Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín
BARDEJOV POSTUPOVÚ DEFINITÍVU V SNINE NAZAZNAMENAL

III. liga: V Spišskom Podhradí stoplo zápas krupobitie

V tretej futbalovej lige stretnutie 27. kola v Spišskom Podhradí nedohrali, v 28. minúte stretnutie so Svidníkom rozhodca ukončil pre krupobitie. Vedúci Bardejov mal možnosť dať postupovú definitívu, v Snine však prehral.

Gól. Po tejto situácii Vyšné Opátske v súboji so Sabinovom naplo sieť.(Zdroj: Judita Čermáková)

V košickom derby zdolala Lokomotíva v domácom vystúpení Krásnu. V šesťbodovom záchranárskom súboji si Barca a Sobrance body podelili.

Lokomotíva - Krásna 2:0 (0:0)

DRUŽSTEVNÁ P/H. V malom košickom derby začali oba tímy opatrne a pomerne nečisto, čo im rozhodca Tabaka dosť dlho toleroval. Hra sa v prvom polčase viac-menej prelievala medzi pokutovými územiami bez výraznejších príležitostí na oboch stranách. Hostia sa viac zamerali na obranu a domáci si dlho nedokázali nájsť cestu k súperovej bráne. Prvý strelecký pokus sme teda zaznamenali až po polhodine a jej autorom bol paradoxne hosťujúci Beck, no z dobrej pozície mieril mimo žrdí. Vzápätí ho napodobnil na druhej strane Baránek a s rovnakým výsledkom. V 36. min. sa zatriasla žrď po Takáčovej strele a pred záverom prvej časti si cestu do siete nenašla ani Golenyova hlavička. Po prestávke sa pokúsil prekvapiť gólmana hostí Šmelko, ale jeho lopta minula brvno. Avšak v 52. min. sa už Lipnický z priameho kopu nemýlil. Vyrovnať mohol o chvíľu Čobík-Ferčík, ale špičkou kopačky nedokázal Chovana prehodiť. Po hodine hry na ukazovateli skóre svietilo už 2:0, keď brankára Krásnej preloboval Takáč. Potom si už Lokomotíva vypracovala i ďalšie šance, no Klučár, Gedeon ani Zajac Čikoša-Pavlička neprekonali a Grunvaldského nádhernú bombu zastavila žrď.

Góly: 52. Lipnický, 60. Takáč. ŽK: Kavka - Bodnár, Kičura. ČK: 87. Čobík-Ferčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Tabaka. Lokomotíva: Chovan - Jurek, Grunvaldský, Baránek, Kavka - Zajac, Mišenčík, Lipnický, Klučár (85. Gedeon) - Takáč, Šmelko (75. Lorinčák). Krásna: Čikoš-Pavličko - Bodnár, Korfanta, Kičura, Chitava - Beck (75. Kočík), Matia, Berta, Surgent (79. Orgován), Golenya (66. Bučko) - Čobík-Ferčík.

N. Hrušov - Topoľany 3:2 (1:2)

NIŽNÝ HRUŠOV. Za krásneho slnečného počasia sa od úvodnej minúty hral oku lahodiaci futbal. Domáci natlačili súpera na jeho polovicu, no ten umnou hrou eliminoval útoky domácich. Prvú gólovú príležitosť mali domáci v 15. min., keď si Frajkor vyskočil na rohový kop, no jeho hlavička skončila nad bránou hostí. V 18. min. opäť po rohovom kope skončila hlavička domáceho Albičuka na brvne. V 20. min. to už domácim vyšlo, keď Frajkor krásne uvoľnil Horňáka a ten nekompromisne otvoril skóre 1:0. Od tohto momentu hostia otvorili hru a v 37. min. sa im podarilo Kandalom po nedorozumení v domácej obrane vyrovnať na 1:1. V 42. min. sa po zlom vybehnutí domáceho brankára ujali Kozákom hostia vedenia 1:2. V 45. min. sa v šestnástke dobre uvoľnil domáci L. Lukáč, no jeho strelu pozorný Komenda vyrazil. Druhý polčas začali domáci nervózne, veľká snaha o vyrovnanie im zväzovala nohy. V 65. min. si na roh najvyššie vyskočil domáci Albičuk, no jeho hlavička skončila nad bránou hostí. V 72. min. sa to už Frajkorovi podarilo, keď ho pekne uvoľnil Horňák a bolo 2:2. V 80. min. po pravej strane unikol Horňák, nacentroval na voľného Frajkora, no jeho hlavičku Komenda reflexívne chytil. V 85. min. domáci otočili zápas Horňákom. Ten si pekne nabehol na Miklošovu prihrávku a popri vybiehajúcom Komendovi upravil na 3:2. V 88. min. ešte domáci L. Lukáč vystrelil z hranice šestnástky, ale výborne chytajúci Komenda vyrazil strelu na roh. V 90. min. sa vyznamenal aj domáci brankár Janok, keď zneškodnil nebezpečnú strelu Lorinca. Domáci už výsledok udržali a zaslúžene vyhrali.

