Nedeľa, 20. máj, 2018 | Meniny má Bernard

Prešovčania obhájili hádzanársky titul

Hádzanári Tatrana Prešov obhájili majstrovský titul. Vo finálovej sérii extraligy porazili bez väčších problémov Hlohovec 3:0 na zápasy.

Marián Huňady (č. 6) strieľal do hlohoveckej brány jeden gól za druhým.(Zdroj: TASR/František Iván)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov získali vo štvrtok po štvrtý raz v poradí majstrovský titul. Dovedna šiesty primát v samostatnej ére oslávili v treťom finálovom zápase po suverénnom domácom triumfe nad MŠK Hlohovec 45:23, ktorým uzavreli sériu v najkratšom možnom čase - 3:0 na stretnutia.

Úvodný gól síce po Cibulkovej strele padol do prešovskej bránky, to bolo však zároveň posledné vedenie finálového nováčika. Hneď po góle hral Hlohovec presilovku, prehral ju však 0:2. Hoci neskôr dvoma gólmi v poradí, z toho jeden po prekrásne zakončenej sedmičke František Zaťko vyrovnal na 3:3, práve od tohto momentu bol duel už plne v réžii favoritov. Hostí do hry nevrátil ani Krupov faul mimo bránkoviska a následné vylúčenie, v početnej výhode hrali Hlohovčania 1:2 a navyše predčasne prišli o početnú výhodu. Náskok domácich postupne rástol na 5:9 v 18. min a nič na rozširujúcej sa priepasti medzi súpermi neriešila ani ďalšia presilovka. Navyše hlohovecké útoky sa v druhej časti polčasu rozbíjali buď na vyše dvojmetrovom obrannom vale Kristopans - Tumidalský - Menkovič, alebo na pohotovom brankárovi Krupovi.

Na skutočnú exhibíciu zeleno-bielych sa ale stretnutie premenilo až po prestávke (17:8). Hosťujúci Zaťko v 37. min strelil prvý druhopolčasový gól svojho tímu, no v tom čase už Olejára v bránke MŠK vystriedal po lavíne prešovských gólov Kašťák. Po dvoch tretinách duelu už viedol Prešov o dvadsať gólov (20:10) a zvyšok stretnutia bol už iba predsunutými oslavami majstrovských vavrínov.

Tréner Prešova Rastislav Trtík: "Čo sme si predsavzali, to sme aj splnili. Chceli sme pobaviť fanúšikov a myslím, že sa nám to aj podarilo, veď potlesk na otvorenej scéne je toho dôkazom. Chceme sa však presadiť aj na medzinárodnom poli a v tomto smere ešte máme na čom pracovať."

Tréner Hlohovca Juraj Jurajov: "Môžeme si za takúto prehru sami, v prvom i v druhom polčase sme spravili priveľa chýb a nevedeli sme si rady s brankárom Krupom, ktorý vo všetkých troch zápasoch výborne zachytal. Zahodili sme priveľa šancí a to si nemožno proti takému súperovi ako je Prešov dovoliť. Celkovo sme spokojný s postupom do finále, čo je historickým úspechom nášho klubu."

Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 45:23 (17:8), konečný stav série 3:0

Prešov: Krupa, Popčák - Mazúr 3, T. Mažár 7, Huňady 7/1, M. Urban 5, Géci, Kristopans 3, Radčenko 2, Tumidalský 3/1, Mikéci 5, Menkovič 2, Antl 7/4, Dudáš 1.

Hlohovec: Olejár, Kašťák - Pupík 3, Bočkay 1, Laho 1, Salvata, Fázik 1, Kasagranda 1, Čermák, Vlčko 3, Rusnák 2, S. Mažár, F. Zaťko 6/1, Cibulka 5.

Rozhodcovia: Dvorský, Sivák, vylúčenia: 7:5, 7 m hody: 7/6 - 4/1, 1 600 divákov.

Humenné je už jednou nohou v tretej lige

Na postupové oslavy v klube ešte nemyslia.

Krajskí poslanci rozhodnú aj o zrušení bardejovskej školy

Majú schváliť aj záverečný účet PSK za minulý rok.

Výlety v okolí priehrad: Turistika s výhľadmi, ale aj hviezdne nebo

Inšpirujte sa na spoznávanie východu Slovenska.

Priebežne aktualizované

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch.

Hloušek sa nechal v Širokom nahovoriť do konca sezóny

Okrem Miroslava Poliačka pomáha klubu aj ďalší exligista.

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.