: sita)
Marián Špacai|10. jún 2010 o 00:00

Miloslav Mečíř mladší postúpil do štvrťfinále tenisového turnaja Košice Open 2010. V druhom kole senzačne vyradil hráča svetovej stovky Taliana Fogniniho.

KOŠICE. Už to vyzeralo, že Slovensko nebude mať vo štvrťfinále dvojhry zastúpenie. Mečíř mladší však otočil zápas proti favorizovanému Fogninimu, keď prvý set prehral hladko 2:6, ale ďalšie dva vyhral 6:4, 6:4.

Favorita zlomil

S Mečířom to vyzeralo bledo, po jasne prehratom prvom sete prehrával v druhom už 2:4, ale set famózne otočil a strhol takmer prehraný zápas na svoju stranu. "Bol to nervák. Súper ma dlho valcoval, vyzeralo to so mnou zle. Diváci ma však podporili a ja som sa im odvďačil," usmieval sa Mečíř mladší. Fogniniho psychicky zložil, ten v treťom sete nervovo odpadol a prehrával už 1:5. Ešte sa však pozviechal na 4:5 a poriadne Slováka vystrašil. "Už nemal čo stratiť, začal riskovať a vyšlo mu pár fantastických lôpt. Našťastie, v koncovke som zabral."

Druhý skalp hráča stovky

Mečíř junior je v rebríčku ATP na 425. mieste a pripísal si vo svojej kariére druhý skalp hráča elitnej svetovej stovky. Pred dvoma mesiacmi zdolal Nemca Beckera (momentálne 52. v rankingu), teraz 81. hráča rebríčka Fogniniho. "Je to pre mňa naozaj cenný skalp. Som veľmi rád," vraví 22-ročný mladík, ktorý sa z nenápadného borca zmenil na domácu hviezdu turnaja. "Vždy sa snažím byť skromný. Azda sa mi bude dariť aj naďalej takto nenápadne sa dostávať ďaleko," reagoval nový miláčik košických tribún, ktorého dnes v štvrťfinále čaká Srb Filip Krajinovič. Mimochodom, mimo hry sú už obaja najvyššie nasadení, lebo okrem Fogniniho vypadla ešte v prvom kole nečakane aj jednotka turnaja Čech Jan Hájek.

Kližan: Veľa chýb

Ďalšia slovenská nádej Martin Kližan už bude dnes v akcii iba vo štvorhre. V dvojhre vypadol hneď v prvom kole, keď v utorok večer nestačil na Kazacha Ščukina a podľahol mu 3:6, 6:7. "Už dvakrát som s ním predtým prehral. Je to skúsený tenista, presne vedel, čo má na mňa hrať. Bojoval som do poslednej lopty, ale nevyšlo to. Mal som aj setbal, ale pokazil som ľahkú loptu. Robil som veľa chýb," zhodnotil M. Kližan.

Dvojhra - 2.kolo: Mečíř ml. (SR) - Fabio Fognini (2.-Tal.) 2:6, 6:4, 6:4, J. Minář (ČR) - Crivoi (Rum.) 6:2, 2:6, 2:6, Recouderc (Fr.) - Aguilar (Čile) 1:6, 3:6, Rosol (ČR) - Zampieri (Bra.) 4:6, 6:0, 4:6, Kindlmann (Nem.) –Krajinovič (Srb.) 2:6, 1:6, Ščukin (Kaz.) - Kukuškin (Kaz.) 4:6, 6:4, 3:6, Hidalgo (Šp.) – Dasniers De Veigy (Fr.) 6:3, 6:0, I. Minař (ČR) – Polansky (Kan.) 6:4, 6:3. Štvrťfinále sa hrá dnes od 13. hod., zápas Mečíř ml. – Krajinovič sa začne cca o 15. hod.