Góly: 18. a 85. Horňák, 72. Frajkor - 37. Kandala, 42. Kozák. ŽK: Mikloš - Kopka. Diváci: 400. N. HRUŠOV: Janok - Duda, Lukáč R., Albičuk, Lukáč L., Hanza (57. Kukuruc), Palko (85. Mezej), Mikloš, Frajkor (90. Svetlík), Horňák, Tkáč. TOPOĽANY: Komenda - Horňák, Kopka, Chovan, Žežulka, (30. Kandala), Tabaka (65. Lorinc), Praščák, Fljaško, Jacko, Kozák, Talnagi.

Stropkov - Giraltovce 2:0 (0:0)

STROPKOV. Omladené mužstvo Stropkova si zmeralo sily s o niečo skúsenejším súperom. Obe mužstvá sa v úvodných minútach oťukávali a prvú gólovú príležitosť vypracoval pre hostí domáci kapitán Pavlík, no jeho hlavičku ešte na bránkovej čiare zachytil Vateha. Po rýchlej akcii domácich zakončoval mladý Špilár, ale skúsený Štefánik si aj s jeho dorážkou poradil. Gólman Giraltoviec sa vyznamenal aj pri ďalšej koncovke Špilára, ktorá smerovala do šibenice jeho brány. V polovici polčasu sa vyznamenal aj domáci brankár Vateha, ktorý vyrazil priamy kop E. Partilu. Neujala sa ani strela Vachaľa a s nepríjemným centrom Dolutovského si Štefánik opäť poradil. V poslednej minúte prvého polčasu pustil asistent rozhodcu Palinský do ofsajdovej šance Uhrína, ale Vateha mu túto príležitosť zlikvidoval. V úvode druhého polčasu zahral priamy kop Teraz a Varga loptu v päťke minul. V 58. min. to bol opäť Varga, ktorý mohol otvoriť skóre zápasu, ale Štefánika na čiare zastúpil Hudák. Nakoniec sa domáci z gólu tešili po hodine hry, keď svoj prvý seniorský v majstrovskej súťaži zaznamenal Špilár. O šesť minút neskôr chytil Štefánik prienik Špilára, ale o konečnom výsledku rozhodol umiestnenou strelou Kapišovský.

Góly: 61. Špilár, 87. Kapišovský. ŽK: Dolutovský - P. Partila, E. Vachaľ. Pred 350 divákmi rozhodoval Čech-Špirek. STROPKOV: Vateha - Zápotocký, Teraz, Pavlík, Kaňuk (72. Bujdoš), J. Vachaľ (85. Medvec), Kapišovský, Jakubčo (66. Gonos), Dolutovský - Varga, Špilár. GIRALTOVCE: Štefánik - P. Partila (72. Čabala), Vojta, Čurlik, Mitaľ (75. Šoltís) - Roba (82. E. Vachaľ), Dic, Pivovarník, Hudák - Uhrín, E. Partila.

Snina – Bardejov 2:1 (2:1)

SNINA. V 40. sekunde získal loptu Popovič, krásnou nahrávkou vysunul Š. Pčolu a ten prízemnou strelou obstrelil brankára hostí 1:0. V 8. min. po kombinácii P. Hišema a M. Pčolu unikol druhý menovaný a naservíroval loptu Š. Pčolovi a ten peknou strelou preloboval brankára hostí. V 20. min. po úniku Vasiliaka nebezpečne hlavičkoval Pisárik, ale lopta tesne minula bránu domácich. V 24. min. nebezpečne ohrozil domáceho brankára Pisárik, ale jeho strelu brankár Pe. Diňa vytlačil na roh. V 34. min. sa presadil agilný Pisárik, keď vybiehajúcemu Pe. Diňovi nedal šancu. V 48. min. po samostatnej akcii sa k zakončeniu prepracoval M. Pčola, ale jeho strelu brankár s námahou vyrazil na roh. V 60. min. po prečíslení domácej obrany svojím včasným vybehnutím zlikvidoval šancu skvelý Pe. Diňa. V 79. min. po priamom kope ľahučko v šestnástke tečoval loptu Horváth a opäť zasiahol brankár domácich. Domáci sa v poslednej desaťminútovke nenechali zatlačiť, vyrážali do rýchlych protiútokov, snažili sa držať loptu na vlastných kopačkách a doviedli zápas do víťazného konca.

Góly: 1., 8. Š. Pčola - 34. Pisarik. ŽK: P. Hišem, Bednár - Palša, Kuhajdík, Šafranko, Kiseľ, Kundra. Rozhodcovia: Gál - Fabíny, Mišenčík. Diváci: 1 200. MFK: Pe. Diňa - Haburaj, J. Lukáč, F. Hanc, M. Pčola - Aľušík, Popovič (68. Jankaj), P. Hišem, Červeňák - Bednár (86. L. Hišem), Š. Pčola (57. T. Pavlina)
Bardejov: Pahulyi - Javorský, Seman, Palša (61. Bučko), Kandráč (77. Kandrač) - Kundra, Kuhajdík (61. Kiseľ), Šafranko, Vasiliak - Horváth, Pisárik.

Veľký Šariš - V. Tatry 2:1 (0:0)

Veľký Šariš. Vyššiu kvalitu mal tento zápas až po prestávke. Domácim patrila v prvom polčase optická prevaha, platonická, útočne bezzubá. Halčák síce v 15. minúte trafil brvno, ale potom odstúpil z hry pre zranenie kolena. Domáci mali príležitosti, lenže hlavne Bandžuch bol v šestnástke veľmi nerozhodný, a tak prvý gól prišiel až po viac ako hodine hry. Hostia už v 51. minúte pohrozili Oprondekom, pridal sa k nemu Semivan a hneď po ňom krásnou bombou vymietol šibenicu domácej bránky Heutschy. Veľkošarišania naďalej potvrdzovali, že v tejto sezóne im útočná fáza veľmi nesedí, preto napokon o osude zápasu rozhodol ich stopér M. Keresteš. Najprv v 72. minúte hlavičkou po rohovom kope poslal loptu vedľa brány, ale o dve minúty neskôr bola jeho ľavačka neomylná. V 80. minúte trafil ten istý hráč spoza šestnástky žrď Melekyho bránky. Z protiútoku stihol kontrovať nebezpečným volejom Prokain, no v 82. minúte Dulovič skosil v šestnástke práve M. Keresteša a ten nariadenú jedenástku bezpečne premenil.

Gól: 74 a 82. M. Keresteš (druhý z 11 m kopu) - 68. Heutschy. ŽK: žiadne. Divákov: 100. Rozhodca: Homoľa. VEĽKÝ ŠARIŠ: M. Lukáč - Marchevský, Hlávka, M. Keresteš, Vasiľ - Popovec (78. Macko), Lacko, V. Keresteš, Štuller (63. Máthe) - Halčák (27. J. Kovalčík), Bandžuch. VYSOKÉ TATRY: Meleky - Šimšaj, Dulovič, Krempaský (78. Kolodziej), Novák (57. Semivan) - Regitko, Sabo, Buc (57. Prokain), Kakaščík - Oprondek, Heutschy.

Barca - Sobrance 1:1 (1:0)

KOŠICE. V šesťbodovom záchranárskom súboji lepšie začali hostia a Orzhakhovkii vystrašil domácich nastrelenou žrďou z pozície, ktorá si pýtala gól. Pangrac musel zachraňovať aj v 25. min. po Chýrikovom pokuse. Barčanov mohol poslať do vedenia v 28. min. Valkučák, ale ten poslal loptu z malého vápna tesne vedľa žrde. Podobne si počínali neskôr aj Pástor a po ňom ešte z lepšej príležitosti Oros. V samom závere prvej časti hry obrana Sobraniec faulovala Valkučáka vnútri pokutového územia a nariadenú penaltu Školník s istotou premenil. Po prestávke sa Sobrančania zmobilizovali a začali preberať opraty zápasu. I následkom ich zvýšenej aktivity sa dopustil Čižmár v 55. min. faulu, za ktorý videl druhú žltú kartu, a tak oslabil svoje mužstvo. Šancu Tutka ešte odvracal Parlagi na roh a na druhej strane Trelo prekazil Orosovi možnosť radovať sa. V 64. min. zachraňoval na bránkovej čiare gólovku Kollár. Avšak na Chýtrikov únik už nikto správne nereagoval a hostia v 77. min. vyrovnali. Usilovali sa i o tri body, ale hráčom Barce sa podarilo jeden bod uchovať.

Góly: 45.+ Školník (11 m) - 77. Chýrik. ŽK: Čižmár, Hoščuk - Kalabi, Devečka. ČK: Čižmár (po 2. žltej
karte). Pred 100 divákmi rozhodoval Michalík. Barca: Pangrac - Rick, Školník, Kollár, Čižmár - Ohman (55. Varga, 77. Barényi ), Hoščuk, Valkučák, Pástor - Oros, Parlagi (81. Pipta). Sobrance: Trelo - Klamo, Kalabi, Pakosh, Roško - Smoľák, Orzhakhovskii (46. Tutko), Viňanský, Devečka (88. Kudelás) - Chýrik, Škirda.

V. Opátske - Sabinov 2:1 (1:1)

KOŠICE. Od prvej minúty bol badateľný rozdiel kvality mužstiev, keď mužstvo domácich zatlačilo Sabinov pred ich bránu a vytváralo si jednu šancu za druhou. Gregu v útoku perfektnými prihrávkami zásobovali Krakovský, Majoroš, Šoltís, ale bohužiaľ nemal súdené v tomto stretnutí dať gól, keď dokázal zahodiť aj nemožné. V jednom momente mu to brankár kryl, no v ďalšom zachránilo hostí brvno a pri ďalšej šanci v rozhodujúcom momente zaváhal. Mužstvo Sabinova sa dostalo k obrane domácich len sporadicky, hrozili síce nebezpečnými protiútokmi, no do väčších šancí sa nedostávali. Skóre stretnutia otvoril po nádhernej strele Turczyk, keď brankárovi Eliášovi nedal žiadnu šancu. Domáci sa po tomto momente uspokojili, čo mužstvo Sabinova využilo na vyrovnanie hry v poli, keď v 41. min. hlavičkoval Mrúza. Do konca polčasu sa na výsledku už nič nezmenilo. V druhom polčase sa hral pomerne vyrovnaný futbal a domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V niektorých momentoch doslova priklincovali hostí k bráne a gól visel vo vzduchu. Domáce mužstvo sa snažilo hrou na jeden-dva dotyky rozleptať obranu hostí. Konečne sa im to podarilo v 83. min., keď stretnutie rozhodol výborne hrajúci Majoroš. Mužstvo Opátskeho si v tomto stretnutí pripísalo v tabuľke ďalšie tri body a ostalo v hre o konečné tretie miesto, ktoré by bolo ich historickým úspechom v prvej sezóne po vstupe do tretej ligy.

Góly: 11. Turczyk, 83. Majoroš - 51. Mrúz. ŽK: 0 - Dlugoš J. Diváci: 250. Rozhodca: Jancura. V. OPÁTSKE: Smetanka - Sciranka, Urban, Zábavník, Vilčko (58. Haluška), Angelovič M. (73. Jakab), Majoroš, Šoltís, Krakovský, Grega (68. Angelovič P.), Turczyk. SABINOV: Eliáš - Vaško, Kerbčár (87. Kravec), Novotný, Peregrim, Dlugoš D., Lukáč, Dlugoš J., Mrúz (77. Vranko), Verešpej (46. Jusko), Sochovič R.

PROGRAM 28. KOLA

Nedeľa 30.5.2010 o 17.00 hod.: Giraltovce - Sp. Podhradie, Svidník - Lok. Košice, Krásna - Snina , Bardejov - Barca, Sobrance - N. Hrušov, Topoľany - V. Šariš, V. Tatry - V. Opátske, Sabinov - Stropkov.